X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Admiralka,ledwo co urodziłaś a Ty już w domu jesteś? Cudowne spotkanie rodzeństwa!

    Cheresta, właśnie!! Co tam u Was slychać? Jak się macie z Adą i jej wagą?

    Jedna, bardzo mi przykro, że historia nie ma szczęśliwego zakończenia ale... skoro się udało raz to uda się i drugi.

    Izape, Jeśli wyrośnie z nb to dla męża możesz szykować kieszonki i wtedy szykujesz mężowi gotową kieszonkę i on już niczego nie musi składać, tylko zapiąć (na rzepy lub napy).
    Na początku do środka wkładałam złożoną w prostokąt tetrę. Z czasem kombinowałam z innymi wkładami tak by zwiększyć chłonność.
    A jeśli chodzi o alergię to niestety potrzeba czasu aby było widać efekty. Jeśli eliminujesz nabiał to zwracaj uwagę na składy produktów, naprawdę wiele rzeczy zawiera mleko. Co prawda ja jadłam wszystko co miało "może zawierać mleko" ale w składzie nie miało go zawartego i u nas było ok.

    Lunaris, my w tym roku postanowiliśmy zaszaleć i pod koniec sierpnia jedziemy na tydzień na Mazury, do Zalesia. Jest to rodzinny kompleks wypoczynkowy all inclusive. Pełne wyżywienie, mnóstwo atrakcji dla dzieci, basen, minizoo, 3 place zabaw... Liczę na udany wypoczynek :)

    Yos, moja Ania też ma dużo energii. Od początku staraliśmy się wyznaczyć pewne granice np.nie pozwalamy wchodzić na blat w kuchni czy stół i to nie podlega negocjacjom. Ale np. jeśli ma ochotę skakać po kanapie/łóżku/fotelu to jej pozwalamy na tego typu szaleństwa. Wie, że może zrobić BAM i uczy się jak pokonywać trudności i spadać bezpiecznie. Nie wiem jak to możliwe ale ona nie robi sobie krzywdy podczas szaleństw bo jest uważniejsza i skupiona tylko podczas zwykłych czynności. Dziś się zagapiła i walnęła głową w krzesło i już siniak gotowy. A skacząc z fotela spada jak kot, zawsze na przysłowiowe cztery łapy.
    Może to byłoby rozwiązanie dla Was? Pozwolić mu szaleć i uczyć się przy tym ale na wyznaczonym przez Was gruncie?
    Wypuścili nas po 36h ❤️❤️

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Admiralka toż to szaleństwo! czasem mam wrażenie, że wystarczy poczytać historie porodów innych dziewczyn i będzie się mieć większe wyobrażenie o porodzie i możliwym jego nagłym postępie, niż lekarz dyżurujący. Masakra. A gdyby tak nie przyjęli Cię, tylko uparli się, że masz wracać do domu i przyjechać z rozwiniętą akcją, to co wtedy?😱 Super, że jesteście już w domu❤️ dawaj nam znać od czasu do czasu co u Was słychać 😊 a tak na marginesie mam wujka Leonarda i to najcieplejszy facet jakiego znam. Serio, chciałabym mieć takiego męża. Chłop ponad 70 na karku, a komara nie zabije, żonie raz w tygodniu kwiaty przynosi, przetwory,obiady, sprzątanie, wszystko on 🤷no złoty człowiek!

    Cabrerka no serio, serio(zresztą zaraz zobaczysz) gratuluję Kropeczka z serduszkiem! Cudownie! Nudnej ciąży Skarbie 😉

    Lunarisku, no po każdej kolejnej ciąży trudniej zrzucić, już nie jedna osoba mi to mówiła. Dlatego tak martwię się tymi kg... Bo ja i tak zawsze miałam niską samoocenę, a kiedy nie czuje się dobrze w swoim ciele, to to dość mocno wpływa na całą rzeczywistość.
    Kleszcze? Okropieństwo! Że Ty zauważyłaś takie maleństwo, to szok! Ja zawsze się boję, że przeocze 🙊 boję się wszelkich takich robactw, bleh
    A! Młody u nas ma wyjęte szczebelki w łóżeczku, obawiam się zdjęcia boku, bo on się taaaaaaaaak wierci, że zaraz by wylądował na podłodze.

    Justyna u nas rowerek biegowy z lionelo(chyba tak to się pisze), jest dość lekki, wygodnie go nieść w razie co, no i ma dwa lata, starszak nim nie raz walnął w ścianę, klatki, palety, płot itd. no lubi chłopak adrenalinę, więc go nie oszczędzał, a wszystko działa gites. Jak robiłam rozeznanie, to większość polecała puky, ale mi jakoś nie przypadł do gustu. Najważniejsze to sprawdzić jaka ma najniższą odległość od podłoża, czy Anulka będzie mogła spokojnie stanąć na nogi i na niego wsiąść. No i kask obowiązkowo 💪

    Jedna wpadaj tu jak masz siłę! Mam nadzieję, że Twój organizm upodoba sobie tryb "ciąża" i szybko zatrybi od nowa. A później zobaczysz bijące serduszko, a potem kopiącego bobasa i tym razem zakończy się happy endem. Często po biochemach tak właśnie jest, więc mocno dalej trzymać będę kciuki❤️

    Izulek pewnie będę się odzywać w kwestii wielopielo, bo jesteś na bieżąco z Nb 😂 także bądź gotowa na napaść na Messengerze 😉

    Yos moi obaj chłopcy, to takie Pędziwiatry 😂 więc rozumiem o czym mówisz! Kciuki trzymam za szybkie zabrzuszkowanie❤️

    Jeżowa kiedy dokładnie wizytujesz? Liczysz na poznanie płci lokatora?

    Frelcia! Wpadaj do nas częściej! I koniecznie daj znać po wizycie!

    Reset wszystko u Was ok? Jak Wam się żyje?

    Pilik o matuchno! Ty już ten tydzień?!😱 Matko😱 wyprawka gotowa? Walizka spakowana?

    Agulineczka, a jak Ty się czujesz tak w ogóle? Jak Twoje problemy gastrologiczne? Jest lepiej? Czy nadal się męczysz?

    AnnaStesia, Fozzie, Summer, Minnie, Cheresta, Verita i reszta ferajny! Dajcie znać co u Was

    A teraz dla Wszystkich, którzy dotrwali do tego momentu, w nagrodę przedstawiam swoje 🐘 oblicze (nie znalazłam naklejki słonia na ryjek🤷😂)
    c3fbb2808877.jpg
    No to oby nasz synek też wyrósł na takiego złotego człowieka! 😀❤️

    No, akcja porodowa potoczyła się naprawdę niespodziewanie i teraz mam niezły ubaw z tego jak wszyscy twierdzili że to jeszcze długo, to przepowiadające itd :p
    Ale faktycznie gdybyśmy byli w domu do odejścia wód to chyba mąż by odbierał poród 🙈

    Ale cudnie wyglądasz!! ❤️❤️❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 12:49

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa jest jeszcze bardzo wcześnie na czucie ruchów, spokojnie 😘

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprzednia wizytę jednak przekladalam, dałam sobie jeszcze trochę czasu.
    Z kolei dzisiaj mam i właśnie jadę . Chociaż nie jestem pewna do końca , mam mieszane myśli i 1000 myśli na minutę. Nie wiem czy dobrze robię. Zastanawia mnie co uslysze i jakie zalecenia będę miała.
    Na pewno na żadne zabiegi się nie pisze. Nie chcę ani laparo ani histero

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 13 lipca 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna Gdybym wyłapała biochema to normalnie bym podchodziła do starań.

    Frez dzięki za info, w takim razie wybierzemy bez blokady skrętu.

    Admiralka u nas wypuszczali po 48h więc jak ktoś urodził przed 14 to miał wypis po 2 dniach a jak później to niestety musiał o jeden dzień dłużej siedzieć.

    Izape Mój budyń ciążowy zamiast mózgu już nie potrafizliczyć ile tygodni jest w "1 miesiąc 1 tygodzień 6 dni" Ale siara...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 12:57

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah Justyna jak widać nie jesteś w tym budyniu sama :)

    Jedna po jednym bym tymbardziej zrobila, żeby uniknąć tej sytuacji w przyszłości jeśli to będzie tylko możliwe. Cykl traktujesz jako normalny i pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień @.



    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto jest aktualnie pierwszy na liście do porodu?? Pilik??

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Tak Agulineczka i dlatego wiem ,że jest o co powalczyć. Podniosę się i zawalczę tylko nie teraz, bo za bardzo boli. (Serce) Ja nikomu nie mówię, że się staram, bo nie którzy nie rozumieją jak może się nie udać. Słyszałam też, że nie mam co przesadzac bo jedno już mam . To tak jakbym miała mniej odczuwać przez to ?

    Wy jesteście moją wiarą i siłą <3
    Po takim czasie nie pisania na forum przyjęłyście mnie bez złego słowa.
    Nie umiem się wypowiadać, ale jeśli coś mogę to pomogę.
    Myślami zawsze z Wami jestem i byłam.

    Edit
    Można Cię agulineczka do przyjaciółek?

    Śmiało :)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna po tak bardzo wczesnej utraconej ciąży można w tym samym cyklu przystąpić do starań. Po zabiegu łyżeczkowania zaleca się 3 miesiące przerwy.

    Jeżowa brawo Ty! ;) Ja tez na podobnym etapie co Ty czekalam na poznanie płci. Jednak córka tak się ukladała, że nie dało rady stwierdzić , ani w 16, ani w 18 tc. Dopiero na połowkowych dowiedzialam się, ze będzie girl :) Synka wcześniej potwierdzili. Ja cały czas myślałam, że będzie drugi chłopiec i jakoś tak nie docierało do mnie jak lekarz powiedział, że tym razem dziewczynka. Jeszcze tego samego dnia poszłam do Smyka po słodziutkie koronkowe skarpetki i bodziaki w króliczki i serduszka :) <3

    Frez, popieram Jeżową! Myślę, że trzeba Ci wykupić bilet do zoo, byś mogła zobaczyć na żywo słonia :) Bliżej Ci zdecydowanie do gazeli :) Pięknie wyglądasz!

    Rucola lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape my tez 5w1, rotawirusy i meningo typ B. Syna zaszczepilam jeszcze dodatkowo na ospę i meningo typ C

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 13 lipca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 00:45

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 13 lipca 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane kobietki,
    Właśnie nadrobiłam (przez ostatnie kilka dni) prawie miesiąc na forum. Wybaczcie, że się do wszystkich nie odniosę, ale mam wrażenie, że mój mózg nadal jest budyniem :)

    Przede wszystkim Rucola <3 aż mi serce mocniej zabiło, wiem, że teraz to się wydaje lekko przerażające, ale wierzę, że będziecie cudną rodzinką :)

    Admirałka gratulacje ogromne ! Ekspresowy poród i szybki powrót do domu - takie historie tu uwielbiam

    Pilik kochana Ty wiesz jak ja Cię rozumiem z tym lękiem na końcówce, myślę o Was bardzo często i pamiętaj, że u Was będzie wszystko dobrze! Trudno uwierzyć, że to już za chwilę Ps u nas nie było opcji spania bez mamy a jak byłam w szpitalu to bez problemu sobie poradzili - opowiadałam wcześniej Franiowi, że mama pojedzie po dzidziusia do lekarza itp

    Justyna u nas rowerek scoot&ride kosztuje dużo, ale jest Naorawde świetny i bardzo dobrej jakości , później jako hulajnogę można wykorzystać do 6 roku życia nawet

    Lunaris super, że mogłaś na chwile wyjechać i znalazłaś czas żeby zadbać o siebie, jak Twoje wyniki ?

    Summer zaglądasz czasem ?

    Flower było miło zobaczyć Twój radosny awatar ;)

    Frez o mamo jak Ty świetnie wyglądasz ! W ogóle nie widać tych dodatkowych kg

    Iza Twój opis porodu szokujący, świetnie sobie poradziłaś, co do szczepień to u nas 5w1 + pneumokoki 13 walentne (u Frania refundowane z powodu problemów z anemia i transfuzji krwi, u Filipka płatne) z Rota nie zdążyliśmy ani tu ani tu niestety (u Frania odłożone szczepienia u Filipka korona

    Dużo zdrówka i samych wspaniałości dla Was :*

    Ps dziękuję za życzenia dla Frania

    Izape_91, JustynaG, sliweczka92, Rucola, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 15 lipca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbieram się naskrobac jakiegoś posta już tyle dni, że aż mi wstyd 🙈 ale jak mam chwilę wolnego (w sensie Ada śpi) to zawsze mam cos do zrobienia. A to pranie, prasowanie, a to gotowanie albo zwyczajnie korzystam z możliwości i robię sobie śniadanie albo idę pod prysznic 😆 takie szaleństwo
    Wczoraj byliśmy na kontroli i Ada waży już 2330g, pediatra powiedziała, że przybiera książkowo. No i poza tą niską wagą urodzeniową nie ma do niej żadnych zastrzeżeń
    Admirałka ogromne gratulacje 😊 jak czytam twój opis porodu to mam wrażenie, że chyba we wszystkich szpitalach tak jest i położne nie dowierzają kobiecie, że to już 😝 u mnie było podobnie i o mało nie urodziłam jeszcze na patologii ciąży

    Yoselyn82, JustynaG, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 15 lipca 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny! Ja już po wizycie, więc oficjalnie mogę Wam przedstawić Tymka :D 💙
    b941b9b65c6c.jpg

    Cheresta, Yoselyn82, Minnie89, summer86, Lunaaa, Kaczorka, pilik, Rucola, JustynaG, sliweczka92, Izape_91, frezyjciada, Jedna_z_Wielu, Lunaris, Lena21, Cabrera lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 15 lipca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:
    Dzień dobry dziewczyny! Ja już po wizycie, więc oficjalnie mogę Wam przedstawić Tymka :D 💙
    b941b9b65c6c.jpg

    Piękny Tymek♥️🥰

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezowa gratuluję synusia! Przeczucia się sprawdziły :)

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezowa czyli przeczucie matki nie myli! Teraz będę cicho zazdrościła Tymka (mój eMek był całkiem na nie 😭)
    Piekny okruch 💗
    Ja w poniedziałek idę, ciekawa jestem czy die kawaler obrócił, ale mam wrażenie że dalej głową w żebrach mi siedzi jednak.

    Cabrera bardzo się cieszę, że wszystko w porządku! Taką okruszynkę masz 😍
    Jak się czujecie w domu?

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa gratuluję synusia 🙂

    U nas dziś mija 9 miesięcy od narodzin Oli 🙂 taka już z niej panienka 🙂

    2c95dbfbc254.jpg

    pilik, Rucola, Jeżowa, JustynaG, sliweczka92, Izape_91, frezyjciada, summer86, Yoselyn82, Minnie89, Jedna_z_Wielu, Lunaris, Lena21, Cabrera lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymek ssie palucha!!!! Gratulacje Jezowa ogromne <3

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa, gratuluję dobrych wieści z wizyt. Ale się teraz nam tu chłopaków porobiło. Ciekawe kogo w brzuszku chowa Veritaa i Rucola :)

    Pilik, a Ty w końcu z ZUSu dostałas kasę? Czy nadal mają opóźnienia?

    Lena, mamy już scoot&ride :)

    Cheresta, no to pięknie Wam Ada rośnie :) Cieszę się, że u Was wszystko dobrze.

    Jeżowa lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 3765 3766 3767 3768 3769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ