X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos daj znać jak wyniki bety. Moje kciuki masz ✊🏻✊🏻✊🏻

    I też podziwiam za cierpliwość! Mi jej stanowczo brakuje skoro testuje od 9dpo.

    Dziewczyny jakieś sprawdzone sposoby na bóle głowy? :(
    Nie chce lykac za dużo przeciwbólowych. Zresztą 3 razy już brałam w przeciągu tygodnia a głowa jak bolała tak boli :(

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 20 listopada 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka nie wiem o jakim kalibrze bólu głowy mówimy, u mnie poza lekami to amol na skronie i kawa. Podobno kawa z cytryną jest bardzo dobra (nie mylić ze "smaczna") na silny ból głowy, moja mama piła w trakcie napadów migreny i przynosiła jej ulgę. Co do wyników to kurcze chciałabym być pomocna ale ja się nie znam. Tzn. rozumiem, ze jest czegoś za mało i tyle :( zawsze pytam innych. A co do lekarza - Śliż jest super według mnie ale to jeszcze nie powód, żeby nigdy nie pójść do kogoś innego. W ginemedica polecam jeszcze dr Teterycz-Bwire, według mnie bardzo kompetentna u poziom kultury osobistej i zaangażowania jak u Śliża. Ale ona nie pracuje w szpitalu, dlatego wybrałam jego, tak to miałabym duży dylemat.

    Yos ogromne kciuki za betę, również podziwiam za cierpliwość! :D

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie... wizytę miałam na 16:00, A jeszcze nie dojechałem do placówki. Jakis wypadek przed Wro i musiałam jechać objazdem. Dzwonilam tam to powiedzieli, że nie wiedzą czy pani doktor mnie przyjmie. Ja to mam szczęście.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 listopada 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczko daj znać czy się udało.
    Yos jak wyniki?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety , nie udało się
    Ale walczę dalej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2020, 03:24

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos bardzo mi przykro :(

    Jaki plan teraz? Kompletnie nie znam się na transferach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 23:30

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało wbić na wizytę, mimo polgodzinnego spóźnienia. Anatomiczne powody plamien wykluczone - nie ma na szczęście żadnej nadzerki, polipów, czy mięśniakow. Cytologia tez ok. Lekarka uznała, że winne są w takim razie hormony. Dostałam duphaston od 16dc do 25. Zdarzają mi się czasami owulacje w 17dc, myślałam, że duphaston blokuje owu, ale ponoć nie i mam brać spokojnie od 16, nawet gdyby owu była później. Przez 3 następne miesiące mam brać dupka 2x1 i zobaczyć czy nadal są plamienia. Jeśli tak, to mam sie zgłosić ponownie, zbadamy wszystkie hormony i podejmiemy plan działania. No chyba, że zajdę w międzyczasie. Na prawym jajniku dominujący pęcherzyk18mm, powinien pęknąć za jakieś 2 dni.

    Mam też resztę wynikow:
    Kwas foliowy 24,8 (norma 3,89-26,8)
    Homocysteina 6,10

    Mam pytanie do Was, jak często wspolzylyscie w udanych cyklach? Lekarka mowila, że najlepiej co 2 dni w okresie okoloowulacyjnym, nie codziennie. U mnie z synkiem było w 3 i 2 dni przed owu i w dzień owu, z córką w 3,2,1 i w dzień owu. Nimfomanką nie jestem i chyba opcja co 2 dni mi bardziej "leży", aczkolwiek zawsze mam głupie wrażenie, że się nie wstrzelimy ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do glukozy i insuliny mam koniecznie powtórzyć badanie i zrobić mniejsza przerwę między jedzeniem, a na badaniensie zgłosić max do 8 rano, a nie przed 10 jak ostatnio. Póki co nie robić krzywej. Ze względu na wiele ciąż i tak w kolejnej miałabym zleconą krzywą na początku.

    Co do ferrytyny próbować dietą i naturalnymi sposobami i zapraszać żołądek woda z cytryną i Wit C do żelaza.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 21 listopada 2020, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn, ogromnie mi przykro :-(

    Suszarko, przyjmij prosze wyrazy współczucia po Waszej stracie :-(

    Agulineczko, a co to za ból? Migrenowy, napadowy, zatokowy? Może od ucha albo od zęba? Mi przy migrenie wjeżdżają tryptany, ale czasami udaje się wykurzyć moją towarzyszkę niedoli zwykłymi tabsami przeciwbólowymi.

    Rucola, przeczytałam, że maluchy rosną cudownie, ta różnica między nimi jest dosłownie minimalna! Możesz napisać, w którym jesteś tygodniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2020, 00:48

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 listopada 2020, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę walczyć dalej! 👍 wiadomo smuteczek jest.


    Ale dziś świętuje urodziny💕🎂

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4459 9411

    Wysłany: 21 listopada 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn bardzo mi przykro, trzymam kciuki za dalszą walkę 💪 wszystkiego dobrego z okazji urodzin 😘

    agulineczka, jak poszliśmy do gina od leczenia niepłodności i usłyszał że się kochamy codziennie nawet po kilka razy to prawie z krzesła spadł 🤣 haha, tylko że u nas to wynikało raczej z potrzeby niż z konieczności. Ale fakt, wtedy "zabronił" nam codziennego seksu, powiedział żeby trzymać odstępy dwudniowe bo to maksymalizuje szanse - w innym wypadku nasienie może być za słabe. Okazało się to dobrym tropem bo urolog kazał mężowi też co drugi dzień współżyć podczas leczenia, żeby się plemniki na bieżąco "wymieniały", a jednocześnie w ten sposób mieliśmy jego zdaniem maksymalnie duże szanse. Też miałam takie poczucie że co dwa dni to pewnie za rzadko bo możemy przegapić itd. ale ponieważ mieliśmy problemy to postanowiłam zawierzyć lekarzom. Okazało się to w miarę skuteczne, faktycznie pilnowaliśmy odstępów dwudniowych, z tym że w udanym cyklu udało nam się wstrzelić w dzień owulacji idealnie. Swoją drogą niby to takie wszystko proste a jak przyjdzie co do czego to się zaczyna planowanie strategiczne jak na wojnie.

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos, bardzo mi przykro, że nie dostałaś tego najpiękniejszego prezentu na święta. Życzę Ci by wszystkie Twoje marzenia spełniły się :)

    Dziewczyny, informuje że dziś i jutro można kupić kuchnię Lidla w promocji za 199zl. Może ktoś chce taki prezent zrobić na święta :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn przykro mi bardzo. Trzymam kciuki za dalsza walkę a dziś życzę Ci wszystkiego najlepszego! #

    Suszarka dla Ciebie też wyrazy współczucia.

    Agulineczka ja od siebie tylko dodam że czasami polipow a raczej mikropolipow nie widać na usg... Ja tak mialam. Ania z naszego wątku chyba też. To tak żeby zachować czujność.
    U nas rzadsze współżycie się sprawdzilo dwa razy. Z corka nawet nie wiem dokładnie ale to było chyba dwa dni przed owu I w dzien owu. Teraz z synkiem podobnie. I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2020, 09:57

    Yoselyn82, Ania_1003 lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos wszystkiego najlepszego! Niech Twoje marzenia się spełnią.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia no właśnie mam problem ze wskazaniem rodzaju bolu. Ja ogolnie zawsze mam ze 3-4 dni w miesiacu spore bóle głowy. Tym razem głowa boli codziennie od 7 dni. Bol jest tępy, trochę w skroniach, ale bardziej jako obręcz sciskajaca cała głowę :(
    Ja staram się unikać ibuprofenu i innych NLPZ raz ze względu na żołądek, dwa czytałam, że nie jest wskazany w w trakcie starań. Paracetamol nie daje rady. Z bólem głowy budzę się juz rano, im dalej w las tym gorzej.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tym duphastonem? Lekarka wczoraj kazała brać 2 razy dziennie rano i wieczorem od 16dc do 25dc (10 dni). Zrobic test i odstawić lub nie. Na moje pytanie czy blokuje owu powiedziała, ze nie blokuje, także nawet jakbym miała owulację 17dc to branie od 16 nic nie zepsuje. Do tej pory wydawało mi się, że absolutnie nie można go brać przed owulacją. Na necie bardzo sprzeczne informacje. Nie to, że nie ufam lekarze, ale jakoś zaczęłam się zastanawiać po prostu ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz zawsze przepisywał mi 2 dni po potwierdzonej owu. Powiedział że branie takie właśnie 16-25 dzien to najczęstszy błąd. To jest założenie przy idealnych cyklach i owu 14 Dni :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 listopada 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak się czasami słyszy lub czyta z kolei lekarka wczoraj mówiła, że progesteron w takiej dawce nie zablokuje ewentualnej późniejszej owulacji. Ja Gdzieś na którymś forum przeczytałam, że luteina może zablokować, duphaston już nie. Zgłupiałam totalnie. Jeśli dobrze ją zrozumiałam, to tłumaczyła to tym , że za owulację odpowiada hormon LH i jego przecież nie blokujemy.

    Pamiętam, że przy straniach o drugie dziecko Sliz tez mi przepisał duphaston od 16 dc do 25 (u mnie cykle 29-31 dniowe) .

    Może dla bezpieczeństwa zacznę brać od 18dc? Czy tym samym wydłużę sobie cykl? Ile dni po odstawieniu dostaje się zazwyczaj @? Ja brałam krótko przed zajściem z Ulcią i nie mam doświadczenia zbytnio.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 21 listopada 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też zależy od organizmu. U mnie ok 3 dni po odstawieniu przychodziła miesiączka.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 listopada 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczko ale nie wiem co duphaston ma do pierwszej fazy cyklu a to przecież w pierwszej masz plamienia 🤔 a jak chodzi o duphaston to ja jestem team Verita, też jestem zdania że progesteron niezależnie od formy jednak blokuje owulację i ja kiedy samodzielnie brałam duphaston po owulacji to czekałam na skok temperatury, dopiero w drugim dniu wysokiej temp. włączałam dupka chyba że miałam monitoring i byłam pewna że już po owulacji to wcześniej.
    Yoselyn mocno Cię przytulam. Wierzę że wywalczysz rodzeństwo dla Michałka

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 3869 3870 3871 3872 3873 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ