X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 16 lutego 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Śliweczko gratulacje!
    Agulineczko patrzac na specyfikację najlepszy jest Medel. Ja aktualnie mam tylko siateczkowy albo jak będe kupowac nabulizator to na pewno będzie to Medel tylko trzeba dokupić maseczkę dla maluszka.

    Tak widziałam, że Medel ma ciut lepsze parametry (m.in. frakcję respirabilną), ale ten Philips też jest oceniany całkiem dobrze (jak na tę półkę cenową oczywiście - patrzę na takie do 250 zł), a jest dużo mniejszy gabarytowo od tego Medel professional - ten to jest byk. Zależy mi na tym, żeby w razie czego móc zabrać ze sobą inhalator (miałam juz sytuację zaplanowanego wyjazdu, a dziecko z katarem nagle). Z kolei Medel Family (trochę tańszy od professional) mimo dobrych parametrów i mniejszych gabarytów ma tryb pracy przerywany, czego nie wyobrażam sobie przy trójce zainfekowanych dzieci. Inhalator jak dla mnie musi mieć pracę ciągłą.

    Rucola lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 lutego 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczko zapewne masz rację :) w takim razie czekam na recenzję Philipsa jeśli się na niego zdecydujesz :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 20 lutego 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, idzie wiosna! ☀️🌡🌞 😍
    Dobrego dnia! ❤

    Lunaaa, Kaczorka, Lena21 lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 lutego 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, cisza tu smutna, zaglądam raz za czasu i nic, wylogowało mnie i się dopiero ogarnęłam z zalogowaniem 🙈

    Młode mamy jak sobie radzicie z maluszkami i starszakami?

    Ciężarówki a Wy jak tam?

    Lunaris jak zmiany u Ciebie?

    Ja dzisiaj poczułam wiosnę i od razu mi nadzieja wróciła!
    Mały próbuje, nieudolnie w prawdzie, siadac, raczkuje po dwa kroczki i na brzuch no ale przemieszcza się coraz sprawniej.
    Od poniedziałku rozszerzamy bardzo powoli dietę, ja średnio chętnie (gotowanie, sprzątanie i te kupy 🙈🤣) no ale wyszła lekka anemia i jednak pediatra nas namówiła, że lepiej już karmić niż suplementowac. No a mały stworzony do jedzenia, płacze jak się go zabiera z fotelika, jak my coś jemy i jemy nie damy to jest ryk niesamowity. Po dwóch dniach prawie się nie krztusi, pięknie odgryza i pije z kubeczka (póki co mu z malutkiego medeli daje) noo jest zdecydowanie bardziej gotowy na rozszerzanie diety niż ja...!
    Nina jest już taką dużą dziewczynką, naprawdę czasami próbuję zrozumieć kiedy to się stało...!

    Anna Stesia, Kaczorka, Flowwer lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 lutego 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj też poczułam wiosnę, jejku jak się cieszę :) Ja tak bardzo nie lubię zimy. Dzisiaj już krzesełko wyciągnęłam na taras i wystawiłam buzię do słonka :D :)

    W czwartek wieczorem miałam wizytę. Dzidziuś ma jakieś 8,5 cm, serduszko ładnie bije, wszystko wygląda jak na ten etap prawidłowo. Pięknie się ruszało, zrobiło nawet fikołka :) Mam ładne zdjęcie profilowe :) Dostałam też nagranie z badania, także mogłam pokazać w domu mężowi :) Kochane maleństwo :) <3 😍
    No i najprawdopodobniej będzie u nas dziewczynka 🥰, ale to jeszcze nie na 100%, bo troszkę pępowina zasłaniała :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2021, 21:26

    Anna Stesia, Rucola, Suszarka, Kaczorka, Lunaaa, Flowwer, Lena21, Aga9090. lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 20 lutego 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja chyba nie czekam na wiosnę - gdy były mrozy to przez 2 tygodnie nie miałam migren, zaczęły się roztopy i zdycham.

    Maleczko, jeszcze Ci nie gratulowałam, malutka się ciut pospieszyła, ale mam nadzieję, że jesteście całe i zdrowe, i że Fela przyjęła młodszą siostrę z otwartymi ramionami.

    Śliweczko, gratuluję córeczki, Gabrysia piękne imię!

    Agulineczko, u Ciebie są jakieś podejrzenia co do płci? Przepraszam, jesli pisałas, próbuje nadrobić, ale mi nie idzie.
    edit: widzę, że właśnie napisałaś! Super, choć pewnie się nie nastawiacie jeszcze. A macie jakieś pomysły na imiona?

    Pilik, Tytus zuch!! A jak im się układa relacja z Ninką?

    Yoselyn, trzymam kciuki z całego serca!

    Dziewczyny z dziećmi w placówkach - czy któraś z waszych pociech jest na jakiejś specjalnej diecie? I jak to się ma do żywienia w przedszkolu? Jak sobie radzicie z np. poczęstunkami urodzinowymi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2021, 21:30

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 lutego 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annastesia dzieciaki uwielbiają się nawzajem. Tytus nie widzi świata poza siostrą! Ona go zabawia, pociesza, przynosi zabawki i nie może się doczekać wspólnych zabaw. Dzisiaj go trochę karmiła i była zachwycona. Jest miłość i wariactwo.

    A co do diety, byłam nianią weganek, wiem że to inaczej niż alergie, noo ale ich mama była bardzo restrykcyjna i w przedszkolu pilnowali. Gotowała sama (brała menu i robiła produkty które wyglądają podobnie do tego co jadły tego dnia dzieci), jak były jakieś urodziny to kucharki miały różne ich dozwolone słodkości i dawały wtedy dziewczynkom, w miarę się to sprawdzało.

    Przykro mi, że męczysz się z migrenami :( a jak synek? Mam nadzieję, że dieta pomaga.

    Agulineczka gratulacje! Przeczuwałaś córeczkę?

    Anna Stesia, Flowwer lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 20 lutego 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, cudownie czytać o takiej więzi między rodzeństwem! Dzięki za informacje o tym wegańskim przypadku, właśnie zastanawiam się, czy sama nie będę musiała gotować do przedszkola i jak sobie mały z tym poradzi, że dzieci jedzą to i tamto, a on nie może. Myślę, że kuchnia w przedszkolu raczej nie ogarnie tematu jego diety, bo to jest cała wielka lista zakazów i dwozwolonych sposóbów/godzin itp.

    Dieta u nas pomaga tak sobie, więc gdy tylko się zaszczepimy (może już w marcu, hurrraaaa!) ruszamy na dalszą diagnostykę, mam już umówione badania i wizyty. Jestem przekonana, że problem leży głębiej i można dziecku pomóc, tylko w czasach pandemii jest to bardzo trudne.

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 21 lutego 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka super, że dzidziuś tak pięknie rośnie! Jestem ciekawa czy płeć się potwierdził ale doktor Ś. rzadko mówi na głos jak nie jest pewny prawie na 100% , więc... :D

    Śliweczka Tobie gratuluję córeczki! <3

    Anna Stesia nie pomogę w pytaniu, bo u nas w żłobku nawet nie ma opcji diety eliminacyjnej/przynoszenia własnych posiłków. Trzymam kciuki za dalszą diagnostykę

    Pilik super, że siostra i brat się tak świetnie dogadują <3 u nas też morze miłości póki co

    Czytam Was moje drogie zawsze na bieżąco, ale pomimo lajtowego Tymka czasem ciężko mi zebrać myśli, by coś napisać i tak odkładam i odkładam... Ale czasem mi szczerze smutno jak mocno spadła tu aktywność :( Gdzie te czasy, że dziennie leciało po 10 stron wpisów 🙈 ale sama po sobie wiem, jak czasem ciężko napisać nawet kilka zdań.

    sliweczka92, Lena21 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 21 lutego 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U moich dziewczyn raz jest miłość a raz wojna.. 🙈 Alka ma baaaardzo silne poczucie, że wszystko jest jej i rzadko kiedy chce się czymś podzielić z Olą. A Ola tego nie czai i siłą czasami próbuje uzyskać to co chce.

    No i Alka to szalony człowiek. Jak wymyśli jakąś wspólną zabawę, to momentami oczy zamykam, żeby tego nie widzieć.

    Lena21 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 21 lutego 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Wiem, że się nie udzielam ale chciałam Wam powiedzieć, że jeśli słyszałyście takie wielkie bum to to byl kamień. Kamień z mojego serca który rósł już do takich rozmiarów, że ciężko go było udźwignąć. Wiecie że Natala to hajnid, jakoś sobie radziłam ale szczególnie w ciąży było coraz gorzej. A ja się cały czas obwiniałam o to że nie mam do niej cierpliwości, że mam ochotę jej wręcz przyłożyć w zadek jak to nasi rodzice zwykli mawiać (oczywiście udało mi się tego nie zrobić) z totalnej bezsilności. To jak bardzo nie słucha co do niej mówię, jak robi to samo co przed chwilą choć proszę żeby przestała, jak proszę żeby przestała to na złość robi to z jeszcze większą intensywnością. Po urodzeniu brata jest jeszcze gorzej. A ja dołuję się poczuciem winy, że nie mam ochoty się z nią bawić (chwała Bogu za żłobek...), że całą ciążę mało spacerowałyśmy i puszczałam jej tv. Czułam się najgorszą matką świata, że nie daję rady znosić tego wszystkiego na spokojnie i krzyczę na nią albo tak jak wy trzymam ją żeby głupie paznokcie obciąć.
    Dziękuję, że nie jestem sama ❤️

    Kaczorka, Minnie89, Jeżowa, malka lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 21 lutego 2021, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka takie atrakcje dopiero przed nami, pewnie już wkrótce 😅🤣

    Kate dobrze Cię widzieć! Jak się macie poza tym? Jakbyś potrzebowała pogadać o trudnych początkach podwójnego macierzyństwa to jestem tu inne dziewczyny też zapewne ;)!
    Ja dopiero zaczynam do siebie dochodzić, choć do równowagi zdecydowanie sporo mi brakuje. No ale jest powolutku lepiej.

    AnnaStesia ochh oby udało się ruszyć z badaniami, tak restrykcyjna dieta z marnymi efektami musi być dla całej Waszej rodziny koszmarem :(

    KateHawke lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 22 lutego 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate - piąteczka 🙈 Alka to też takie ziółko właśnie..

    Ale ostatnio stwierdziłam, że nie ma co się spinać za bardzo. Coraz więcej odpuszczam i pozwalam na te wariactwa. Dopóki są obie całe to niech świrują.

    Pilik - myślę, że jak Ninka tak kocha brata i się z nim dzieli, to ominie Was wiele awantur i dram 😉

    KateHawke lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 22 lutego 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Kaczorka, póki co dzieli się tym czym chce, mam duże obawy co będzie jak on zacznie brać co chce 🙈🤣
    Ale mogłoby było jakby się dogadywali jakoś, haha

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 22 lutego 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzę, że podwójne mamy się ostatnio tutaj aktywowały ;) ja się przyznaję, bez bicia, że dawno mnie nie było...

    Pilik u nas zdecydowanie team wojna :D choć wyznania miłosne i całuski też są, ale jednak odkąd Filip nauczył się chodzić i brać wszystko czego tylko dosięgnie to już wkroczyły rękoczyny :O staram się jak mogę, żeby to jakoś na spokojnie ogarnąć ale ciężko mi idzie

    Kate - wypisz wymaluj mój Franio :p nie jest łatwo, ale staram się w tym pracować nad sobą głównie - tzn nad swoją cierpliwością, żeby ciagle próbować się postawić w jego sytuacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2021, 19:33

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 22 lutego 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak Was czytam dalej mam łezki w oczach,
    Gratuluję pociech w brzuszkach oraz tych po drugiej strone <3

    agulineczka, summer86, sliweczka92, Lena21, malka, Yoselyn82, KateHawke lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 lutego 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jednak mam luksus jeśli chodzi o stosunki między dziećmi. No miłość kwitnie 😄 zdecydowanie u nas więcej przytulaskow i całuskow niż przepychanek, choć też się czasem zdarzają.

    Co do moich przeczuc płci, to ja w każdej ciąży na początku czuje, że będzie chłopiec. Teraz jakoś w okolicy prenatalnych zaczęłam bardziej myśleć, że jednak dziewczynka. No zobaczymy kto tam ostatecznie siedzi w brzuszku.

    AnnaStesia pytałaś o typy imion. Mamy ich trochę z mężem 🙈, ale wybieramy te tradycyjne raczej. Skreslilismy z listy te, które jedno z nas całkowicie odrzuca. Dla chłopca póki co zostal Aleksander, Stanisław, Kajetan, Jan.
    Podoba mi sie również Franek, ale jest już w rodzinie.
    Dla dziewczynki Aleksandra, Natalia, Kalina, Maria, Anna, Lilka, Zosia.Mi się też podoba Liwia.

    Nie wiem kiedy się zdecydujemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2021, 23:07

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 23 lutego 2021, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    A ja jak Was czytam dalej mam łezki w oczach,
    Gratuluję pociech w brzuszkach oraz tych po drugiej strone <3

    Flowwer :) co u Ciebie?

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 23 lutego 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zdecydowanie więcej przepychanek,bale też ostatnio pojawilo się dużo miłości ❤ poza tym Piotruś jest bardzo zazdrosny i trochę się jak z siostra postępować, np. zabiera jej ulubione rzeczy i ucieka 🤣

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 23 lutego 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, a jak u Was? :)

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
‹‹ 3915 3916 3917 3918 3919 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ