X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 11 lutego 2021, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik - nie strasz, bo u nas w tym roku będzie zestaw 2 i 4 lata 🙈 Alka jeszcze z jednego "buntu" nie wyrosła a już następny goni..

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 11 lutego 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer ja tylko dodam że 2 dni to troszkę mało żeby wyregulować jej rytm bez drzemki i ocenic.
    U nas super się sprawdza dzien bez drzemki. Bo idzie wtedy spac o 19 i śpi 12h ciagiem. Jak ma drzemke w zlobku nawet 45 minut to jest tragedia bo zasypia wlasnie o 22 a wstać musi przed 7.
    Co do innych Waszych wpisów nie mam nic do dodania, u nas jest podobnie ale też dość mocno staramy się ją uregulować i pokazywac granice.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 11 lutego 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z tego co piszecie jest jednak dość spokojnie :) Nasza Ulcia też już od jakiś dobrych 3 miesięcy nie ma drzemki w ciągu dnia i nie ma problemu z zasypianiem na noc, a tak to były wariactwa i popisywanie się nawet do 22:30. Ja też potrzebuję mieć trochę wieczoru i luzu dla siebie po całym dniu siedzenia z dzieckiem/dziećmi w domu, dlatego postanowiłam, że rezygnujemy z drzemki, na którą córka i tak chodziła z oporem i dzięki temu odzyskałam wieczorami chwilę dla siebie. Mam w końcu czas, żeby poczytać książkę, obejrzeć coś w tv czy po prostu poleżeć.
    Tak jak pisałam niejednokrotnie synek nam się trafił naprawdę bezproblemowy, obce są mi wszelkie bunty, jak już się trafił to raczej buncik ;) Żadnych nerwów z kładzeniem się na podłodze, wrzaskami czy wymuszonym płaczem. Ideał ;) Córcia jest już nieco bliższa standardom, że tak się wyrażę ;), ale staramy się wyznaczać jej granice, jak koniec wygłupów to koniec. Czasami manifestuje coś swoją rozpaczą, ale staram się nie zwracać na to uwagi. Im więcej staram się tłumaczyć w momencie rozdrażnienia jest tylko gorzej i rozpacz trwa dłużej.
    Poza tym rodzeństwo dogaduje się super, oczywiście zdarza mi się słyszeć: "oddaj, to moje!", ale nie dochodzi raczej do rękoczynów. Córka naśladuje we wszystkim starszego brata, a że synek ma 1000 pomysłów na zabawę, to czasami naprawdę potrafią pięknie się sobą zająć. Przedwczoraj przykładowo synek widząc moje zmęczenie (po 16:00 mam kryzys ;)) powiedział: Ty się połóż mamusiu, ja Cię przykryję kocykiem, a z Ulą będziemy budować tory. I tak też zrobiłam, co prawda wolę ich mieć na oku, ale poleżałam sobie ;) Żeby nie było zbyt teczowo, oczywiscie zdarzają się gorsze dni, ale ogólnie nie mogę narzekać.
    Wydaje mi się, ze rodzeństwo dobrze wpływa na takie bardziej charakterne przypadki ;)

    Rucola, Kaczorka, JustynaG lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 11 lutego 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do buntu czterolatka to jest nam obcy. Naprawdę, nawet nie wiedziałam, że taki istnieje. O buncie dwulatka i trzylatka owszem, często się słyszy, ale o czterolatku nie wiedziałam.
    I doceniam bardzo jak miałam lekko ze spacerami z Wojtusiem. W wózku od początku siedział pięknie, mogłam spacerować kilka godzin, a on grzecznie siedział. Jak już zrezygnował z wózka to chodził za rączkę. Ula zaś o ile początkowo też ładnie jeździła w wózku i nadal wysiedzi, tak np w sklepie już się wyrywa, bo duzo rzeczy ją interesuje (no chyba, że mam ciasteczka czy coś innego czym ją przekupię, żeby jeszcze siedziała), a jak ją wypuszczam to biegnie przed siebie i nie da ręki. Ostatnio musiałam puścić wózek i biec za nią bo zbliżała się do ulicy i moje "stój!" miała w poważaniu. Synek później jej wykład zrobił, że to było niebezpieczne, powiedział co się mogło zdarzyć i że brzydko zrobiła, że mamy nie słucha. Może chociaż jego słowa coś zdziałają ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 11 lutego 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka - boski ten Twój synek ❤️
    Aluśka to jeszcze by się do psot dołączyła, zamiast tłumaczyć, że nie wolno 🙈 więc u nas jedna dziewczyna nakręca drugą 🥴

    Ale w końcu mogę wychodzić z nimi z domu bez wózka! Jejku, jakie to jest cudne 😁

    6919dda756a2.jpg

    Rucola, Yoselyn82, veritaa, pilik, reset, agulineczka, JustynaG, Cheresta, summer86, sliweczka92, Aga9090., Jeżowa lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 12 lutego 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maluszek jest już zemną 🥰

    Kaczorka, sliweczka92, pilik, Cheresta, Suszarka, JustynaG, summer86, moniśka..., Jedna_z_Wielu, malka, Rucola, Aga9090. lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 12 lutego 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yos rozumiem że o transfer chodzi?
    Trzymam kciuki!!

    Kaczorka achh też czekam na ten etap!
    U nas od dwóch tygodni młody szaleje, staje na czworaka, pełza do tylu po całym mieszkaniu, obraca się w dwie strony, próbuje siadac 🙈 szalony jest 🤣
    b065c845d2d1.jpg
    76e0b0a451b2.jpg

    sliweczka92, Jeżowa, Suszarka, JustynaG, summer86, malka, Yoselyn82, Rucola, Kaczorka, Aga9090. lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 12 lutego 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, ale masz słodziaki <3 a synek jak na swój wiek faktycznie szaleje :D

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 12 lutego 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, Piotruś miał podobnie, raczkowal jak miał 5,5 miesiąca, dosłownie zaraz wstał i chodził przy meblach. ;) zaczął stawiać pierwsze kroki na 10 miesięcy. Ten typ tak ma. 🙃

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 12 lutego 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I patrzę właśnie na swój suwaczek i nie wierzę, d3 już jestem za połową 😯
    Agulineczka, Twój suwaczek też pędzi!

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 12 lutego 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka masz rację, pędzą suwaczki jak szalone. Ciekawe kto tam u nas w brzuszku mieszka :) Obie mamy już parkę, tylko inna kolejność. Ty się zapewne dowiesz we wtorek, a ja co prawda mam w czwartek wizytę, ale nie liczę na poznanie płci jeszcze.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 14 lutego 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek dzisiaj rano wstal, przytulil się , pocałował, poszedl do pokoju i przyniosl mi kartkę z namalowanym serduszkiem ♥️ wzruszyłam się na maksa.

    Jedna_z_Wielu, Rucola, sliweczka92, Kaczorka, agulineczka, Suszarka, Aga9090., malka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 15 lutego 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj o 9 młody poszedł do kuchni, otworzył lodówkę , zamrażalnik i wyjął pierogi , że chce jeść. Na nic zdały się moje tłumaczenia że za wcześnie jest. No ale zjadł 4 szt. 😅🤣 Co to się robi

    Rucola lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 15 lutego 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jutro o 8 mam USG polowkowe, z góry dziękuję za pamięć. :)

    agulineczka, Jedna_z_Wielu, Yoselyn82, Rucola, Minnie89, Suszarka lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 15 lutego 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka kciuki! Daj nam znać po wizycie czy wszystko ok.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 15 lutego 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie macie inhalatory i czy je polecacie? Mój lidlowski odmawia posłuszeństwa, poza tym strasznie rozpryskuje, jest wielki i głośny. Zależy mi na tym, żeby dobrze radził sobie np z bardziej gęstą solą hialuronową i miał pracę ciągłą.
    Widziałam ranking Pana Tabletki i zastanawiam się nad Medel Professional lub Philips Inno Spire Ellegance.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2021, 23:50

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 16 lutego 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jesteśmy po USG. Na chwilę obecną wszystko wygląda dobrze, Maluch rośnie. :) termin niezmiennie ja 1.07. No i najważniejsza wiadomość, będzie Gabrysia 🥰

    Cheresta, Rucola, moniśka..., agulineczka, reset, Yoselyn82, summer86, Kaczorka, Minnie89, Suszarka, Jedna_z_Wielu, Aga9090. lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 16 lutego 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka super, że wszystko dobrze i gratuluję córeczki :)
    Mi coś ostatnio też podpowiada, że chyba jednak corcia będzie, choć na początku "czułam" chłopca.

    Odebrałam dziś wyniki przef czwartkowa wizyta. Mocz super, TSH bardzo niskie 0,03, no i hemoglobina 11,5 ostatnio 11,6, więc nie spadła za dużo. Żelazo całkiem odstawiłam przez zaparcia.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 lutego 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczko gratulacje!
    Agulineczko patrzac na specyfikację najlepszy jest Medel. Ja aktualnie mam tylko siateczkowy albo jak będe kupowac nabulizator to na pewno będzie to Medel tylko trzeba dokupić maseczkę dla maluszka.

    agulineczka, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 16 lutego 2021, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    No i jesteśmy po USG. Na chwilę obecną wszystko wygląda dobrze, Maluch rośnie. :) termin niezmiennie ja 1.07. No i najważniejsza wiadomość, będzie Gabrysia 🥰

    Gratuluję córeczki. A Gabrysia super 🥰♥️ rośnijcie zdrowo 👍

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 3914 3915 3916 3917 3918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ