X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie
Odpowiedz

GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    u mnie ten żel się nie sprawdził. Co dostarań, to nie mam pojęcia, ja zawsze mam większe libido w dni płodne, i raz jest co drugi dzień raz codziennie. Teraz wiem, że udało się zajść po stosunku tuż przed owulacją. To wróży mi na chłopca czy dziewczynke?
    Tuż przed to ciężko powiedzieć. Ponoć jak w dniu owu to bardziej na chłopaka.
    Ja nawet nie próbuję zgadywać - miałam w gotowości kawalerię z trzech półków, a tak do końca to nie wiem, kiedy była owu. Kurczaki, tylko że to przecież w ogóle nie ma znaczenia jakiej będzie płci - ważne, żeby było silne i przetrwało te 8 miesięcy w moich niesprzyjających warunkach

    Maja84, Karolina90, olik321, pilik lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    18 dpo - beta 867,6 mlU

    HCG podwaja się co 1 dni 12 godzin (37 godzin).

    Średni dwudniowy przyrost to 835 mlU/ml (147.8%) (w normie).

    Przyrost hormonu HCG jest w normie. Uzyskany wynik z dużym prawdopodobieństwem świadczym o tym, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo.

    Kamień z serca - zostało jeszcze tylko ze 248 takich kamolców.
    Dalej boli mnie mocno brzuch gdzieś w okolicy prawego (aktywnego) jajnika, a cyce nie bolą już w ogóle.

    Dziękuję za wszystkie kciuki i dobre myśli!


    Super!!!!!!!!!! Piękna beta <3
    Mnie tak samo boli, tylko że w okolicy lewego jajnika. Cycki przestały boleć ze 3-4 dni temu i też się stresowałam ale beta rośnie, więc Nika oddychamy teraz - wdech, wydech :) i czekamy spokojnie na wizyty :)

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika ladna beta, gratulacje.

    Moj prog z wczoraj 21.

    Na wczoraj/ dzisiaj mam termin @. Poki co cisza. Zadnych plamien. Na bete pojade w poniedziałek. Ale nie mam zludzen.

    Mysliscie ze ten pakiet za 330 zl z test dna na poczatek wystarczy czy cos jeszcze? Nie wiem od czego zaczac. Czy ginekolog po drugim poronieniu juz cos zleci? Mowila mi po pierwszym, ze poki co zadnych badan, bo to pewnie przypadek. Jak widac, zaden przypadek. Nie wiem co to za problem, raczej nie.ze strony proga.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy mam powyzej normy (38)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    18 dpo - beta 867,6 mlU

    HCG podwaja się co 1 dni 12 godzin (37 godzin).

    Średni dwudniowy przyrost to 835 mlU/ml (147.8%) (w normie).

    Przyrost hormonu HCG jest w normie. Uzyskany wynik z dużym prawdopodobieństwem świadczym o tym, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo.

    Kamień z serca - zostało jeszcze tylko ze 248 takich kamolców.
    Dalej boli mnie mocno brzuch gdzieś w okolicy prawego (aktywnego) jajnika, a cyce nie bolą już w ogóle.

    Dziękuję za wszystkie kciuki i dobre myśli!

    NIka bardzo się cieszę !

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Ja ostatnio miałam tego samego dnia (wymaz o 8, a wyniki późnym wieczorem), a jak na wiosnę robiłam to dopiero następnego wieczorem były - za każdym razem miałam wymaz ok, z bardzo licznymi tymi dobrymi bakteriami Lucid-cośtam-us (?) - ale to są dobre i się nimi nie martwimy. Nie wiem od czego to zależy kiedy dają wyniki - może od tego ile babek się wymazało?
    Achia, już wiem! Popierdoliło mi się z posiewami! To posiewy byly od razu, takie co robiłam jak podejrzewałam drożdżaki! Wymaz to faktycznie dłużej! Chyba na trzeci dzień! Bo tam jest info, że po 48 h wyhodowano te Lactobacillusy! Ale Cię w błąd wprowadziłam, strasznie przepraszam!

    Jeszcze raz przepraszam, kurczaki, spojrzałam do teczki dopiero teraz, bo chciałam sobie przypomnieć nazwę tych bakterii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 12:28

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja84 wrote:
    Super!!!!!!!!!! Piękna beta <3
    Mnie tak samo boli, tylko że w okolicy lewego jajnika. Cycki przestały boleć ze 3-4 dni temu i też się stresowałam ale beta rośnie, więc Nika oddychamy teraz - wdech, wydech :) i czekamy spokojnie na wizyty :)
    Oooo rany, muszę to napisać:

    Przychodzi blondynka do fryzjera i mówi:
    - proszę mi przyciąć włosy, ale tak, żeby słuchawek od mp3 nie wyjmować!
    Fryzjer zaszalał z blond lokami, słuchaweczki wypadły z uszu, blondyna umarła.
    Wtedy fryzjer podniósł jej mp3, przystawił słuchawki do ucha i słyszy:
    - wdeeeech, wyyyydech, wdeeech, wyyydech...

    Maja84, Karolina90, pilik, KateKum lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4701 3468

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Kwas foliowy mam powyzej normy (38)
    A badałas homocysteinę? Warto zrobić ten testdna.pl
    Dziewczyny polecają :)
    ja sama zamówiłam i w pon ma być u mnie kurier :)

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Nika ladna beta, gratulacje.

    Moj prog z wczoraj 21.

    Na wczoraj/ dzisiaj mam termin @. Poki co cisza. Zadnych plamien. Na bete pojade w poniedziałek. Ale nie mam zludzen.

    Mysliscie ze ten pakiet za 330 zl z test dna na poczatek wystarczy czy cos jeszcze? Nie wiem od czego zaczac. Czy ginekolog po drugim poronieniu juz cos zleci? Mowila mi po pierwszym, ze poki co zadnych badan, bo to pewnie przypadek. Jak widac, zaden przypadek. Nie wiem co to za problem, raczej nie.ze strony proga.
    Dziękuję Ci i tulę. Dalej trzymam kciuki i modlę się za mały cud. Na fioletowej dziewczyny i takie rzeczy opisywały.
    Jak dla mnie to najlepiej zacząc badania od homocysteiny i kwasu foliowego - jeśli będą ładne, to dużo zaoszczędzisz na teście dna. Do tego zbadaj fibrynogen i czas krzepnięcia (za kilka- kilkanaście złotych) - one wskażą na ewentualne problemy z krzepliwością.
    Ja mam wysoką homo i przekroczony kwas - i wyszła mutacja mthfr. Fibrynogen za wysoki, czas krzepnięcia niby w normie ale tuż przy dolnej granicy - i mam czynnik v r2 i pai-1.

    Insulinę pewnie już badałaś?
    Idź do rodzinnego po skierowanie i zapisz się też do genetyka, najlepiej na nfz. Dziewczyny po poronieniu dostają skierowanie na badanie kariotypów (z mężem) i inne drogie badania, może nawet na mutacje też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 12:26

    Karolina90 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, skoro kwas jest powyżej normy zrobiłabym jednak badanie z testdna (330 zł).
    Oprócz tego krzywą cukrową i insulinową.
    Przypomnij proszę jak u Ciebie z tarczycą? TSH, ft4 i przeciwciała ok?

    Badania zlecane po poronieniach:

    - homocysteina
    - Białko C, aktywność
    - Białko S wolne
    - Antykoagulant toczniowy (LA) – testy przesiewowe (aPTT, dRVVt)
    - P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM
    - P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka a robiłaś dziś tą bete?

    edit. doczytałam ze w poniedziałek jedziesz. Puki nie ma @, jest nadzieja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 12:41

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dziękuję Ci i tulę. Dalej trzymam kciuki i modlę się za mały cud. Na fioletowej dziewczyny i takie rzeczy opisywały.
    Jak dla mnie to najlepiej zacząc badania od homocysteiny i kwasu foliowego - jeśli będą ładne, to dużo zaoszczędzisz na teście dna. Do tego zbadaj fibrynogen i czas krzepnięcia (za kilka- kilkanaście złotych) - one wskażą na ewentualne problemy z krzepliwością.
    Ja mam wysoką homo i przekroczony kwas - i wyszła mutacja mthfr. Fibrynogen za wysoki, czas krzepnięcia niby w normie ale tuż przy dolnej granicy - i mam czynnik v r2 i pai-1.

    Insulinę pewnie już badałaś?
    Idź do rodzinnego po skierowanie i zapisz się też do genetyka, najlepiej na nfz. Dziewczyny po poronieniu dostają skierowanie na badanie kariotypów (z mężem) i inne drogie badania, może nawet na mutacje też.


    Insulina i glukoza w normie.
    Homocysteina 7
    czas krzepnięcia miałam badany w zeszłym roku przez zabiegiem i był ok
    kwas przekroczony - przechodze na metylowany

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ten żel może utrudnic zaplodnienie?:(

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako kobieta czuje się jak fatalnie.
    Wyprowadzilam się z dużego miasta i ciezko mi teraz pojechac do lepszych specjalistow majac male dziecko w domu.
    Dzieki dziewczyny będę drążyć. Zobaczę co powie mi ginekolog.

    Jak zdiagnozowala poronienie zatrzymane za pierwszym razem powiedziała - no coż zdarza się... Teraz jak dzwoniłam po pozytywnym teście umówić się na wizyte i proszę żeby było przed świętami to powiedziała, że predzej po nowym roku ewentualnie mogę spróbować do kogoś innego... Dopiero jak jej przypomnialam ze jestem juz po jednym poronieniu jakos wcisnela mnie na tego 11 gru.
    Wczesniej w ciązy z synkiem chodziłam do lux medu, ale tam tez nie bylam zadowolona z podejscia. Masowka i nic więcej.Ciaża na szczescie byla bezproblemowa, bo nie wiem jakby bylo w innym przypadku.


    Tarczyca ok.
    TSH 0,85
    FT3, FT4 w normie
    antyTPO ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 12:52

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynie w ciazy z synkiem TSH potrafiło spaść mi do 0,0005

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flo masz tam wszystko bardzo ukrwione w dodatku masz dodatkowe leki które tez bez echa nie przejada i stad aż tak to odczuwasz :) maluszek tam ma sie pięknie i juz domek urządza :D

    pilik lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Dziewczyny jak myślicie...ile jeszcze dni powinniśmy się starać? Mam nadzieję że żel conceive serio pomaga a nie utrudnia plemniczkom drogę:D
    My też kupiliśmy żel, używalismy w październiku, kiedy miałam piękne 2 pecherzyki dzięki lametcie i wielkie oczekiwania. A na ten cykl nie chciałam marnować specyfiku, żeby go starczyło na przyszłe cykle, kiedy będziemy się starać naprawdę zamiast strzelać na oślep przy wątpliwej owulacji

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia ja stosowałam żel za pierwszym i drugim razem

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer i Nika dziękuję za wskazówki. Jeśli któraś z doświadczonych dziewczyn może mi jeszcze coś na początek polecić to również z góry dziękuję.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny..mam pytanie do zafasolkowanych, też Was tak mocno wydymuje?
    np teraz muszę rozpiąć spodnie bo mnie cisną i siedzę w rozpiętych, nie wiem czy to olac czy wziąść np nospe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 12:59

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ