X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 6 października 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia! Miłego wieczorku :-D :-D :-D

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 października 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa, dziękuję! :)

    tutusia, mam nadzieję, że w końcu przejdę :)

    Misia, trzymam kciuki, żeby tym razem się udało! :)

    My oboje jakoś w miarę sobie z tym radzimy.. Może ja trochę gorzej, ale to dlatego, że kobietę otoczenie zawsze podpytuje, robi sugestie, a faceci mają z reguły spokój. Mój Mąż twierdzi, że nie ma prawa panikować, bo skoro mnie to się zdarza, to on musi być spokojny za naszą dwójkę.

    Ostatnio mieliśmy pierwszą poważniejszą kłótnię na tym podłożu... Ja chciałam iść do lekarza, a on uparł się z czekaniem do grudnia... Kiedy w marcu byłam na kontrolnej cytologii i podzieliłam się z moim lekarzem naszymi planami to skomentował to "spokojnie, do grudnia się zobaczymy" i on się tak tego grudnia uczepił. A mnie irytuje, że nie wiem co jest przyczyną...

    Oboje mamy medyczne wykształcenie, więc pomimo, że te wszystkie badania jeszcze mnie nie dotyczą to jestem w miarę w temacie i wiem o czym piszecie. To dodatkowo mnie dobija, mam wrażenie, że wszystkie pary z problemami coś w tym kierunku robią a my nie...

    Mówi się, że zdecydowana większość niezabezpieczających par powinna zaciążyć w ciągu roku i myślę, że to już czas. Zwłaszcza, że od samego początku staraliśmy się bardzo świadomie, nawet bez czytania artykułów czy prowadzenia kalendarza wiedziałam kiedy powinnam mieć owulację, bo pamiętałam to dobrze z ginekologii. Pierwsze cykle były nieowulacyjne, ale później jajniki wystartowały i chciałabym zrobić chociaż najbardziej podstawowe badania (nasienie i hormony). Ale nie da się go wyszarpać przed grudniem, a sama nie chcę iść...

    Myślę o tym czy nie iść do labo i nie zrobić sobie najważniejszych hormonów sama...

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Misia! Miłego wieczorku :-D :-D :-D

    Haha dziękuję :D Powinien być stosunkowo udany wieczór :P

    Piękny jest Twój suwaczek ! I to już 11 tydzień? Masakra jak to leci :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, może idź dla świętego spokoju zrób te wyniki :) Może jak mąż zauważy, że aż tak bardzo Ci zależy to też się skusi szybciej :)

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 października 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Kinga, może idź dla świętego spokoju zrób te wyniki :) Może jak mąż zauważy, że aż tak bardzo Ci zależy to też się skusi szybciej :)

    Chyba jak w tym miesiącu nie wypali to tak zrobię.. Gdyby były jakieś odchylenia od normy to będę miała powód żeby go wywlec do lekarza, a przy okazji zaoszczędzę czasu na jednej wizycie, bo wyniki już będą :)Ale nie ukrywam, że niby miałam się do tego grudnia nie nakręcać, a w tym miesiącu mam jakieś takie przeczucia, że zaraz zacznę gadać do brzucha xD Niestety, na ovu jestem pierwszy miesiąc i nie mierzę w nim temperatury, więc trzeba czekać :(

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 6 października 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga - u nas nie było żadnych przeciwwskazań medycznych a w ciągu roku byłam ok 10 razy u sześciu różnych ginekologów. Po roku po prostu zaskoczyło (a może to kwestia lekkiego podreperowania tarczycy, nie wiem) a również staraliśmy się świadomie a nie na zasadzie: będzie super jak się uda. Proponuję Ci zrobić podstawowe badania, bo i tak będziesz musiała je zrobić. A może nie będzie trzeba ;-)
    Misia - zapierdziela ten czas, tydzień goni tydzień! :-o

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 października 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa - z tego samego założenia wychodzę.. I tak będzie trzeba je zrobić. Teraz to Ci czas będzie leciał jak nie wiem xD

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Ahata Znajoma
    Postów: 26 16

    Wysłany: 6 października 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Chyba jak w tym miesiącu nie wypali to tak zrobię.. Gdyby były jakieś odchylenia od normy to będę miała powód żeby go wywlec do lekarza, a przy okazji zaoszczędzę czasu na jednej wizycie, bo wyniki już będą :)Ale nie ukrywam, że niby miałam się do tego grudnia nie nakręcać, a w tym miesiącu mam jakieś takie przeczucia, że zaraz zacznę gadać do brzucha xD Niestety, na ovu jestem pierwszy miesiąc i nie mierzę w nim temperatury, więc trzeba czekać :(

    Hej, podsunęłaś mi pewien pomysł swoją wiadomością - dzięki :) Za tydzień idę do lekarza z prośbą o skierowanie na badania hormonów, bo też mam już dość rosnącej liczby pytań. To rzeczywiście dobry pomysł, by zrobić badania najpierw i iść z nimi do lekarza. Czy wiesz, jakie i kiedy warto zrobić? Z tego, co trochę czytałam, niektóre trzeba robić w pewnych dniach i o odpowiedniej porze...

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 października 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahata wrote:
    Hej, podsunęłaś mi pewien pomysł swoją wiadomością - dzięki :) Za tydzień idę do lekarza z prośbą o skierowanie na badania hormonów, bo też mam już dość rosnącej liczby pytań. To rzeczywiście dobry pomysł, by zrobić badania najpierw i iść z nimi do lekarza. Czy wiesz, jakie i kiedy warto zrobić? Z tego, co trochę czytałam, niektóre trzeba robić w pewnych dniach i o odpowiedniej porze...

    Kochana, jest kilka takich z głowy, które bym wytypowała, ale o jakiej porze itp. to musiałabym sprawdzić w necie, w jednej z książek, albo zadzwonić do lekarza i zapytać ;) dzisiaj dopiero 7dpo, a jak już to robiłabym je po okresie żeby od razu mieć dla lekarza. Może dziewczyny, które mają już to za sobą coś podpowiedzą, a jak nie to dam Ci cynka jak zrobię wywiad ;)

    Od kilku dni boli mnie brzuch, ale dzisiaj poczułam wyraźnie, że jakby jajnik.. Chciałam zrobić test owu, bo może się przesunęła (nie potwierdzam temperaturą, więc nie mam pewności czy była) i zauważyłam, że miałam dziś plamienie ;) test owu cień cienia ta druga kreska, jak dzień przed owu. Może jednak coś? ;)

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe kolezanki. Ja czekam na owu, czy namyslila sie do mnie wrocic czy zniknela na dobre. Odnosnie badan to wart zrobic tsh, (ewentualnie od razu ft3, ft4) to niezależnie od dnia cyklu. Poza tym na pewno prolaktyne, tu nie ma konkretnego dnia, ale chyba nie robi sie w okolicy owu i progesteton 7 dni po owu. Co jeszcze to moze dziewczyny podpowiedza. I warto wyslac faceta na badania :) bo jesli coś u nich jest nie tak, to na jakiekolwiek efekty leczenia niestety sie czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2016, 19:43

  • Ahata Znajoma
    Postów: 26 16

    Wysłany: 6 października 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Pogrzebałam też w necie, zrobiłam listę i jutro pójdę, bo akurat będzie 3 dc. A faceta na jakie badania laboratoryjne warto wysłać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faceta to na badanie nasienia :)

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 7 października 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol, FSH i LH w 3dc-nie wiem czy ktoś już wspominał ale też warto zrobić.
    Również witam nowe kolezanki:)
    Maciejowa jak miło ze do nas zagladasz:)
    Mało się ostatnio odzywam bo przeżywam kryzys - owu zniknęła więc Buko witaj w klubie:(
    Zaczynam pić ziola Ojca Sroki - tonący brzytwy się chwyta;P nie wierzę żeby coś pomogły.
    Stosowala któraś może?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam kiedyś na forum temat o tych ziołach i dziewczyny chwaliły. Ja nie piłam, bo się troszkę boję, że przyniosą mi więcej szkody niż pożytku przez tą moją szelejącą tarczycę.

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 7 października 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zioła o. sroki ja piłam jakiś czas temu. ale krótko bo pojawiła się ciąża. nie łaczyłabym faktu ziół z ciążą, ale po ziołach miałam ładniejszy śluz płodny i wzrost libido, które przez starania zamarło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 11:05

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 7 października 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny:) ja dziś zaczynam picie na II fazę a od 1dc na I fazę i dam znać jak wrazenia:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little a jak tam, zapisałaś się tam na Unii? Ja mam wizytę 27 i zaczynamy przygotowanie do inseminacji :)

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 7 października 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie.. na razie z inseminacji nici bo nie mam owu:( Misia a ta inseminacja będzie na Unii?

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 7 października 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć laseczki :) Ponieważ nie każda ma udostępniony wykres zawirusuje tu cały wątek. A co! A wiecie, że moje wiruski to jakieś mutanty, więc tu się musi zazielenić!
    wrozka-ruchomy-obrazek-0098.gif

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LittleGirlBlue wrote:
    Nie.. na razie z inseminacji nici bo nie mam owu:( Misia a ta inseminacja będzie na Unii?


    Ostatnim razem jak byłam na wizycie to mówili, że w Zdrojach :)

    Ale jak teraz będzie to się okaże. Coś ma powstać przy szpitalu na Unii, coś z in vitro, naprotechnologią itp.

‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ