X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko te wynikI wyglądają na prawdę super. Wydaje mi się że nie macie problemów Z nasieniem. jesteś już po owu? Czyżby dzidziuś W tym cyklu?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa, podobne, nawet lepsze niż w styczniu, ale cały czas ta morfologia kiepska...
    zastanawiają mnie ciągle te badania szpitalne, bo jak można "przeoczyć" tyle milionów plemników? albo jak można w Klinice tak zawyżyć ilość? po pierwszych badaniach znajomy urolog szybko umówił męża do androloga, bo taka morfologia nie dawała nam dużych szans i u niego były te dwa środkowe badania robione...a powtórzyliśmy badanie, bo teraz jest ta akcja bezpłatnych badań, o których Wam pisałam, więc chcieliśmy zobaczyć, jakie wyniki wyjdą w trzecim miejscu, do których będą podobne, bo tak naprawdę nie wiem, które są prawdziwsze...
    Ana, nie żartuj, jaki dzidziuś :( dziś mam pierwszy dzień cyklu :( mój piękny pierwszy wykres stoczył się po równi pochyłej :/
    Martwi mnie trochę ten nieprawidłowy akrosom, bo to też tylko 8% teraz, a było trochę lepiej, a z tego co wiem, to tylko właśnie z prawidłowym akrosomem ma w ogóle szansę zapłodnić.

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko ja bym na twoim miejscu się nie martwiła. Ciesz się takimi wynikami. Ja też się załapałam na darmowe badanie Ale pod koniec czerwca. U nas też wynikI wychodzą inaczej w każdej klinice. Ale te ostatnie to masz bombowe

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, trochę mnie podbudowały te wyniki :) szczególnie, że właśnie dziś zaczęłam kolejny cykl. Może to faktycznie clo już zadziałało. Zobaczymy co będzie, mąż stwierdził, że pod koniec czerwca zrobi jeszcze raz badania w innej klinice (skoro sam chce, to nie będę go odwodzić od tego pomysłu). Śmieje się, że niedługo będzie mógł założyć bloga na ten temat :)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Tobie Buko mój mąż też się załapał na darmowe badanie:) dzisiaj ginekolog stwierdził, że jego badania wcale nie są książkowe i jeśli ja będę miała dobry progesteron a teraz nie znajdę w ciążę to trzeba będzie jemu zrobić rozszerzone badania. I teraz mam lekki dylemat - otóż darmowe badanie na przyszły tydzień obejmuje ilość i ruchliwość plemników (z ruchliwoscia były u nas wyniki poniżej normy) natomiast za dopłatą 140zł robią pakiet rozszerzony. Normalnie taki pakiet u nich (Gyncentrum) kosztuje 240zł.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa, a co jest w pakiecie rozszerzonym u Was?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia i inne rzeczy, których nie rozumiem :-P

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może warto zrobić jednak rozszerzone? bo jak nie zrobicie, to wtedy jak na złość będzie taka potrzeba i zapłacicie całą kwotę. A jednak rozszerzone badanie, nawet jeśli nam niewiele mówi, to może wiele powiedzieć lekarzowi. My jakbyśmy zrobili pierwsze badanie tylko podstawowe, to nawet byśmy nie wiedzieli, że coś może być nie tak, bo poza morfologią, cała reszta była idealna.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologię akurat mieliśmy w porządku w teraźniejszym badaniu. No nic musimy się zastanowić.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ddziewczyny jak tak piszecie O tych wynikach nasienia to aż się wierzyć nie da że się poprawiają Ale super. Mi też się tak marzy żeby było chociaż te 10 mln plemników trzymajcie kciuki

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, jak znam życie, w sierpniu mąż ma zaplanowane badanie i wizytę w szpitalu i tam wyniki będą podobne do tych szpitalnych, które bardzo odbiegają od pozostałych i wszystko jest poniżej normy. Ale trudno, wiem, ze nigdy nie odkryję, które wyniki są prawdziwsze, bo niby jak miałabym to zrobić. Trzymam się tego, że gdzieś może jest ten jeden, który powinien wystarczyć :) pisałyśmy niedawno o tym jak planowałyśmy urodzić dziecko i jeszcze chwila i może się uda tak jak chciałam maj lub lipiec tylko rok później :)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz Buko są pewne plusy! U mnie dokładnie to samo, idziemy właściwie łeb w łeb. Wczoraj trafiłam na pierwszego lekarza, który się czymkolwiek zainteresował i do tego nic nie placilam za wizytę! Mam wrócić z wynikiem progesteronu i jeśli się nie uda to będziemy robić monitoring.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko - jednej rzeczy nie rozumiem z naszych wyników, może mi pomożesz? Nie mam w nich w ogóle informacji na temat morfologii w takim znaczeniu o jakim Ty piszesz. Ja mam tylko informację procentową na temat nieprawidłowej budowy plemników i to nie przekracza 5% a plemników o budowie patologicznej jest 26%.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa, powiem szczerze, że nie wiem co to jest u Ciebie te 26%. Bo morfologia, to wiem: wady główki, witki i wstawki i ich kombinacje. Ale plemniki o budowie patologicznej to nie wiem, która to część.
    Mój mąż robił badanie rozszerzone i 3 strony wyników, to był opis jakie wady występują, ale takiego oddzielnego parametru nie znalazłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa, powiem szczerze, że nie wiem co to jest u Ciebie te 26%. Bo morfologia, to wiem: wady główki, witki i wstawki i ich kombinacje. Ale plemniki o budowie patologicznej to nie wiem, która to część.
    Mój mąż robił badanie rozszerzone i 3 strony wyników, to był opis jakie wady występują, ale takiego oddzielnego parametru nie znalazłam.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, ale pod pojęciem "prawidłowa morfologia > 5%" kryje się to, że wystarczy zaledwie 5% dobrych plemników do zapłodnienia prawda? U was jest kiepska morfologia,bo 2-3%. To rozumiem. Tylko, że ja mam na wynikach coś takiego:"z następującymi odchyleniami od budowy prawidłowej: duże główki 4%, małe główki 5%, nieksztaltne 3%, gruszkowate 3%, wrzecionowate 1%, podwójne 2%. Czyli tak jakby na odwrót...? Jakoś tego nie kumam.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nic nie rozumiem z Waszych wyników. Zazwyczaj jest napisana konkretna wartość %. Żeby była norma to powinno być powyżej 4% (takie normy ustaliło WHO i tyle, podobno jeszcze kilka lat temu norma to była morfologia >14 czy 15%, ale teraz już nie jest tak restrykcyjnie, bo prawie żaden facet by nie spełnił tych norm), ale mimo to, nawet jeśli jest 15% morfologia, to chyba powinno być tak napisane. Może jakbyś wstawiła zdjęcie jak to wygląda na papierze, to byśmy coś wymyśliły, bo ja póki co nie mogę sobie wyobrazić całościowo tych wyników.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa dobra, mniejsza z tym. Może jest tak pokracznie napisane, że nic z tego nie rozumiem :-P dzięki za zainteresowanie :) miłego dnia życzę!

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogłam :(

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro po południu wyniki. Buko trzymaj kciuki bo ostatnio te plemniki się ciebie trzymaja

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ