X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jak sobie radzicie z rozczarowaniem
Odpowiedz

Jak sobie radzicie z rozczarowaniem

Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę z innej beczki, choć pytanie podobne do pytania Buko - jest sens robić prolaktynę w 6dc? Idę jutro na tsh i przy okazji bum sprawdziła prolaktynę a nie miałam jak tego zrobić w 2dc.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Ja trochę z innej beczki, choć pytanie podobne do pytania Buko - jest sens robić prolaktynę w 6dc? Idę jutro na tsh i przy okazji bum sprawdziła prolaktynę a nie miałam jak tego zrobić w 2dc.
    Mi lekarz powiedział że mogę badać W różnych dniach cyklu tylko naczczo

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w dupie to w sumie mam... mój gin i tak jest na urlopie, poczekam aż wróci i niech decyduje co ze mną zrobić. Ale dziękuję Ana za odpowiedź :-P dobranoc!

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też chyba gin powiedziała, że prolaktynę można badać w każdym dniu cyklu. A mi program znowu przesunął wyznaczenie dnia owu, ale kurcze coś nie jestem pewna, nigdy aż tak późno nie miałam, więc chyba w tym miesiącu odpuszczę sobie badanie progesteronu i zrobię w kolejnym cyklu.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrząc po temperaturze to mogłaś mieć owu 15dc tylko, że śluz jest cały czas płodny. Progesteron lepiej zbadać jak się wie kiedy była owulacja to może faktycznie lepiej w następnym cyklu.

    Buko lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spaliłam się wczoraj nad jeziorem I teraz piecze

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu, to smaruj, kremuj się teraz :) coś na oparzenia słoneczne. Ja już pierwsze poparzenia w tym roku zaliczyłam na początku czerwca, w ogóle się nie spodziewałam, że dwie godzinki na rowerze tak mnie spalą. Oczywiście tak jak ja się mogę spalić, czyli w efekcie delikatna opalenizna, niektórzy są bardziej opaleni w środku zimy :) ale skóra schodziła :/

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to jestem Białasek i wczoraj poszłam przejść się zobaczyć miejsc nad jeziorem żeby widzieć gdzie się rozstawic. Nie wiem Z 20 min mi to zajęło. A później krem Z filtrem 50. Ale niestety już mnie poparzylo. Najgorzej że to nogi I chodzić zbytnio nie mogę . A dziś decydującą wizyta W klinice czy iui czy ivf

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to jesteś lepsza ode mnie, bo ja oczywiście nie pomyślałam, że się mogę opalić i niczym się nie kremowałam. Ana to koniecznie napisz nam jak po wizycie :)

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać. Bardzo się boję I chyba najpierw bym wolała podejść do iui Ale nie wiem czy Z takimi wynikami się uda

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Ja trochę z innej beczki, choć pytanie podobne do pytania Buko - jest sens robić prolaktynę w 6dc? Idę jutro na tsh i przy okazji bum sprawdziła prolaktynę a nie miałam jak tego zrobić w 2dc.
    prolaktyne i tsh możesz badać w każdym dniu cyklu :)
    ja muszę robić badanie tych hormonów co 6 tygodni i jaki dzień cyklu wypadnie, w takim idę ;)

  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jeżeli bierzesz np euthyrox na obniżenie tsh to nie łykaj go przed badaniem bo wypaczy wynik, ja się kiedyś zapomniałam i tylko bezsensownie kasę na badanie wydalam.
    Ana, właśnie pisz jak po wizycie.
    Wiecie co dziwnego zauważyłam? Że w ciągu tygodnia się tak tymi staraniami nie stresuje, w pracy dziewczyny dzieci nie mają, w ciazach też nie są, nie zamierzają także mieć w najbliższym czasie i nikt tego tematu nie porusza. Najgorzej jest jak przychodzi weekend, spotkania ze znajomymi lub rodziną, ich dziećmi i ich brzuchami. Nawet na normalną imprezę za bardzo nie ma z kim iść bo przecież do klubu czy pubu dziecka nikt nie weźmie. Coś w pewnym momencie w moim życiu poszło nie tak. Jak na studiach niektóre koleżanki zachodziły w ciążę to myślałam że są nierozsadne że w najfajniejszym momencie życia zakładają rodziny. A teraz cóż, byłabym o kilka lat do przodu i może już z wózkiem, ech. Konkluzja jest taka, że chyba muszę poszukać nowych znajomych żeby się nie stresować i spokojnie powiększyć na 9 miesięcy brzuch:p

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka - powiększysz brzuch i wszystko wróci do normy, zobaczysz :)
    Ana daj znać jak po wizycie :*
    Zrobiłam dzisiaj to moje tsh po 8 tygodniach brania pół tabletki Euthyroxu 25mg i spadło a wraz z nim spadły ft... trochę tego nie rozumiem i już nie bardzo wiem co lepsze - niższe TSH i niższe FT, czy wyższe TSH i wyższe FT? Pozwolę sobie zespamować moje wyniki z forum o tsh.
    Dzisiejsze:
    TSH = 2,32 [0,27-4,2]
    FT3 = 2,73 [2-4,4] 30%
    FT4 = 1,13 [0,93-1,71] 26%
    W maju miałam TSH 3,1 (po tym badaniu zaczęłam brać Euthyrox, nie robiłam ft)
    W lutym:
    TSH = 2,64
    FT3 = 3,16 48%
    FT4 = 1,33 51%.
    W grudniu:
    TSH = 3,37
    FT3 = 3,87 78%
    FT4 = 1,22 37%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 16:49

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • missdiss Przyjaciółka
    Postów: 117 139

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka to czy brac eythyrox przed badaniem tsh czy nie to pytanie bez odpowiedzi bo najlepiej zapytac lekarza jak chce zeby zrobic (jest duzo podejsc do tematu). Tsh samo w sobie nie jesy na tyle czule zeby sie zmienic tylko dlatego ze raz nie wzielo sie tabletki wiec generalnie nie ma roznicy czy ja wezmiesz czy nie, bo i tak pokaze czy dawka leku jest dobrze dobrana.
    Maciejowa: wydaje mi sie ze wazne jest zeby Tsh bylo ponizej 2,5 (tak mi mowila moja doktorka) wiec wmchyba masz dobrze :)

    cykle 32d, atopik, lekka niedoczynność tarczycy

    0d1yskjoed1yxen7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój endo nie każe brać euthyroxu przed badaniem bo badanie jest niewiarygodne.
    Maciejowa mi ft3 i ft4 też skaczą jak chcą i jak pytałam moja endo o to, to powiedziała że jak zwiększy mi dawkę to wtedy Tsh mi jeszcze spadnie ale ft3 i ft4 skoczy i faktycznie tak było, a później na tej samej dawce Tsh bez zmian a ft3 i ft4 spadło i to dość mocno :/ a to mój drugi endo tłumaczył tym że pwoinnam mieć stałą dawkę przez ok 3 miesiące żeby ft3 i ft4 się ustabilizowało a jeśli mam często zmieniana dawkę to będzie sobie tak skakac.
    Więc może masz jeszcze za mała dawkę, w końcu 12,5 euthyroxu to malutkio jest :)
    A i jeszcze jedno, endo mi powiedział że teraz patrzy głównie na Tsh, dopiero jak będę w ciąży to ważne będzie ft3 i ft4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 18:02

  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, mi lekarz tak samo mowil, a wynik badania po wzięciu euthyroxu kazał wyrzucić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie znalazłam informacje że dla Tsh ma niewielkie znaczenie czy weźmiemy euthyrox przed badaniem, ale wpływa on istotnie na wynik ft4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 19:23

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już po wizycie.
    Dziś 27 magiczna liczba. W następnym cyklu mam się zgłosić W 12 dnia I podchodzimy do iui. A wiecie że ten dzień to też 27 lipiec:-) musi się udać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 19:41

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocznica ślubu :D

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to dobry znak. ale bym miała prezent na rocznicę:-D

    Maciejowa, Magda87 lubią tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ