X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jesień za pasem, będzie czerwiec z bobasem :) czyli WRZEŚNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

Jesień za pasem, będzie czerwiec z bobasem :) czyli WRZEŚNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 22 września 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasaneczko główka do góry! Wszystkie tu mamy chwile zwątpienia, bezradności i ryczymy z bezsilności. Będziesz wspaniałą mamą tak samo jak ja, Pati,Szona i inne dziewczyny tylko musimy dłużej poczekać na swój Skarb, ale on będzie..zobaczysz że każda z nas doczeka się maluszka. Ja też czuję się już zgorzchniałą babą która zrobiła się obojętna na obce dzieci..mam ich po prostu gdzieś a kiedyś obdarowywałabym prezencikami, ściskała itp..i też mnie wkurwia ta niesprawiedliwość. Teraz tak jak pisałam w grudniu urodzić się ma mój bratanek, brat chce aby moj M był ojcem chrzestnym..ojjj zdziwił się bardzo jak mu powiedziałam że po 1 najpierw niech się to dziecko zdrowo urodzi a po 2 jeśli M będzie w stanie być chrzestnym to ok a jak mi powie że nie to nie będzie i nie ma dyskusji bo za długo byłam dla wszystkich dobra i teraz będę patrzyła głównie na siebie i mego M. Oczywiście nic nie powiedział tylko mamie się pożalił więc jej też powiedziałam trzy słowa i koniec tematu. Wiem jak jest przykro gdy się słucha nt. imion itp gdy się starasz i nie wychodzi a ktoś wpadł i ot...zdrowa ciąża, bezproblemowa dodatkowo...trzymaj się kochana :*

    Sasanka55, Pati96, szona, aeiouy lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 22 września 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Baaardzo mocno trzymam kciuki, by to jednak nie byl cykl bez owulacji :*

    Wyniki powinny byc za miesiac... Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze mam wpn i dupa. Nie wierze juz w to, ze kiedys urodze. Mam jakies chwilowe zalamanie teraz...


    Pamiętaj że kobiety z wpn też zachodzą w ciążę i rodzą dzieci,jeśli to, jest to cholerstwo trzeba będzie ustabilizować hormony, dobry lekarz, pozytywne nastawienie i do działania. Na tym forum jest tyle niesamowitych historia, dziewczyny zachodziły w ciążę jak im nikt żadnych szans nie dawał, i się udawało !! :) Rozumiem że jest Ci ciężko, tym bardziej jak człowiek chce tak bardzo a ciągle życie rzuca mu kłody pod nogi.
    Mam tak jak ty bezdzietne małżeństwo, wolna chata, bez zobowiązań wyjazdy kiedy się chce ale pusto tu jakoś mam psa kota planuje jeszcze miec z dwa psy i koty no i moje marzenie osioł,mamy z mezem ekologiczne gospodarstwo. ( trochę mam czasami żal do męża że dopiero tak późno chciał założyć rodzinę a jesteśmy ze sobą 13 lat, wcześniej mówił że nie był gotowy ) a teraz słabe wyniki nasienia to chyba jest nasz teraźniejszy problem (lekarz androlog umówiony, lekarz w klinice też) niedawno minol rok od mojego pierwszego poronienia, w grudniu minie też rok od drugiego poronienia, mam nadzieję że 2020 już mi tak nie skopie tyłka jak 2019.

    Ostatnio zastanawiałam się nad tym że może gdzieś do góry jest napisane że ja mam adoptować dziecko i dac mu duzo miłości, może to właśnie jest moja misja. Coraz bardziej zastanawiam się nad adopcja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 09:30

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinko, dziekuje, wlasnie myslelismy wczesniej o Szczyrku i "singlowych" trasach w okolicy, ale przy i po deszczu chyba bym sie zabila na sliskich korzeniach, wiec moze wygra po prostu Wroclaw. Zawsze chetnie do niego wracam :)

    Misiaa, dziekuje :* Ja od dawna nie wierze w dzidzie. Bez problemu wyobrazam sobie II kreski, ciaze, ale samego porodu, obecnosci dziecka poza brzuchem nawet nie jestem w stanie zwizualizowac. To dla mnie zbyt abstrakcyjne, ale w takich chwilach mysle o wielu dziewczynach z tego forum, ktore tak jak ja watpily, a teraz tula swoje malenstwa.
    Misiaa, masz racje, mysl o sobie, przede wszystkim o sobie! :* Baaardzo mocno Ci kibicuje, naprawde! Przeszlas tyle, ze zaslugujesz na wszystko, co najlepsze.

    Mildred :* dziekuje :* Tak, to prawda, ze i przy WPN rodza sie zdrowe dzieci, ale przeraza mnie przedluzenie przerwy o kolejne miesiace, choc jesli tak sie stanie, to ten czas dobrze wykorzystam i przede wszystkim zadbam o siebie. Kotek, tak bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki i wierze, ze Twoje Aniolki szybko przysla Ci tu swoje rodzenstwo :*

    Dziewczyny, od jakichs 2 tygodni mam stan podgoraczkowy, 37.5, dzis nawet 37.9. Nie towarzysza temu zadne inne objawy, nie jestem przeziebiona. Juz sie troche martwie. Jutro zrobie CRP, ale czy cos jeszcze? Macie jakies pomysly?

    Kittinka, gdzie jestes? Jak Twoj test?

    Kittinka83 lubi tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 22 września 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Agge, jak sie czujesz? :*

    Ja wczoraj bylam na urodzinach tak, jak Wam pisalam. Caly czas przewijal sie temat ciazy solenizantki, imienia, planow, baby-showerow, pepkowych... Kurcze, bylo mi przykro, zazdroscilam jej... Nie chciala tego dziecka, nie planowala go, nie ucieszyla sie, gdy dowiedziala sie o ciazy... Dlaczego my nie zaliczamy tak po prostu wpadek? Dlaczego nawet nie moge sie starac? Od marca mam jedna wielka przerwe, nie jest mi dane nawet siknac na test i czuje, jak z dnia na dzien rosnie we mnie poziom frustracji, jak staje sie nerwowa i zgorzknia.

    Sasanko, jeszcze trochę, troszeczkę i sikniesz na ten test, i wysikasz od razu dwie krechy 😘😘

    Ja się czuję dobrze. Wprawdzie właśnie wróciłam z kibelka z porannego rzygania, ale co tam 😂 staram się cieszyć tymi ostatnimi tygodniami ciąży. Wszystko mnie boli przy każdym kroku, ale niedługo to się skończy i mimo wszystko będę tęsknić za brzuszkiem, więc szkoda czasu na marudzenie :)

    Sasanka55, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 22 września 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wątek założony! Wpisujcie się, a ja idę do muzeum Van Gogha ❤

    agge, Sasanka55, Mildred, szona, Pati96, Ania_85_, Iseko, Daniela, Izape_91, moni05, Ochmanka, moyeu, aeiouy, MonikA_89!, syllwia91 lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 22 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittinka czekamy na Twoje II kreski !! Trzymam za Ciebie mocno kciuki !

    Sasanka55, Kittinka83 lubią tę wiadomość

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 22 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Szczescia bede miec bez liku - wysikam dwie kreski w pazdzierniku"

    To tak gdyby komus weny brakowalo ;)

    Jeden dzien nie zagladalam i juz kreski sie sypia.
    Gratuluje i niech ciemnieja :)

    Sasanka55, Iseko, Izape_91, Ochmanka, aeiouy, agge lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 22 września 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasaneczko Kochana nie smutaj😘 wiem doskonale jak jest ciężko słuchać o tych wszystkich około ciążowych sprawach kiedy nam tyle czasu nie wychodzi, sama mam przyjaciółkę w ciąży, która nigdy nie chciała miec dzieci i muszę ciągle tego słuchać.. Ale wierzę nadal, że na każdą z nas przyjdzie pora chociaż też mam czasem chwilę załamania i zwątpienia. Co do tego zgorzknienia to też niestety to rozumiem i zauważam to u siebie ale dzięki temu, że tutaj mamy siebie nawzajem jest mi lepiej i mam nadzieję, że i Tobie się niedługo nastrój poprawi😘 Trzymam kciuki żeby Twoja przerwa mogła się już niedługo skończyć i żebyś jeszcze w tym roku wysikala nam tu piękne dwie kreseczki😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 11:47

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 08:38

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 22 września 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittinka sikałaś dziś? :)
    Patrzę dziś na mojego bobka a tam cień... No nic, to akurat na pewno evap. Ale z tymi testami facelle serio coś jest nie tak, bo ja rozumiem evapy po czasie, ale jak już pojawia się kreska o czasie to coś jest nie tak...

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 22 września 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e0e29867cccf.jpg
    Jestem tak zbulwersowana, że pozwoliłam sobie rozebrać ten test... Tak nie mają prawa wyglądać evapy... :/

    agge, 5ylwian lubią tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittinka!!!! Az sie musialam zalogowac a zapomnialam hasla wiec to troche trwalo :) Sikalas?! Kciukow nie puszczam!!!

    Kittinka83 lubi tę wiadomość

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 22 września 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka a jeśli to nie evap?✊✊

    Sasanko zrobiłabym wszystko co tylko by się dało żeby Ci jakkolwiek pomóc. Nie da się przyspieszyć tej diagnostyki?😔

    Kittinkaaaaa!!!! Jak tam temperatura?

    Pati dla mnie 19dc to jeszcze hoho do owulki a mam ją co miesiąc więc głowa do góry i nie poddawać się 😙

    Mildred, Misiaa doskonale rozumiem że po takich przejściach wątpicie w powodzenie misji macierzyństwo ale zawsze trzeba mieć nadzieję! Bez niej nie osiągnełybyśmy żadnego szczytu na którym już od dawna siedzimy i podziwiamy piękne widoki❤

    Dziewczyny czy zrobię w alabie albo diagnostyce krzywe bez skierowania? Bo u mnie w luxmedzie wymagają

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 22 września 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka to bobek?
    Dziś robiony czy wczoraj?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 13:17

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 22 września 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka, w diagnostyce robiłam. Tylko podpisywałam jakąś zgodę na podanie glukozy..

    Kittinka, będzie dziś test?

    Pauliska, życzę Ci, by to nie bym evap.

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 22 września 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Ochmanka, w diagnostyce robiłam. Tylko podpisywałam jakąś zgodę na podanie glukozy..

    Kittinka, będzie dziś test?

    Pauliska, życzę Ci, by to nie bym evap.


    A u mnie sprawdzali tylko poziom cukru na czczo glukometrem w palca i jak było ok to dopiero podawali glukozę. Wiem że niektórzy robią z tego problem, ja chyba miałam skierowanie jakieś od lekarza które mi później oddały, chyba tylko do wgladu.

    Pauliska zrób betę, bo to jest wyraźna krecha :/ a bobek???? Robiłaś foto ??

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 22 września 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo zawsze muszą z palca sprawdzić, sprawdzają, czy można w ogóle podać glukoze.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 22 września 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    W końcu dobrnęłam :)

    Iza wspaniałe kresunie! Czekamy teraz na zdjęcie z USG <3

    Frez kciuki za operację Młodego i żeby, jeśli ten cykl jest bezowu, skończył się jak najszybciej :)

    Kitinka HALO! Ja pragnę oglądać zdjęcia testów! Dawaj dawaj! Na tym poprzednim to ja Ci powiem że widziałam całkiem ładne kreski :D Kciuki!

    Sasanko, ja mam już coś takiego, że unikam ciężarnych i małych dzieci, odwracam wzrok, przechodzę na drugą stronę ulicy itd. Trochę paranoiczne, ale dzięki temu jak czasem się przemogę i spojrzę na ciężarną czy wózek to nie mam napadów paniki. Niemniej, ból i zazdrość jest zawsze, szczególnie że my już nie mamy bezdzietnych przyjaciół i każde spotkanie bywa słodko-gorzkie bo uwielbiam te dzieciaki. Chyba nic na to nie poradzimy :(

    Pauliśka, facelle są do dupy, i to nie tylko te strumieniowe ale i te paskowe, też widać różowy cień mimo że ciąży nie ma. Trzymam jednak kciuki żeby to było jednak TO :D

    Odebraliśmy wyniki męża. Oligozoospermia (6,40 mln/ml, norma 15, całość 19,20 mln/ml norma 39), ale koniec końców ostatnie <3 było 48h przed badaniem, zła jestem że dałam mu się namówić, bo w sumie ten wynik przez to nie jest tak do końca rzetelny. Niemniej jednak morfologia 4%, a reszta parametrów w dolnej granicy normy, więc w zasadzie nie wiem co myśleć, bo nie jest tragicznie, ale mogłoby być lepiej. Będziemy robić powtórkę za jakiś czas, ale wtedy dorzucę HBA i fragmentację, zobaczymy czy tutaj wszystko ok. Narazie luźne gacie i fertilmanplus.
    Powiem jednak jedną rzecz, że po tym jak mój mąż zrobił badania, zeszła ze mnie ta paranoiczna "para" i jakoś powoli się przyzwyczajam do myśli o tym, że teraz nie mam dzieci. Robię co mogę, idę do poradni, mąż się suplementuje, trochę się chyba pogodziłam z sytuacją, jest mi niewymownie lżej na duszy. Jednak myśli o tym że to może być wyłącznie moja wina nie umiem wyłączyć i ona trochę mnie przeraża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 13:45

    Kittinka83, Izape_91 lubią tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu! Wieki Cię " nie widziałam" całusy!!!😘😘😘😘

    Pauliśka jeśli to evap, to wyślij to do tych idiotów z firmy facelle. Choćby maila im nasmaruj! Bo sory, ale evap może być, zdarza się, ale kuźwa! Nie różowy!!!!! Może jednak zasikasz jakiegoś norda? Ewentualnie bobka?

    moyeu, Ochmanka lubią tę wiadomość

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 22 września 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobek to ledwie widoczny cień po czasie.... No nic, nasikam jeszcze dziś może na jakiegoś norda i wszystko będzie jasne.

    8p3os65gp79cy9ly.png
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ