X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kto testuje ok 10 kwietnia :)?
Odpowiedz

Kto testuje ok 10 kwietnia :)?

Oceń ten wątek:
  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szyjki to kiedyś od położnej będącej po kursie NPR, usłyszałam, że można twardość zróżnicować sobie w przybliżony sposób: jeśli bardziej przypomina konsystencją czubek nosa to twarda, jeśli raczej wargę to miękka.

    A drugie podobne porównanie to jeśli rękę zaciśniesz w pięść, to twarda szyjka będzie przypominać np. powierzchnię dłoni. Miękka za to zagłębenie między kciukiem a dłonią.

    Mnie te rady na początku pomogły, ale potrzebowałam czasu zanim nauczyłam się rozróżniać wysokość i otwarcie/zamknięcie ;)

    agnieszka1804, M4DZI4, Kosmitka lubią tę wiadomość

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ja nawet nie moge szyjki zlokalizowac. Po czym ja poznac?

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mee wrote:
    Tylko ja nawet nie moge szyjki zlokalizowac. Po czym ja poznac?


    To już musisz pokombinować sama ;) ja np. mam dosyć krótkie palce i jedyna pozycja w której mogę wygodnie dosięgnąć to kucanie. Inna zalecana to stojąca z jedną nogą opartą na czymś, np. brzegu wanny, muszli. Najlepiej spróbuj w kilku różnych.

    Na początku, żeby w ogóle szyjkę zlokalizować pomagałam sobie mięśniami Kegla, wtedy schodziła trochę niżej. Teraz już nie mam z tym problemu. Nie wiem jak to nazwać, nie jestem ekspertem ;) powinnaś poczuć owalny, okrągły twór, jeśli dobrze dosięgniesz możesz objechać kontur palcem, poczujesz że odgranicza się od ścian pochwy, jakby się do niej wpukla.


    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, ten waleczek? No to mam :)

    Ale co to znaczy ze jest otwarta albo zamknieta? Jak waleczek moze byc otwarty?

    polkosia lubi tę wiadomość

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • Mee Koleżanka
    Postów: 60 57

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok o 0,02! Dzis jest ostatnia szansa Na spozniony okres, bo maksymalnie do 34 dnia cyklu dostawałam jak się wspomniał (i to mega rzadko). Jak jutro rano temperatura się utrzyma, robię test.

    M4DZI4 lubi tę wiadomość

    80f9ae3ba5e22e38dd0e65f9baaf4230.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Taka sytuacja... Dopatrzylam sie cienia cienia, niby mezulek tez mowi, ze widzi, ale ja wiem... co tu robic? Powtarzac, czekac, czy to naprawde moze byc to? 12 dpo

  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze byc to:-) ja bym powtorzyła znowu jutro rano:-) 3 mam kciuki

    Lola30 lubi tę wiadomość

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julaa85 zycze tego sobie i Tobie!

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i jak wygląda sytuacja u Was dziewczyny? U mnie test negatywny.. czkam na @.. i cholera niech już przyjdą dni płodne i do boju! :)

    ampoule lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • ampoule Ekspertka
    Postów: 191 85

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    no i jak wygląda sytuacja u Was dziewczyny? U mnie test negatywny.. czkam na @.. i cholera niech już przyjdą dni płodne i do boju! :)

    u mnie podobnie...temperatura spada, piersi bola coraz mniej...
    oby @ przyszla szybko!

    [*] 01.02.2014 - 6/7 tc.
    [*] 11.01.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    [*] 13.02.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    12.02.2016 urodził się Nasz Ukochany Synek Filip <3
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie testuje jeszcze. Czekam do niedzieli. Jeśli temp nie zacznie spadać oczywiście, ale u mnie to raczej lipa... :(

    Kate

    np55zzc.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spadam na betę, bo jak nie jestem to odstawiam Luteinę i czekam aż na maj...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POLKOSIA A NIE JEST ZA WCZEŚNIE NA BETĘ ?

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ja dzis zatestowalam. Z moich wyliczen wynika ze dzis 11 dpo a wedlug ovufrienda ze 10. No nic my nigdy nie mozemys ie zgodzic. Byl bladzioch widoczny golym okiem ale aparat nie chce mi wychwycic ostrosci....niby cos widac ale to nie to co by chciala....Termin @ na sobote wtedy tez powtorze test. Czuje sie masakrycznie... Piersi bola jak nie wiem,glowa peka nie dobrze mi od rana... mam takie wzdecia ze brzuch wyglada jak pilka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 09:51

    polkosia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu$kaa wrote:
    Hejka ja dzis zatestowalam. Z moich wyliczen wynika ze dzis 11 dpo a wedlug ovufrienda ze 10. No nic my nigdy nie mozemys ie zgodzic. Byl bladizoch widoczny golym okiem ale aprta nie chce mi wychwycic ostrosci....niby cos widac ale to nie to co by chciala....Termin @ na sobote wtedy tez powtorze test. Czuje sie masakrycznie... Piersi bola jak nie wiem,glowa peka nie dobrze mi od rana... mam takie wzdecia ze brzuch wyglada jak pilka.

    Patu$kaa ja dzisiaj zrobiłam już dwa... oba blade tak, że gdyby nie to, że mój mężuś wskazał palcem "tu jest krecha" to bym pomyślała, że to sobie wkręciłam. Ale staram się oceniać obiektywnie sytuację, dzisiaj jest mi niedobrze i boli mnie brzuch (kłuje raczej), boli również głowa. A co daje mi duże przekonanie to powiększone piersi z obwódką ciemniejszą i otoczką żyłek niebieskich... Chyba naprawdę zaskoczyło... no ale czekam do soboty/niedzieli (wtedy powinnam dostać @), a w międzyczasie zrobię pewnie z 10 testów.

    Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie można się wygadać. Kto by słuchał o cieniu cieniu kreski, pewnie większość moich znajomych by mnie wyśmiała ;)

    Trzymam kciuki za nas wszystkie w tym cyklu i następnych!

    M4DZI4, polkosia, gosia_9020 lubią tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak miałam w poprzednim cyklu, wzdęcia takie że dramat! A potem przyszła@@@ ale życzę Ci by to było to!!!!
    Ja dziś zasypiam na stojąco znów! :( swędzą mnie sutki to znaczy tak ciągną i ten śluz jakiś taki mokry... w poprzednim cyklu takiego nie miałam...
    no nic zobaczymy! tez testuje w sb lub w nd jeśli tem nie zacznie spadac!

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola ja walcze 3 lata testow ile zrobilam to chyba nikt by nei zliczyl. wysylajac foto mezowi mmsem odeslal mi wiadomosc cos tam widze :D

    Kittykate Ja wzdec przed @ nie miewalam nigdy dlatego teraz mnie zdziwily. ja sie nie nakrecam bo juz jedna biochemiczna mam z asoba. A po takim czasie niepowodzen juz nawet sil na to brak. Gdyby nei moje kiepskie samopoczucie nie zrobila bym testu.

    Ooo i jeszcze w podbrzuszu mnie cmi od trzech dni ale tylko od rana. przed @ zawsze bylo na dzien przed. No nie wiem. Nie bede sie doszukiwac, poczekm do soboty :)

    Lola30 lubi tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przykre że niektórzy muszą tyle czekać na swoje szczęście, moja siostra zaszła po miesiącu... u nas zła morfologia plemników...
    czuje że zaraz zacznę płakać straciłam już ochotę na wszystko:(
    myślałam że u nas też pójdzie szybko bo ja badania robie regularnie i nawet ostatnio zrobiłam prolaktynę i progesteron i wzorowe wyniki :(
    A tu szpila z drugiej strony: teratozoospermia.

    Kate

    np55zzc.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wytrzymałam i zatestowałam wczoraj wieczorem - 10/11 dpo. Zła jestem na siebie bo zrobiłam to bez sensu. No i oczywiście wyszedł negatyw :/
    Nie wiem czego się spodziewałam. Mam wszystkie objawy ciążowe, ale jak się okazuje zastrzyk ovitrelle w połączeniu z pragnieniem posiadania dziecka dają takie objawy.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    To przykre że niektórzy muszą tyle czekać na swoje szczęście, moja siostra zaszła po miesiącu... u nas zła morfologia plemników...
    czuje że zaraz zacznę płakać straciłam już ochotę na wszystko:(
    myślałam że u nas też pójdzie szybko bo ja badania robie regularnie i nawet ostatnio zrobiłam prolaktynę i progesteron i wzorowe wyniki :(
    A tu szpila z drugiej strony: teratozoospermia.
    Kitty kurcze tak mi przykro że te badania nie wyszły idealne :( Ale nie martw się,może jest jakiś sposób by poprawic to farmakologocznie,musi byc jakis sposób!!! Konsultowaliście już te wyniki z lekarzem? Ściskam mocniasto!! <3

    relgh371ssmqv4f3.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ