X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czytam to co Bociek ;) i że "Niekiedy przyjmuje się, że dolny zakres normy to 65 U/ml - dzięki temu można wykluczyć sporą część wyników fałszywie dodatnich."
    Dobrze że jutro lekarz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 17:36

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusua, ja cały czas powtarzam: beta i konsultacja u lekarza!!!
    My możemy Cię uspokajać (ja miałam poziom Ca 125: 20,64 U/ml) przy torbieli endometrialnej, ale ja uważam ze lepiej dwa razy coś sprawdzić, niż później żałować, ze się czegoś nie zbadało...

    nenusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia po co to napisałaś, teraz się martwię że moje dziecko się przegrzewa od usg :D ;)

    Nenusia też szybko patrzyłam co ten wynik oznacza i tak jak dziewczyny piszą, musisz jakoś wytrzymać niestety do wizyty i powtórzyć bete. Nawet sobie nie wyobrażam co musisz przeżywać, ale jesteśmy z Tobą a ja codziennie myślę co u Ciebie

    Achia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Czy to, że mój termin to rocznica wprowadzenia stanu wojennego też wpływa jakoś na wyprawkę na porodówkę? Może należy zabrać bryle w typie Jaruzelskiego i rajstopy i biało-czerwone goździki dla pielęgniarek? Ze już nie wspomnę o dowodzie tożsamości, żeby się legitymować co godzinę.
    A może poprostu trzeba się gotować jak na wojnę?
    Nagotować dla męża jak na wojnę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 17:41

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:
    Achia po co to napisałaś, teraz się martwię że moje dziecko się przegrzewa od usg :D ;)

    Nenusia też szybko patrzyłam co ten wynik oznacza i tak jak dziewczyny piszą, musisz jakoś wytrzymać niestety do wizyty i powtórzyć bete. Nawet sobie nie wyobrażam co musisz przeżywać, ale jesteśmy z Tobą a ja codziennie myślę co u Ciebie
    Najbardziej zaskakuje mnie fakt -mimo że żyje 30lat na tym świecie -jak dwie osoby potrafią inaczej odczytać tą samą wiadomość..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 17:42

    Luna1993 lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Nika trzymamy kciuki i trzymamy się wersji że będzie dobrze <3 jak tylko pogoda się poprawi idziemy na spacer ;) jesteś na zwolnieniu czy jeszcze nie?
    Nie brałam zwolnienia, przynajmniej do lipca trzeba wytrzymać, a wakacje zlecą. Myślę że sie obejdzie do września. Może to mi pomoże zachować resztki zdrowia psychicznego. A spacer chętnie, jak już się wypada - teraz ma być kilka dni deszczowych, ble.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Skarbie, chyba jednak nie jest aż tak źle :) podwyższony poziom może też świadczyć o endomendzie albo o... CIĄŻY! a taki poziom jeszcze nie jest bardzo wysoki...

    Zrób drugą betę i będziemy miały jasność, jeśli rośnie, to... <3

    a to na potwierdzenie
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0aa51c1c59f1.png
    dla podpowiedzi zaanaczyłam najciekawsze fragmenty ;)
    Też to wczoraj czytałam, zobaczymy co będzie, jutro ginekolog, a w środę zrobię betę. Niby ta beta w normie, ale się jakoś nie cieszę. Zobaczymy co lekarz powie i jaka beta będzie w środę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2d194dc496c4.jpg
    To jeszcze uzupełnię info. Doktor trochę i tak mnie nastraszył z tym pęcherzykiem, mam się już zapisywać na dobre badania genetyczne i pappa, bo teraz trzeba wszystko porządnie sprawdzić. Ale póki co jest ładnie i niby mam się tego trzymać. Także tak do końca to spokojna nie jestem, ale i tak jest lepiej.
    Termin na 13.12, ale doktor stwierdził, że przy moich chorobach pewnie wyjdzie wcześniej.
    Strasznie Wam dziękuję za miłe słowa i wsparcie <3
    Rośnij kruszynko zdrowo ❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy startują matury?musisz być w szkole wtedy czy w wybiórcze dni?

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia ja piernicze, ale masz sytuacje, zamieszanie na całego! Tak jak wszyscy mówią, lekarz musi się wypowiedzieć, trzymam kciuki żeby Cię uspokoił i się to wszystko wyjaśniło

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Nenusia ja piernicze, ale masz sytuacje, zamieszanie na całego! Tak jak wszyscy mówią, lekarz musi się wypowiedzieć, trzymam kciuki żeby Cię uspokoił i się to wszystko wyjaśniło
    No... Hardcore na całego przez ostatni tydzień..

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    Nika ale czemu Cię nastraszył ? Bo nie za bardzo rozumiem :/
    Tym że jednak ten pęcherzyk żółtkowy był wcześniej wielki więc i tak może swiadczyć o jakiejś wadzie genetycznej. Dlatego mam się zapisać do najlepszego speca od prenatalnych, zeby wszystko dokładnie sprawdził. Niby po to, że w tej sytuacji dopiero dobre wyniki tego badania powiedzą, ze jest dobrze i nas uspokoją. Teraz cały czas próbuję się zapisać na badanie i ten doktor nie odbiera :(

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobra wróciłam do domu, trochę otrzepałam się z kurzu, poziom mdłości do prawda osiągnął stan ciążowy, ale odrobina ciąży urojonej jeszcze nikogo nie zabiła. No i oczywiście żeby mi nic nie umknęło i żebym niczego nie pokiełbasiła:

    1. mam dwa opakowania omegamed optima fotre. w składzie ma 400 ug kwasu foliowego i 400 ug Actifolinu - aktywnej formy kwasu foliowego (w opisie jest napisane, że własnie ze względu na nieprzyswajanie kwasu foliowego przez kobiety ten jest taki super), rozumiem, ze to że ma w składzie zwykły kwas to nie przeszkadza?
    2. czy jeśli magnez mam z wit b6, ale w takiej znikomej ilości jak to przy preparatach magnezowych to można go brać?
    3. które wit b polecacie? Szczerze jak wpisuję metylowane witaminy b to wyskakują mi różne b compleks ale nie mam pewnosci, ze to akurat są wersje metylowane
    3. Z badań zrobię jutro homocysteinę, kwas foliowy, aptt, czas trombinowy, potrombinowy i d dimlery. Czy coś jeszcze tak na cito powinnam zrobić?
    4. Czy brać acard dziś, czy już po badaniu?
    5. Czy jeśli się okaże, ze jestem w ciaży, a przez 3 tygodnie teraz zamiast tego kwasu foliowego z pkt 1 brałam ovarin o myślicie, że bardzo mogłam zaszkodzić dziecku?

    Dziękuje Wam za informacje. Jesteście nieocenione, a jak ktoś się skarży to trudno, jego strata.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, ja w interpretacji wyniku nie pomogę, mogę się jedynie modlić za pozytywny finał.

    Nika, kawał dzidka już masz :) piękny widok :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :* ja ciągle zaganiania jestem... Dni mi lecą w zastraszającym tempie. Byłam dzisiaj na badaniach 7 dpo i wyniki są takie:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4a6793f45870.png
    Estradiol z zeszłego cyklu z 8 dpo 237 a progesteron 18,10, czyli identycznie jak teraz. Ten progesteron jest ok?


    Sanka gratuluję pięknej bety, to będzie silna fasolka :)
    Nika trzymam kciuki za badania, żeby wszystko tym razem było dobrze kochana :* mam nadzieję że chociaż wtedy odetchniesz... Pewnie czeka Cię ciężki czas ale my tu jesteśmy : )

    Sanka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia beta wygląda obiecująco ale pytanie brzmi, czy jest to beta bo ciąża czy ten guz / torbiel tak działa w organizmie. trudna sytuacja, życzę pozytywnych wieści jutro.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    A kiedy startują matury?musisz być w szkole wtedy czy w wybiórcze dni?
    Ja akurat nie muszę, ale będę, żeby kibicować "moim". Zawsze im miło jak się podejdzie, wypyta, pocieszy albo pochwali ;) Po angielskim zabieram ich na lody. Zaczynają 4ego od polskiego, 7 matma, 8 języki, dalej nie pamiętam. Na ustne będę jeździć po obcych szkołach jako komisja, ale to jest spoko - wolę patrzeć jak się obce dzieciaki stresują niż "moje". Do tej pory czuję się dobrze, czasami trochę mdli, ale nie tak, żeby chorować, więc spokojnie daję radę.
    A Ty do kiedy chcesz pracować?

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Nenusia beta wygląda obiecująco ale pytanie brzmi, czy jest to beta bo ciąża czy ten guz / torbiel tak działa w organizmie. trudna sytuacja, życzę pozytywnych wieści jutro.
    Nie wiem co myśleć.. Kreska na teście cieniała z każdym dniem, ale może to być też ten guz.. Jestem nastawiona bardziej pesymistyczne, wolę się później ucieszyć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Ja akurat nie muszę, ale będę, żeby kibicować "moim". Zawsze im miło jak się podejdzie, wypyta, pocieszy albo pochwali ;) Po angielskim zabieram ich na lody. Zaczynają 4ego od polskiego, 7 matma, 8 języki, dalej nie pamiętam. Na ustne będę jeździć po obcych szkołach jako komisja, ale to jest spoko - wolę patrzeć jak się obce dzieciaki stresują niż "moje". Do tej pory czuję się dobrze, czasami trochę mdli, ale nie tak, żeby chorować, więc spokojnie daję radę.
    A Ty do kiedy chcesz pracować?
    Ja już jestem na zwolnieniu. Lekarz zapytał to wzięłam. Od dawna mówiłam że jak tylko zajde w ciążę to idę na l4- bardziej się to opłaca finansowo a poza tym ja chodziłam 20min do pracy, powrót też 20min i w pracy gl też stanie. Stwierdziłam że jak mogę-to idę;)

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Cześć kochane :* ja ciągle zaganiania jestem... Dni mi lecą w zastraszającym tempie. Byłam dzisiaj na badaniach 7 dpo i wyniki są takie:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4a6793f45870.png
    Estradiol z zeszłego cyklu z 8 dpo 237 a progesteron 18,10, czyli identycznie jak teraz. Ten progesteron jest ok?


    Sanka gratuluję pięknej bety, to będzie silna fasolka :)
    Nika trzymam kciuki za badania, żeby wszystko tym razem było dobrze kochana :* mam nadzieję że chociaż wtedy odetchniesz... Pewnie czeka Cię ciężki czas ale my tu jesteśmy : )
    Piękne wyniki!
    Ja muszę się trzymać tego, że jest lepiej niż 11 dni temu, więc jest szansa, że dalej będzie szło ku lepszemu. Dobrze, że doktor ze mną o wszystkim porozmawiał i mogę sobie to na spokojnie ułozyć w głowie. Teraz przynajmniej jest nadzieja :)

    summer86, Lena21 lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 303 304 305 306 307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ