X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 postaram się nie panikować, ale taki już ze mnie spinacz właśnie..
    Testuję z przyszłym tygodniu, niestety czuję, że @ pozwoli mi zaoszczędzić 10 zł na teście hehe ;)

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 27 października 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia88 wrote:
    innamorata88 postaram się nie panikować, ale taki już ze mnie spinacz właśnie..
    Testuję z przyszłym tygodniu, niestety czuję, że @ pozwoli mi zaoszczędzić 10 zł na teście hehe ;)
    Spina w niczym nie pomaga :) widzę to po mnie - staraczkowej wydze :P

    Ja testowanie odkładam tym razem do parodniowego spóźnienia @ :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna ja ustalam sobie termin testowania na dzień, w którym powinnam dostać @.
    Wiem, że spina nie pomaga :( ale jestem mądra tylko w teorii niestety.

    Czytam, że dziewczyny mierzą sobie temperaturę, robią testy owu.. Ja nic praktycznie nie robię.. Może powinnam?

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 27 października 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia88 wrote:
    Inna ja ustalam sobie termin testowania na dzień, w którym powinnam dostać @.
    Wiem, że spina nie pomaga :( ale jestem mądra tylko w teorii niestety.

    Czytam, że dziewczyny mierzą sobie temperaturę, robią testy owu.. Ja nic praktycznie nie robię.. Może powinnam?
    Robić nie zaszkodzi, a czy pomoże? :) Chyba też nie :P

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 27 października 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich. Oficjalnie zakończyłam październikowe starania i przenoszę się do Was. Wstępnie planuję testowanie 23 listopada,w dniu moich urodzin. Może dostanę tak długo wyczekiwany prezent :)

    innamorata88, bulkaasia lubią tę wiadomość

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa. który cs rozpoczynasz?

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 27 października 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia88 wrote:
    Ruda - no właśnie tak się zastanawiam czy nie udać się wcześniej. Ptysia coś pisała o lekach, które bierze, badaniach które miała robione, a z tego co zrozumiałam to rok starań jeszcze u niej nie minął.
    Może zatem warto udać się do lekarza wcześniej?

    Chyba już dostaję do głowy...
    Ewcia, u mnie nie minął rok, ja dopiero badania robiłam po około pół roku, a męża we wrześniu także masz jeszcze czas, narazie na spokojnie. Aha i te moje badania to tylko takie podstawowe tez jeszcze nic dalej nie robiłam typu drożność jajowodów. Narazie sobie odpuść i ciesz sie z bliskości i pewnie to wystarczy, koniecznie wyluzuj, bo takie spięcie tez nie pomaga, a wręcz przeszkadza, ale do tego dochodzi sie po kilku miesiącach do takiego wyluzowania i tak sie czasem nie udaje:)

  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 27 października 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY czy to starania o Wasze pierwsze dzieciątko?

    mutacja C677T homozygota
  • toto Ekspertka
    Postów: 213 67

    Wysłany: 27 października 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia88 wrote:
    Ptysia i toto - bardzo Wam dziękuję za słowa wsparcia.

    Może rzeczywiście te pierwsze miesiące są najtrudniejsze... Mam wrażenie, że za mało się przygotowałam do tego wszystkiego. Nie wiedziałam o zgubnym wpływie śliny na nasienie.. nie zrobiliśmy w zasadzie żadnych badań (ja tylko kilka miesięcy temu badałam progesteron, tsh, prolaktynę i wszystko było ok).

    Dziewczyny, jak myślicie, po którym cyklu starań powinniśmy się udać do lekarza na jakieś badania? Kiedy jest ta magiczna granica? Nie chciałabym usłyszeć od lekarza :Mogli Państwo przyjść szybciej, zaoszczędziliby Państwo wiele czasu". Sama nie wiem co robić, durnieje od tego wszystkiego. Nakręcam się, że skoro tyle par ma większe lub mniejsze, ale jednak TRUDNOŚCI to pewnie my też...

    Ewcia, ja na przykład po 5 miesiącach poszłam do gina, powiedziałam, że staramy się ponad pół roku (co wcale nie było kłamstwem, bo bez zabezpieczeń już wcześniej było tylko "omijaliśmy" środek cyklu), że mam plamienia przed miesiączką, że bardzo silny PMS... na tej podstawie dostałam skierowanie na badania, wyszło za wysokie TSH i prolaktyna, dalej endokrynolog, potem znów gin, i teraz jestem pod ich stałą opieką - ale fakt, na "poważniejsze"
    kroki typu inseminacja gin zgodzi się po roku starań. Ale to wszystko prywatnie, nie wiem jak sprawa wygląda z NFZ. Myślę, że po 3-4 miesiącach starań możesz zrobić podstawowe badania typu TSH, prolaktyna, ewentualnie progesteron w 2 fazie cyklu... tak, żeby wykluczyć najczęstsze prolbemy :)

    Starania od 2016
    3x IUI
    2x biochemiczna
    -
    ____________________
    ICSI Novum 06/2018 -> 3 zarodki 2-dniowe
    - świeży transfer - mamy synka!
    Powrót do tematu wrzesień 2020
    FET 09/2020 :(
    FET 10/2020 :(
    Maj 2021 odmrazamy komórki -> mamy 2 zarodki 3 dniowe
    ET 05/2021 :( słabe przyrosty bhcg, poronienie zatrzymane 7tc
    FET 09/2021 :(
    końcówka 2021 -> zmiana kliniki. Oviklinika? Gameta?
  • eMM Koleżanka
    Postów: 46 60

    Wysłany: 27 października 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Spina w niczym nie pomaga :) widzę to po mnie - staraczkowej wydze :P

    Ja testowanie odkładam tym razem do parodniowego spóźnienia @ :)

    Inna, ja tym razem też odkładam do spóźnienia @.
    A z poprzedniego cyklu mogę Wam powiedzieć, że testy sikane nie wychodziły przez 4 dni spóźnienia @, za to beta wyszła.
    Także ja w ogóle odpuszczam sikańce, zrobię po parodniowym spóźnieniu od razu betę.

    ckai9jcgoihgteuu.png
  • toto Ekspertka
    Postów: 213 67

    Wysłany: 27 października 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też sobie obiecałam, że do terminu miesiączki nie testuję. Ale 23 sztuki testów z Allegro nie pomaga... :D

    zubii lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    3x IUI
    2x biochemiczna
    -
    ____________________
    ICSI Novum 06/2018 -> 3 zarodki 2-dniowe
    - świeży transfer - mamy synka!
    Powrót do tematu wrzesień 2020
    FET 09/2020 :(
    FET 10/2020 :(
    Maj 2021 odmrazamy komórki -> mamy 2 zarodki 3 dniowe
    ET 05/2021 :( słabe przyrosty bhcg, poronienie zatrzymane 7tc
    FET 09/2021 :(
    końcówka 2021 -> zmiana kliniki. Oviklinika? Gameta?
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 27 października 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Bulkasia po wstaniu z lozka czuje sie jak psychopatka

    Ją takie głupie sny miała od dnia zagniezdzeniu noc w noc coś mi się śniło ale to było takie inne niż te wszystkie sny do tej pory. Koleżanka miała tak samo ale u niej test negatywny po kilku dniach zobaczyła II kreski wiec to był jeden z pierwszych objawów ciąży. Pamiętam, że jak te sny się skończyły to zaczely się mdłości od 7tc.

    @ się powoli kończy to teraz czekamy na owulke najszybciej powinna być za ponad 2 tygodnie ehh. Akurat tz zacznie nocki a skonczy po owulce :/ obu się przesunęła !

    Lily my o kolejne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2016, 10:49

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia masz rację :) Wyluzuję i wtedy zaskoczy.

    lily 333 - ja się staram o pierwsze dzieciątko :)

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 27 października 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero staram się od października, czyli jeden miesiąc "tylko" na razie na straty, a czuję się jakby już mięło sporo miesięcy. Choć wiem, że ,moja ciąża może długo nie potrwać to i tak marze, by znów poczuć, że mam bąbelka w brzuchu. Ewcia trzymam kciuki by w listopadzie zobaczyłaś wymarzone II kreseczki

    mutacja C677T homozygota
  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toto wrote:
    Ewcia, ja na przykład po 5 miesiącach poszłam do gina, powiedziałam, że staramy się ponad pół roku (co wcale nie było kłamstwem, bo bez zabezpieczeń już wcześniej było tylko "omijaliśmy" środek cyklu), że mam plamienia przed miesiączką, że bardzo silny PMS... na tej podstawie dostałam skierowanie na badania, wyszło za wysokie TSH i prolaktyna, dalej endokrynolog, potem znów gin, i teraz jestem pod ich stałą opieką - ale fakt, na "poważniejsze"
    kroki typu inseminacja gin zgodzi się po roku starań. Ale to wszystko prywatnie, nie wiem jak sprawa wygląda z NFZ. Myślę, że po 3-4 miesiącach starań możesz zrobić podstawowe badania typu TSH, prolaktyna, ewentualnie progesteron w 2 fazie cyklu... tak, żeby wykluczyć najczęstsze probleemy :)

    Toto, ja mam niedoczynność tarczycy, przyjmuję Euthyrox N75 od 10 lat. Mam TSH na odpowiednim poziomie. Prolaktynę i progesteron w drugiej fazie cyklu robiłam jakiś czas temu gdyż moja endokrynolog sie uparła bo u mnie to wiecznie COŚ (mam na przykład torbiel przysadki mózgowej, najprawdopodobniej torbiel) no i te wyniki wszystkie wyszły super. Progesteron wyszedł idealnie co mnie ucieszyło bo co drugi gin mi wmawiał policystyczne jajniki...jak pewnie większości z nas.
    Więc chyba nie jest tak źle :)

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 27 października 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zumbi teraz dopiero zauważyłam, że masz już 2 latke w domu. Życzę szybko drugiej pociechy

    mutacja C677T homozygota
  • toto Ekspertka
    Postów: 213 67

    Wysłany: 27 października 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia88 wrote:
    Toto, ja mam niedoczynność tarczycy, przyjmuję Euthyrox N75 od 10 lat. Mam TSH na odpowiednim poziomie. Prolaktynę i progesteron w drugiej fazie cyklu robiłam jakiś czas temu gdyż moja endokrynolog sie uparła bo u mnie to wiecznie COŚ (mam na przykład torbiel przysadki mózgowej, najprawdopodobniej torbiel) no i te wyniki wszystkie wyszły super. Progesteron wyszedł idealnie co mnie ucieszyło bo co drugi gin mi wmawiał policystyczne jajniki...jak pewnie większości z nas.
    Więc chyba nie jest tak źle :)
    Ojeeeej to wrzuć na luz koniecznie! :) Będzie dobrze, do pół roku to standard nawet u zdrowej pary więc trzeba się uzbroić w cierpliwość :)

    Starania od 2016
    3x IUI
    2x biochemiczna
    -
    ____________________
    ICSI Novum 06/2018 -> 3 zarodki 2-dniowe
    - świeży transfer - mamy synka!
    Powrót do tematu wrzesień 2020
    FET 09/2020 :(
    FET 10/2020 :(
    Maj 2021 odmrazamy komórki -> mamy 2 zarodki 3 dniowe
    ET 05/2021 :( słabe przyrosty bhcg, poronienie zatrzymane 7tc
    FET 09/2021 :(
    końcówka 2021 -> zmiana kliniki. Oviklinika? Gameta?
  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 27 października 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly my staramy się o trzecie :)

    Czy któraś bierze Wit C? Czy 1000mg to nie zaduża dawka dzienna?

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o drugą sztukę :P Ja zresztą widać na dole.

  • Ewcia88 Ekspertka
    Postów: 254 96

    Wysłany: 27 października 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lily 333 - AMEN :)
    toto - masz rację... wrzucam na luz! :))))

    1 cykl starań

    16.09.2019 Filipek 💙
    (16 cykli starań w tym 1 ciąża biohemiczna)
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ