X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myssss wrote:
    Dziewczyny mogę mieć kilka pytań? Szukam cały czas odpowiedzi na to czemu nam się nie udaje...

    1. Mam podczas miesiączki ogromne skrzepy krwi. Endometrium mam zwykle grubaśne i jak to lekarz mówi idealne na przyjęcie zarodka. Martwią mnie jednak te skrzepy. Wujek google mi podpowiada, że to normalne a na innych stronach info że to nie jest normalne i może być endometrioza...?

    2. Ćwiczenia podczas starań. Tak, wiem, pytałam już o to i jestem upierdliwa, ale cały czas myślę czy dobrze robię. Poprzedni gin kazał mi zwolnić tempo w drugiej fazie. A może powinnam w ogóle odpuścić?

    3. Kawa. Piję po dwie szklanki dziennie, do tego czasem jakaś cola. Kofeiny więc dostarczam sobie sporo. Rezygnujecie z kawy, czy nie?

    Nie chcę mieć samych ograniczeń i dać się zwariować. Chcę żyć normalnie, ale z drugiej strony tak bardzo mi zależy na drugim bąbelku, że rozważam już wszystkie opcje...

    Mysss, odpowiem Ci następująco:

    ad. 1 - nie wiem, czy to endometrioza, to musi ocenic lekarz, ale pwoiem Ci, jak to było u mnie. Moje okresy to zawsze było przjeście przez Morze Czerwone. Pierwsze 4 dni nie nadążałam z wymianą zabepieczenia, co było koszmarem w pracy czy w podróży. W nocy wstawałam po 3 razy. Do tego kosmiczne skrzepy etc. Okazało się, że takie endometrium jest superanckie dla zarodka, bo maluch ma w nim jak w pierzynie.

    ad. 2 - nie powinnaś rezygnować z ćwiczeń, ćwiczenia pomagają w zaciążeniu (w zdrowym ciele zdrowy duch). Chyba że masz jakieś profesjonalne treningi po 3 godziny dziennie, to wtedy warto przystopować, ale też całkiem nie rezygnować.

    ad. 3 - dwie kawy to nie jest dużo. Zresztą gdy zajdzieś w ciąże przypuszczalnie dziecko samo Ci powie, żebyś przestała ją pić (tak było u mnie). Coli nie pij, bo to syf.

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika jeśli usatysfakcjonuje Cię tylko pęcherzyk to mi gin cały czas powtarzał ze jak się uda to mam przyjść tydzień po terminie @. Wtedy już jest duża szansa ze coś zobaczy, a wcześniej to loteria.

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika my akurat z całym Majdanem jesteśmy w drodze do Gdańska :) chętnie skorzystałabym z zaproszenia na kawe, ale jedziemy na szybkie zakupy do Ikei (trzeba już młodego wyeksmitować do własnego powodu, bo za niecałe 1,5 miesiąca nowy lokator zajmie jego łóżeczko) i do znajomej z prezentem niespodzianka, bo ma urodziny :) ale naprawdę chętnie bym Ci pogratulowała osobiście!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 13:13

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Tez mam skrzepy i tez zawsze ładne endo. Wg mnie to normalne. Z drugiej strony nigdy nie miałam laparo czy histero a to chyba tak można jednoznacznie wykluczyć endomende. Mam problem z torbielami na jednym jajniku wiec kto wie.
    2. Ćwicz normalnie. W 2 ciąży chodziłam 3x w tyg na zumbe. Zarodek zagniezdzil się prawidłowo.
    3. Pij kawę na zdrowie. W ciąży tez można pić do 2 filiżanek dziennie.

    ANkaG lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika z całego serca gratuluję <3 Mam do Ciebie prośbę, pisałaś, że mogło się tu przyczynić obniżenie homocysteiny, mogłabyś napisać z jakiej do jakiej wysokości udało Ci się zbić i co w tym celu brałaś?

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika u mnie teź objawem ciąży była jelotówka..... chyba coś w tym jest :)

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika ja w 5tc+0 miałam betę 416 i nie bylo nic widac a w 6tc 1600 beta i
    Był pęcherzyk tyle że w 10tc okazało się że bezzarodkowa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 13:19

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Nika no to pięknie, gratki ogromne :)
    U mnie @ według planu wiec nie musuałam testować :0
    Miłego dnia Dziewczyny !!
    Rukola to możemy złapać się za łapki i maszerować na grudzień. Mój negatywny test przywołał @ dwa dni przed czasem.

    Czarna81
    22 cs.
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bazylkowe wszystkiego naj, dużo zdrowia i dzidziusia <3

    Nika tak się udarłam, że mój nie wiedział o co chodzi :) gratuluję

    Aga gratuluję zdania :)

    czarna <3 i reszta dziewczynek z negatywami ogromnie mocno tulę <3 <3

    Ja dziś byłam na badaniach proga i estradiolu - nie wiem czy coś to da, ale nie pamiętam skąd wiem że miałam skontrolować 3 razy w cyklu.

    Czrna 81, StaraczkaNika, bazylkove lubią tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Nika z całego serca gratuluję <3 Mam do Ciebie prośbę, pisałaś, że mogło się tu przyczynić obniżenie homocysteiny, mogłabyś napisać z jakiej do jakiej wysokości udało Ci się zbić i co w tym celu brałaś?
    Homocysteina do starań ma być między 6 a 8. Obniżamy ją lykaniem metylowanego kwasu foliowego I wit z grupy B.
    Twoja jest zdecydowanie za wysoka żeby się starać.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika pedem bieglam do.telefomu jak sie zorientowalam ze juz po 13 tej zanim sie dokopalam to postu to juz w stopce zauwazylam :) pieknie :)

    Bazylku sto lat i spelnienia wszystkich najskrytszych marzen ❤

    Dziewczynki z biela wizira tule z calych sil :*

    Wiecie moze jak zmienic tlo w przegladarce na telefonie ? Moj syn bawil sie i zrobil mi czarne tlo, wyglada to jakby jakas zaloba panowala na ovu :)

    StaraczkaNika, bazylkove lubią tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika aaaaaaa!!!!!!! Tak sie cieszę ;D !!!!! Aaaaaaa!!!!!! Gratuluje!!!!!!!! Aaaaaaa!!!!!!



    Bazylkove :) wszystkiego czego tylko sobie pragniesz niech sie spełni <3 <3

    StaraczkaNika, bazylkove lubią tę wiadomość

  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest

    Anna Stesia, KateHawke, justyna14, Czrna 81, Flowwer, MamaFabianka, lamka, Jedna_z_Wielu, Agniechaaaa, StaraczkaNika, PodwojnaMamaWdwupaku, Emilkap11, Kaczorka, Sarna84, Lena21, pilik, malka, Amy333, aiwlys, Bocianiątko, pawojoszka, by7mistake, Lunaris, beatka_c, blue00, Karma88 lubią tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest

    Wspaniale! Nieśmiało gratuluję! Piękna nam się niedziela zrobiła. Masz zdjęcie? Kochamy patrzeć na bladziochy.

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest
    Super :-) to jutro na bete :-)

    Nika piekna beta, u mnie 11 dpo byla 46 :-) idziemy rowno :-) a ktorego zaczal ci sie ten cykl? Mi 1.11. I termin porodu wylicza mi na 8.8.18

    StaraczkaNika, Bocianiątko, by7mistake lubią tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest
    Gratuluję! Wstaw zdjęcie i daj nacieszyć oczy :-D bo ja dziś ujrzałam biel.

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już padł rekord stron :-)

    justyna14, Anna Stesia, Agniechaaaa, KateHawke, innamorata88, lamka, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest
    Dawaj fotę! Co za niedziela!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Nika my akurat z całym Majdanem jesteśmy w drodze do Gdańska :) chętnie skorzystałabym z zaproszenia na kawe, ale jedziemy na szybkie zakupy do Ikei (trzeba już młodego wyeksmitować do własnego powodu, bo za niecałe 1,5 miesiąca nowy lokator zajmie jego łóżeczko) i do znajomej z prezentem niespodzianka, bo ma urodziny :) ale naprawdę chętnie bym Ci pogratulowała osobiście!
    To uważajcie na siebie - w niedziele tam są jakieś dzikie tłumy, strach manewrować między ludźmi, żeby czegoś nie potrącić! A Ty jako ciężarna to już musisz tam bardzo uważać! Powodzenia w zakupach i wspaniałych promocji! A jak będziecie na wjeździe do centrum handlowego mijać laboratorium brussa po lewej, to tam dziś rano byłam!

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Nika z całego serca gratuluję <3 Mam do Ciebie prośbę, pisałaś, że mogło się tu przyczynić obniżenie homocysteiny, mogłabyś napisać z jakiej do jakiej wysokości udało Ci się zbić i co w tym celu brałaś?
    Miałam 11,17, czyli niby w normie (norma do 12) ale dla staraczek musi byc 7-8. Brałam b-complex firmy aliness z metylokobakalaminą, p-5-p i quaterfolikiem, a do tego TMG. Chyba pomogło :)
    Nie wiem, do ilu zeszłam, bo badania mam powtórzyć po 6 tygodniach, czyli za tydzień, ale jak się dowiem, to napiszę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 13:49

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ