X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko tak umiem.... w zdj profilowym

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nike a ile dni od tej jelitowki robilas test? Pytam bo tez mialam i sie ludze haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 13:50

    StaraczkaNika, Jedna_z_Wielu lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Tylko tak umiem.... w zdj profilowym
    Piękny bladzioszek <3 a nawet krecha :)

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Tylko tak umiem.... w zdj profilowym

    No to nie taki bladzioch! Piękne kreseczki! :-)

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane za odpowiedzi. Jeszcze powiedzcie cos na temat Acardu, bo nowej ginki oczywiscie zapomnialam zapytac, a stary gin kazal brac od pozytywnego testu (glownie ze wzgledu na to ze w ciazy mialam nadcisnienie, malowodzie i wiele innych problemow, o ktore podejrzewa niewydolnoac lozyska). Widze ze wiekszosc staraczek bierze Acard caly cykl, albo od owulacji.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Tylko tak umiem.... w zdj profilowym
    Gratulacje:)

    Existenz lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Super :-) to jutro na bete :-)

    Nika piekna beta, u mnie 11 dpo byla 46 :-) idziemy rowno :-) a ktorego zaczal ci sie ten cykl? Mi 1.11. I termin porodu wylicza mi na 8.8.18
    Ja miałam @ 24.10, ale owu chyba dopiero 14.11, w ok 20 dniu cyklu. Byłam u lekarza po receptę i na wstępie mi powiedział, że niska ta beta jak na 32 dc, ale ja się pocieszam, że to przez późną owulację. Niemniej, we wtorek znowu nerwy. A badanie będę musiała powtarzać w innym labie, bo to gdzie dzisiaj byłam jest daleko za cywilizacją

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Dziewczyny mam bladziocha z 3 moczu 10-12 dpo. Szok odpuscilam w tym miesiącu i jest

    Bylysmy razem na Majowkach :) gratuluje Ci z calego ❤ :*

    Nika Tobie rowniez ❤

    Kwiatuszku za Ciebie nieustajaco mega kciuki. Bedzie tyle emocji ze trudno mi sobie to wyobrazic :* ❤

    Existenz, Flowwer lubią tę wiadomość

  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Homocysteina do starań ma być między 6 a 8. Obniżamy ją lykaniem metylowanego kwasu foliowego I wit z grupy B.
    Twoja jest zdecydowanie za wysoka żeby się starać.
    Tyle że kwas foliowy wyszedł mi powyżej normy. Ale przed badaniem brałam go jeszcze w zwykłej niezmetylowanej formie, może to dlatego. Orientujesz się może jak szybko spada homocysteina przy odpowiedniej suplementacji, kiedy jest sens robić ponowne badanie?

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Nike a ile dni od tej jelitowki robilas test? Pytam bo tez mialam i sie ludze haha
    To było w środę. Czyli 4 dni temu. Brzuch był ewidentnie niezadowolony, chociaż prawie nic nie jadłam. Ale to mógł być poprostu nerwowy dzień w pracy

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Miałam 11,17, czyli niby w normie (norma do 12) ale dla staraczek musi byc 7-8. Brałam b-complex firmy aliness z metylokobakalaminą, p-5-p i quaterfolikiem, a do tego TMG. Chyba pomogło :)
    Nie wiem, do ilu zeszłam, bo badania mam powtórzyć po 6 tygodniach, czyli za tydzień, ale jak się dowiem, to napiszę
    Dzięki Nika, będę wdzięczna za info po badaniu :) Mam nadzieję, że to dziadostwo da się szybko zbić :/
    Jeszcze jedno, jaką dzienną dawkę TMG bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 14:09

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarna84 wrote:
    Inna a jak to było, o tym, że Maja jest Michasiem dowiedziałas się z Harmony czy usg?
    Dokładnie :) wyniki harmony wyprowadziły nas z błędu ;)

    Nika
    Existenz gratuluję!! <3

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myssss wrote:
    Dziękuję Kochane za odpowiedzi. Jeszcze powiedzcie cos na temat Acardu, bo nowej ginki oczywiscie zapomnialam zapytac, a stary gin kazal brac od pozytywnego testu (glownie ze wzgledu na to ze w ciazy mialam nadcisnienie, malowodzie i wiele innych problemow, o ktore podejrzewa niewydolnoac lozyska). Widze ze wiekszosc staraczek bierze Acard caly cykl, albo od owulacji.
    Bierz cały cykl może oprócz @. To Ci nie zaszkodzi a może pomóc

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Ja miałam @ 24.10, ale owu chyba dopiero 14.11, w ok 20 dniu cyklu. Byłam u lekarza po receptę i na wstępie mi powiedział, że niska ta beta jak na 32 dc, ale ja się pocieszam, że to przez późną owulację. Niemniej, we wtorek znowu nerwy. A badanie będę musiała powtarzać w innym labie, bo to gdzie dzisiaj byłam jest daleko za cywilizacją
    Nika całe szczescie przekażesz ten genialny gen poczucia humoru! : D

    Czarna w grudniu albo styczniu planuje zobaczyć dwie kreski wiec sie do mnie przyłącz : ) nie testuje, ale jak @ sie spóźni No to naturalnie sikne. W grudniu mniej liczę na sukces bo bardzo odpuściłam,serduszka byly dzień przed owulacja, a przy naszym nasieniu to nie wiem czy coś z tego bedzie, ale cuda sie zdarzają chyba czasem ... ; )

    Czrna 81, StaraczkaNika lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Ja miałam @ 24.10, ale owu chyba dopiero 14.11, w ok 20 dniu cyklu. Byłam u lekarza po receptę i na wstępie mi powiedział, że niska ta beta jak na 32 dc, ale ja się pocieszam, że to przez późną owulację. Niemniej, we wtorek znowu nerwy. A badanie będę musiała powtarzać w innym labie, bo to gdzie dzisiaj byłam jest daleko za cywilizacją
    U mnie to byl 25 dc, ale ja wlasnie owulke mialam 14.11 :-)

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Tyle że kwas foliowy wyszedł mi powyżej normy. Ale przed badaniem brałam go jeszcze w zwykłej niezmetylowanej formie, może to dlatego. Orientujesz się może jak szybko spada homocysteina przy odpowiedniej suplementacji, kiedy jest sens robić ponowne badanie?
    Mi immunolożka zaleciła powtórzyć po 6 tyg. Ale myślę, że u mnie zeszło do dobrego poziomu szybciej - biorę b-complex od 4 tyg,

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Mi immunolożka zaleciła powtórzyć po 6 tyg. Ale myślę, że u mnie zeszło do dobrego poziomu szybciej - biorę b-complex od 4 tyg,
    Nika, a TMG jaką bierzesz dzienną dawkę?

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Miałam 11,17, czyli niby w normie (norma do 12) ale dla staraczek musi byc 7-8. Brałam b-complex firmy aliness z metylokobakalaminą, p-5-p i quaterfolikiem, a do tego TMG. Chyba pomogło :)
    Nie wiem, do ilu zeszłam, bo badania mam powtórzyć po 6 tygodniach, czyli za tydzień, ale jak się dowiem, to napiszę

    Nika ponieważ w tym gąszczu postów ciężko cokolwiek odszukać przypomnij, jesli możesz jak u Ciebie wyszły B12 i kwas foliowy. Bo u mnie homocysteina 10,5 więc też za wysoka. Z tym, ze ja robiłam w labie, który nie bada krwi na miejscu ale zleca Diagnostyce. I dziewczyny mnie tu uświadomiły, że wynik może być niemiarodajny.

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Tyle że kwas foliowy wyszedł mi powyżej normy. Ale przed badaniem brałam go jeszcze w zwykłej niezmetylowanej formie, może to dlatego. Orientujesz się może jak szybko spada homocysteina przy odpowiedniej suplementacji, kiedy jest sens robić ponowne badanie?
    To normalne. Są spore szanse ze masz mutacje genetyczna mthfr. Nie przyswajasz sztucznego kwasu foliowego I jego nadmiar krąży we krwi. Zaczniesz brać metyle i sie unormuje.
    To jak homocysteina spada zależy od organizmu. Ja bym sprawdziła na początku kolejnego cyklu co i jak.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 listopada 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja acard biorę cały cykl. Poprawia ukrwienie macicy i rozpuszcza ewentualne mikroskrzepy w macicy wiec ułatwia zagnieżdżenie.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ