X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe staraczki.
Odpowiedz

Lutowe staraczki.

Oceń ten wątek:
  • Kena1983 Autorytet
    Postów: 3298 917

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja postanawiam 12.02 zjeść co najwyższej 1 pączka - albo i wcale :D Sprawdzę swoją silną wolę ;)

  • Fufka30 Autorytet
    Postów: 1684 995

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 3 lata z rzędu byłam na diecie w tłusty czwartek i nie jadłam tylko wąchałam teraz se upiekę i zjem :P

    gann90bv7cnzinvy.png
    Maksymilian 23tc [*]
    Mateusz 22tc [*]
  • Fufka30 Autorytet
    Postów: 1684 995

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisku ja tez tak mam jestem tak opuchnieta, że obrączki zdjąć nie mogę :/

    gann90bv7cnzinvy.png
    Maksymilian 23tc [*]
    Mateusz 22tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    Za mna chodzi pizza, i obawiam sie ze dzisiejsze posilki szlag trafi bo co z tego ze na obiad piers z marchewką i brokułami na parze jak ta pizza co za mna chodzi dpoadnie mnie wieczorem :-D

    tez czujecie sie takie opuchnięte podczas okresu? Ja wyglądam jak w ciąży.brzuch wzdęty jak bęben jakis


    Ja ostatnio pierwszy raz spróbowałam zrobić sama pizze. Wyszła całkiem niezła.

    A co do okresu mam identycznie...a do tego okropne bóle, wzdęcia i żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają zbytnio. Czytałam że takie puchniecie, wzdęty brzuch powoduje podwyższony poziom estrogenów przed miesiączką, które zatrzymują sód i zwiększają objętość płynów w organizmie. Na zewnątrz uwidacznia się to w postaci właśnie obrzęków.

  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    jestem tu nowa, ale od razu dołączam do lutowych staraczek. Po ostatnich przebojach z długościami cyklu lekarz włączył mi luteinę. Zobaczymy, ale temperatura jakoś nadal nie bardzo wysoka, więc coraz mniej wierzę, że się udało...

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • aaagaaatka Autorytet
    Postów: 1665 880

    Wysłany: 4 lutego 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Hafte.
    To zdecydowanie za wcześnie, żeby zobaczyć cokolwiek na wykresie, poza tym wydaje mi się, że owulacje miałaś później niż 14dc.

    f2w3sek2i28gayyb.png
    Bóg podarował mi tak cenny prezent
    On musiał Cię zrobić z chmur i anielskich skrzydeł <3

    02.02.2014 [*] , 15.09.2014 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pizza zrobiona własnoręcznie, moim zdaniem jest o niebo lepsza od tej kupnej. Bynajmniej tak twierdzi mój narzeczony po zjedzeniu mojej i zresztą ja też tak uważam. A o to mój przepis, heh.

    Składniki
    półtorej szklanki mąki pszennej
    pół szklanki ciepłej wody
    25g świeżych drożdży (ja z takiej kosteczki jaką kupuję, odmierzam na oko)
    2 łyżeczki oliwy z oliwek (można zastąpić zwykłym olejem)
    pół łyżeczki soli (mam na myśli mała łyżeczkę)

    Przygotowanie
    Pokrusz drożdże na niewielkie kawałki i wrzuć do ciepłej wody na kilka minut.
    W dużej misce umieść mąkę, dodaj sól i oliwę z oliwek...albo olej jeśli wolisz. Przemieszaj łyżeczka drożdże w szklance i wlej do miski. Ciasto mieszaj łyżką aż składniki wstępnie się połączą. Dalej wyrabiaj już dłońmi.
    Ciasto musi wyjść takie sprężyste...później ciasto przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na pół godziny. No a na koniec wystarczy rozwałkować i udekorować dodatkami, jak tam lubisz.

    Zrobiłam też sama sos na ciasto, zanim położysz wszystkie dodatki.
    A więc 2 łyżeczki koncentratu, szczypta soli, pieprzu, możesz dodać też oregano. Wymieszaj, rozprowadź na cieście i wsio ryba.




  • aaagaaatka Autorytet
    Postów: 1665 880

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochany Morisku ja mam sprawdzony przepis na pizzerynki jeśli Cię to urządza (jak wyjdą za rzadkie to trzeba trochę mąki dać, a składniki "na górze" oczywiście dowolne - ja daję ser, salami, pieczarki, cebulę i oliwki zwykle :D)

    link do przepisu: http://www.delecta.pl/Przepisy/Ciasta/drozdzowe/Pizzerinki

    f2w3sek2i28gayyb.png
    Bóg podarował mi tak cenny prezent
    On musiał Cię zrobić z chmur i anielskich skrzydeł <3

    02.02.2014 [*] , 15.09.2014 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie składniki na pewno masz w kuchni. Ja tylko drożdże musiałam dokupić. Zapomniałabym...pieczesz w piekarniku nagrzanym do 190stopni przez 15,20 min. Ale lepiej zerkać haha



  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaagaaatka, no własnie, też wydaje mi się, że 16dc była owulacja. Z powodu objawów, poza tym w pt lekarz po usg stwierdził, że owulacja będzie za około 3 dni. Pytanie, czy nie przyblokowała się luteiną...mam nadzieję, że za krótko brana, żeby się zatrzymała. No nic, zobaczymy...

    Widzę, że tu na forum mocno apetycznie i kulinarnie. To już się czuję jak w domu ;)

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wlasnie poslalam meza do apteki po test, ktory zrobie jak wroci.. nie umie juz dluzej czekac :/ trzymajcie prosze kciuki :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po posmarowaniu pizzy sosem, najpierw posypuję serem, później dodaje resztę składników. pieczarki, jakaś wędlinka, cieniutko pokrojona cebulka czy coś...
    A piekarnik? mój ustawiam tak żeby grzał góra, dół...tylko że mój jest jakiś kosmiczny haha, ale właściciel ma nam wymienić niedługo.

    Morisek28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna_121 wrote:
    Hej dziewczyny, wlasnie poslalam meza do apteki po test, ktory zrobie jak wroci.. nie umie juz dluzej czekac :/ trzymajcie prosze kciuki :/


    Trzymam podwójnie!!!

  • kasialora Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mam dziwny problem i nie mogę znalezc odpowiedzi. W dzien po miesiączce(6 dnia cyklu) kochałam się z moim narzeczonym. Nastepnego dnia wszystko było ok. Wczoraj natomiast miałam dziwne wodniste plamienie z krwią, jednorazowo i objawy jak przy zapaleniu pecherza, az nie moglam spac tak mnie szczypało. Wzięłam 4 tabletki furaginy i troche przeszło, chodź lekki dyskomfort teraz też czuje no i plamienie dzisiaj się powtórzyło. Czy któraś z was tak miała? Czy może to być coś groźnego?

  • kasialora Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz udostepniłam ;)

  • lilmama Ekspertka
    Postów: 208 94

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna! Czekamy !! :)

  • aaagaaatka Autorytet
    Postów: 1665 880

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna trzymamy kciuki :)

    f2w3sek2i28gayyb.png
    Bóg podarował mi tak cenny prezent
    On musiał Cię zrobić z chmur i anielskich skrzydeł <3

    02.02.2014 [*] , 15.09.2014 [*]
  • aaagaaatka Autorytet
    Postów: 1665 880

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasialora ile trwają Twoje cykle?
    Na plamienie owulacyjne chyba trochę za wcześnie....
    krew może wynikać z infekcji pęcherza, jeśli objawy Ci nie przechodzą to może lepiej wybierz się do lekarza.
    A i pamiętaj, że w razie ciąży branie Furaginy jest niewskazane także wylecz się zawczasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 16:08

    f2w3sek2i28gayyb.png
    Bóg podarował mi tak cenny prezent
    On musiał Cię zrobić z chmur i anielskich skrzydeł <3

    02.02.2014 [*] , 15.09.2014 [*]
  • kasialora Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami miewałam plamienia śródcykliczne, ale naprawde rzadko. Boje się, że to jakas wredna bakteria albo jakies złe choróbsko !

  • kasialora Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, tak wiem, ze krew moze wynikac z infekcji pecherza( wiele razy miałam zapalanie, do tego stopnia że mocz był bardzo brązowy)tylko, ze ja nie "sikam" krwią. to są wodniste upławy. cykle mam 28-31 dniowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 16:11

‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ