X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku
Odpowiedz

Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku

Oceń ten wątek:
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk, to jest właśnie problem, że ten zespół powoduje takie rzeczy. Dlatego mówi się, że dzieci z zespołu wyciąga się w 32 tc. Bo najkrócej, zapychaja ci się zyly, robią się małe przepływy, nie dostarczasz wystarczająco tlenu, krwi z substancjami odzywczymi.
    A córka przebadana wzdłuż i wszerz. Również przez genetyka. Wygląda to właśnie na zahamowanie rozwoju w ciąży, plus hipotrofia, charakterystyczna..

    Ale ty zespołu nie masz, to nie musisz sobie wmawiać, że to na pewno nie od zespołu tylko co innego :)))

    Jak w każdym innym wypadku pewnie każdy inaczej reaguje na leki...

    Edit:ja z powodu tego zapychania zyl miałam takie nadciśnienie, że byłam już na progu wylewu.
    To kolejna rzecz, która potwierdza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 13:48

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po co ja zamówiłam te nordy???
    Nie dość, że idą i ida, to jeszcze przyjdą i będą mnie wk.. że nawet nie mam po co na nie sikać..
    Było słuchać Sasanki, że nordy są beeeee
    ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 13:46

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, ja testuję równo za tydzień. pierwszy cykl z temperaturą :-) zobaczymy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 13:58

    Magduullina, Malgonia, Malinowa91, agge lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Po co ja zamówiłam te nordy???
    Nie dość, że idą i ida, to jeszcze przyjdą i będą mnie wk.. że nawet nie mam po co na nie sikać..
    Było słuchać Sasanki, że nordy są beeeee
    ;)
    haa a co ja mam powiedzieć??!! kupiłam 10 pinków i będą leżeć do świąt bo dopiero wtedy eMek wróci :(

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Nie chodzę do Niego, tylko byłam z doskoku, bo moja lekarka na l4 nie wiadomo do kiedy i będę zmieniać lekarza, ale chcę znaleźć na nfz a ten tylko prywatnie. Dariusz Łukasiewicz ten się nazywa

    Rozumiem, tego akurat nie znam :) pracuje w szpitalu? Bo jeśli tak to na pewno warto będzie zostać u niego :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta prawie tysiąc do góry w ciągu 23 h także chyba teoria lekarzy jak powstała tak umarła więc czekamy dalej :) buziole dla Was :)

    moyeu, Szczesliwa_mamusia, moni05, Arashe, eemmiilliiaa, nuśka91, JaSzczurek, Beti82, Olga_89, APrzybylska, Magduullina, Ania_85_, MonikA_89!, aeiouy, szona, Ochmanka, Malinowa91, Emmainthegarden, Mila1996, EmiMama, agge lubią tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Cukrzyk, to jest właśnie problem, że ten zespół powoduje takie rzeczy. Dlatego mówi się, że dzieci z zespołu wyciąga się w 32 tc. Bo najkrócej, zapychaja ci się zyly, robią się małe przepływy, nie dostarczasz wystarczająco tlenu, krwi z substancjami odzywczymi.
    A córka przebadana wzdłuż i wszerz. Również przez genetyka. Wygląda to właśnie na zahamowanie rozwoju w ciąży, plus hipotrofia, charakterystyczna..

    Ale ty zespołu nie masz, to nie musisz sobie wmawiać, że to na pewno nie od zespołu tylko co innego :)))

    Jak w każdym innym wypadku pewnie każdy inaczej reaguje na leki...

    Edit:ja z powodu tego zapychania zyl miałam takie nadciśnienie, że byłam już na progu wylewu.
    To kolejna rzecz, która potwierdza.

    No niby zespołu nie mam, bo tylko antykoagulant wyszedł na "+". Ale pewnie i tak się przebadam raz jeszcze sama dla siebie za 3-4 tygodnie żeby sprawdzić czy pciała się nie pojawiły. U mnie w rodzinie kuzynka ma zakrzepice. A mój tata (biologiczny) ponoć zmarł na nagły "zator" - skrzep się oderwał i trafił do serca. Ale ponoć zespół APS jest nabyty, a nie dziedziczny. Eh, poczekamy, zobaczymy :)
    To ja Cię mega podziwiam, że decydujesz się na 3 dziecko :)))) Ja bym psychicznie chyba nie umiała. Moja kuzynka ma teraz podobny dylemat - 2 pierwsze ciąże z dramatami. Pierwsza bliźniacza, rozwiązana w 7 miesiącu, jedno z bliźniąt zmarło. Druga - podczas porodu zaczeło lecieć na łeb na szyję ciśnienie i jej i dziecku. Ale przeżyli. Ma w rezultacie 2 synków, a chciałaby córeczkę do kompletu :)

    Co do ciśnienia - ja mam zawsze wyższe tętno (w okolicach 90). I ciśnienie też mam podwyższone zazwyczaj, ale jak bada mi ktoś z białych fartuchów :D W domu raczej 130/80.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    U mnie beta prawie tysiąc do góry w ciągu 23 h także chyba teoria lekarzy jak powstała tak umarła więc czekamy dalej :) buziole dla Was :)

    I co w ogóle powiedzieli ? :) Pewnie są zdziwieni :) Tak bardzo nie lubię szybkich teorii lekarzy stawianych w 2 minuty. A co z teorią ciązy pozamacicznej i tym 5mm cosiem w jajowodzie? Mówili coś? Sorry, że tak dopytuje ale bardzooo trzymam kciuki za Ciebie i walecznego kropka :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    I co w ogóle powiedzieli ? :) Pewnie są zdziwieni :) Tak bardzo nie lubię szybkich teorii lekarzy stawianych w 2 minuty. A co z teorią ciązy pozamacicznej i tym 5mm cosiem w jajowodzie? Mówili coś? Sorry, że tak dopytuje ale bardzooo trzymam kciuki za Ciebie i walecznego kropka :)

    Dzisiaj już widzieli cos na 3 mm ale nadal nie są pewni . dziwne to wszystko. Ale jutro jeśli przyrost będzie prawidłowy to powinno być ponad 3000 więc juz chyba muszą się zdecydować . dzisiaj bedzie robił usg inny lekarz może coś innego zobaczy.

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    I pielęgniarki z łaski mi powiedzialy że ponad 2500 strasznie konkretnie. Bede atakować ordynatora :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 14:29

    moni05 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, mam nadzieję, ze to się wszystko dobrze skończy. Niechże się ten pęcherzyk w końcu pojawi żebyś już mogła odetchnąć.

    Scarlet no dupa blada :/
    Ale może dostaniesz turbo owulacji i będziesz mieć ciążę z zaskoczenia.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    I pielęgniarki z łaski mi powiedzialy że ponad 2500 strasznie konkretnie. Bede atakować ordynatora :)

    To dopytaj też o poziom proga. Ponoć w cp lubi być poniżej 5ng.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie juz padło, ale powtórzę. Porzadny maja sprzęt w tym szpitalu?

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa to dobrze, cieszę się i dumna jestem z Twojej walecznej postawy :)
    Oni sami niewiele wiedzą, będziesz legendarym przypadkiem wybitnie nieśmiałej ciąży, mówię Ci :)
    A to w jajowodzie... Niech przetrą monitor :P

    Magduullina, Ania_85_, Arashe, MonikA_89!, aeiouy, szona, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa u mnie przy becie 5000 był pęcherzyk 8mm wiec jeśli u Ciebie jest 3 (a równie dobrze może być i 4, a u mnie mógł być i 7 to mniej więcej połowa bety - połowa pęcherzyka. Ja wierzę, ze Twój Fasol ma się dobrze.
    Niby fajnie, ze się Tobą zajęli a nie zignorowali, ale chyba zaczynam doceniać lekarzy, którzy nie spiesza się z robieniem usg itp.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Rozumiem, tego akurat nie znam :) pracuje w szpitalu? Bo jeśli tak to na pewno warto będzie zostać u niego :)
    Nie wiem, zdaje mi się, że go widziałam już i może właśnie w szpitalu.

    Niecierpliwa czekamy na pomyślne wiadomości, teraz już tylko takie muszą być

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 16:40

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwia jesteś na prawdę bardzo dzielna. Czekamy na dalsze wiadomości od Ciebie i trzymam kciuki nieustająco! <3

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • Tele...79 Ekspertka
    Postów: 205 429

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/73d6b342f709.jpg

    Moja dzidzia! Lekarz genialny, na pewno wrócę na połówkowe do Niego. 40 minut bylam.

    Dzidzia ma 5.42 cm i odpowiada 11t6d, a jestem w 11t2 od ovu. Wyprzedza o 2 dni termin miesiączki :)

    Przeziernosc karkowa 1.34 czyli dobrze, kość nosowa pięknie widoczna.
    Akcja serca 165, serce ładnie pracuje, widać zastswke trodzielna i przepływ krwi prawidłowy do komór. Są rączki, nóżki (na zdjęciu) , żołądek, pecherz. Wszystko pięknie, jestem szczęśliwa!

    Super! Nareszcie dobre wieści. Najważniejsze że dzidzia zdrowa.


    Niecierpliwa mocno trzymam kciuki żeby w końcu jak najszybciej się pokazał kropek w macicy bo Oni Cię w tym szpitalu wykończą tymi diagnozami które wymyślają. Jesteś dzielna i taka pozostań.

    Ja rano zrobiłam proga i wyniki będę miała ok.18. wiem że dziś jest już 9dpo ale wcześniej zapomniałam.

    Arashe lubi tę wiadomość

    31 cykl starań, listopad 2017- CB, Styczeń 2018- PJP Euthyrox.
    HBS+ Niskie AMH
    Krótkie cykle ok.24-26dni.
    w sierpniu 2018 laparo,histero i HSG
    Wiek 40lat.
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa cały czas mam Cię w głowie! I tu pozytywną wiadomość :) trzymam kciuki mocno za Ciebie i dzisiaj się pomodlilam w Twojej intencji. Jesteś mega dzielna babka!

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arshe śliczna dzidzia :) cieszę się, że rośnie zdrowo.

    Niecierpliwa ja też mam Cię w myślach i trzymam kciuki z całych sił.

    Malgonia to będzie ten cykl! Czuję to. Jajko piękne, musi być dobrze.

    Malgonia, Arashe lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ