X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test(mimo że miałam zrobić go w poniedziałek) Najpierw pink płytkowy. Kreska była nie aż tak mocna jak bym chciala.(zaczęłam nawet czytać o ciąży biochemicznej).
    A że musiałam iść znowu do wc to kusilo mnie by zrobić ten test clearblue.
    Chwila impulsu i zrobiłam a o to wynik testu jaki pojawił się na ekranie

    https://naforum.zapodaj.net/427a52819488.jpg.html
    Chyba można się już cieszyc.
    Dodam jeszcze że dzisiaj jest dzień spodziewanej @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 02:17

    staraniowa, Ochmanka, agge, Sasanka5, MonikA_89!, Arashe, makowa, Marianka@87, nuśka91 lubią tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Wiecie co...

    Odkryłam, że moje paski do glukometru są 4 miesiące po terminie... Jaaa pier...nik
    ..

    Jutro rano jadę do całodobowej kupić nowe.

    Jest jakaś szansa, że obecne paski mi fałszują wyniki?
    Wydaje mi się że mogą fałszować wynik.

    Tu znalazłam info że się nie używa po terminie :

    http://glukometr.pl/paski-testowe-uwagi-i-wskazowki-dotyczace-przechowywania-i-stosowania/

    http://diagnosis.pl/jak-uzywac-glukometru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 03:13

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Wydaje mi się że mogą fałszować wynik.

    Tu znalazłam info że się nie używa po terminie :

    http://glukometr.pl/paski-testowe-uwagi-i-wskazowki-dotyczace-przechowywania-i-stosowania/

    http://diagnosis.pl/jak-uzywac-glukometru

    Dzięki!

    Już po wizycie w aptece i kupiłam nowe. Na próbę zrobiłam pomiar w odstępstwie minuty nowym i starym paskiem. Różnicy nie było specjalnie, ale może to tylko przypadek. Lepiej dmuchać na zimne :)

    I dziś rano 109 czyli mniej niż np wczoraj. Co ciekawe, godzinę przed snem zjadłam dodatkowo z kubeczek jogurtu naturalnego. Byłam tak głodna, że nie dałabym rady zasnąć. Może to o to chodzi? Gdy organizm głoduje to rano ma podwyższona glukozę?! :D

    I oczywiście gratulacje!!! :) ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 08:03

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Dzięki!

    Już po wizycie w aptece i kupiłam nowe. Na próbę zrobiłam pomiar w odstępstwie minuty nowym i starym paskiem. Różnicy nie było specjalnie, ale może to tylko przypadek. Lepiej dmuchać na zimne :)

    I dziś rano 109 czyli mniej niż np wczoraj. Co ciekawe, godzinę przed snem zjadłam dodatkowo z kubeczek jogurtu naturalnego. Byłam tak głodna, że nie dałabym rady zasnąć. Może to o to chodzi? Gdy organizm głoduje to rano ma podwyższona glukozę?! :D

    I oczywiście gratulacje!!! :) ❤️
    Właśnie lepiej dmuchać niż się stresować. Maleństwu stres nie jest wskazany.Co do cukru się nie znam. Mnie świta w głowie że jak człowiek głodny to cukier spada. Ja za to w nocy jak się obudziłam to nie mogłam zasnąć byłam też głodna. A że do kuchni mi się nie chciało iść to zjadłam czekoladkę która miałam pod ręką :)
    I dziękuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 09:26

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Zrobiłam test(mimo że miałam zrobić go w poniedziałek) Najpierw pink płytkowy. Kreska była nie aż tak mocna jak bym chciala.(zaczęłam nawet czytać o ciąży biochemicznej).
    A że musiałam iść znowu do wc to kusilo mnie by zrobić ten test clearblue.
    Chwila impulsu i zrobiłam a o to wynik testu jaki pojawił się na ekranie

    https://naforum.zapodaj.net/427a52819488.jpg.html
    Chyba można się już cieszyc.
    Dodam jeszcze że dzisiaj jest dzień spodziewanej @.
    Super MamaStasia!! Miałyśmy ten sam termin @ i Tobie się udało więc średnia jest całkiem niezła ;) tak więc statystycznie ja zafasolkuję w styczniu hehe. Dawaj znać jak tam się Maleństwo rozwija!

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Super MamaStasia!! Miałyśmy ten sam termin @ i Tobie się udało więc średnia jest całkiem niezła ;) tak więc statystycznie ja zafasolkuję w styczniu hehe. Dawaj znać jak tam się Maleństwo rozwija!
    Oczywiście będę dawać znać. W tygodniu muszę zapisać się na wizytę. Pewnie to będzie już w styczniu .

    Ochmanka, Sasanka5 lubią tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia super!!!

    MamaStasia :) lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Msma Stasia no super tescik :)

    Z tym cukrem to rozbie bywa. Ja mam spadki podchodzace pod hipoglikemie, a jefnak wiekszosc czasu cukier mam w normie. Nie wiem jak to dziala ale jakos ten nasz organizm sobie to insulina reguluje.
    Mi lekarz w ciazy kazal nue dopuszczac do glodu. Oczywiscie nie przejadac sie, jesc duzo warzyw itp, ale zeby jesc tuz przed pujsciem spac zebym sie nie budzila glodna. Mysle wiec ze jesli nie je sie bezwartosciowego jedzenia to lepiej zjesc ten jogurt jak sie jest glodnym.

    A co do objawow to ja nie mialam w zasadzie takich kojarzacych sie z ciaza (przyszly jakies 3 tygodnie po tescie), ale mysle ze gdybym poczula sie tak samo to bym to odroznila dzis od pmsu i boli menstruacyjnych.
    Mo nic, przede mna dwa najbardziej stresujace pomiary temperatury (zawsze mam spadek kolo 9dpo) i zobaczymy.
    W razie czego musze dobrze przemyslec do kiedy brac dupka by owulacja nie wypadla mi na zaraz po Swietach.

    MamaStasia :) lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie. Będę jeść jak poczuję, że jest potrzeba i starać się to robić z rozsądkiem. Ten kubeczek zwykłego jogurtu to chyba całkiem niezły pomysł ;) zwłaszcza, że dzisiejszy pomiar dużo niższy od dni poprzednich.

    Już tylko 5 dni. Byle do piątku godz. 11:20. Zdam oczywiście relację :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 11:12

    Malgonia, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Msma Stasia no super tescik :)

    Z tym cukrem to rozbie bywa. Ja mam spadki podchodzace pod hipoglikemie, a jefnak wiekszosc czasu cukier mam w normie. Nie wiem jak to dziala ale jakos ten nasz organizm sobie to insulina reguluje.
    Mi lekarz w ciazy kazal nue dopuszczac do glodu. Oczywiscie nie przejadac sie, jesc duzo warzyw itp, ale zeby jesc tuz przed pujsciem spac zebym sie nie budzila glodna. Mysle wiec ze jesli nie je sie bezwartosciowego jedzenia to lepiej zjesc ten jogurt jak sie jest glodnym.

    A co do objawow to ja nie mialam w zasadzie takich kojarzacych sie z ciaza (przyszly jakies 3 tygodnie po tescie), ale mysle ze gdybym poczula sie tak samo to bym to odroznila dzis od pmsu i boli menstruacyjnych.
    Mo nic, przede mna dwa najbardziej stresujace pomiary temperatury (zawsze mam spadek kolo 9dpo) i zobaczymy.
    W razie czego musze dobrze przemyslec do kiedy brac dupka by owulacja nie wypadla mi na zaraz po Swietach.
    Na moje raczej nie będzie konieczności bo przecież Ty teraz będziesz w ciąży

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    No dokładnie. Będę jeść jak poczuję, że jest potrzeba i starać się to robić z rozsądkiem. Ten kubeczek zwykłego jogurtu to chyba całkiem niezły pomysł ;) zwłaszcza, że dzisiejszy pomiar dużo niższy od dni poprzednich.

    Już tylko 5 dni. Byle do piątku godz. 11:20. Zdam oczywiście relację :)
    Dokładnie. Wszystko z rozsądkiem . Poczatku będzie ciężko nauczyć się co można a co nie ale już później będziesz wiedzieć co możesz a czego nie.

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa - co do cukrów - wynik może być zafałszowany, ale równocześnie nie musi. Ja kiedyś robiłam eksperyment i badałam 3 rożnymi glukometrami - rozbieżnosci masakryczne typu 100, 130, 160....= ten sam wynik, różne glukometry. Mniejsze rozbieżnosci są też jak np. się bada cukier bez umycia rąk, a z umyciem (dezynfekcją).

    Co do jogurtu - ogólnie przyjęło się że białko również podnosi cukier, ale w sporym opóźnieniu. I tłuszcz też. Nawet chyba do 8h przy bardzo tłustym fast foodzie z tego co pamiętam ze szkoleń. Więc możliwe że jogurt nieznacznie wybił nad ranem Ci cukier :) Pamiętaj też ze cukry proste wybijają od razu, a złożone np. po 2h-3h :)
    Ale tak ogólnie to nabiał nie jest szkodliwy bo to nie węglowodany wiec w umiarkowanych ilościach jest spoko :) Ja na głód polecam jajko - mało WW, nie podnosi cukru, a syci. Ale ja nie jem mięsa, jeśli jesz mięso to też to dobre rozwiązanie - nie bedziesz głodna a cukru nie podniesie. No chyba że bedzie to schabowy w panierce z bułki tartej :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 11:55

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Msma Stasia no super tescik :)

    Z tym cukrem to rozbie bywa. Ja mam spadki podchodzace pod hipoglikemie, a jefnak wiekszosc czasu cukier mam w normie. Nie wiem jak to dziala ale jakos ten nasz organizm sobie to insulina reguluje.
    Mi lekarz w ciazy kazal nue dopuszczac do glodu. Oczywiscie nie przejadac sie, jesc duzo warzyw itp, ale zeby jesc tuz przed pujsciem spac zebym sie nie budzila glodna. Mysle wiec ze jesli nie je sie bezwartosciowego jedzenia to lepiej zjesc ten jogurt jak sie jest glodnym.

    Jak cukier jak za duży w krwioobiegu to wydzielana jest insulina, która działa jak klucz do komórek ciała - otwiera je, dzięki temu cukier przedostaje się do ich wnętrza i nie krąży we krwi (odżywia komórki), a jak cukier spada to wydzielany jest glukagon (też hormon), który działa antagonistycznie do insuliny i podnosi cukier. Dlatego u osób zdrowych wahania są regulowane naturalnie. Czasem się czuje uczucie hipoglikemii, czyli niskiego cukru, nawet jak się jest zdrowym. Alkohol i duzy wysiłek fizyczny upośledzają działanie glukagonu.

    Dopuszczanie do głodu też jest niebezpieczne, ze wględu ze wytwarzają się wtedy ciała ketonowe (ketony) :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Staraniowa - co do cukrów - wynik może być zafałszowany, ale równocześnie nie musi. Ja kiedyś robiłam eksperyment i badałam 3 rożnymi glukometrami - rozbieżnosci masakryczne typu 100, 130, 160....= ten sam wynik, różne glukometry. Mniejsze rozbieżnosci są też jak np. się bada cukier bez umycia rąk, a z umyciem (dezynfekcją).

    Co do jogurtu - ogólnie przyjęło się że białko również podnosi cukier, ale w sporym opóźnieniu. I tłuszcz też. Nawet chyba do 8h przy bardzo tłustym fast foodzie z tego co pamiętam ze szkoleń. Więc możliwe że jogurt nieznacznie wybił nad ranem Ci cukier :) Pamiętaj też ze cukry proste wybijają od razu, a złożone np. po 2h-3h :)

    Ciekawe jest tylko, że dzień wcześniej zjadłam to samo co wczoraj, ale bez tego jogurtu. Rano było ponad 120 choć po kolacji po godzinie wynik rewelacja. W dniu gdy zjadłam jogurt to dziś rano było 109. Zastanawiam się czy w tej sytuacji byłoby wskazane gdybym jadła coś lekkiego jeszcze przed snem czy to zwykły przypadek?

    A wczoraj byłam po tej kolacji głodna... Więc zdecydowałam się pójść później spać a coś jeszcze wciągnąć :D

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Na moje raczej nie będzie konieczności bo przecież Ty teraz będziesz w ciąży

    Super by bylo, ale znam wyniki meza. Raczej nastawiam sie dopuero na styczniowa owulacje, ale kto wie.
    Mysle ze na tym etapie powinnam czuc juz cokolwiek, chocby bol brzucha.

    Cukrzyk ja przestalam biegac, bo nie dawalam sobie rady z samopoczuciem.
    Nie zazdroszcze Ci choroby, ale dobrze miec taka wiedze jak Ty.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Ciekawe jest tylko, że dzień wcześniej zjadłam to samo co wczoraj, ale bez tego jogurtu. Rano było ponad 120 choć po kolacji po godzinie wynik rewelacja. W dniu gdy zjadłam jogurt to dziś rano było 109. Zastanawiam się czy w tej sytuacji byłoby wskazane gdybym jadła coś lekkiego jeszcze przed snem czy to zwykły przypadek?

    A wczoraj byłam po tej kolacji głodna... Więc zdecydowałam się pójść później spać a coś jeszcze wciągnąć :D

    Coś mi się kojarzy z forum dla cukrzyczek w ciązy (były tam tez laski co miały ciążową lub typ 2 - zbliżone w każdym razie do siebie typy cukrzycy) , że chyba własnie na noc coś lekkiego dojadają, żeby rano mieć niżej, bo też jest tak, że jak jest głód to cukier leci w górę też...wiem...paradoks :D mi kiedyś o tym lekarka wspominała, żebym nie robiła długich przerw miedzy posiłkami bo wbrew logice, ale wtedy cukier idzie w górę często.

    staraniowa lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto teraz następny będzie testował?

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Weronika2018 Koleżanka
    Postów: 60 52

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się :) plamienia od wczoraj się nie pojawiły :) bóle w podbrzuszu znacznie słabsze , czasem trochę kłuje, czasem trochę ciągnie , raz lewy , raz prawy jajnik , staram się normalnie funkcjonować , nie przemęczać się . Z objawów ciąży to tylko częstsze siusianie i piersi większe , podwyższona temperatura , choć myśle ze już nie ma sensu codziennie mierzyć , zastanawiam się czy to plamienie się uspokoiło dzięki temu, że zaczęłam brać Duphaston. W każdym razie jest dobrze i oby tak dalej , dziękuje wszystkim za słowa otuchy :* i szczęścia życzę wszystkim starającym się i tym którym się udało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 12:23

    agge, Malgonia, staraniowa, aeiouy, MamaStasia :), Ochmanka lubią tę wiadomość

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, cieszę się!!!! Najważniejsze, że już jest dobrze :)

    Cukrzyk, mega wielkie dzięki!!!! Bardzo mi pomogłaś :) ❤️

    W ogóle Wy dziewczyny jesteście naj!

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, sporo napisałyście, udało mi sie nadrobić ;)niestety co do cukrów i ciąży sie nie odniosę ;)Mama Stasia - kolejny raz gratulacje, widzę ze się nie możesz napatrzeć na te pozytywne testy :P Sandtasz - gratulacje :) Ochmanka - tulę. Weronika, od piątku siedziałam jak na szpilkach, cieszę sie ze juz wszystko w porządku :)

    Ode mnie - byłam dzisiaj na monitoringu 13 dc, od 5-10 stymulacja clo. Pęcherzyk jest na lewym jajniku, który dokucza mi od kilku dni. Pęcherzyk mierzy 16 mm, endometrium ładne. W czwartek idę na kolejny monitoring sprawdzić czy pęcherzyk rośnie/ pekl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 12:49

    agge, staraniowa, Ochmanka, MamaStasia :) lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ