X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Dziewczyny mam nadzieję że nie tylko ja widzę tam drugą kreskę co?
    Jest jest, widzę i ja:) Jeszcze raz gratki Kochana!

    mephala246 lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mephala, gratulacje, który to dpo? Bo widziałam, że miałaś testować 17 :)

    Ja sama nie wiem. Byłam 22 zapisana z Arashe, która uciekła na 20..nie chcę wyjść na papugę, ale nie wiem czy też nie zmienić :)
    Ten późny termin wybrałam bo z moimi cyklami nie wiadomo, z druguej strony mam jak nasza koleżanka. 7 min po robieniu testu dostaje @ :)))))

    Arashe lubi tę wiadomość

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _mamofaza wrote:
    Wow ile dobrych wiadomości!!! Gratuluję dziewczyny. <3 Zawirusujcie tu! Też chcę zobaczyć dwie kreski! :) U mnie owu potwierdzona, teraz zostało czekać :)
    Mamofaza zielona fala ruszyła więc i u Ciebie musi się udać w tym miesiącu:*

    _mamofaza lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można podzielić linka na dwie części?
    Nie widzę całości na moim głupim telefonie

    agge lubi tę wiadomość

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Dziewczyny... u mnie beta po 48h 448, poprzednia 288... Chyba mało, co? :(
    Staraniowa dobrze prawi. Jeszcze jedna beta jest potrzebna. Trzymam kciuki za duży przyrost:*

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/0976e3c95ae4.jpg.html

    Mi coś się nie chce otworzyć. Zobaczę później na komputerze.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mephala gratuluję, Kreska jest bardzo wyraźna, nie ma co się tu dopatrywać :)

    Mam wniosek formalny. Jak wrzucacie zdjęcia to macie kilka linków do wyboru. Wybierajcie ten podpisany, ze wyświetla miniaturkę. Dzięki temu dziewczyny, które korzystają z telefonów nie będą miały problemów z kopiowaniem linków :)

    agge, Arashe, Emmainthegarden, Ochmanka, moyeu lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Dziewczyny mam nadzieję że nie tylko ja widzę tam drugą kreskę co?

    Gratulacje :)

    Grudzień naprawdę jest magiczny :) wysyp dwóch kresek :D

    Ochmanka, agge, cukrzyk1991, madziorek86 lubią tę wiadomość

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Mephala, gratulacje, który to dpo? Bo widziałam, że miałaś testować 17 :)

    Ja sama nie wiem. Byłam 22 zapisana z Arashe, która uciekła na 20..nie chcę wyjść na papugę, ale nie wiem czy też nie zmienić :)
    Ten późny termin wybrałam bo z moimi cyklami nie wiadomo, z druguej strony mam jak nasza koleżanka. 7 min po robieniu testu dostaje @ :)))))
    Emma ja zapisałam się na wyrost, bo po ovu się okazało że ten 20 to jest już dzień po terminie @ ;) zapraszam na 20 xD
    Dzis mam 8dpo

    Mephala gratuluję, krecha jak wol :D

    Jak się która nie boi to proszę dać znać komu wpisać serduszko :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 09:47

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Emma ja zapisałam się na wyrost, bo po ovu się okazało że ten 20 to jest już dzień po terminie @ ;) zapraszam na 20 xD
    Dzis mam 8dpo

    Mephala gratuluję, krecha jak wol :D

    Jak się która nie boi to proszę dać znać komu wpisać serduszko :D

    Mnie możesz przepisac na testowanie na 26 grudnia :)

    agge lubi tę wiadomość

  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Dziewczyny mam nadzieję że nie tylko ja widzę tam drugą kreskę co?
    Kreska jest i to taka co nie trzeba jej szukac. Gratulacje.

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:

    Jak się która nie boi to proszę dać znać komu wpisać serduszko :D

    Ja się boję, po dziadku jestem panikara :D Wiec dopiero jak przyrosty będą OK, a gin powie że widzi "coś" w macicy to poproszę o serduszko ;) Czytałam że powyżej bety 1000-1500 można już iść żeby ocenić czy zarodek jest w macicy. Nie chodzi mi o wizyte oceniającą bicie serduszka ;)

    Emmainthegarden, Arashe lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Dziewczyny mam nadzieję że nie tylko ja widzę tam drugą kreskę co?

    Jest, jest :) Mocniejsza niż moja :) Gratuluję i pędź na betę ;) Daj znać potem jaki wynik

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Dziewczyny ....nie wiem jak to napisać, ale pokusiło mnie coś, żeby wtedy w tą sobotę zrobić ten test ciążowy - pisałam potem na forum, że biel (to było przy poście o moim progesteronie). Ale jednak po kilkunastu minutach widziałam bladdddy cień cienia. Rozmontowałam test. Zrobiłam inny i na innym już tego nie widziałam (ale innej marki).

    Po 2 dniach zrobiłam (w niedzielę) zrobiłam ponownie test i widziałam już lepiej kreseczkę, ale nadal bladzioch max. Wiec dziś, w dzień spodziewanej @ pobiegłam do labo i........

    ............. beta wyszła 12,9.

    Progesteron będę mieć jutro. Ale martwię się teraz zamiast cieszyć :( To był nasz 5cs. Nigdy nie byłam w ciązy i ten wynik bety mały mi się wydaje. Dziś jest 27 dc. Zazwyczaj wtedy przychodził mi okres. Najgorsze że teraz sama już nie wiem kiedy była owu :( Czy test owu mógłby wyjść pozytywny np 3-4 dni przed owu? Wyszedł pozytywny we wtorek, wiec założyłam ze owu bedzie środa/czwartek, ale w sumie w sobotę miałam brązowe plamienie. Przytulanki były z kolei w czwartek wieczorem.

    Nie wiem co mam mysleć :( Idę ponownie na betę w piątek. Także reasumując wynik bety to 13, a jestem albo 14dpo albo w drugą stronę skrajnie - 11/12 dpo. Świruję.
    Moja droga, gratulacje! :D Ale nie panikujemy. Przypominam, że skok LH to nie jest znak, że owulacja nastąpiła, tylko że organizm się przygotowuje, a może Twój organizm stwierdził po teście, że meh, coś mu nie pasuje i jeszcze z dwa dni sobie poczeka? :D A nawet jeśli do owu doszło w czwartek to przecież jeszcze późna implantacja może się wydarzyć, no i taka beta ma prawo być :D Aczkolwiek skoro seks był w czwartek to skłaniam się ku temu, że faktycznie owulowałaś jakoś w piątek czy sobotę :D
    Co do testów kreskowych, ja z betą 110 ledwo mogłam się kreski dopatrzeć na pierwszym teście w przepisowym czasie, mój facet nic nie widział. A test niby z tych szybkich bobotestów.
    Nie ma co gdybać, beta jest obiecująca :D A swoje wątpliwości co do dnia owu będziesz mogła plus minus potwierdzić później na usg względem wielkości zarodka :D Jeszcze raz ogromne gratulacje. Cieszę się, że tak wielu się udaje.


    Ps. zrobiłam ten test owu z ciekawości i w 11 tygodniu ciąży wychodzi momentalnie bardzo mocno pozytywny (Facelle), hmm.

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Emma ja zapisałam się na wyrost, bo po ovu się okazało że ten 20 to jest już dzień po terminie @ ;) zapraszam na 20 xD
    Dzis mam 8dpo

    Słonko, to mnie przepisz, ja mam, dziś 9 dpo :)
    Najgorsze jest to, że dziewczynom często wychodzi w 10 dpo test, i jak oglądałam wykresy to większość zaczyna wtedy testowanie z sukcesem.. To w głowie szumi żeby robic szybciej. Tyle, że u mnie test ovu nie pokrywał się z szyjką macicy, chyba, że ja nie jestem dobra w macaniu. Reasumując, rozsądnie jest poczekać kilka dni..
    Po tej zielonej fali nie wiem czy nie dam się ponieść ;)

    Dziewczyny skąd odjeżdża ten świąteczny ciążowy ekspres? Z chęcią się dosiadę. :))))

    agge, madziorek86, Ochmanka lubią tę wiadomość

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mephala gratulację, ja dzisiaj kolejny monitoring, zobaczymy co się tam podzialo. Mniej więcej od piątku serduszkuhemy z mężem co drugi dzień. Troche lwwa strona pobolewa, ale niw tak jak w niedzielę, ze typowo jajnik czułam. Boje się ze nie dla mnie grudzień :(

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Moja droga, gratulacje! :D Ale nie panikujemy. Przypominam, że skok LH to nie jest znak, że owulacja nastąpiła, tylko że organizm się przygotowuje, a może Twój organizm stwierdził po teście, że meh, coś mu nie pasuje i jeszcze z dwa dni sobie poczeka? :D A nawet jeśli do owu doszło w czwartek to przecież jeszcze późna implantacja może się wydarzyć, no i taka beta ma prawo być :D Aczkolwiek skoro seks był w czwartek to skłaniam się ku temu, że faktycznie owulowałaś jakoś w piątek czy sobotę :D
    Co do testów kreskowych, ja z betą 110 ledwo mogłam się kreski dopatrzeć na pierwszym teście w przepisowym czasie, mój facet nic nie widział. A test niby z tych szybkich bobotestów.
    Nie ma co gdybać, beta jest obiecująca :D A swoje wątpliwości co do dnia owu będziesz mogła plus minus potwierdzić później na usg względem wielkości zarodka :D Jeszcze raz ogromne gratulacje. Cieszę się, że tak wielu się udaje.


    Ps. zrobiłam ten test owu z ciekawości i w 11 tygodniu ciąży wychodzi momentalnie bardzo mocno pozytywny (Facelle), hmm.

    Też zrobiłam owu i też mam prawie tak samo mocną jak testowa. W sumie po teście owu najłatwiej było mi się domyślić, że jednak ta delikatniutka kreseczka na tescie ciążowym to nie moje widzimisie.
    Co do bobotestu to właśnie on nie wykazał mi nic - była sama biel. Najlepiej sprawdziły mi się testy z pink (rossmann). Strumieniowy o dziwo był lepiej widoczny niż płytkowy. Ale głupotę robiłam bo miałam testy chyba 4-5 różnych firm i z dnia na dzien robiłam je wszystkie (kupowałam w różnych miejscach) i teraz nawet nie mogę porównywać przyrostu chociażby kolorem paska, bo wiadomo test=testowi nie równy.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Słonko, to mnie przepisz, ja mam, dziś 9 dpo :)
    Najgorsze jest to, że dziewczynom często wychodzi w 10 dpo test, i jak oglądałam wykresy to większość zaczyna wtedy testowanie z sukcesem.. To w głowie szumi żeby robic szybciej. Tyle, że u mnie test ovu nie pokrywał się z szyjką macicy, chyba, że ja nie jestem dobra w macaniu. Reasumując, rozsądnie jest poczekać kilka dni..
    Po tej zielonej fali nie wiem czy nie dam się ponieść ;)

    Dziewczyny skąd odjeżdża ten świąteczny ciążowy ekspres? Z chęcią się dosiadę. :))))
    Ja jestem przykładem tego, że w 10 dpo może wyjść biel bieli, a 4 dni później rano beta 110 :D

    Elfik, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - a jak liczycie dni po owulacji (dpo?) to np. jeśli owu byłaby w piątek (obojętnie czy rano czy wieczorem), to piątek jest pierwszym dniem czy sobota? Jak liczycie?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do lekarza na 7.01. będzie piekny początek roku

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ