X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Majowe testowanie!
Odpowiedz

Majowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • kofeinka Autorytet
    Postów: 1454 1191

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaKliwijska wrote:
    Kofeinka - bo Ty nie miałaś jeszcze skoku.

    Warto zapoznać się z metodami interpretacji wykresów, będzie Wam łatwiej.
    Ja np. staram się intepretować wg metody Roetzgera, a ta mówi, że za skok temperatury uznaje się tę temperaturę, która jest o minimum 0,05 wyższa niż najwyższa z sześciu poprzedzających. Czyli Kofeinko, Twoja dzisiejsza temperatura to 36,49 - ale najwyższa z sześciu przed nią to 36,54, więc dzisiejsza temperatura nie jest od niej wyższa o 0,05. Jeżeli jutro będzie np. 36,61 to będzie to skok. I to by było logiczne, bo skok następuje PO owulacji - była owulacja, pękł pęcherzyk i uwolnił ciałko żółte, które jest odpowiedzialne za wzrost progesteronu, a tym samym temperatury.

    Co do czterech wyższych temperatur - tę wartość przyjmuje się właśnie, gdy chce mieć się pewność, że to rzeczywiście faza lutealna. Czwarta temperatura musi mieć wartość minimum o 0,2 wyższą niż ta najwyższa z sześciu niskich. Ta wiedza przydatna jest bardziej, gdy odkładasz ciąże - po 4 wyższej temperaturze uznaje się, że jest się już bezwzgłędnie niepłodnym.


    Serdecznie Ci dziękuję za interpretację i wyjaśnienie o co w tym wszystkim kaman ;)
    Ta temperatura z 11dc może być zawyżona przez alkohol :/ ojca urodziny i te sprawy. I tak się zastanawiam czy nie ignorować tej tempki z 11dc

    4e3eb13b8c0790768ce14bea48db77f2.png

    ciri22 lubi tę wiadomość

    wac4wpq.png
    4791b234bfe23548b1b3609c7dad346b.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak alkohol powinnas tak zaznaczyc ;)

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofeinko, zostaw ją w spokoju. Jeśli jutro czy pojutrze nastąpi skok, to pewnie będzie konkretny i nie pozostawi wątpliwości. A jeśli skok nastąpi dopiero za kilka dni, to ona i tak już nie będzie się liczyć :)
    Choć ja myślę, że skok nastąpi jutro lub pojutrze, bo z tego, co zaznaczyłaś wszystko wskazuje na to, że jakoś teraz jest/bedzie/byla owulacja :)

    Swoją drogą, ja - mam nadzieję - jestem w tym samym momencie, więc w razie czego będziemy się "stresować" razem :)

    ciri22, kofeinka lubią tę wiadomość

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo zobaczycie ja tez sie o swoja owulacje stresowalam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Wyobraz sobie co bedzie jesli ja dostane we srode okres... to bedzie mega bol... bo chyba poza tym plamieniem wiekszego znaku nie moglam dostac. A od plamienia nie mam juz zadnych objawow... eh....
    a to akurat dobrze wróży:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kofeinka wrote:
    No i dziś też OF nie wyznaczył owulacji :(
    a byłam pełna nadziei...
    przedwczoraj wieczorem bolał mnie bardzo prawy jajnik, wczoraj miałam jeszcze silny ból owulacyjny wieczorem... i miałam nadzieję na tą głupią krechę na wykresie dziś, a tu dupa :(
    Już mi nawet przez myśl przemknęło, żeby zaznaczyć samemu owulkę, no ale jutro może będzie już wyznaczona na dziś, czyli 16dc


    4e3eb13b8c0790768ce14bea48db77f2.png
    ja zaznaczyłam sama (potwierdzona monitoringiem) bo OF mi nie zaznaczył a potem zaznaczył mi 4 dni po

    kofeinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo niby tak ale poki test nie bedzie pozytywny i okresu nie bedzie to nie widomo jak bedzie dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kofeinka wrote:
    No to chyba trochę bez sensu :/ przecież mam potwierdzone testami, ech...
    testy są naprawdę tylko orientacyjne....spójrz na mój wykres....test pokazał owu a miała ja chyba 3 dni po

    kofeinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak mysle to tylko znak ze organizm do owulacji sie przygotowuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie czy to nie jest niepokojace ze mnie juz nic nie boli?

  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane. Podczytałam was troszkę. U mnie dziś pojawiły się mdłości. ;) Co u was? Ciri wuczuwam ciążę. ;) Morella przykro mi. :(

  • lisa Przyjaciółka
    Postów: 175 37

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny a ja sie pokusilam na tesciora dzisiaj ale niestety nic nie wyszlo wynik ujemny..... no nic czekam grzecznie na @ aby moc zaczac kolejny cykl ale juz tylko z dodatnim wynikiem :)

    ccc9ea16bb159b4c07ab9ca5ba255b6b.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • kiara12006 Koleżanka
    Postów: 155 16

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy progesteron 16 to dobry wynik beta w tym czasie to 830

    Kiara12006
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ciri, spokojnie, teoretycznie objawy powinny wystąpić dopiero po terminie @, więc do Ciebie wrócą, pewnie ze zdwojoną mocą ;) tak Ci fasolka przyfasoli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2015, 09:01

    moniqe lubi tę wiadomość

    h84fe6ydttjiala2.png
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buehuehe, Ciri - bolalo, marudzilas, nie boli, marudzisz;);););) wyjatkowo niecierpliwa osobka jestes. Choc naturalnie rozumiem te wszystkie zniecierpliwienia.

    Mysle, ze znasz odpowiedz na swoje pytanie- kazda z nas jest inna, niektore nic nie czuly, niektore wszystko i i te, i te w ciazy byly;) a druga polowa z nich nie byla;)

    kofeinka lubi tę wiadomość

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gumisia wrote:
    Hej Kochane. Podczytałam was troszkę. U mnie dziś pojawiły się mdłości. ;) Co u was? Ciri wuczuwam ciążę. ;) Morella przykro mi. :(
    Noo ja nie wiem czy ciaza juz nic mnie nie boli... ;( od zakonczenia plamieniq nic. Zero...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Zastanawiam sie czy to nie jest niepokojace ze mnie juz nic nie boli?
    mnie też ustąpiło większość objawów około 9dp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze znam i nie umiem wylaczyc myslenia. ;p wiem jestem niecierpliwa i marudna ;p najbardziej teraz boje sie ze to olamienie to nie to ale chociaz wiadomo ze okresu nie ma bo sie skonczylo plamieni ;) i dobrze sie czyje ;) pierwszy raz od ponad tygodnia.

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to mam dylemat i się zastanawiam czy wypić dziś jeszcze ziółka na I fazę, czy nie pić dziś ani tych na I fazę, ani jeszcze tych na II fazę :/, zagwozdka od rana :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tym sie ciesz:)

    7v8rikgni12rlaff.png
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ