X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marcowe staraczki
Odpowiedz

Marcowe staraczki

Oceń ten wątek:
  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy ja miałam założone szwy, które powinny się same rozpuścić do 3-4 tygodni. Więc po około 5 tygodniach poszłam na wizytę żeby się upewnić czy wszystko się rozpuściło, a pani powiedziała że nie i nawet nie raczyła ich wyjąć tylko kazała nadal czekać, poza tym sama jak idiotka musiałam się jej prosić żeby mnie w ogóle zechciała zbadać. Dlatego ja omijam ich z daleka :) Mam fajnego lekarza teraz, ale muszę niestety prywatnie chodzić do niego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm... MagdaKrakow rzeczywiście nieciekawa sytuacja. Ale ja chodziłam do różnych ginekologów i zauważyłam, że w podejściu do pacjentki kobiety są gorsze niż faceci w tym zawodzie.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też to zauważyłam i to w 100%. Zawsze chodziłam do kobiet i jakoś nigdy żadna nie zrobiła na mnie wrażenia takiego naprawdę godnego zaufania lekarza, było bo było. A byłam u 2 facetów i zupełnie inne podejście, może to przypadek ale ja zgadzam się z Twoją opinią :))

  • Tosia85 Koleżanka
    Postów: 57 10

    Wysłany: 4 marca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie same doświadczenia - faceci są bardziej delikatni, bardziej pomocni. Od roku mieszkam w nowym mieście i nadal nie znalazłam jeszcze "swojego" lekarza. Za każdym razem jestem u różnych. Jedna pani ginekolog mnie zniesmaczyła już na wstępie. Przyszłam i powiedziałam, że chciałabym zrobić podstawowe badania, bo planujemy się starać o dziecko. Z wielkim fochem wypisała, no bo "po co skoro nic mi się nie dzieje". Masakra

  • Tosia85 Koleżanka
    Postów: 57 10

    Wysłany: 4 marca 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w kwestii starań, faktycznie kolejne testy mi pokazują że już po owulacji. Mam nadzieję, że się wstrzeliliśmy i że wszystko się uda. Chociaż musze przyznać, że miałam ostatnio bardzo dużo stresów i to poważnych, więc boję się trochę, że te emocje pokrzyżują nam plany... Miałyście tak kiedyś, że duży stres uniemożliwił ciążę? Wiem, że może poprzesuwać cykle, dlatego się boję

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia- jeśli chodzi o badania przed ciążą, to ja miałam to samo !! Mi w medicover jeszcze inna ginekolog powiedziała, że ja chcę "wszystko jak w zegarku" ze mi się wydaje ze jak zrobię badania to od razu zajdę, że nie da na razie badań, ze mam się starać a jak długo się nie uda to będziemy myśleć, a że żadnych badań się nie robi !!! A dopiero ten doktor co chodze teraz poza medicover wogole od razu mi kazał zrobić rozyczke, toksoplazmozę i cyto.. coś tam.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zamawiam chyba ma allegro dzisiaj te testy owulacyjne, obojętne które brać? jakieś tanie mogą być?
    Wolę kupić, bo boję się że przez tą ciąże biochemiczną może się coś poprzestawiać i nie złapię owulacji sama.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja robiłam ogólny przegląd zdrowia bo mam tak w pakiecie raz do roku. I u internisty wspomniałam od razu że planuję rozpocząć starania o dziecko i chciałabym ten przegląd zrobić pod tym kątem. No to dostałam skierowanie na ogólne badania i skierowała mnie do ginekologa, że resztę badań on przepisze. Mimo to rzeczywiście gość był nieco zdziwiony i mi powiedział, że jak najbardziej mogę zrobić te badania teraz i że jest to polecane. Jednak z doświadczenia wie, że jest może 10 % pacjentek, które robią takie badania przed ciążą. Na ogół przychodzą do niego już w ciąży.

    Ja testy kupowałam w rossmanie i ładnie pokazywały zbliżającą się owulację. Z allegro nie zamawiałam takich testów, ale wiem, że są tańsze niż tew sklepach stacjonarnych. Od jakiegoś czasu w ogóle nie robię tych testów i próbuję wyluzować. Tylko nie bardzo mi to wychodzi..

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zastanawiam czy kupować te testy, w sumie to znów jakieś dodatkowe ciśnienie i presja. Nie wiem sama

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje w rossmanie testy bo te z allegro mi nie wychodza. Ja testuje bo wtedy mozna lepiej poznac swoj organizm np po jakim czasie od piku lh monitoring pokazuje owulacje.
    Jaka dzis wiosenna pogoda, od razu samopoczucie lepsze..choc na ulicach wysyp spacerujacych mam z wozkami;)

    Tosia85 lubi tę wiadomość

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie w Krakowie szaro buro i ponuro :)

    A co to jest ten pik lh?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pik czyli szczytowe stężenie LH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy testy owulacyjne to pokazują. I najlepiej coś działać. Czyli książkowo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 17:02

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może kupię te z Rossmana na ten cykl :) Chociaż ostatnio sama obczaiłam kiedy jest owulacja :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda polecam Tobie te z rossmana, serio mi wychodziły. ale ja zrobiłam je najpierw około 9/10 dnia, bo myślałam że szybciej ma owu...One są poręczne w miarę, można je schować i podpisać. Mi jak był pik to kreska ta moja była bardziej bordowa niz ta kontrolna. Na allegro bałabym się, bo tam nie wiesz co dokładanie, czy atesty etc. A stracić kolejny cykl to dla mnie szkoda.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali- dziękuję za info :))) a ile takie testy mniej więcej kosztują? :) jeśli pamiętasz? a myślisz że po temperaturze i obserwacji śluzu nie wyczuje owulacji? ostatnio dałam rade :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, ja wcześniej opierałam się b na temp i śluzie. I u mnie temp jest niska :/ mi gin mowil że w dzisiejszych czasach jak stres dieta etc to te dwie metody mogą zawodzić. I że lepsze są test. One z 25 zl kosztują chyba. Są w dziale ze wszystkim testami/lekami. Tylko ja brałam te konkretnie formy R. Czyli one są w bialo-zielonym pudelku,widać że niemieckie. M mi dopiero one szczyt pokazały. A śluz też miałam większy wcześnie niż piku.

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 5 marca 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym sie nie opierala na samej tempce i sluzie. Polecam testy owu facelle z Rossmanna, przetestowalam juz rozne i te sa najlepsze.
    Chociaz nawet pozytywny test owu nie znaczy ze owulacja na pewno bedzie.no ale jakis poglad to jednak daje:)

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 5 marca 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację :) faktycznie temp i śluz mogą zmylić. jadę zaraz do Rossmana i kupię te testy. A od kiedy zaczynać je robić ? Tak od 12 dc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam od 10 zanim się nauczyłam siebie. Wyszłam z założenia,że wole wydac więcej a mieć pewność :) a okazało się że ok 12/13dc mam owu. W opakowaniu kart chyba 5sztuk.

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ