X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marcowe staraczki
Odpowiedz

Marcowe staraczki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w sierpniu luteine w 22 dc- tak mi kazała ginekolog. Wyszło ok. Jednak z powodów różnych (praca) musiałam przestać się starać, aż do grudnia. W zeszłym cyklu dostałam luteine, ale tak bardzo się wahałam czy ją wziąć (sądziłam,że sama dam radę), ze jej nie wzięłam. A w tym cyklu w którym jestem wzięłam, ale też po wizycie u ginka. Okazało się, ze teoretycznie jak nie chciałam wtedy wziać luteiny nic się nie stało złego (na zasadzie było minęło- teraz jest teraz). Ale z naciskiem, że teraz przyda się zwłaszcza, że coś udało się zmajstrować z partnerem w tym szczytowym dniu. Mi ginek mówiła, że w moim przypadku Luteina ma pomóc w zagnieżdżeniu i że farmakologiczne wspomaganie nie zaszkodzi, bo czasem kobiety mają w drugiej fazie zbyt nisko poziom- niby w normie, a jednak coś nie tak...I jak dodała, to biologia i nigdy nie można byc niczego pewnym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKrakow, ja uważam, że też dobrze trafiłam do lekarzy, do których chodzę w tej mojej klinice. Tanio super nie jest. Ale od koleżanek wiem, że jak one w ciąży plamiły, ciąża była zagrożona to im pomagali je wyprowadzić. I samo podejście,żeby nie czekać roku, bo tylko traci się czas. Ja wychodzę z gabinetu z wiedzą i jakimiś rozwiązaniami. A rozmowa z lekarzem wspierająca to już mega pomaga :)

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam czy po tym co mnie spotkało z tym, że tak szybko straciłam tą ciążę, to czy to powód jakiś wad genetycznych zarodka, czy może powinnam brać też coś na wspomaganie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pytałam jak to jest, okazuje się że nie da się tego stwierdzić. Można badania genetyczne przed ciążą robić. Mi wyjaśniono, że czasem zarodek może się zagnieździć ciut dalej niż powinien, to są ułamki wręcz, a może to spowodować stratę. Słuchaj, a może teraz pójdź do gina, pogadają, co on na to. Jakie badania? :) A są u Ciebie i partnera jakieś choroby genetyczne? I mi mówili, że do 3 razy poronienie że tak ujmę nie podlega nazwę nawykowych od 4 już tak...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z badań to robiłam tylko tarczycowe, cytomegalię i toksoplazmozę. Wszystkie są w porządku.
    Jeśli chodzi o dalsze badania to mój ginekolog stwierdził, że po roku starań i kazał brać kwas foliowy. No i oczywiście najpierw partner ma wykonać badanie nasienia bo to jest tańsze...
    Inaczej sobie wyobrażałam te starania..

    Co do owulacji.. wydaje mi się, że ją mam, dosyć mocno ją czuję co miesiąc (kłucie jajników, śluz płodny, tkliwość piersi, testy owulacyjne też wychodzą pozytywne), do tego miesiączki mam regularne, cykle 28 dniowe +/- 2 dni, więc wydaję mi się, że nie ma podstaw do robienia tych badań hormonalnych... chyba, ze na własną rękę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKrakow ja też się zastanawiałam nad powodę tej ciąży biochemicznej (o ile test nie był wadliwy i nie pokazał tych II z tego powodu). Ale wiem też, że w tamtym mmiesiącu bardzo chorowałam. Miałam najpierw grypę, nie doleczyłam bo nie chciałam ryzykować antybiotyku w razie wczesnej ciąży i przeszło, ale po paru dniach dostałam anginę. Więc jeśli to była ciąża biochemiczna to po prostu nie wytrzymała tych chorób. tak sobie to tłumaczę.

    Damy radę dziewczyny!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia9012, może te choroby tak faktycznie zrobiły.
    Masz rację damy radę! Musimy!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No też tak myślę, dlatego teraz postanowiłam, że jak następnym razem będę chora to normalnie biorę leki, bo tylko ja się męczę, a i tak z tej ciąży nic nie ma.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie najgorsza jest ta niepewność i nie wiedza, że dlaczego tak się stało. U nas w rodzinach nie ma chorób genetycznych, a przynajmniej nic o tym nie wiemy. Ja chyba spróbuję w tym miesiącu i jak znów się nie uda to pójdę już wtedy na badania, ale niestety będę musiała prywatnie, bo nie wierzę, że na nfz się będzie dało..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKraków a o jakich badaniach prywatnie myślisz? Tylko hormony?
    Ja niby chodzę do Medicover więc to prywatnie, ale i tak mają tam podejście, że po roku... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja chodzę tylko prywatnie. Mieszkam w jednym z większych miast w PL. I wiem jedno, kolejki są spore na nfz i poziom i chęć ich pomocy słaba. Prywatnie wizyty są od około 100zł do 150 zł. Badania z krwi tylko prywatnie robię i ceny są zawrotne. Ja też robiłam na różyczke, toksoplazmozę, cytomegalię i prywatnie- nie wiem, czy sa nawet na nfz.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia9012- ja też mam kartę do medicover i mam wszystkie badania i wszystko co możliwe w pakiecie, ale ginekolodzy w medicover to jakaś porażka po prostu, ja już chodzę prywatnie znalazłam super doktora i nie korzystam z medicover, bo tam tylko olewają pacjenta i z łaską w ogole rozmawiają.
    Ja myślę na razie o badaniu tego poziomu progesteronu może, różyczkę, toksoplazmozę i cytomegalię robiłam i ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie wiem, bo nigdy się tym tematem nie interesowałam. Ja te badania robiłam w Medicover więc miałam je w pakiecie wiec nie wiem czy jak dostaniesz skierowanie od lekarza z NFZ na takie badania to czy są za darmo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagaKrakow, to może serio zrób progesteron, bo tu często się też szuka kłopotu z nim. A masz plamienia między cyklami? Ja miałam. Nie wiedziałam, czy to owulacja, czy co.(Tak mi się zrobiło po poronieniu- te plamienia.) I wtedy to badanie mi zlecono.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKraków ja nie czuję się jakaś olewana przez lekarzy z Medicover, bo jestem bardzo zadowolona z ich usług i nigdy nie miałam problemów. Ginekologów też miałam kilku do wyboru, ale wybrałam takiego, który prowadził ciążę mojej siostry. I On jest w porządku. Rozmawia ze mną, odpowiada wyczerpująco na pytania, nawet głupie (pewnie takie też zadaję). Ale stosuje tą metodę roku bez szczegółowych badań. Zastanawiam się czy nie umówić się dla porównania na wizytę do innego ginekologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba żadne badanie na cytomegalie, tokso i różyczkę nie jest refundowane. Ale ceny są rozbieżne. U mnie w Al-medzie za samą tokso chcą 100 zł. Ja sobie komplet badań zrobiłam w szpitalu, oczywiście prywatnie, ale zapłaciłam 160 zł( w tym tokso, różyczka, kiła, hiv, grupa krwi, morfologia).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia9012, może powinnaś iść teraz po roku do kogoś innego. Ja w pierwszej ciąży poszłam do lekarza i mnie olał.Myślę, że to miało wpływ na całość... Po roku, skoro nic nie mówi, to chyba słabo. Moja przyjaciółka jest tez w Medicover i zwiała jak tylko zaszła w ciążę do innego, bo fatalnie prowadzili ciążę. A miała kłopoty zdrowotne i tego nie brali pod uwagę. A co do tej firmy- mam znajomych, którzy szerokim lukiem unikają ich, to chyba o czymś świadczy. Ale to może zależy od miasta.

  • MagdaKrakow Przyjaciółka
    Postów: 313 27

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To masz szczęście, że trafiłaś na fajnego lekarza, ja korzystam z medicover od 3 lat i byłam już u wielu gin, tym bardziej że miałam problemy z cytologią itd. i moje wizyty trwały do 5 minut, a ostatnia wizyta mnie rozwaliła.. przyszłam po zabiegu wycinków z szyjki macicy i pani doktor powiedziała że samo się zagoi itd. po czym ja zapytałam kiedy mogę współżyć bo miałam 8 szwów zakładanych, a ona na to "no dobrze, jak już się tam pani bardzo domaga badania to proszę wejść na fotel" po czym zobaczyla i stwierdziła ze szwy nadal są i jeszcze nie rozpusciło się nic. Tydzien po tym poszlam do innego gin prywatnie i powiedział ze natychmiast trzeba usunąć szwy bo minelo 7 tygodni i sa przenoszone i ze zaraz się infekcja wda.. Ja trafiłam w medicover na samych ginekologów którzy olewają pacjenta niestety :((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaKrakow, o matko!!!!!!!nie wierzę w to co czytam! To podlega paragrafom! To skandal! Dziewczyno wiej!!!! Szwy się trzyma do max 14 dni! Magda ja jak chodzę do gina- to siedzę tam dłuuugo ile sprawa czasu wymaga!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali my się jeszcze nie staramy roku tylko 6 miesięcy...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ