X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    No i juz we mnie rodzi sie strach ... Duzo sluzu + niteczki krwi.... Chyba zrobie bete jutro zeby miec jasnosc sytuacji bo to jest norma .. :( boli lewy jajnik .. Dziewczyny zaszkodze sobie aplikujac luteine?
    Nie zaszkodzisz,do wyniku bety bierz i się nawet nie zastanawiaj!

    Magduullina lubi tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z mniej mądrych.

    Zazdroszcze nawet tym które miały błędne testy. U mnie nadziei brak. Zrobiłam jeden test bo gnija w domu. Żadnych emocji. A tak przez chwilę bym się pocieszyla.
    To chyba głupie.. :(

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Patrzcie, co znalazłam o badaniu bety przed terminem @:

    Aby uniknąć nieporozumień kobieta, która podejrzewa, że jest w ciąży powinna wykonać test ciążowy kupiony w aptece gdy spóźnia się u niej miesiączka.. Wykonywanie oznaczeń B-HCG z krwi które się niepotrzebnie upowszechniło nie ma sensu albowiem test ciążowy z moczu opiera się na tym samym hormonie. I tak, jeśli miesiączka spóźnia się tydzień i test jest dodatni to wiemy, że mamy do czynienia z ciążą 5 tygodniową (takie są uzgodnienia lekarskie co do wieku ciąży). B-HCG pojawia się we krwi po zagnieżdżeniu się blastocysty w śluzówce jamy macicy. Ma to miejsce około tydzień po zapłodnieniu komórki jajowej, a więc około trzech tygodni od rozpoczęcia się miesiączki Wielkość 13 mIU/ml jest wartością niediagnostyczną, dlatego należy schłodzić emocję i nieco zaczekać i w odpowiednim czasie wykonać zwykły test. Wykonywanie tego oznaczenia z krwi dla stwierdzenia ciąży jest nieporozumieniem i niepotrzebną subiekcją.
    Oooo to by było jasne dlaczego testy mają czułość 25. Właśnie lekarz mi mówił,że o ciąży dopiero mówi się przy becie ponad 25. Nie rozumiem tego zupełnie,bo beta przecież rośnie od zera no ale skoro tak...

    5ylwian lubi tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, ja zostawilam sobie na pamiatke te moje falszywie pozytywne testy sprzed miesiaca i jak na nie patrze, to rece opadaja... Tam nie bylo cienia, tylko mega wyrazne krechy. Nie wiem jakim cudem udalo mi sie wtedy zachowac zdrowy rozsadek i opanowac emocje.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie. Co do bet się nie wypowiadam bo w pierwszej ciąży zrobiłam ras ba potwierdzenie. W drugiej raz na potwierdzenie i po 48 g. Żeby wbić do kalkulatora na belly. I więcej takich pomysłów nie miała.

    Zaczynam to doceniać..
    Co prawda jestem w połowie siwa, ale tak byłabym cala..

    I na rzecz, że cb nie miałam szansy wyłapać,bo nie robiłam nigdy wcześnie testów a CP nie miałam. To pewnie inaczej

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Jejku, ja zostawilam sobie na pamiatke te moje falszywie pozytywne testy sprzed miesiaca i jak na nie patrze, to rece opadaja... Tam nie bylo cienia, tylko mega wyrazne krechy. Nie wiem jakim cudem udalo mi sie wtedy zachowac zdrowy rozsadek i opanowac emocje.
    A beta ujemna przy tych testach? Pokaż

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znów mam wkrętkę i oglądam wykresy ciążowe. Nienawidzę tego czasu od 7dpo do terminu @.... Bleeeeh.

    agge lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0f288ca7f102.jpg
    No patrzcie zaczyna schnac wtedy kreska wyrazniejsza ... Sama juz nie wiem nie chce swirowac pawiana ale czuhe ze cos jest na rzeczy

    Sasanka55, APrzybylska lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 20:02

    Magduullina, Iseko, eemmiilliiaa, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sory ze wam tak smiece tutaj tymi zdj no ale

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka, tak to bylo miesiac temu. Po prostu testy sie pomylily.. 2 pod rząd.

    To zdjecie tego, gdzie kreska byla mniej wyrazna:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af5450fe761f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2019, 11:15

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Niski przyrost bety moze sugerowac CB albo CP. Czasami nawet zdrowa ciaze!

    CB - nawet co druga z wczesnych ciaz to biochem (50%)
    CP- jedna na sto (1%).

    Przy czym trzeba zalozyc, ze i CP mozna bardzo wczesnie poronic bez zadnej ingerencji, wiec z 1% robi sie nam pewnie 0.5%

    Ciaza blizniacza, przy duzych przyrostach bety, nie jest wcale tak duuuuzo, duuuuzo bardziej prawdopodobna niz zasniad, a jednak cieszymy sie z ladnych przyrostow, nie myslac o chorobach trofoblastu! Dlaczego wiec ciagle tak bardzo boimy sie CP?

    Bo CP zwykle kończy się usunięciem jajowodu, a jeśli nawet uda się bez to zwiększa ryzyko, że kolejne ciąże będą do niczego.
    Zaśniad całkowity jest okropny i wymaga długiego leczenia, ale po częściowym zwykle nie ma śladu po trzech miesiącach od poronienia.
    Moje dwie naturalne ciąże: CP i prawdopodobnie zaśniad częściowy. Zdecydowanie bardziej boje się tej pierwszej...

    Zazdroszcze dziewczyną które nie zastanawiają się nad ryzykiem cp, zaśniadu, cb, pustego jaja plodowego a potem nie drżą na myśl że conajmniej 60% ciąż kończy się w pierszym trymestrze.

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Pauliśka, tak to bylo miesiac temu. Po prostu testy sie pomylily.. 2 pod rząd.

    To zdjecie tego, gdzie kreska byla mniej wyrazna:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af5450fe761f.jpg
    Masakra,jaka wyraźna!

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0f288ca7f102.jpg
    No patrzcie zaczyna schnac wtedy kreska wyrazniejsza ... Sama juz nie wiem nie chce swirowac pawiana ale czuhe ze cos jest na rzeczy
    No widać widać ☺️ musi coś z tego być!

    Magduullina lubi tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Bo CP zwykle kończy się usunięciem jajowodu, a jeśli nawet uda się bez to zwiększa ryzyko, że kolejne ciąże będą do niczego.
    Zaśniad całkowity jest okropny i wymaga długiego leczenia, ale po częściowym zwykle nie ma śladu po trzech miesiącach od poronienia.
    Moje dwie naturalne ciąże: CP i prawdopodobnie zaśniad częściowy. Zdecydowanie bardziej boje się tej pierwszej...

    Zazdroszcze dziewczyną które nie zastanawiają się nad ryzykiem cp, zaśniadu, cb, pustego jaja plodowego a potem nie drżą na myśl że conajmniej 60% ciąż kończy się w pierszym trymestrze.
    Ja też zazdroszczę takiego luzu! Przy pierwszej ciąży w ogóle nie myślałam o złych scenariuszach, przy drugiej trochę tak, bo plamiłam,kosmówka się odklejała a mieszkałam w Szwecji, więc tam po prostu kazali czekać na poronienie....na szczęście mam zdrowego synka z tej ciąży ☺️ po kilku biochemicznych świruję teraz...

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu mam w planie sikać nie wcześniej niż dzień po spodziewanej miesiączce, włączyło mi się zdroworozsądkowe myślenie :)
    a najlepiej to wytrzymać tydzień :D

    Salome, ef36, MonikA_89!, Pauliśka, Ania_85_, szona, Malinaa90 lubią tę wiadomość

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka, trzymam kciuki za przyrost. Aby kropek nadrobił zaległości!
    My nie świrujemy tylko boimy się że nam życie znowu dokopie.

    Kingula, u mnie testy jakoś nigdy bardzo nie ciemniały. Kiedy beta?

    Magduuullina, ja jestem ślepa. Nie widze, ale to nie znaczy że kreski tam nie ma... kciuki zaciśnięte!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2019, 11:24

    Magduullina lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Ja w tym cyklu mam w planie sikać nie wcześniej niż dzień po spodziewanej miesiączce, włączyło mi się zdroworozsądkowe myślenie :)
    a najlepiej to wytrzymać tydzień :D

    O to to to to! Ale jak tu tyle wytrzymać, ech! Ja bym chociaż chciała wytrzymać do 12dpo...

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Pauliśka, trzymam kciuki za przyrost. Aby kropek nadrobił zaległości!
    My nie świrujemy tylko boimy się że nam życie znowu dokopie.

    Kingula, u mnie testy jakoś nigdy bardzo nie ciemniały. Kiedy beta?

    Magduuullina, ja jestem ślepa. Nie widze, ale to nie znaczy że kreski tam nie ma... kciuki zaciśnięte!
    Kochana moja widze na zdj tez ciulato wychodzi... Wczoraj tez byla i jasniejsza. Zobaczymy jutro jaki bedzie test rano jak cos pojade zrobic bete ale czuje ze cos jest ..
    Wzielam nospe wstrzymam sie z luteina do wieczora ...

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 14 marca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdulina na tym ostatnim coś widzę i życzę z całego serca aby to było TO!

    Nikodemka aż jestem w szoku, że to był błąd. Taka krecha.

    Chociaż ja w styczniu wysikałam jakieś 20 testów i z tego, co pamiętam 8 było pozytywnych, a ciąży nie było.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ