X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukienka z Ali. Przyszła dokładnie taka jak na zdjęciach. Trochę ryzykowalam bo nie było żadnych zdjęć i komentarzy.
    https://s.click.aliexpress.com/e/Cqtv9Pb

    moni05, nuśka91, agge, 5ylwian, Arashe lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Sukienka z Ali. Przyszła dokładnie taka jak na zdjęciach. Trochę ryzykowalam bo nie było żadnych zdjęć i komentarzy.
    https://s.click.aliexpress.com/e/Cqtv9Pb

    Bardzo ładna!

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wybaczcie ale prosze o odp lub rade boo wczoraj po tym moim tescie pojawil sie sluz z krwia raz takie niteczki zaaplikowalam luteine i pozniej znow troche w pracy bylo takiego brazowego doslownie ciut ale dalam 2 dawke .
    Teraz pytanie za 100 punktow bo jestem zielona w tym temacie ta luteina tez wstrzymuje normalna menstruacje ?
    Bo pink dzis negatywny i juz sie wkurzac zaczynam na to wszystko zwlaszcza ze wczoraj wieczorem po powrocie z roboty jak poczulam piwo (maz zostawil puszke) zyglam jak kot i tak mysle teraz nad tym wszystkim i juz nic nie rozumiem.
    Bo na zdrowy rozsadek test juz powinien byc dodatni w razie ciazy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 10:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Sukienka z Ali. Przyszła dokładnie taka jak na zdjęciach. Trochę ryzykowalam bo nie było żadnych zdjęć i komentarzy.
    https://s.click.aliexpress.com/e/Cqtv9Pb
    Sukienka cudowna :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Dziewczyny wybaczcie ale prosze o odp lub rade boo wczoraj po tym moim tescie pojawil sie sluz z krwia raz takie niteczki zaaplikowalam luteine i pozniej znow troche w pracy bylo takiego brazowego doslownie ciut ale dalam 2 dawke .
    Teraz pytanie za 100 punktow bo jestem zielona w tym temacie ta luteina tez wstrzymuje normalna menstruacje ?
    Bo pink dzis negatywny i juz sie wkurzac zaczynam na to wszystko zwlaszcza ze wczoraj wieczorem po powrocie z roboty jak poczulam piwo (maz zostawil puszke) zyglam jak kot i tak mysle teraz nad tym wszystkim i juz nic nie rozumiem.
    Bo na zdrowy rozsadek test juz powinien byc dodatni w razie ciazy.

    Magdullina, który to jest dpo ?

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona super te rady koleżanki, aż mi oczy zmokły jak pomyślałam, że faktycznie tyle rzeczy nas w życiu omija, a bardziej powinno się zwracać uwagę na małe szczęścia...

    Elfia bardzo ładna ta sukienka, gdybym miała jakieś wyjście to bym brała. Ale niestety nic się nie szykuje.

    Magduullina moim zdaniem luteina blokuje @, bo się ją odstawia właśnie po to żeby @ przyszła (progesteron spada) . Wyjątek jest wtedy jak dowiesz się, że zaszłaś to w tedy lepiej brać, zwłaszcza jak progesteron jest marny. Ale dziewczyny pewnie zaraz napiszą coś mądrego ☺️

    szona lubi tę wiadomość

  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona ja pisałam o prostacie ale to nie sprawdzone info tylko mój gdzieś wyczytal :) pewnie nadmiarszkodzi jak we wszystkim, ale nie chce to nie nie będę mu wciskać, cynk jest ważniejszy :)

    EDIT: A plan masz świetny, na pewno pomoże to bardziej niż wydawanie kasy na kolejne testy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 10:51

    szona lubi tę wiadomość

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    https://zapodaj.net/9618f2542c8f2.jpg.html kurde taki test sie mylil

    Iwonka, mogłabyś kopiować TRZECI link na zapodaj :D ten z miniaturką. Nie trzebaby było kopiować linków żeby zdjęcie zobaczyć.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Magdullina, który to jest dpo ?
    Kochana moja w tym sek ze nie obserwowalam cyklu patrzac na wczorajsze plamienie pewnie dzis 13-14 bo zawsze od owu 14 dzien przylazi @ konkretnie. Ok zobaczymy dzis juz nie wzielam rano

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    Szona ja pisałam o prostacie ale to nie sprawdzone info tylko mój gdzieś wyczytal :) pewnie nadmiarszkodzi jak we wszystkim, ale nie chce to nie nie będę mu wciskać, cynk jest ważniejszy :)

    EDIT: A plan masz świetny, na pewno pomoże to bardziej niż wydawanie kasy na kolejne testy :)

    Otóż to! Z doświadczenia - jak już facet coś tam je z tych suplementów, to lepiej nie zmuszać do kolejnych ;)

    Iseko lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kreska ładna! Leć na betę

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiezniczka, sukienka nie w moim stylu, ale za taką cenę to mega! Jeszcze polecam korzystać z Bonusway, bo wtedy część wraca na nasze konto. To samo przy zakupach z allegro, zalando lounge, Booking i wiele wiele innych. Jak coś to skorzystaj z tego linku, to jeszcze jakieś pieniadze dostaniesz dodatkowo: https://www.bonusway.pl/?r=6625045

    Szona, z takim podejsciem po prostu musi się udać! 👍

    A dziś kolejną ciekawostkę przeczytałam - przy późnych zagniezdzeniach (czyli takich po 10-11 dpo) ryzyko poronienia zwiększa się aż o 83%!

    agge lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki progesteronu ze środy. 47,5 :-O komu troche rzucic. Jestem w szoku, lueteina i tryb ciąża zrobily swoje.

    Magdualina- idz na bete. Bedziesz miec 100% pewności. Jeśli teraz jet 14dpo,to beta powie juz prawde.

    Elfi- bardzo ladna sukienka

    Magduullina, agge, Niecierpliwa..., Salome, Iseko, Sasanka55, nuśka91, 5ylwian, szona, MonikA_89!, Malgonia, cukrzyk1991, eemmiilliiaa, Arashe, makowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Odebrałam wyniki progesteronu ze środy. 47,5 :-O komu troche rzucic. Jestem w szoku, lueteina i tryb ciąża zrobily swoje.

    Magdualina- idz na bete. Bedziesz miec 100% pewności. Jeśli teraz jet 14dpo,to beta powie juz prawde.

    Elfi- bardzo ladna sukienka
    Ooo piekny wynik!
    Nie mam juz dzis jak jedno pobor do 9 a drugie do 11. czekam do jutra jest jedno labo u nas co robi w soboty ... Jak nie przylezie @ do jutra to pojade zrobic jutro rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 11:08

    Szczesliwa_mamusia lubi tę wiadomość

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    ElfiaKsiezniczka, sukienka nie w moim stylu, ale za taką cenę to mega! Jeszcze polecam korzystać z Bonusway, bo wtedy część wraca na nasze konto. To samo przy zakupach z allegro, zalando lounge, Booking i wiele wiele innych. Jak coś to skorzystaj z tego linku, to jeszcze jakieś pieniadze dostaniesz dodatkowo: https://www.bonusway.pl/?r=6625045

    Szona, z takim podejsciem po prostu musi się udać! 👍

    A dziś kolejną ciekawostkę przeczytałam - przy późnych zagniezdzeniach (czyli takich po 10-11 dpo) ryzyko poronienia zwiększa się aż o 83%!
    To z ciekawostek znalazłam to : "Zakłada się, że w pierwszych tygodniach niepowikłanej ciąży poziom beta hcg powinien się podwajać co 48h. Jednak, aż 64% ciąż pozamacicznych może charakteryzować się prawidłową dynamiką wzrostu tego hormonu [1]. Co więcej nie we wszystkich przypadkach, w których przyrost tego hormonu odbiegał od wartości książkowych odnotowano ektopie jaja płodowego. Najnowsze badania pokazują, że we wczesnej ciąży minimalny przyrost β – hCG nie powinien wynosić mniej niż 53% po 48 godzinach [2].

    Sama seria pomiarów β – hCG nie jest obrazem klinicznym ciąży pozamacicznej bez względu na to jak bardzo odbiega od norm. Dopiero badanie ultrasonograficzne (USG) potwierdzi ciąże ektopową lub ją wykluczy. Tak więc, przy stężeniu β – hCG 700–1000 mjm./ml w USG dopochwowym powinien już być widoczny pęcherzyk ciążowy w jamie macicy [1]. Jeżeli pęcherzyka nie widać, a dynamika przyrostu hormonu hCG jest daleka od książkowej dopiero drastycznie wzrasta ryzyko ciąży pozamacicznej.

    Gdy zaistniało podejrzenie ciąży ektopowej bardzo istotne jest kontrolowanie poziomu hormonu β – hCG do samego końca. W literaturze odnotowano wstępne spadki tego hormonu a następnie dalszy przyrost. Co potwierdziło, iż płód dalej rozwijała się poza macicą pomimo wcześniejszej tendencji spadkowej tego hormonu.

    Zauważono także, iż poziom progesteronu może być skutecznym markerem w wykrywaniu ciąży pozamacicznej. Poziom powyżej 25 ng/ml wyklucza ektopie jaja płodowego z prawie 100% trafnością. Natomiast wynik poniżej 5ng/ml sugeruję z bardzo dużym prawdopodobieństwem ciąże ektopową lub obumarłą [1]."

    Zwlaszczs to o progu jest ciekawe...

    Magduullina, Pauliśka lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona- idz na bete. Nie wroz z testow. Skoro jest krecha,to i beta wyjdzie. Mysl pozytywnie dziewczyno. A,jesli beta ujemna bedzie,to co Ci dadza testy. Trzymam kciuki. Mysle,ze spokojnie wyjdzie pozytywna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria, 5ylwian...ech, dzieki... czyli ja, nie dosc, ze poronie na 83% bo zagniezdzenie mialam bardzo pozne, to jeszcze z pewnoscia jest to CP, bo przeciez moj poczatkowy prog bez wspomagaczy wynosil 1.6. Dziewczyny, po co to czytacie? Wstawiacie cos, co kompletnie Was nie dotyczy, a mega stresujecie inne dziewczyny, przynajmniej mnie.

    Szczesliwa Mamusia, gratuluje pieknego proga :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 11:16

    agge, Olliiii lubią tę wiadomość

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    To z ciekawostek znalazłam to : "Zakłada się, że w pierwszych tygodniach niepowikłanej ciąży poziom beta hcg powinien się podwajać co 48h. Jednak, aż 64% ciąż pozamacicznych może charakteryzować się prawidłową dynamiką wzrostu tego hormonu [1]. Co więcej nie we wszystkich przypadkach, w których przyrost tego hormonu odbiegał od wartości książkowych odnotowano ektopie jaja płodowego. Najnowsze badania pokazują, że we wczesnej ciąży minimalny przyrost β – hCG nie powinien wynosić mniej niż 53% po 48 godzinach [2].

    Sama seria pomiarów β – hCG nie jest obrazem klinicznym ciąży pozamacicznej bez względu na to jak bardzo odbiega od norm. Dopiero badanie ultrasonograficzne (USG) potwierdzi ciąże ektopową lub ją wykluczy. Tak więc, przy stężeniu β – hCG 700–1000 mjm./ml w USG dopochwowym powinien już być widoczny pęcherzyk ciążowy w jamie macicy [1]. Jeżeli pęcherzyka nie widać, a dynamika przyrostu hormonu hCG jest daleka od książkowej dopiero drastycznie wzrasta ryzyko ciąży pozamacicznej.

    Gdy zaistniało podejrzenie ciąży ektopowej bardzo istotne jest kontrolowanie poziomu hormonu β – hCG do samego końca. W literaturze odnotowano wstępne spadki tego hormonu a następnie dalszy przyrost. Co potwierdziło, iż płód dalej rozwijała się poza macicą pomimo wcześniejszej tendencji spadkowej tego hormonu.

    Zauważono także, iż poziom progesteronu może być skutecznym markerem w wykrywaniu ciąży pozamacicznej. Poziom powyżej 25 ng/ml wyklucza ektopie jaja płodowego z prawie 100% trafnością. Natomiast wynik poniżej 5ng/ml sugeruję z bardzo dużym prawdopodobieństwem ciąże ektopową lub obumarłą [1]."

    Zwlaszczs to o progu jest ciekawe...
    No to faktycznie! Ja mam proga 16 swojego naturalnego, bo duphaston nie wychodzi w badaniach. Ale przy becie 18 progesteron 16 to dobry wynik,bo to jednak początek. O której Twój wynik bety?

    Szczęśliwa na jakiej dawce luteiny jesteś?

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    To z ciekawostek znalazłam to : "Zakłada się, że w pierwszych tygodniach niepowikłanej ciąży poziom beta hcg powinien się podwajać co 48h. Jednak, aż 64% ciąż pozamacicznych może charakteryzować się prawidłową dynamiką wzrostu tego hormonu [1]. Co więcej nie we wszystkich przypadkach, w których przyrost tego hormonu odbiegał od wartości książkowych odnotowano ektopie jaja płodowego. Najnowsze badania pokazują, że we wczesnej ciąży minimalny przyrost β – hCG nie powinien wynosić mniej niż 53% po 48 godzinach [2].

    Sama seria pomiarów β – hCG nie jest obrazem klinicznym ciąży pozamacicznej bez względu na to jak bardzo odbiega od norm. Dopiero badanie ultrasonograficzne (USG) potwierdzi ciąże ektopową lub ją wykluczy. Tak więc, przy stężeniu β – hCG 700–1000 mjm./ml w USG dopochwowym powinien już być widoczny pęcherzyk ciążowy w jamie macicy [1]. Jeżeli pęcherzyka nie widać, a dynamika przyrostu hormonu hCG jest daleka od książkowej dopiero drastycznie wzrasta ryzyko ciąży pozamacicznej.

    Gdy zaistniało podejrzenie ciąży ektopowej bardzo istotne jest kontrolowanie poziomu hormonu β – hCG do samego końca. W literaturze odnotowano wstępne spadki tego hormonu a następnie dalszy przyrost. Co potwierdziło, iż płód dalej rozwijała się poza macicą pomimo wcześniejszej tendencji spadkowej tego hormonu.

    Zauważono także, iż poziom progesteronu może być skutecznym markerem w wykrywaniu ciąży pozamacicznej. Poziom powyżej 25 ng/ml wyklucza ektopie jaja płodowego z prawie 100% trafnością. Natomiast wynik poniżej 5ng/ml sugeruję z bardzo dużym prawdopodobieństwem ciąże ektopową lub obumarłą [1]."

    Zwlaszczs to o progu jest ciekawe...

    Ja w 18 dpo progesteron mialam tylko 4,65 a w 20 dpo 7,68 także coś w tym jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Sasanka Twój prób jednak ładnie urósł więc nie stresuj mi się tu proszę !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 11:21

    agge, 5ylwian lubią tę wiadomość

‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ