X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka wrote:
    Ejjj ale ja nikogo nie straszyłam,napisałam tylko o swoim przypadku, o diagnozie lekarza! I on nie brał pod uwagę tylko mojego proga,ale też inne badania hormonalne łącznie z USG!
    Kochana, nie chciałam Cie urazić, użyłam Twojego przykładu, ale nie byłaś pierwsza w szerzeniu defetyzmu, wybacz jeśli w jakikolwiek sposób poczułaś się źle przeze mnie.

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie żebym wywierała presje na przyszłe testujące. ale trzeba ten wątek jakoś efektywnie-pozytywnie zakończyć w ciągu tych ostatnich 10 dni :):)

    Także same pozytywne kreski przed Wami :)

    Sasanka55, aeiouy, szona, Ania_85_, Iseko, moni05 lubią tę wiadomość

  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa mamusia, Ty chyba pilas w tym cyklu szczesliwym tez pylek pszczeli, nie? Dobrze pamietam?
    Ja juz wypilam 0.5kg i wlasnie zamowilam kolejne 0.5kg :D

    Do dziewczyn bioracych castangnus: macie problemy po nim? jakies efekty uboczne? Bo chyba ja cos zauwazulam u siebie....

    Co do wynikow, to sie oczywiscie nie znam, ale po drugim poronieniu w grudniu zrobilismy z mezem badania za ok 3500zl. Oczywiscie nic nie wyszlo. Dodatkowo co miesiac wydawalam ok 150zl na bete, proga i takie badania typu wit D, kwas foliowy, homocysteina. Wszystko ok (oprocz za wysokiego kwasu foliowego).

    Za to w moim ostatnim cyklu postanowilam sobie: o nie, koniec z wydawaniem kasy! Kupilam tylko 2 testy ciazowe i 2 opakowania testow owulacyjnych:) No i wydebilam od endokrynologa badania TSH, ATG i ATPO. TSH spadlo mi do 1.364, wiec wyniki mam idealne. Tylko bobo brak :) Dzis ide do gina (kolejnego juz) zobaczymy co mi powie.

    moni05 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Kochane, to i ja dorzucę swoje 3 grosze :D

    Przychylam się do zdania szczęśliwej mamusi (obym nie pomyliła :P), że póki jest @ to jest i płodność. Mi lekarka wyraźnie powiedziała, że żeby mówić o bezpłodności, pacjentka musi nie mieć obu jajników lub/i macicy.
    Druga anegdotka, którą chciałam Wam opowiedzieć - moja kuzynka miała duże problemy ogólnozdrowotne, lekarze nie wiedzieli co jej jest. Między innymi zaniknął jej @. Na długoooo, nie pamiętam na ile ale to nie były raczej tygodnie czy miesiące. Powiedzieli, że nie będzie mieć dzieci. W tym czasie nie miała nawet faceta, ale po kilku latach znalazła sobie wdowca i rach-ciach była w ciąży... Cała rodzina była w szoku, bo ona nie miała miesiączek...Tak jak pisałam wcześniej - medycyna jest mega nieprzewidywalna. A właściwie nie medycyna tylko organizm :)

    Co do diagnoz lekarskich - mi lekarz już po 1 podwyższonym wyniku prolaktyny kazał łykać bromergon (!), nawet nie kazał go badać ponownie. Na szczęście nie łyknełam go, nawet nie zdążyłam bo po kilku dniach się okazało że jestem w ciąży :D I po drugie - tak jak Sasanka pisała o "modach" tutaj na of, była też moda na zespół antyfosfolipidowy :D Zrobiłam wiec też badania tych pciał, a kierowała mną jedynie 1 ciąża biochemiczna...i lekarz (b. dobry spec) mnie zjebał xD Pomimo, że antykoagulant wyszedł dodatni. Powiedział, że to nie ma znaczenia klinicznego póki co. Dopiero jakbym miała np. 3 bardziej zaawansowane poronienia, to wtedy tak.
    Cukrzyk, a gdzie Twój ciężarówkowy suwaczek? Widziałam zdjęcie Kropka, należy mu się suwaczek! :D

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę dzisiaj ciążowy kupić i owulaki, żeby mieć na piątek. Nie będę już bety robić skoro spadlo poniżej 50, Od lutego ich już tyle robiłam, że powinni mi dać kartę stalego klienta.

    Owulakami sprawdzę czy nie wychodzą mi fałszywie pozytywne jak ostatnio :)

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Cukrzyk, a gdzie Twój ciężarówkowy suwaczek? Widziałam zdjęcie Kropka, należy mu się suwaczek! :D

    Fakt, muszę go w końcu dodać :D Suwaczki kojarzą mi się z gubieniem kilogramów :D Swojego czasu, jak miałam naście lat i wchodziłam na pierdyliard motywujących stron to wszystkie laski miały suwaczki, ile już zleciały z wagi :D
    Jak znajdę jakiś ładny to dodam :)

    Beti82 - ja miałam chyba od Ciebie zadać jakieś pytanie mojej endo nie? Zapomniałam jakie, a jutro mam wizyte :D O jod i hashi?

    Zaraz mnie odwiedzi moja przyjaciółka - mgr farmacji :D Macie jakieś osobiste pytania, które głupio zadać w aptece przy wszystkich ? xD

    moni05 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Dziewczynki Witam sie dzis .... Szykowac sie w radiu slyszalam ze Bocki juz w polsce polnocno-wschodniej takze lapac wiruski od zaciazonych , rozkladac nozki :* Pauliska dziekuje Ci ze zmienilas podejscie i masz humorek :* z Twoim kropciem bedzie wszystko dobrze zobaczysz! <3

    Ja patrze z lozka przez okno i pilnuje, by te bocki obieraly dobre kierunki i nie pominely zadnej z Was :)

    Swoja droga to tak sobie teraz pomyslalam, ze chyba pogadam z lekarzem o chorobach odzwierzecych. Jakis czas temu trzymalam w domu malutkiego golabka, ktory lezal samotnie przy ulicy, wychudzony z uszkodzonym skrzydlem. Karmilam go strzykawka, dbalam, wzywalam weterynarza, az skubany podrosl, nauczyl sie latac i znalazl nawet sobie narzeczona :) Pozniej historia sie powtorzyla, ale z mlodziutkim szpakiem...

    Szczesliwa_mamusia, Magduullina, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Szczesliwa mamusia, Ty chyba pilas w tym cyklu szczesliwym tez pylek pszczeli, nie? Dobrze pamietam?
    Ja juz wypilam 0.5kg i wlasnie zamowilam kolejne 0.5kg :D

    .
    W tym cyklu nie piłam, w poprzednim. Piłam z mezem 2razy dziennie. Moze na niego dobrze podziałalo. Kto wie. W tym cyklu powiedzialam,ze nic dodatkowo nie kupuje. Biore tylko to co mam w domu i juz. Czekam do maja na lekarza. A tu bach- niespodzianka. W sumie,to dalej jestem w szoku i nie moge w to uwierzyc.
    Ba..z synem po 6latach staran,nie moglam uwierzyc,nawet jak czulam ruchy w brzuchu. Tak to juz jest. Jak sie juz czlowiek do tych niepowodzen przyzwyczaja,ze az mu dziwnie potem,jak sie znajduje w nowej sytuacji :-D

    Sasanka55, Ania_85_, aeiouy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bocianów, to tyle o nich gadaliscie,ze dzis w nocy mi sie śniły. Takze jak bociany,to i nowe ciaze:-)

    Sasanka- Ty robisz tak jak ja. Ja zima ratuje sikorki,które wala mi w okno. W 95% udaje mi sie je uratowac

    Sasanka55, aeiouy, Magduullina, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Co do bocianów, to tyle o nich gadaliscie,ze dzis w nocy mi sie śniły. Takze jak bociany,to i nowe ciaze:-)

    Sasanka- Ty robisz tak jak ja. Ja zima ratuje sikorki,które wala mi w okno. W 95% udaje mi sie je uratowac

    Sikorki sa slodkie :) Super, ze je ratujesz :* Masz wielkie serce :) Mnie rozwalili ostatnio rodzice, ktorzy zbudowali caly plac zabaw w ogrodku dla wiewiorki, by sie jej nie nudzilo i zeby nie przebiegala przez ulice :D

    Szczesliwa_mamusia, szona, Ania_85_, aeiouy, Salome, Magduullina, Iseko, moni05, MonikA_89!, nuśka91 lubią tę wiadomość

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem,ze rozmawialam dzisiaj z dziewczyna z sasiedniego dzialu.ma 40lat. Poronila 8 razy w ciagu 6 lat. Wszystkie samoistne albo biochemy. Miala nawey invitro,ktore sie nie przyjelo. Zdecydowali sie z mezem podejsc 2 raz. Byla zrezygnowana. Mowila,ze nie pali bo "ciagle jest w ciazy",nie pije bo ciaza itd. W koncu wyszla na miasto,zapalila i wypila. Przestala wierzyc,robic testy owu,mierzyc temp,badac sluz.Pojechala z mezem podpisac dokumenty do 2 invitro+badanie itd. Odrzucili ją. Bo byla w ciazy. Naturalnej ciazy. W wieku skonczonych 38 lat. Corka skonczyla w zeszlym miesiacu 2 latka :)

    agge, Sasanka55, Ania_85_, aeiouy, Magduullina, Iseko, moni05, Salome, Madziandzia, MonikA_89!, Arashe, Ochmanka lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Sikorki sa slodkie :) Super, ze je ratujesz :* Masz wielkie serce :) Mnie rozwalili ostatnio rodzice, ktorzy zbudowali caly plac zabaw w ogrodku dla wiewiorki, by sie jej nie nudzilo i zeby nie przebiegala przez ulice :D

    Super,tylko na wiewiorki trzeba uwazac,bo czesto sa nosicielami wscieklizny.

    My lubimy zwierzeta. Mamy kota i 2 psy. Dzikue koty dokarmiamy. Latem mamy wodopoj dla ptakow i jaszczurek. Zima karmniki. Baa..ile razy jechalismy z jakims zwierzem potraconym do weta. Kiedys jak pojechalam z przepiorka,to mi weterynarz powiedziala,ze nic z niej nie bedzie,ale jak chce,to moge z niej rosol ugotowac. Uspilam ja. Zeby nie zdychala w cierpieniu.

    Sasanka55, Magduullina lubią tę wiadomość

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Nie robiłam AMH. A reszta wyników w (chyba) 4 dc (bo z listopada):

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6215d0d4ae5b.jpg
    Stosunek lh do fsh masz w normie, estaradiol też spoko, gdybyś chciała coś zbadać to na tym etapie AMH, dla spokoju, ale prawda jest taka że nie ma takiej konieczności, mi żaden lekarz tego nie zlecał i ja osobiście narazie nie będę tego robić ;) pewnie jak już będę miała wyniki Starego to może mi to zlecą w poradni leczenia niepłodności, ale wtedy to na NFZ więc kieszeń nie zaboli 😝

    szona lubi tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupię koenzym i macę w tym mcu. Tylko nie mogę znaleźć zgody z własnym mozgiem i wybrać konkretnych :/

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu też miałam takie skojarzenia. Ale generalnie ja jestem zdania, ze fora są dla wszystkich, póki nie są chamscy, niegrzeczni lub nie robią komuś krzywdy. Ja zawsze chętnie służę radą (jeśli mam o czymś pojęcie) i dobrym słowem, ale też nikogo nie będę do niczego zmuszać.Każda z nas ma swoje problemy, ale cel mamy jeden. Tylko rożnie do niego dążymy. Też przechodziłam przez etap załamania i defetyzmu, ale nic mi z tego nie przyszło. ustaliłam sobie jakiś plan działania, skalkulowałam koszty i małymi kroczkami go realizuję. Ale nie będę nikogo namawiać, że moja droga jest jedyna słuszną. Wiem też, ze jeśli zajdę w ciążę to nie bezie to okres tylko i wyłącznie wielkiej radości. Wiec też staram się powstrzymywać od krytykowania czyjegoś czarnowidztwa. Co nie zmienia faktu, ze za każdy nawet najbardziej beznadziejny przypadek trzymam kciuki .

    5ylwian, moyeu lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    A ja Wam powiem,ze rozmawialam dzisiaj z dziewczyna z sasiedniego dzialu.ma 40lat. Poronila 8 razy w ciagu 6 lat. Wszystkie samoistne albo biochemy. Miala nawey invitro,ktore sie nie przyjelo. Zdecydowali sie z mezem podejsc 2 raz. Byla zrezygnowana. Mowila,ze nie pali bo "ciagle jest w ciazy",nie pije bo ciaza itd. W koncu wyszla na miasto,zapalila i wypila. Przestala wierzyc,robic testy owu,mierzyc temp,badac sluz.Pojechala z mezem podpisac dokumenty do 2 invitro+badanie itd. Odrzucili ją. Bo byla w ciazy. Naturalnej ciazy. W wieku skonczonych 38 lat. Corka skonczyla w zeszlym miesiacu 2 latka :)
    Bo odpuscila.Totalnie. Tak jak ja zanim zaszlam z synkiem w ciaze. Po 6latach mialam juz jeden cel. Inseminacja. Juz odrzucilam calkiwicie mysl,ze uda sie naturalnie. Baa..liczylam w kalendarzu miesoace,jak 6 razy sie nie uda iui,to skad kase wziac na in vitro. A tu bach. 1raz bzyknanko i syn na swiecie ;-)

    Sasanka55, 5ylwian, Magduullina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a może mi wiesiolek tak rozwodnil śluz że okresu nie mam?
    :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jadę jutro do apteki kupię q10 kupię staremu selen kupię witaminę C i nie wiem co jeszcze bo bierze Salfazin i Androvit. Też myślę na tą Maca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 12:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Kurde a może mi wiesiolek tak rozwodnil śluz że okresu nie mam?
    :D
    Rozumiem,ze bierzesz go tylko do owulacji? Wiesiolek na okres nie ma wplywu. Jak nie dostaniesz okresu do 3dni,to powtorz test. Moze jakas pozna implantacja była

    szona, agge lubią tę wiadomość

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Kochana, nie chciałam Cie urazić, użyłam Twojego przykładu, ale nie byłaś pierwsza w szerzeniu defetyzmu, wybacz jeśli w jakikolwiek sposób poczułaś się źle przeze mnie.
    Dziewczyny ja proponuje zastanowienie czemu ma sluzyc ten watek. Czy tylko OCZEKIWANIE NA TESTOWANIE czy jak juz jest ciaza,poronienie,cokolwiek innego to tez piszemy? Ja nie chcialabym sie przenosic na inny watek czy to o cp,cb, czy poronieniu bo z Wami mi dobrze i sie zżylam. Co innego jak ktos zajdzie w ciaze i od razu hurra beta 150-300-600. Ale tez moj przypadek pokazuje,ze jak nam ptak sra na glowe to nie mozna mowic,ze deszcz pada. Pocieszanie i dodawanie nadziei jest OK,ale moze ustalmy czy przykre kwestie tez poruszamy czy mamy szukac pomocy na innych watkach? Bo na pewno celem osob,ktore pisza o swoich obawach czy zlych doswiadczeniach nie jest straszenie innych czy psucie "koloru" na watku a chec wygadania sie,bo kto jak nie my rozumiemy sie najbardziej?jezeli komus przeszkadza,ze pisze o plynie zwiastujacym poronienie,czy spadku temperatury,czy bolach,otwartej szyjce itd to przeczekam swoj zly czas,bede Was lajkowac,trzymac kciuki a o sobie bede pisac po wszystkim,jak juz dostane zielone swiatlo. I prosze niech nikt nie odbiera zle tego posta

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ