X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    8 pozwów? Prawniczka? Piona! :) z tym, że ja akurat klepię odpowiedź na pozew

    To tak jak ja, pozdrawiam znad rozwodu :)

    moyeu, aeiouy, szona, Magduullina, agge, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    8 pozwów? Prawniczka? Piona! :) z tym, że ja akurat klepię odpowiedź na pozew
    Ja czułam że Tyś mi siostra w niedoli! Prawniczka, aplikantka radcowska nawet ale zrobiłam sobie rok przerwy od nauki teraz i aplikację zaczynam od przyszłego roku, musiałam odpocząć po 7 latach studiów (prawo to mój drugi kierunek). A Ty? Na jakim etapie kariery jesteś? Jak powiedziałam mojej gin o zawodzie to od razu dostałam skierowanko na prolaktynę, badałaś? Bo jednak ten nasz zawód jest stresujący.
    Niecierpliwa ❤ kolejna siostra do kompletu 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 13:56

    Niecierpliwa..., szona, Magduullina lubią tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Och, widze ze moje klimaty, duzo tu zwierzocholików :) Ja mam kilka psow, kilka kotow, swinke morska, nawet koze mialam! I jak dzis pamietam pierwsza smierc mojego zwierzaka, 10-letniej suczki. Cos strasznego.
    I akurat dzis, kiedy poruszylyscie ten temat, mam zaplakane oczy, bo zaginal nam ukochany kot. Szukamy go od wczoraj.
    Nikodemko, mam nadzieję że się szybciutko odnajdzie :(

    Ja też zwierzaki uwielbiam i serce mi mięknie zawsze na widok jakiegoś :) teraz mam tylko jednego kotka, bo nie mieszkam u siebie ale na pewno jak skończymy budowę to będę miała zwierzyniec 😁
    A mój kot nas w zeszłym roku taaaak nastraszyl, że szok 😁 mój M znalazł przy drodze kolo domu takiego samego kota jak nasz - no identyczny! I już go chowalismy i stoimy tak nad nim tacy zaryczani, a tu nagle nasz kot z krzaków wychodzi😮 okazało się że na wiosce był drugi kot który wyglądał identycznie po prostu. A ten nasz jeszcze cały dzień się nie pokazywał nigdzie chociaż zwykle kilka razy w ciągu dnia przychodził do domu zjeść, a tu akurat zniknął na cały dzień i dopiero na "pogrzebie" się pojawił 😁

    Malgonia, Sasanka55, Madziandzia, Nikodemka, Magduullina, Tele...79, syllwia91, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 marca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Sasanko nie srasz tecza hehe ;) a jesli piszesz pozytywnie to jest to po prostu nasze swiatelko w tunelu :) przynajmniej moim. Troche mi sie niefajnie zrobilo jak Ktos (naprawde nie pamietam kto a nie chce szukac po stronach) napisal Paulisce,ze Jej Maz musi miec z Nia ciezko czy jak z Nia wytrzymuje. Juz nie pamietam dokladnie. Moze i przesadza z czarnymi wizjami,bo przyrost ma chociaz od malych wartosci,prog jest. Ale jest dziewczyna po zdrowej ciazy i po poronieniu,wiec ma prawo sie bac cieszyc i niedowierzac,jak wiekszosc z nas. Pisze Nam to bo wie,ze tu moze sie wygadac jak u psychologa.skoro juz sama potwierdzila,ze Maz jej zwraca uwage czy ma dosc to szuka mozliwosci chocby przelania na forum swoich obaw.ale raczej nie fajnie Jej czytac,ze i My Ją krytykujemy czy moze mamy dosc czy wolimy omijac posty. Oby lekarz Ją uspokoil chociaz troche i bylo OK. To nie jest Lavendowa,ktora wszystkie Nas potraktowala z gory,bo czula sie lepsza majac kilkoro dzieci.Pauliska tez ma a nie wywyzsza sie. Chce po prostu znowu zostac Mama ale boi sie kolejnej straty. Uff ulzylo mi,ze to wyrzucilam z siebie
    Kochana jesteś 😘 ja wiem że mam moc pisania czarnych scenariuszy, sama jestem za to zła na siebie. Wczorajszy wieczór przepłakałam i wyszły ze mnie te złe emocje. I kopy w dupę mi jakoś szczególnie nie przeszkadzają,czasami nawet mi ich potrzeba. Tak czy inaczej jesteście nieocenione w dawaniu wsparcia! 😘

    Magduullina, 5ylwian lubią tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Ja czułam że Tyś mi siostra w niedoli! Prawniczka, aplikantka radcowska nawet ale zrobiłam sobie rok przerwy od nauki teraz i aplikację zaczynam od przyszłego roku, musiałam odpocząć po 7 latach studiów (prawo to mój drugi kierunek). A Ty? Na jakim etapie kariery jesteś? Jak powiedziałam mojej gin o zawodzie to od razu dostałam skierowanko na prolaktynę, badałaś? Bo jednak ten nasz zawód jest stresujący.
    Niecierpliwa ❤ kolejna siostra do kompletu 😂

    Haha pozdrawia radca prawny ;) Oczywiście, że mam za wysoką prolaktynę 😂 Endokrynolog chciała mi ją leczyć jogą, a gdy poznała zawód - wypisała bromergon 😂

    moyeu, Malgonia, Magduullina, aeiouy, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie,że ja tylko tak z doskoku dziś, trochę załatany dzień,prog podskoczył 12.76 :) jestem spokojniejsza,mimo,że to nie jakaś zawrotna wartość ale zawsze coś

    szona, moyeu, Sasanka55, moni05, Madziandzia, Salome, Magduullina, aeiouy, Iseko, 5ylwian, Ania_85_, agge, MonikA_89!, Niecierpliwa..., nuśka91 lubią tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka bardzo cieszy mnie że już Ci lepiej! 😊

    Magduullina lubi tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    Nikodemko, mam nadzieję że się szybciutko odnajdzie :(

    Ja też zwierzaki uwielbiam i serce mi mięknie zawsze na widok jakiegoś :) teraz mam tylko jednego kotka, bo nie mieszkam u siebie ale na pewno jak skończymy budowę to będę miała zwierzyniec 😁
    A mój kot nas w zeszłym roku taaaak nastraszyl, że szok 😁 mój M znalazł przy drodze kolo domu takiego samego kota jak nasz - no identyczny! I już go chowalismy i stoimy tak nad nim tacy zaryczani, a tu nagle nasz kot z krzaków wychodzi😮 okazało się że na wiosce był drugi kot który wyglądał identycznie po prostu. A ten nasz jeszcze cały dzień się nie pokazywał nigdzie chociaż zwykle kilka razy w ciągu dnia przychodził do domu zjeść, a tu akurat zniknął na cały dzień i dopiero na "pogrzebie" się pojawił 😁

    Albo wiesz... kot ma 7 zyc :D :*

    Rety, same prawniczki, az mnie strach przelecial ;)

    Pauliska, ogromne buziaki dla Ciebie :*

    Magduullina, Iseko, moyeu lubią tę wiadomość

  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja nie mam żalu czy coś,bardzo się cieszę,że chociaż wy wierzyłyście w mojego Kropka od początku i potrafiłyście postawić mnie do pionu :) teraz wizyta i zobaczymy co lekarz powie,mam nadzieję,że teraz będzie już tylko dobrze :)

    Sasanka55, Madziandzia, Magduullina, Tele...79, Iseko, 5ylwian, moyeu, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze, ze nie wybrałam prawa, bo to już byłby gwóźdź do trumny moich staraniowych oczekiwań :P

    Pauliśka dobrze, ze dziś jest lepiej :)

    Nikodemka trzymam kciuki za kota. ja aż tak się nie znam, ale może poleciał za jakaś niewiastą w końcu to taki czas.

    moyeu lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Albo wiesz... kot ma 7 zyc :D :*

    Rety, same prawniczki, az mnie strach przelecial ;)

    Pauliska, ogromne buziaki dla Ciebie :*

    Powinnaś się właśnie czuć bardzo bezpiecznie, bo jesteś w naszej drużynie :D Przerąbane mają tylko ci, z którymi walczymy 😎

    Sasanka55, Magduullina, Iseko, moyeu, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam kota :D a raczej kocicę. Pamiętam jak mój mąż się wzbraniał, że on nie lubi kotów i w ogóle nie chce zwierzaka w mieszkaniu. Najlepsze, że ja też nie lubiłam kotów hahaha
    A teraz? Neko to jego oczko w głowie, aż czasem jestem zazdrosna :D no i miło wrócić do domu i zobaczyć ją czekającą pod drzwiami a potem wymiętosić jak się tuli i kula :)

    Sasanka55, Iseko lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka wrote:
    Dziewczyny i ja nie mam żalu czy coś,bardzo się cieszę,że chociaż wy wierzyłyście w mojego Kropka od początku i potrafiłyście postawić mnie do pionu :) teraz wizyta i zobaczymy co lekarz powie,mam nadzieję,że teraz będzie już tylko dobrze :)

    :* Najwazniejsze, by Kropek dobrze sie rozwijal :) Bardzo mocne kciuki za Was i za wizyte

    5ylwian lubi tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko - niezla historia! Wasz kot mial wejscie stulecia :) Zaloze sie, ze mocno go wysciskalas przez to „zmartwychwstanie”.
    Siedze wlasnie w przychodni po skierowanie na rehabilitacje i mam nadzieje, ze jak wroce do domu, to bedzie na mnie czekal odnaleziony...

    Ja wchodze w etap paniki i niecierpliwosci, bo nie wiem czy owu byla czy nie (zakladam, ze tak sugerujac sie testami). Nienawidze czasu od owulacji do okresu...brr!

    Iseko lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Haha pozdrawia radca prawny ;) Oczywiście, że mam za wysoką prolaktynę 😂 Endokrynolog chciała mi ją leczyć jogą, a gdy poznała zawód - wypisała bromergon 😂

    yyyy to ja też muszę chyba prolaktyne sprawdzić :D

    szona, aeiouy, moyeu lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Powinnaś się właśnie czuć bardzo bezpiecznie, bo jesteś w naszej drużynie :D Przerąbane mają tylko ci, z którymi walczymy 😎

    Nigdy nie wiadomo, czy mnie z druzyny nie wykopsacie i jeszcze jakims pozwem pomachacie na do widzenia :D

    Iseko, tak sobie teraz pomyslalam, ze moj zart za madry nie byl. Przepraszam, jesli Cie urazil :* Ach te kocurki kochane :) Uwielbiam je ze wzgledu na ich charaktery (nawet te podle), dzikosc (choc udomowiona) i niezaleznosc (choc zalezna od wlasciciela ;) ).

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka, uff! Cieszy mnie Twoja zmiana. Ja cały czas trzymam kciuki!

    Co do zwierzątek - mam pieska wariata nad wariatami i mimo że czasami mam go dość, bo to diabeł wcielony, to bez niego byłoby taaaaak smutnooo.....! To jest pies, który od razu kocha każdego, obcych ludzi na ulicy wita machaniem ogona i ciągnie w ich stronę, jak by ich znał od urodzenia 😂 Wszyscy to dla niego najlepsi kumple! A my - ludzie - zamykamy się nawet na sąsiadów.

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Nigdy nie wiadomo, czy mnie z druzyny nie wykopsacie i jeszcze jakims pozwem pomachacie na do widzenia :D

    Iseko, tak sobie teraz pomyslalam, ze moj zart za madry nie byl. Przepraszam, jesli Cie urazil :* Ach te kocurki kochane :) Uwielbiam je ze wzgledu na ich charaktery (nawet te podle), dzikosc (choc udomowiona) i niezaleznosc (choc zalezna od wlasciciela ;) ).

    Dziewczyno, ja po Twoich niektórych tekstach tak rechoczę, że mi prolaktyna spada :D także ten!

    Sasanka55, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliska dobrze ze juz Ci dobrze norma takie wahania nastrojow wkoncu w ciazy jestes :* <3
    Same dobre duszyczki tutaj kochajace zwierzeta :)
    Szona , niecierpliwa, moyeu no zawod ktory dla mnie jest okrutny w takim sensie ze nerwow to pewnie sie najadacie nieziemsko ohhh... Nie zazdroszcze ... Ale sa i plusy majac na swiecie prawnikow i radcow prawnych ;) poklon ... :) nikodemka mam nadzieje ze sie kicius szybko znajdzie .. Wiem ja mialam cale swieta w placzu az jesc nie moglam akurat wypuscilam moja wtedy i poleciala za kundelkiem sasiada i bidula wyladowala .. :(

  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A slyszal ktos co tam u Nuch? Chyba dawno nie pisala...
    Nuch podczytujesz nas? Daj znaka co u Ciebie/Was:)

    EDIT: Wlasnie Nuch miala dzis testowac!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 14:31

    Sasanka55, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
‹‹ 230 231 232 233 234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ