X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Gdybym się tego nie trzymała to bym popadła w czarną otchłań rozpaczy :P przeczytałam tez dwa blogi amerykanskue gdzie dziewczyny miały tez poniżej 0,14 u nich to jest poziom niewykrywalny. I spontanicznie zaszły w ciąże bez wspomagania rozrodu :) jedna korzystala z chińskich ziol, a druga tylko htz. Czytałam tez jakieś medyczne ipracowanie przypadku kobiety z pof, ktora tez zaszła w ciąże z chińskimi ziolami. Kilka wpisów tutaj na forum. Na pewno się uda. Mam jajniki, mam macicę. Jakkolwiek to nie będzie to urodze dziecko ☺

    Edit: Trzy blogi kobiet z pof

    Kotek, wlasnie- masz jajniki, masz macice, marzenie, nadzieje, wiare, sile, cudownego Meza i wielkie serce! Dlaczego niby mialoby sie nie udac? Oczywiscie, ze sie uda! Moj M. wg ksiazek powinien zapladniac 20 razy dluzej niz kazdy inny zdrowy facet, a jednak zaciazamy jak kroliczki :) :* Elfia, uwielbiam taka wiare i Twoje nastawienie :* <3

    ef36 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Ale dzis dzien złych wiadomosci. Az przykro. Czy ktos dzis podniesie statystyki i przekaze dobre wiadomosci?
    Ja czekam na wizyte jak na szpilkach. Wszyscy mi wróża bliźniaki. A ja mówię, że nie nie nie. Jest jedno. W piatek sie okaże co tam w srodku siedzi
    Masz predyspozycje do bliźniaków ?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    A ja byłam na wizycie w Kriobanku. I już nie lubie swojego lekarza.

    Po kolei. Moje wyniki Fsh, LH widziało wcześniej 3 lekarzy. Wszyscy uznali, ze jest okej. Nigdy nie miałam monitoringu owulacji, ale miałam usg prawie co miesiąc, tylko w 2 fazie cyklu i wszyscy lekarze zgodnie uznali, ze na 99% była owulacja. Procent niepewności - bo nie widzieli mnie przed. A ten dziś najpierw patrzy na wyniki i mówi, ze bardzo niski progesteron, że odwrócone Fsh i LH! Zrobił usg i na prawym jajniku, który zresztą mnie pobolewa, 3 pecherzyki, w tym jeden dominuje - 12 mm(8 dc), w lewym jakieś dwa pecherzyki nic nie znaczące. I lekarz mówi, że „No nie wiem, może to policystyczne jajniki. Proszę pobrać sobie metformax”. Tak o, raz dwa. Co miesiąc owulacja, mniej więcej w połowie cyklu, wyniki nie takie najstraszniejsze, a on mi daje lek „bo może to PCOS” Gdy spytałam czy taka jest diagnoza usłyszałam „nie wiem jeszcze”. Gdy spytałam o progesteron, odpowiedź była olewcza „No w sumie może pani pobrać, wypiszę”. Powiedział, że nie wie jak wyglądają pecherzyki przed pęknięciem - kazał przyjść w 14 i 21 dniu. Nie przyjdę. Pokazałam mu inne usg, przyznał że faktycznie owulacje były, ale sam by chciał zobaczyć. A ja bym chciała jednak zachować te 600 zł ;)


    I oczywiście kazał koniecznie zrobić AMH! I natychmiast badanie nasienia! Wyszłam skołowana jak 150. AMH zrobiłam od razu, choć bardzo się boję wyniku i już teraz żałuje, ze to badanie zrobiłam. Nie zmieni to wiele w moim życiu, poza ogromnym stresem w razie w. Nasienie zbadamy po owulacji.

    Jestem jakaś nienormalna wiecie? Staram się 5 mcy a łażę po tych lekarzach jak porąbana. Dość tego. Odbieram AMH i koniec. Bez względu na wynik siedzę na tyłku, uprawiam seks, nie badam nic więcej.


    Szona, Lobuziaku, wiesz, za ja srednio medyczna i ogarnieta w temacie, ale ten lekarz tez za madrze nie brzmi... Wez Ty lap eMka, napijcie sie razem dobrego wina, zjedzcie cos pysznego i do wyrka dzieci robic, a nie glupot lekarza sluchac :* Mozecie mnie za to zbesztac, ale ja do usranej smierci bede uwazac, ze alkohol i dobry seks to recepta na II

    Dobra, lece na randke, juz sie nie madrze :* Buziaki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 17:07

    szona, aeiouy, MonikA_89!, Magduullina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Szona- AMH może wiele pokazać, w tym m.in. np. czy masz PCO oraz czy np. w przyszłości możesz być stymulowana. To nie jest kwestia tylko 'ile mam czasu'. Poza tym AMH mówi też o jakości komórek jajowych i jakby wyszło niskie to się włącza odpowiednią suplementację (Malgonia podpowie).
    I bardzo popieram badania nasienia, tu - gdyby coś trzeba poprawiać - 3 miesiące to minimum, więc nie ma z czym zwlekać. Ja od 1 cs czułam, że coś jest nie tak i od 1 cs badałam się dość mocno. I tak starania trwały od czerwca 2017!
    Moje Amh ponoć w ogóle nie mówi że mam pcos a jednak według 2 lekarzy niby mam....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 17:25

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Strasznie słabe podejście.... kiedy masz wyniki amh?

    Jutro...

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Pauliśka, ja też nie chcę robić zbędnej nadziei, ale jak miałam przyrosty 55%, to lekarz mi powiedział, że jest ok... później wzrosty były większe...
    Ja bym się nie poddawała i brałabym leki póki jest nadzieja, że maluch się rozwija.
    Pisałam już że hormony u każdej z nas działają inaczej. Ja dawno temu przestałam też wierzyć statystyką, lekarzy też nie słucham z 100% ufnością. To też ludzie, nie wiedzą wszystkiego, a natura lubi zaskakiwać.
    W USA za prawidłowy przyrost uznaje się już 35%. W czym jesteśmy inni że nasze przyrosty na tym poziomie są nieprawidłowe?
    Ale ja to ja, swoje już przeszłam i wiem że póki jest cień szansy nie odpuściłabym walki o malucha.

    Jest wsród nas cukrzyk, która jest niestatystycznym przypadkiem, bo maluch pojawił się u niej wyjątkowo późno. Ona miała szczęście, że trafiła na lekarzy którzy nie skreślili jej ciąży przez podejrzenie cp...
    Diagnostyka cp nie powinna opierać się na panikowaniu lekarzy. Zdjagnozować cp nie jest tak prosto...

    Sasanka55, szona, moni05, Iseko, Ochmanka, Magduullina, cukrzyk1991 lubią tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka, przykro mi. Trudno wierzyć, ale całkowicie zrezygnować z wiary w Twoją ciążę też nie potrafię. Jakby to był przyrost 20%, może wtedy. Więc do zbadania kolejnej bety nie odstawiałabym leków.
    I nie, Twoje czarnowidztwo się nie sprawdziło, bo Ty zakładałaś najgorszą opcję z możliwych, cp.

    ef36, agge lubią tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Masz predyspozycje do bliźniaków ?:)
    Mama jest z blizniakow. Wysokosc progesteronu moze świadczyć o ciazy mnogiej. (Oczywiscie nie musi,ale moze ). Zobaczymy. Mam nadzieje,ze jednak jest 1. Blizniaki plus 2latek w domu (bo tyle bedzie mial moj syn pod koniec roku),słabo to widzę

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Mama jest z blizniakow. Wysokosc progesteronu moze świadczyć o ciazy mnogiej. (Oczywiscie nie musi,ale moze ). Zobaczymy. Mam nadzieje,ze jednak jest 1. Blizniaki plus 2latek w domu (bo tyle bedzie mial moj syn pod koniec roku),słabo to widzę

    Achhh, a ja marzę o bliźniakach :) a Tobie życzę żeby był jeden dzielny zuch w macicy :)

    Szczesliwa_mamusia, aeiouy, Iseko lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliska- ja bym sie nie poddawala tak szybko. Jesli było widac pecherzyk w macicy,znaczy sie,ze ciaza powoli sie rozkreca. Moja kolezanka zobaczyła zarodek z serduchem dopiero w 8tyg. Bo tez długo jej sie ciaza "rozkrecala".

    Tak samo elfi- juz pisalam,ze moja kolezanka z bardzo niskim amh zaszla w ciaze. Takze to nie wyznacznik płodnosci.

    Szona- ja bralam siofor (metformanine) przed 1 ciążą. Dał mi go endokrynolog. Nie wiem,byc moze to przyczyniło sie do tego,ze zaszlam w ciąże. Ciezko powiedziec, ale brałam. Łykałam wszystko,byle sie udalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 17:32

    ef36 lubi tę wiadomość

  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa mamusia, a ja tam trzymam kciuki za blizniaki;) dacie rade;)

    Szczesliwa_mamusia, MonikA_89!, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Achhh, a ja marzę o bliźniakach :) a Tobie życzę żeby był jeden dzielny zuch w macicy :)
    W 1 ciazy tez marzyłam, teraz juz mi przeszlo ;-)
    Ale Tobie życzę blizniakow. Najlepiej od razu parki :-)

    ef36, szona, Magduullina lubią tę wiadomość

  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Gdybym się tego nie trzymała to bym popadła w czarną otchłań rozpaczy :P przeczytałam tez dwa blogi amerykanskue gdzie dziewczyny miały tez poniżej 0,14 u nich to jest poziom niewykrywalny. I spontanicznie zaszły w ciąże bez wspomagania rozrodu :) jedna korzystala z chińskich ziol, a druga tylko htz. Czytałam tez jakieś medyczne ipracowanie przypadku kobiety z pof, ktora tez zaszła w ciąże z chińskimi ziolami. Kilka wpisów tutaj na forum. Na pewno się uda. Mam jajniki, mam macicę. Jakkolwiek to nie będzie to urodze dziecko ☺

    Edit: Trzy blogi kobiet z pof

    Elfia, no jasne, ze bedziesz mama;) dokladnie, masz wszystko zeby tak bylo!

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Jutro...
    Szona trzymam kciuki za wyniki.. bedzie dobrze!

    szona lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Szczesliwa mamusia, a ja tam trzymam kciuki za blizniaki;) dacie rade;)
    Wiadomo, ze będę kochać i trzeba będzie sobie dać radę,ale mam nadzieje,ze jednak jest tak jeden,zdrowy ,sliczny maluch

    aeiouy lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona, to kiedy Ty badalaś AMH? U mnie na wynik czeka się 14 dni, a Ty będziesz mieć już jutro??

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona mam to samo, nawet ostatnio lekarzowi powiedziałam, że będę go dręczyć, az się uda. Teraz 5 cykl przed nami, a ja już panikuje, myślę obadaniach na tarczycę i amh, ale jak byłam już pod przychodnia ostatnio to stwierdziłam, że jednak odpalę auto i pojade do domu bo sama się nakręcam, a może nawet niepotrzebnie.

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziulka- akuray tarczyce zbadac nie zaszkodzi.

    Maria- ja tez miałam wyniki amh nastepnego dnia

    szona lubi tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka a ten lekarz wczoraj był pewny że widział pęcherzyk w macicy? Bo przy becie na poziomie 300 to mało prawdopodobne... wszelkie źródła jako minimalną wartość podają 1000-1500...
    Oczywiście trzymam kciuki za Twojego kropka, ale ten widoczny pecherzyk mnie zastanawia dość mocno.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Dziulka- akuray tarczyce zbadac nie zaszkodzi.

    Maria- ja tez miałam wyniki amh nastepnego dnia

    Sprawdziłam - na jednej stronie piszą 2 tygodnie, na innej 20 minut. To może faktycznie nie będę musiała czekać aż tak długo.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ