X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.
Odpowiedz

Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.

Oceń ten wątek:
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 7 października 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu, to ja z moim tłuszczykiem poczuje pewnie w 38 ;);););)

    Martka, ja odliczam dni, ja ksie uwolnie z tej szkoly, a Ty chcesz wracac. Ech, ech, nie dogodzisz ;)

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah noo nie dogodzisz ;p Ania nie przejmuj sie zdziwisz sie jak pierwszy raz Cie kopnie ;D

    A cos ta Twoja ksiazka mowi o szkole rodzenia?

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 7 października 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, nie poruszono na razie tego tematu, a ja ją czytam miesiacami (po trzy tygodnie są teraz rozdziały. Najpierw był bardzo duży wstęp, a potem już ciąża właśnie po trzy tygodnie, wiec zatrzymałam się na 13-16, pewnie szkola rodzenia bedzie pozniej ;))
    Ja Ci bardzo polecam, sama mam zamiar skorzystać, już nawet wybrałam (zreszta prowadzi ja polozna, ktora mam nadizeje przyjmie moj porod domowy). Bo wg mnie wybór skzoly rodzenia jest bardzo wazny, zeby np. prowadzace nie walily frazesow, ze nacinanie krocza jest spoko, zeby czulo sie naciska na to, ze to rodzaca jest najwazniejsza, a nie "sluchaj sie lekarza", zeby mialy duza wiedze na temat KP itp.

    Ja chce chodzić tutaj: http://czlowiekodrodzenia.pl/ i wiem,ze tresci beda zgodne z najwiekszym dobrem rodzacej i dziecka, a nie lekarzy czy poloznych ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 13:12

    7v8rikgni12rlaff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do szkoly rodzenia chce isc prowadzonej przez te polozne co sa w Domu Narodzin. Napisalam tam do nich odnosnie tego terminu boo kurde ten grudzien totalnie mi odpada i nie wiem czy isc wczesniej gdzies sprobowac sie wepchnac czy pozniej...

    Moja corka chyba nadrabia 4 dniowe lenistwo bo dzis juz od prawie godziny mnie zaczepia a ja ja ;p ciekawe kiedy sie zmeczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh szkoda gadac dostalam taka odpowiedz ze pozal sie boze, to co wiedzialam.... ogolnie ze powinno sie zakonczyc 3-4 tygodnie przed terminem porodu... to to wiem a szukajac info w innych szkolach rodzenia i ogolnie w necie jedni mowia zeby ok 30-33 zaczac inne ze lepiej jak brzuch jest maly i w 25 tygodniu noo bez sensu... i nie wiem co zrobic

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri, aj zaczynam szkołę rodzenia dziś :). Niby od 21tc w tej placówce, ale zajęcia zaczynały się nowe od października więc zaczynamy teraz :). 15 spotkań, pod koniec można chodzić 2xtydz. Szkoła na NFZ ale dużo osób znajomych poleca, więc zobaczymy jak to będzie :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej tyle spotkan? U mnie jest 5 spotkan po 3 godziny w prywatnych placowkach ale maja podpisana umowe z miastem... U nas jest ze najlepiej w 30t zaczac a mnie to wypada w okresie swiatecznym. Jeszcze rozkminiam... Chyba pogadam z moim ale jego w grudniu nigdy w domu nie ma bo zawsze zapieprz. Moze jakby mialy sie skonczyc na poczatku grudnia to da rade... noo bez sensu..

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    jej tyle spotkan? U mnie jest 5 spotkan po 3 godziny w prywatnych placowkach ale maja podpisana umowe z miastem... U nas jest ze najlepiej w 30t zaczac a mnie to wypada w okresie swiatecznym. Jeszcze rozkminiam... Chyba pogadam z moim ale jego w grudniu nigdy w domu nie ma bo zawsze zapieprz. Moze jakby mialy sie skonczyc na poczatku grudnia to da rade... noo bez sensu..
    tak, 15 spotkań jest :). Ale widziałam tematyka bardzo ciekawa. Spotkanie 1h - i dobrze, bo ja dłużej nie wysiedzę, do tego jak się sikacz włączy to połowy nie usłyszę ;P.
    Idziemy razem z mężem oczywiście ;).

    My dziś zamówiliśmy wózek, mam już zakupione wszystkie pierdołki apteczne, okrycia kąpielowe, pieluchy tetrowe i flanelowe, smoczki,butelki (będę KP ale chcę mleko ściągać i niech mąż tez karmi np w nocy albo jak będe chciała wyjśc gdzieś), kosmetyki dla dzidziusia (seria Momme - bo w rossmanie promocja na kartę rossnę ;) ).
    Także lecimy z tym po woli :)
    Mam już większość ubranek (dokupię kilka pajacy i body)
    w listopadzie zamawiamy łóżeczko, regał i ogarniam sprawy pościelowe :D
    A w sobotę robimy przemeblowane w sypialni :D

    h84fe6ydttjiala2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo tak u mnie 5 spotkan po 3 godziny wiec w sumie na to samo wychodzi :D

    Noo ja w tym miesiacu tez pierwsze zakupy robie juz takie co beda czekac na dziecko i wlasnie tez chyba zaczne od aptecznych.

    Ja tez butle kupuje mimo ze cyca chce dawac bo moj G tez chce karmic zapowiedzial ze ze wzgledu na to ze w tygodniu go nie ma to weekendy sa jego w karmieniu :P a w tygodniu kapiele :D nooo ale u mnie w rodzinie sie przepaja dzieci wiec jeszcze do tego butla mi potrzebna ale na start kupije 2 butelki. Jedna duza druga mala i tyle.

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 7 października 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriss, idziesz jak burza! Tez juz nie moge sie tego etapu doczekac. Choc czekam cierpliwie, bo najlepsza nagrode juz mam, w sobie.

    Z domu narodzin przy Zosce? Moja przyszla polozna i ten link, ktory Ci wkleilam do niej jest wlasnie, wspolpracuje z Zoska. A jaka szkole Ciri wybralas?

    7v8rikgni12rlaff.png
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 7 października 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem,ze juz polecalam, ale raz jeszcze polecam strone: hafija.pl - kopalnia informacji na temat KP, obala mnóstwo mitów, gorąco Was zachęcam do lektury (ja czytam na bieżąco). A na pozniejszu etap ciazy zostawilam sobie "Po prostu piersia" bardzo polecana ksiazke na temat KP.

    7v8rikgni12rlaff.png
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri ja mam dwie małe butelki, jedną dostałam Lovi (razem ze smoczkami ;) a drugą zamówiłam Brown's. Laktator zostawiam sobie na sam koniec, bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Tak samo podgrzewacz/sterylizator do butelek i słoiczków kupie w grudniu.

    Aniu, jakoś sie rozkręciłam z zakupami, ale jak słyszę że niektóre rozpakowują sie w 30tc (ale nie my, my dotrwamy do końca!:D) to wolę mieć wszystko ogarnięte ;).

    Zamówienie apteczne zrobiłam sobie w aptece gemini, 300zł poszło, ale kupiłam i podkłady poporodowe dla siebie i prawie wszystko z mojej listy :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaKliwijska wrote:
    Wiem,ze juz polecalam, ale raz jeszcze polecam strone: hafija.pl - kopalnia informacji na temat KP, obala mnóstwo mitów, gorąco Was zachęcam do lektury (ja czytam na bieżąco). A na pozniejszu etap ciazy zostawilam sobie "Po prostu piersia" bardzo polecana ksiazke na temat KP.
    Zajrzałam, czytałam :) ciekawe.
    Na łopatki powaliły mnie te teksty wynalezione w sieci dot. karmienia :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja do ich chcialam isc do Zosienki bo albo bede rodzic w Domu Narodzin albo w ich szpitalu wiec chcialam zeby to sie pokrywalo z ty szpitalem. Widze ze jest termin na rozpoczecie 13.11 w piatki i konczy sie 11 grudnia. Pogadam z moim i najwyzej sie zapisze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriss wrote:
    Ciri ja mam dwie małe butelki, jedną dostałam Lovi (razem ze smoczkami ;) a drugą zamówiłam Brown's. Laktator zostawiam sobie na sam koniec, bo nigdy nie wiadomo jak to będzie. Tak samo podgrzewacz/sterylizator do butelek i słoiczków kupie w grudniu.

    Aniu, jakoś sie rozkręciłam z zakupami, ale jak słyszę że niektóre rozpakowują sie w 30tc (ale nie my, my dotrwamy do końca!:D) to wolę mieć wszystko ogarnięte ;).

    Zamówienie apteczne zrobiłam sobie w aptece gemini, 300zł poszło, ale kupiłam i podkłady poporodowe dla siebie i prawie wszystko z mojej listy :)

    Noo mnie apteczne z podkladami i tez rzeczami dla mnie rowniez ok 300zl beda kosztowac ale w innej aptece


    Jakiej gramatury pieluchy tetrowe kupowalas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2015, 14:09

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Noo mnie apteczne z podkladami i tez rzeczami dla mnie rowniez ok 300zl beda kosztowac ale w innej aptece


    Jakiej gramatury pieluchy tetrowe kupowalas?

    Wzięłam 140, nie chciałam cieńszych bo podobno te grubsze lepsze w użytkowaniu (pranie itp). Zobaczymy, paczka dopiero do mnie jedzie ;)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo wlasnie ja tez te grubsze mam zamiar brac bo podobno lepsze, ostatnio ogladalam pieluchy chyba w carfie tak tylko zobaczyc to taka szmata ze koniec swiata, sito doslownie, ale wlasnie nie wiem jaka gramatura bo na opakowaniu nie bylo napisane. Jak przyjda daj znac jak wygladaja czy na porzadne :D

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ostatnio w dziecięcym jak zaczęłam macać te tetry... to jak szmaty. Mam nadzieję, że te będą spoko :)

    h84fe6ydttjiala2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to mowie jak przyjdzie daj znac :D A ja sobie popatrze na tej stonie jakby wygladal koszt moich zakupow to moze tu wezme :) BO maja wlasnie pieluchy a w mojej ich nie ma ale zobacze jak finansowo to mi wyjdzie.

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 7 października 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pieluch w Gemini nie zamawiałam, znalazłam na allegro sklep, polskie pieluchy maja - ale będę oceniać jak paczkę dostanę :P. A gemini lubię, bo sok żurawinowy Żuravital maja w dobrej cenie - piję od początku ciąży praktycznie i żadnych bakteryjek w moczu :)

    h84fe6ydttjiala2.png
‹‹ 564 565 566 567 568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ