X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.
Odpowiedz

Ostatni podmuch wiosny-test czerwiec, lipiec, sierpien.

Oceń ten wątek:
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 6 października 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parszywy dzien. Dzis bylam u gin. Dostalam antykoncepcje jeszcze na 2 miesiace, a potem 3 miesiace szans na to, ze moze sie uda. Jesli nie, to dopiero w lutym wizyta. Ale nie mam nadziei, bo tej opcji juz tez kiedys probowalam :(
    W zwiazku z tym przyszedl czas na rozstanie z Wami. Liczylam na cud i zagladalam tu z nadzieja, ze przekaze Wam dobre wiesci, ale teraz serce tak boli, ze trudno mi sie czyta, biorac pod uwage to, ze wiekszosc z Was jest juz w ciazy, a reszta za chwile na pewno bedzie...
    Trzymam za Was wszystkie kciuki!

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 6 października 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten zasiłek to porażka. Serio, czuje się jakoś oszukana jako kobieta. Znowu coś nam się zabiera. Nie dość, że w przerażającej większości mamy niższe pensje, przez macierzyństwo jesteśmy pracownikami drugiej kategorii, to jeszcze dostajemy po dupie.
    Dziś mam taki nastrój, że równie dobrze mogłam iść od razu na zwolnienie i się nei stresować praca, wypoczywać i mieć w dupie te kilka stówek. Bo teraz będę zaciskać zęby i nawet jak się gorzej poczuje to nie brać ani dnia zwolnienia, żeby minely 3 miesiace od L4 ciążowego i wtedy się ono jakby kasuje i liczą składki rok od dnia porodu. No, ale wystarczy, ze z ciaza cos bedzie nie tak - a przecież nie mam na to wpływu i już dupa. Serio, kobiety cały czas dostają po tyłku.

    Ale poza tymdzień bardzo miły, J. dopiero ruszył do pracy, byliśmy na zakupach, śniadaniu na mieście, kupiłam sobie sweter z sówką - w rozmiarze L i na razie dużo za duży, ale jak zimą pojawi się brzuchol, to myślę, że będzie akurat. Naszła mnie przy okazji refleksja, że ciąża zimą jest ciut droższa, bo wiadomo, że te kilka ciuchów trzeba będzie dokupić i niestety swetry są droższe niż tshirty na lato ;)

    Prenatalne mam w ten piątek :D:D:D:D:D:D:D:D To będzie nagroda po stresie związanym z powiedzeniem w pracy ;) A na weekend jedziemy sobie do Gdańska, nigdy nie byliśmy, więc w sumie fajny tydzień :)


    Niu - pewnie, że to ślicznie pękające pęcherzyki, a chłopaki już czekają w gotowości, żeby się do nich dobrać!
    Monique - widze, że jesteś pełna zapału, super!

    Ciri - gratki z pomyślnego pchnięcia sprawy.

    7v8rikgni12rlaff.png
  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 6 października 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona88 wrote:
    Parszywy dzien. Dzis bylam u gin. Dostalam antykoncepcje jeszcze na 2 miesiace, a potem 3 miesiace szans na to, ze moze sie uda. Jesli nie, to dopiero w lutym wizyta. Ale nie mam nadziei, bo tej opcji juz tez kiedys probowalam :(
    W zwiazku z tym przyszedl czas na rozstanie z Wami. Liczylam na cud i zagladalam tu z nadzieja, ze przekaze Wam dobre wiesci, ale teraz serce tak boli, ze trudno mi sie czyta, biorac pod uwage to, ze wiekszosc z Was jest juz w ciazy, a reszta za chwile na pewno bedzie...
    Trzymam za Was wszystkie kciuki!
    Fiona, ściskam bardzo mocno. I rozumiem, że nie czujesz się tu teraz dobrze, ale w każdym momencie wracaj, jeśli będziesz miała chęć. Buzi, trzymaj się!

    7v8rikgni12rlaff.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 6 października 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona mam nadzieje ze szybko wrócisz z dobrymi wiadomosciami

    moniqe lubi tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona mam nadzieje ze tym razem w sie uda i odezwiesz sie mowic o mamo udalo sie! ;D

    Noo niestety ja tez gdyby nie nowa hstawa w ogole bym nie miala macierzynskiego poniewaz poszlam na zwolnienie... Wiec tez kicha...

    A ja mam dzis mega super dzien ;D juz ledwo sie mieszcze w swoje spodnie mam tylko dwie pary dresow a "wyksciowych" zero. Ale co tam jest super. W czwartek mam nadzieje ze wreszcie swoja cytologie odbiore. A za 3 tygodnie polowkowe! Boze ale juz chce ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie... czy któraś z Was robiła test 3 dni przed @ i wyszedł negatywny a i tak okazało sie że jesteście w ciąży?

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 6 października 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri22, a a wracając do wczorajszego tematu, jakie masz tetno w spoczynku,kiedy nic nie robisz?

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok 90 uderzen na minute. Ogolnie w ciazy jest wyzsze bo nasz organizm przepapowuje duzo wiecej krwi niz normalnie.

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 6 października 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiekk - znajdziesz historie, które powiedza,ze tak, znajdziesz i takie, które zaprzecza. Dlatego zawsze z testem najlepiej czekac do dnia miesiaczki. Jesli mialas pozno zagniezdzenie, to test moze jeszcze nic nie pokazac. Ale rownie dobrze, moglo sie po prostu nie udac i nie pokazuje, bo nie ma czego.

    7v8rikgni12rlaff.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 6 października 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk90 ja robiłam w terminie @ i miałam ledwo widoczną kreskę, jestem przekonana że jakbym robiła 3 dni wcześniej to nic by nie było także nie wszystko stracone:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 6 października 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co co rezerwy jajnikowej...czytałam że to zbadania tego wystarczy zbadanie FSH

    wartość FSH poniżej 3 mIU/mln oznacza niewydolność przysadki;
    wartość FSH od 3 do 9 mIU/ml oznacza satysfakcjonującą rezerwę jajnikową;
    wartość FSH od 9 do 12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową;
    wartość FSH od12 do 18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową;

    Bada się jeszcze AMH które kosztuje około 160zł, więc moje pytanie czym różni się AMH od FSH badając rezerwę jajnikową?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie nie orientuje ale Morisek na fajnych babeczkach pewnie powie Ci co i jak.

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 6 października 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To coś zupełnie innego: Fsh to hormon przysadki stymulujący jajniki do pracy, AMH to hormon produkowany przez niedojrzałe pęcherzyki w jajniki. Wysokie Fsh może świadczyć o tym ze jajniki są jakby nieczynne i trzeba je bombardowania wysoka dawka Fsh ale wcale tak nie musi być. Natomiast niskie AMH świadczy ze w jajniku naprawdę nic już nie ma...i tak u kobiet po menopauzie czy usunięciu jajnika stężenie AMH jest b niskie lub zerowe, a w pcos z racji zwiększonej liczby nie dojrzałych pęcherzyków jest podwyższone

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 6 października 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak u młodych kobiet najczęściej Fsh jest prawidłowe, a AMH wyszło ponad normę co potwierdziło ze pęcherzyki w jajniku są, w nadmiarze, ale nie dojrzewają. Na podstawie tego wyniku podjęto decyzję o stymulacji cykli

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa coz za super dzien! Dostalam zasilek!

  • Martka89 Autorytet
    Postów: 1286 865

    Wysłany: 6 października 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki znów zasiłek? :)

    w4sqyx8dc6bykj5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chorobowy, postraszyli mnie ze w najlepszym wypadku dostane do 20 pazdziernika ale najpewniej pozniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn że w pracy się postarali? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak. Nie wiem ale dobrze kasa jest bo juz bylismy na skraju bankructwa ;p

  • AnnaKliwijska Autorytet
    Postów: 1145 320

    Wysłany: 7 października 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Ja od rana dzwoniłam do ZUSu, żeby się dowiedzieć, jak to wygląda z zasiłkeim macierzyńskim w moim wypadku, wszystko już wiem, nie jest źle.
    Ale przyznam,ze wczoraj czulam sie mega skołowana i zdołowana, mialam jakies głupie wyrzuty sumienia, że wzięłam to wolne, koniec świata.

    No nic, teraz się cieszę ostatnim dniem wolnego, idę po nowy telefon i mam nadzieję, że to mi osłodzi jutrzejszy stres powiedzenia w pracy o ciąży!


    Dobrego dnia :)

    Niu - jak tam brzuchol?

    7v8rikgni12rlaff.png
‹‹ 562 563 564 565 566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ