X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Październikowe starania
Odpowiedz

Październikowe starania

Oceń ten wątek:
  • Zetka Autorytet
    Postów: 3307 3692

    Wysłany: 25 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika, a z reguły ilu dniowe masz cykle?

    82doh371efo4yjxe.png
    82doh371ee36m5no.png
  • Zetka Autorytet
    Postów: 3307 3692

    Wysłany: 25 października 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozgadana wrote:
    A mi of znowu już 3 raz przeniósł owulacje o 1 dzień. Ja jestem przekonana że była 20 dc (ból jajników w nocy z 19/20dc 20 dc, śluz jak bj do południa a po południu już tylko ćmienie jajników)
    Możecie zerknąć na wykres?

    A nie 20dc?
    A kiedy najbardziej bolały Cie jajniki?

    82doh371efo4yjxe.png
    82doh371ee36m5no.png
  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 25 października 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już chyba za dużo myślę, ale przeanalizowałam moje wykresy z ostatnich 7 msc i tylko raz, jednego dnia wystąpiła u mnie temperatura 36,7 przed owulacją, tak to zawsze niższa, a po owulacji rosła od 36,7 (termometr ten sam od zawsze). Czy aż tak była by zaburzona, żeby skoczyć o 3 kreski? A potem dwa następne dni już nie była zaburzona, a też jest wyższa niż zwykle.. No nic nowego już nie wymyślę, nie ma co analizować, ale dziwny ten mój wykres w tym miesiącu, może to zioła pozaburzały temperaturę.

    Zetka z reguły 31-32 dni, faza lutealna 14 dni więc ten 18dc na owulację by się zgadzał, bo tak zazwyczaj mam, ale to mój pierwszy cykl z ziołami i wykres wygląda bardzo inaczej niż zwykle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2014, 11:32

  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 25 października 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zetka wrote:
    A nie 20dc?
    A kiedy najbardziej bolały Cie jajniki?

    Zetka właśnie w 20 dc. w ncy z 19/20 obudził mnie ból jajnika prawego konkretnie a potem przez dzień bolały oba..
    Jak tak bede rozmyślała na okrągło to dojde to tego zaraz że jeszcze owu nie było :P

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 25 października 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie plany na dziś macie? Ja może w końcu ogarne bałagan :P

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martika wrote:
    Ja już chyba za dużo myślę, ale przeanalizowałam moje wykresy z ostatnich 7 msc i tylko raz, jednego dnia wystąpiła u mnie temperatura 36,7 przed owulacją, tak to zawsze niższa, a po owulacji rosła od 36,7 (termometr ten sam od zawsze). Czy aż tak była by zaburzona, żeby skoczyć o 3 kreski? A potem dwa następne dni już nie była zaburzona, a też jest wyższa niż zwykle.. No nic nowego już nie wymyślę, nie ma co analizować, ale dziwny ten mój wykres w tym miesiącu, może to zioła pozaburzały temperaturę.

    Zetka z reguły 31-32 dni, faza lutealna 14 dni więc ten 18dc na owulację by się zgadzał, bo tak zazwyczaj mam, ale to mój pierwszy cykl z ziołami i wykres wygląda bardzo inaczej niż zwykle.
    Cierpliwości to my nie mamy :-)

  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 25 października 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25staraczka25 wrote:
    Spoko to ja już zaznaczam mężowi że seks między 2 a 5 w nocy i nie ma mowy o negocjacjach :-D

    I jeszcze ponoć w miesiącu urodzin Twoich i coś tam z księżycem było, że chyba jak idzie do pełni, a nie jak się zmniejsza:D Gdzieś są w internecie te Jego zalecenia.

  • Agaja Ekspertka
    Postów: 137 271

    Wysłany: 25 października 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika, ja też bym się u Ciebie skłaniała ku 18 dc. A zazwyczaj jak długą masz pierwszą fazę? Ten 12 mi tam wcale nie pasuje- skąd potem tyle śluzu?

    Rozgadana, ja czasem też nie rozumiem, jak of wyznacza te linie i potem przesuwa jak mu się podoba ;) U Ciebie bym powiedziała, że 20-tego już było po owu...


    A moja owulacja w tym cyklu trochę mnie robi w konia. Wczoraj miałam ten okropny ból-kilka minut ostrego kłucia w podbrzuszu, że aż się zwijałam na krześle. Potem przeszło i wieczorem lekkie ćmienie w jajnikach. I po południu nie miałam też już śluzu, a wcześniej niemalże jezioro ;) Także na chłopski rozum byłam pewna, że owu była i dziś rano zobaczę skok temperatury.

    No i przyszedł poranek- o 6, kiedy normalnie mierzę tempkę, coś źle po ciemku nacisnęłam, zasnęłam i temperatura się nie zmierzyła :/
    Potem zmierzyłam o 8:30 i było 36,35 (czyli bez skoku).
    Ale ponieważ nie mogłam w to uwierzyć, zmierzyłam jeszcze raz pół godziny później (z tym że w międzyczasie trochę się przewalałam w łóżku z boku na bok :P) no i 36,67!
    Czy w ciągu pół godziny mógł nastąpić skok, czy to moje poranne przewracanie? Jak myślicie?

    Bo ten pęcherzyk już musiał pęknąć! Skoro we wtorek miał 20 mm...
    Naczytałam się też niestety, że jak urośnie za duży, to się do niczego nie nadaje i może sobie wtedy pękać ile chce, ale ciąży to z niego nie będzie.

    Sama nie wiem...

  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 25 października 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozgadana wrote:
    Dziewczyny jakie plany na dziś macie? Ja może w końcu ogarne bałagan :P

    No ja właśnie mam w planach sprzątanie i pochowanie rzeczy letnich, a wyciągnięcie zimowych. I już właśnie idę to robić, bo patrząc na mój wykres to zaraz osiwieję, a mąż już ze szmatką lata:D

  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 25 października 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaja wrote:
    Martika, ja też bym się u Ciebie skłaniała ku 18 dc. A zazwyczaj jak długą masz pierwszą fazę? Ten 12 mi tam wcale nie pasuje- skąd potem tyle śluzu?

    Rozgadana, ja czasem też nie rozumiem, jak of wyznacza te linie i potem przesuwa jak mu się podoba ;) U Ciebie bym powiedziała, że 20-tego już było po owu...


    A moja owulacja w tym cyklu trochę mnie robi w konia. Wczoraj miałam ten okropny ból-kilka minut ostrego kłucia w podbrzuszu, że aż się zwijałam na krześle. Potem przeszło i wieczorem lekkie ćmienie w jajnikach. I po południu nie miałam też już śluzu, a wcześniej niemalże jezioro ;) Także na chłopski rozum byłam pewna, że owu była i dziś rano zobaczę skok temperatury.

    No i przyszedł poranek- o 6, kiedy normalnie mierzę tempkę, coś źle po ciemku nacisnęłam, zasnęłam i temperatura się nie zmierzyła :/
    Potem zmierzyłam o 8:30 i było 36,35 (czyli bez skoku).
    Ale ponieważ nie mogłam w to uwierzyć, zmierzyłam jeszcze raz pół godziny później (z tym że w międzyczasie trochę się przewalałam w łóżku z boku na bok :P) no i 36,67!
    Czy w ciągu pół godziny mógł nastąpić skok, czy to moje poranne przewracanie? Jak myślicie?

    Bo ten pęcherzyk już musiał pęknąć! Skoro we wtorek miał 20 mm...
    Naczytałam się też niestety, że jak urośnie za duży, to się do niczego nie nadaje i może sobie wtedy pękać ile chce, ale ciąży to z niego nie będzie.

    Sama nie wiem...

    Kochana, ja zawsze w okolicach owulacji miałam okropny ból jajnika i powiem Ci, że postanowiłam sobie, że pójdę to sprawdzić na usg w tym cyklu, bo jajniki pobolewały mnie potem aż do @ i pomyślałam sobie, że to musi być jakiś stan patologiczny i że może przestały mi pękać pęcherzyki (to by się zgadzało z tym, że nastąpiło to wraz z pogorszeniem wyników tsh) i wiesz co, pomogły mi zioła i w końcu nie poszłam na to usg. Od tego cyklu je pije i poza tym, że się wkurzam na zawirowania z temperaturą to jajniki ćmiły mnie do prawdopodobnej owulacji, potem bolały dość intensywnie w jej okolicach, ale nie tak, że się zwijałam jak w ostatnich cyklach i teraz już ich nie czuję więc może faktycznie pęcherzyk Ci przerósł..
    Ale pamiętaj też, że skok może nastąpić do 3 dni po owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2014, 11:44

  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 25 października 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaja a zawsze masz takie podobne temperatury jak w tym cyklu? bo u mnie się nie zdarza, no ale mam nadzieję że jutro skok już będzie :)

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 25 października 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 21:46

    Rozgadana, Madlene84, 25staraczka25 lubią tę wiadomość

  • Agaja Ekspertka
    Postów: 137 271

    Wysłany: 25 października 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozgadana wrote:
    Agaja a zawsze masz takie podobne temperatury jak w tym cyklu? bo u mnie się nie zdarza, no ale mam nadzieję że jutro skok już będzie :)


    No właśnie aż tylu dni takich samych temperatur to jeszcze nie miałam. Ale termometr sie nie zepsuł, bo potem pokazał mi te 36,67 więc chyba jestem taka "równa" w tym miesiącu po prostu.


    W ogóle to kolejna rzecz skłania mnie do myślenia, że owu już była- dzisiaj zaczęła mnie boleć jak zwykle po owulacji lewa pierś. Zazwyczaj dzieje się to już po skoku temperatury, ale może teraz jest inaczej...

    Ja wogóle od tygodnia biorę dostinex na zbicie prolaktyny więc te zmiany w stosunku do poprzednich cykli mogą być z tym związane.

  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 25 października 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martika wrote:
    14 dni:)

    She Wolf dodaj sobie do niego limonki, albo jakiegoś domowego soku to będziesz miała taki kisielek:)

    I nie powinno się kupować zmielonego, ani mielić wcześniej, bo traci wartości, od razu po zmieleniu trzeba spożywać.

    Cosma nie robiłam tych badań więc nie pomogę.

    Dziewczyny po owulacji już nie grzebcie żeby nie przeszkadzać w zagnieżdżeniu i w ogóle ograniczcie grzebanko do koniecznego minimum, bo jak bakterie sie dostaną to jeszcze biedy sobie narobicie.

    Dziekuje Ci bardzo! Taki prosty sposob a jaki skuteczny - troche soczku i od razu poszlo lepiej :D
    Niestety kupilam juz zmielony, wiec bede pila poki nie kupie w ziarenkach. Moze choc troche pomoze :)

    Ja badam szyjke po owulce tez, ale dbam zeby miec wyszorowane raczki ;)

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 25 października 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 21:46

  • Madlene84 Autorytet
    Postów: 1721 1007

    Wysłany: 25 października 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka przykro mi ze chorujesz. Ale nie daj się. .. wracaj szybko do zdrowia! Gdzie Ty sie tak urzadzilas swoja droga?!

    Martika już tyle nie analizuj tego wykresu bo zwariujesz! Czy byla 18 czy 12 było ♡ w poblizu wiec bedzie dobrze! No ale sluz na moje oko wskazywałby tego 18 jednak.

    Ja wlasnie siedze na sali gimnastycznej patrzac jak corcia cwiczy stawanie na rekach. Mialam czytac ksiazke... a czytam Was oczywiscie. Popoludnie i wieczor zamierzam leniuchowac... podobnie jutro i caly nastepny tydzien :P

    Emilka 10 lat & Davidek 7 & Philipek ♡
    zrz6e6ydhjw308do.png
  • Zetka Autorytet
    Postów: 3307 3692

    Wysłany: 25 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka, no właśnie co się dzieje? Wkurzające jest to że jak się staramy to jakieś chorobska przychodzą. Ja dziś miałam atak żołądka ściskal mnie ze się poryczalam z bólu. Wzięłam nospa i ranigast i teraz się boje czy to nie będzie miało złego wpływu na ew. zaciazenie. A już miałam 5 lat spokoju z tym żołądkiem :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2014, 16:00

    82doh371efo4yjxe.png
    82doh371ee36m5no.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene84 wrote:
    Staraczka przykro mi ze chorujesz. Ale nie daj się. .. wracaj szybko do zdrowia! Gdzie Ty sie tak urzadzilas swoja droga?!

    Martika już tyle nie analizuj tego wykresu bo zwariujesz! Czy byla 18 czy 12 było ♡ w poblizu wiec bedzie dobrze! No ale sluz na moje oko wskazywałby tego 18 jednak.

    Ja wlasnie siedze na sali gimnastycznej patrzac jak corcia cwiczy stawanie na rekach. Mialam czytac ksiazke... a czytam Was oczywiscie. Popoludnie i wieczor zamierzam leniuchowac... podobnie jutro i caly nastepny tydzien :P
    W domu :P albo w pracy :)
    Tak obowiązkowa lektura ovufriend :D wszystko w jednym :D trochę dramatu komedii a i nawet medycna też jest ;)

  • Zetka Autorytet
    Postów: 3307 3692

    Wysłany: 25 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlene84, czemu dopiero 14dc chcesz robić testy? Ilu dniowe masz cykle?

    82doh371efo4yjxe.png
    82doh371ee36m5no.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zetka wrote:
    Staraczka, no właśnie co się dzieje? Wkurzające jest to że jak się staramy to jakieś chorobska przychodzą. Ja dziś miałam atak żołądka ściskal mnie ze się poryczalam z bólu. Wzięłam nospa i ranigast i teraz się boje czy to nie będzie miało złego wpływu na ew. zaciazenie. A już miałam 5 lat spokoju z tym żołądkiem :(
    nospa jest całkowicie bezpieczna dla ciąży nawet polecana w ciąży jak są jakieś bole brzucha ... do do ranigastu nie wiem ale chyba tez nie ma jakiegoś wpływu ;) nie ma się co martwic na zapas :*

    wszystko kolorowo nie może być :/ trochę dobijające ale prawdziwe .... :/

‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ