X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • TuMon Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 21 listopada 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Odpowiedźcie proszę, czy to normalne... miałam normalnie okres, dzisiaj jest 5 dzień. Od poniedziałku pojawił się dziwny sluz z domieszką bordu? Plamilam tak przez 2 dni ale oficjalnie zmora przyszła 17go. Dzisiaj nic nie było- 0 zbliżenia (tylko bezpieczne przytulanki)i... będąc za potrzebą zobaczyłam szklisty (taki jak slimak zostawia) śluz malo tego... byl on bardzo rozciągliwy (jak klej taki... nie wiem jak to opisać żebyście wiedziały... hmm czasami na takie gluty są przyklejane karty sim?) Był bezwonny i nie było go wiele. Wiecie może co to może być albo któraś tak miała? A i miałam dzisiaj lekkie skurcze podbrzusze... jajników ale bardzo delikatne i nie trwały długo...z pare sekund. Nie chcę słów pocieszenia tylko obiektywnej opinii kobiet, bo wiadomo... z mężem o tym nie porozmawiam 🙃 Miałam jeszcze tampona. Wystraszylam się, bo odkąd się staramy moj organizm mnie zaskakuje, a jednocześnie niepokoi. A moje piersi są jędrne od sporego czasu. Dzisiaj kupiłam testy owulacyjne, wiec od wtorku będę monitorować. Jak teraz nie zaskoczę to pójdę do ginekologa prywatnie, mieszkam w Londynie wiec tutaj nie ma takiej pomocy, a dopiero w drugim chyba trymestrze.


    Rozpisałam się...
    Pozdrawiam 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2021, 19:32

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 21 listopada 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TuMon wrote:
    Cześć dziewczyny.

    Odpowiedźcie proszę, czy to normalne... miałam normalnie okres, dzisiaj jest 5 dzień. Od poniedziałku pojawił się dziwny sluz z domieszką bordu? Plamilam tak przez 2 dni ale oficjalnie zmora przyszła 17go. Dzisiaj nic nie było- 0 zbliżenia (tylko bezpieczne przytulanki)i... będąc za potrzebą zobaczyłam szklisty (taki jak slimak zostawia) śluz malo tego... byl on bardzo rozciągliwy (jak klej taki... nie wiem jak to opisać żebyście wiedziały... hmm czasami na takie gluty są przyklejane karty sim?) Był bezwonny i nie było go wiele. Wiecie może co to może być albo któraś tak miała? A i miałam dzisiaj lekkie skurcze podbrzusze... jajników ale bardzo delikatne i nie trwały długo...z pare sekund. Nie chcę słów pocieszenia tylko obiektywnej opinii kobiet, bo wiadomo... z mężem o tym nie porozmawiam 🙃 Miałam jeszcze tampona. Wystraszylam się, bo odkąd się staramy moj organizm mnie zaskakuje, a jednocześnie niepokoi. A moje piersi są jędrne od sporego czasu. Dzisiaj kupiłam testy owulacyjne, wiec od wtorku będę monitorować. Jak teraz nie zaskoczę to pójdę do ginekologa prywatnie, mieszkam w Londynie wiec tutaj nie ma takiej pomocy, a dopiero w drugim chyba trymestrze.


    Rozpisałam się...
    Pozdrawiam 🙂
    Hej. Wydaje mi się że to objawy zwyczajnej owulacji. Osobiście znam kilka dziewczyn, które zaszły w ciążę w trakcie miesiączki ;) z punktu widzenia fizjologii - wydaje się to niemożliwe,ale życie lubi zaskakiwać :)

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 29 listopada 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza 🙈 każda z nas działa chyba ile może😅

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 30 listopada 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Ale tu cisza 🙈 każda z nas działa chyba ile może😅
    Ja czekam na owulke ale jeszcze 2 tygodnie 😂😂😂

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Karcix Przyjaciółka
    Postów: 103 49

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😏 a ja odpuszczam, ale trzymam kciuki za Was 🤗

  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej! Karcix czemu odpuszczasz, co się dzieje?

    Ja jestem około 4-5 dpo i czekam na dobry moment na testowanie. Dzisiaj jakiś taki dziwny ból w brzuchu poczułam więc oczywiście sobie wkręcam, że zagnieżdżenie 😅 zobaczymy, myślę że machnę jakiś teścik na mikołajki.

    A jak tam u reszty? Opowiadajcie

    Kira lubi tę wiadomość

    age.png
  • TuMon Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    U mnie 3 cykle i nic, a obecnie 4. Jak ma być to będzie. Dzisiaj 2 dni po ovu, lepki, gesty mleczny sluz (czytałam na forach i w internecie artykuły i na każdym co innego piszą, więc wypada mi poprostu żyć w niewiedzy jakie są poczynania w środku 😆), a po wpisywaniu objawów w aptece to juz w ogóle wykres pokazuje, że okres będzie po terminie... na Sylwestra- CUDOWNIE

    Ja już się nie nastawiam, bo straciłam nadzieję.
    Serio myślałam, że "to" szybka sprawa 🤷🏼‍♀️ 🙈

    Ale mam nadzieję, że u Was wszystkich jest w porządku 🙂

    Karcix, Marchewka lubią tę wiadomość

  • Karcix Przyjaciółka
    Postów: 103 49

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Heeej! Karcix czemu odpuszczasz, co się dzieje?

    Ja jestem około 4-5 dpo i czekam na dobry moment na testowanie. Dzisiaj jakiś taki dziwny ból w brzuchu poczułam więc oczywiście sobie wkręcam, że zagnieżdżenie 😅 zobaczymy, myślę że machnę jakiś teścik na mikołajki.

    A jak tam u reszty? Opowiadajcie
    Za dużo mamy z Partnerem teraz problemów, że stwierdziliśmy razem ze to bezsensu, do tego mój stan zdrowia z kręgosłupem się pogorszył i chcąc nie chcąc nie dane mi być w ciąży teraz póki tego nie zoperuje, więc przeszłam na tabletki anty, jednak nie chciałabym też zostać kaleką w wieku 28 lat (jeszcze się odmładzam, za tydzień uro 🤣) ale czytam Was cały czas i jestem z Wami serduszkiem i mam nadzieję że jak u mnie już będzie wszystko w porządku to i ja się pochwalę radosna nowina 😏

    Felinka94, Wjedzma lubią tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcix z pewnością wszystko się uda <3 życzę Ci zdrówka ;* i nie opuszczaj nas :) a na tym usg byłaś?

    Mi bóle jajników praktycznie ustały. Czekam na owulację choć i tak na pewno nic z tego nie będzie. 11 miesięcy nie było więc i w tym z pewnością też nie będzie. Mąż nie chce nadal słyszeć o lekarzu, pewnie na owulke nie tryśnie także nie nastawiam się 🙄

    Karcix lubi tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Heeej! Karcix czemu odpuszczasz, co się dzieje?

    Ja jestem około 4-5 dpo i czekam na dobry moment na testowanie. Dzisiaj jakiś taki dziwny ból w brzuchu poczułam więc oczywiście sobie wkręcam, że zagnieżdżenie 😅 zobaczymy, myślę że machnę jakiś teścik na mikołajki.

    A jak tam u reszty? Opowiadajcie

    Trzymam 🤞 za Ciebie i dwie krechy :) :)

    Wjedzma, Marchewka lubią tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcix życzę Ci dużo zdrowia i żeby się wszystko poukładało <3 a co tam Ci sie dzieje z kręgosłupem jeśli mogę podpytać?

    Felinka ach ta męska duma... Od tego są lekarze żeby pomóc, trzeba mu jakoś mądrze wiercic dziure w brzuchu. Dziękuję i również trzymam kciuki za owocną owulacje :D <3

    Ja to dzisiaj cały dzień miałam takie napadowe kłucie w lewym jajniku że mi dech zapierało. Gdyby nie to, że miałam kontrolę miesiąc temu to bym się bała że mam jakąś torbiel 🙈

    Karcix lubi tę wiadomość

    age.png
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Karcix życzę Ci dużo zdrowia i żeby się wszystko poukładało <3 a co tam Ci sie dzieje z kręgosłupem jeśli mogę podpytać?

    Felinka ach ta męska duma... Od tego są lekarze żeby pomóc, trzeba mu jakoś mądrze wiercic dziure w brzuchu. Dziękuję i również trzymam kciuki za owocną owulacje :D <3

    Ja to dzisiaj cały dzień miałam takie napadowe kłucie w lewym jajniku że mi dech zapierało. Gdyby nie to, że miałam kontrolę miesiąc temu to bym się bała że mam jakąś torbiel 🙈
    Mnie jajniki darły od 4dc 😳 wczoraj cudownie zaczęły puszczać, dziś jakieś lekkie wiercenie z prawej strony 🤷🏻‍♀️ nasze organizmy są pokręcone. Faceci nie mają takich problemów 🤦🏻‍♀️

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcix wrote:
    Za dużo mamy z Partnerem teraz problemów, że stwierdziliśmy razem ze to bezsensu, do tego mój stan zdrowia z kręgosłupem się pogorszył i chcąc nie chcąc nie dane mi być w ciąży teraz póki tego nie zoperuje, więc przeszłam na tabletki anty, jednak nie chciałabym też zostać kaleką w wieku 28 lat (jeszcze się odmładzam, za tydzień uro 🤣) ale czytam Was cały czas i jestem z Wami serduszkiem i mam nadzieję że jak u mnie już będzie wszystko w porządku to i ja się pochwalę radosna nowina 😏
    Karcix !
    Trzymaj się tam! Zdrówka życzę  bardzo mocno! Tez mam jakieś problemy z kręgosłupem.  Dokładnie nie wiem jeszcze co  bo dopiero dziś mam wizyte u ortopedy ale opis zdjęcia rtg nie napawa optymizmem.
    Ja jestem dzis 4dpo. Trochę odpuściłam  psychicznie.  Nie nastawiam się.  Chociaż nie powiem, byłabym mega szczęśliwa gdyby okazało się że to strzał w 10 😅
    Bylam na wizycie kontrolnej u gin. Powiedziała: kochajcie się kiedy chcecie jak chcecie i ile chcecie beż względu na dni plodne. Także zobaczymy.
    Dodatkowo przyplątało  mi się przeziębienie i zapalenie pęcherza więc czuje się wspaniałe.
    Trzymam kciuki za resztę  dziewczyn 🧡
    Ps. Moja psiapsi starała się równe 11 miesięcy i ku jej zaskoczeniu 2 dni temu wyslala mi pozytywny test bez cienia wątpliwości. Pierwsza bete  miała coś  ponad 200.
    Także... nic straconego :) starajmy się!

    Karcix, Kira, Wjedzma lubią tę wiadomość

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim!
    Chciałabym prosić o podzielenie się doświadczeniem w sprawie bólu okresowego, który jednak okresu nie zwiastował :) Może są tutaj kobietki, które w danym cyklu zaszły w ciążę, mimo, że brzuch bolał i bolał, a @ nie przyszedł :)
    Ciekawi mnie ten temat bardzo. Jestem ok. 3-4 dpo (miałam swoją pierwszą IUI, teoretycznie idealnie w dzień owulacji) i jak tylko ustały delikatne niedogodności po IUI to zaczęłam odczuwać niewielkie pobolewania, jakby troszkę okresowe. Bardzo wsłuchuję się w swój organizm, raz, że długo się staramy, a dwa, że mocno liczę na powodzenie IUI. A nadmienię, że zazwyczaj tuż po owulacji natychmiast bolał mnie brzuch i już wiedziałam, że za 2 tygodnie okres będzie na bank!

    Będę baaaaardzo wdzięczna za jakiekolwiek głosy w tej sprawie, bo czytałam wypowiedzi w internetach, że czasami ból boli, a ciąża jest!

    Dzięki!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Nikaaaa Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Hej wszystkim!
    Chciałabym prosić o podzielenie się doświadczeniem w sprawie bólu okresowego, który jednak okresu nie zwiastował :) Może są tutaj kobietki, które w danym cyklu zaszły w ciążę, mimo, że brzuch bolał i bolał, a @ nie przyszedł :)
    Ciekawi mnie ten temat bardzo. Jestem ok. 3-4 dpo (miałam swoją pierwszą IUI, teoretycznie idealnie w dzień owulacji) i jak tylko ustały delikatne niedogodności po IUI to zaczęłam odczuwać niewielkie pobolewania, jakby troszkę okresowe. Bardzo wsłuchuję się w swój organizm, raz, że długo się staramy, a dwa, że mocno liczę na powodzenie IUI. A nadmienię, że zazwyczaj tuż po owulacji natychmiast bolał mnie brzuch i już wiedziałam, że za 2 tygodnie okres będzie na bank!

    Będę baaaaardzo wdzięczna za jakiekolwiek głosy w tej sprawie, bo czytałam wypowiedzi w internetach, że czasami ból boli, a ciąża jest!

    Dzięki!

    Też chętnie się dowiem, 3 dpo zaczęły mnie boleć jajniki i podbrzusze. Okres mam dostać we wtorek ale po cichu liczę że go nie dostanę.

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Karcix z pewnością wszystko się uda <3 życzę Ci zdrówka ;* i nie opuszczaj nas :) a na tym usg byłaś?

    Mi bóle jajników praktycznie ustały. Czekam na owulację choć i tak na pewno nic z tego nie będzie. 11 miesięcy nie było więc i w tym z pewnością też nie będzie. Mąż nie chce nadal słyszeć o lekarzu, pewnie na owulke nie tryśnie także nie nastawiam się 🙄

    Kochana łącze się z Toba w bólu. Mój mi wczoraj zrobil awanturę ze jest zmęczony i dosłownie "owulacja miala byc gdzieś koło weekendu bo on musi odpoczac"...
    Jak jakiś dzieciak się zachował...

    Przesyłam Ci bardzo mocne uściski i ciepłe myśli. Martwienie się tym nie pomoże.

    Felinka94 lubi tę wiadomość

  • Karcix Przyjaciółka
    Postów: 103 49

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie poddawajcie się i walczcie o dwie kreseczki ❤️

    A ja mam skoliozę prawostronną, dysk centralny uszkodzony, zniekształcony i uciska mi na korzonki i było super do czasu. A jeszcze zaczęłam pracę to już wgl.

  • sara9555 Autorytet
    Postów: 469 312

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o złe poczucie w ciąży to miałam tak kiedy miał przyjść okres, że tak fatalnie się czułam.. Jak połamana normalnie. Tak mnie bolał brzuch mocno, nogi, głowa, masakra. Napisałam mężowi wtedy, że jutro na pewno będzie okres. Ale już nie przyszedł :)

    Felinka94, Tedka lubią tę wiadomość

  • TuMon Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zazdroszczę Wam tych objawów 🤣- żeby nie było to zdrowa zazdrość 😁👌🏻

  • DIDI Ekspertka
    Postów: 204 69

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sara9555 wrote:
    Jeśli chodzi o złe poczucie w ciąży to miałam tak kiedy miał przyjść okres, że tak fatalnie się czułam.. Jak połamana normalnie. Tak mnie bolał brzuch mocno, nogi, głowa, masakra. Napisałam mężowi wtedy, że jutro na pewno będzie okres. Ale już nie przyszedł :)
    A ile czasu się staraliście ? Ja zastanawiam się co mogę zrobić żeby nie myśleć "moze tym razem się uda"

‹‹ 1083 1084 1085 1086 1087 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ