X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 18 lipca 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DIDI wrote:
    Dzieki dziewczyny za rady 😊🥰
    Wrzuciłam trochę na luz. Czuje się lepiej z tym. A i częściej chodzę siku, czasem mnie mdli cAsem nie :) faktycznie to loteria
    Super 😁 teraz Twój spokój jest najważniejszy, żeby dzieciątko tez było spokojne i zdrowe 😁
    Te dolegliwości we wczesnej ciąży to jest totalna loteria 😆

    Ale powiem Ci że ja na poczatku też bardzo się stresowałam każdym objawem lub jak z dnia na dzień znikał ten objaw :) i mimo że jestem już w 6 miesiącu i dzieć zdrowiutki, to i tak na każde usg idę zestresowana :)

    mlia lubi tę wiadomość

  • Ewelape1504 Ekspertka
    Postów: 145 132

    Wysłany: 21 lipca 2022, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w poprzedniej ciąży : pikanie jajników,ból piersi , ból brzucha jak na @ a kilka dni przed @ był cień cienia na teście ❤️

    Aktualnie z testowaniem jeszcze czekam ale objawy mam podobne tzn sutki mam wrażliwe , kłucia w podbrzuszu i lekkie ciągnięcie , czasami ból jak na @. Do miesiączki jeszcze tydzień , zobaczymy ;)

    Mała87, casil lubią tę wiadomość

    18.09 blada kreska na tescie
    21.09-13 dpo : Beta HCG 153
    24.09 dwie tłuste krechy❤️
    30.09Beta HCG 7490, widoczny pęcherzyk 8 mm i żółtkowy 4 mm.
    06.06.2021-na świat przyszedł Adaś ❤️
  • PaupauG Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 lipca 2022, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jestem nowa ale stara.
    Kiedyś tu byłam.. w 2016 i 2017...
    O synka 2.5 roku starań.
    Córka wyszła szybko i przypadkiem.
    A teraz pierwszy cykl starań.
    Mam 27 dc.
    Objawów pełno. Owu 19/20 lipca.
    Pobolewa mnie podbrzusze ale test ujemny. Chyba się nie udało jednak...

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 31 lipca 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaupauG wrote:
    Hej! Jestem nowa ale stara.
    Kiedyś tu byłam.. w 2016 i 2017...
    O synka 2.5 roku starań.
    Córka wyszła szybko i przypadkiem.
    A teraz pierwszy cykl starań.
    Mam 27 dc.
    Objawów pełno. Owu 19/20 lipca.
    Pobolewa mnie podbrzusze ale test ujemny. Chyba się nie udało jednak...
    Może za wcześnie na testy:)

    casil lubi tę wiadomość

  • Karotka123 Koleżanka
    Postów: 49 40

    Wysłany: 31 lipca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaupauG wrote:
    Hej! Jestem nowa ale stara.
    Kiedyś tu byłam.. w 2016 i 2017...
    O synka 2.5 roku starań.
    Córka wyszła szybko i przypadkiem.
    A teraz pierwszy cykl starań.
    Mam 27 dc.
    Objawów pełno. Owu 19/20 lipca.
    Pobolewa mnie podbrzusze ale test ujemny. Chyba się nie udało jednak...
    Za szybko, ja też tak miałam owu i nie testuje jeszcze. Kiedy masz termin @?

  • Nadiiaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Mam do Was pytanie, wiem że najlepiej zrobić testy ale nie mam w teraz takiej możliwości.

    Niecały tydzień po owu (12/13.07) obudził mnie w nocy straszny ukłucie w brzuchu co trwało kilka minut i potem przeszło, a następnego dnia rano miałam straszne mdłości. Potem przez kolejny tydzień dopadło mnie znikąd przeziębienie, dosłownie z dnia na dzień. Poźniej w ciągu tygodnia czasami dopadały mnie mdłości, jednego dnia miałam biegunkę.. Czasem mam jeszcze takie niespodziewane ukłucia w jajnikach. Cykle mam zwykle 27 dniowe, +-2 dni, dzisiaj 33 dzień i brak @.. Śluz jest białawy, lepki i bez zapachu i nic nie wskazuje na to żeby przyszła @. Dzisiaj w nocy dodatkowo znowu mdłości a od rana biegunka.. Jeszcze byłam na spacerze to taka zadyszka jakbym z 10 km przebiegła :/

    Czy któraś też tak miała? Mogą być to objawy ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 12:08

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiiaa wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Mam do Was pytanie, wiem że najlepiej zrobić testy ale nie mam w teraz takiej możliwości.

    Niecały tydzień po owu (12/13.07) obudził mnie w nocy straszny ukłucie w brzuchu co trwało kilka minut i potem przeszło, a następnego dnia rano miałam straszne mdłości. Potem przez kolejny tydzień dopadło mnie znikąd przeziębienie, dosłownie z dnia na dzień. Poźniej w ciągu tygodnia czasami dopadały mnie mdłości, jednego dnia miałam biegunkę.. Czasem mam jeszcze takie niespodziewane ukłucia w jajnikach. Cykle mam zwykle 27 dniowe, +-2 dni, dzisiaj 33 dzień i brak @.. Śluz jest białawy, lepki i bez zapachu i nic nie wskazuje na to żeby przyszła @. Dzisiaj w nocy dodatkowo znowu mdłości a od rana biegunka.. Jeszcze byłam na spacerze to taka zadyszka jakbym z 10 km przebiegła :/

    Czy któraś też tak miała? Mogą być to objawy ciąży?
    Mogą ale nie muszą 😁 to takie gdybanie, jak będziesz miała możliwość to zrobić test 😁
    Ja mdłości, i zmęczenie odczułam dopiero około 7 tygodnia ciąży :) pierwsze objawy to było brak @ i zawroty głowy :) ale wiadomo, każda inaczej 😁
    Zrób test i daj znać 😁

    Nadiiaa lubi tę wiadomość

  • Nadiiaa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki test polecacie? Chodzi mi o pełną nazwę żeby dokładnie wiedzieć jako kupić 😊

    Dzisiaj wieczorem już coś powinno wyjść czy lepiej poczekać do rana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2022, 09:24

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadiiaa wrote:
    A jaki test polecacie? Chodzi mi o pełną nazwę żeby dokładnie wiedzieć jako kupić 😊

    Dzisiaj wieczorem już coś powinno wyjść czy lepiej poczekać do rana?
    Ja robiłam testy testeo i mnie nie oszukały, ale spotkałam się z opiniami na forum że pokazywały wynik fałszywy :)
    Zalecają robić test z siku porannego :) ale myślę że jeśli jest coś na rzeczy to z późniejszego tez powinno wyjść ;)
    Mi z porannego wyszły kreski bardzo wyraźne, a z popołudniowego ledwo widoczne :)

    Nadiiaa lubi tę wiadomość

  • Nowa97 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 jestem tutaj nowa i mam do was pytanie, jak to u was wyglada/wyglądało? Opiszę mniej więcej jak to u mnie wygląda. Cykle ok 30-32 dni. Ostatni okres dostałam 26 lipca, 24 i 25 lipca miałam delikatne plamienia różowe i brązowe. Podczas @ strasznie bolał mnie brzuch, krwi nie było jakoś bardzo dużo. Od zakończenia miesiączki codziennie boli mnie podbrzusze. Na początku odczuwałam to jako takie ciągnięcie w dół w okolicy lewego jajnika, teraz boli całe podbrzusze i dość mocno prawy jajnik. Czasami mam tam takie dziwne uczucie ciągnięcia, babelkowania. Dzisiaj rano bardzo mnie mdliło i zwymiotowałam. Od 3 dni jestem jakas słaba i mam wrażenie że cały czas bym spala. Wczoraj również zmierzyłam temperaturę 37,2. Zarówno ja, jak i partner zauważyliśmy powiększenie piersi, ale nie bolą. Wczoraj po pracy zrobiłam dla pewności test, ale wyszedł negatywny. Śluz mam taki mleczny / biały, gesty kleisty. Dodam że 20 lipca byłam u ginekologa, miałam wykonywane usg i wszystko było w porządku. Czy któraś z was miała jakoś podobnie i mogłaby coś po dowiedzieć? Z góry dziękuję 🙂

  • mama3jki Znajoma
    Postów: 21 39

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Witam się na tym wątku bo i ja planuje testować po niedzieli :) Przewidywany termin @ na czwartek 11.08
    Jestem mamą 3 synów. W obecnym cyklu poszaleliśmy z mężem 6 dnia cyklu ( cykle 25-26 dni). Teoretycznie nic nie powinno wyjść, ale jeśli owu była 10 dnia to opcja jakaś jest :D Ten cykl jakiś dziwny od początku. Zaraz po miesiączce od 7 dnia zaczęły się bóle owulacyjne.. Sluz rozciągliwy między 10 a 12 dniem ( może był i wcześniej w środku,ale nie sprawdzałam) . Od 13 dnia susza. W 17 dniu cyklu poranna biegunka, mdłości. Wczoraj na równy tydzien przed terminem @ męczyły mnie bóle typowo okresowe, ale takie które dostaje zawsze w dzień @ , a nie az tydzien przed. Az sie zastanawiałam czy nie przyjdzie szybciej :). Ogólnie od dni płodnych cały czas mam kłucia, pobolewania jajników na zmiane raz jeden raz drugi, pobolewania w krzyżu itp.
    Kurcze z jednej strony dzieci odchowane, ale z drugiej jak tak sobie myśle to chyba będę zawiedziona jak ta miesiączka przyjdzie :)

    Trzymam kciuki za Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 10:19

    preg.png
    2005 syn ❤
    2007 👼9tc
    2008 syn ❤
    2013 syn ❤
    05.01.2023 I USG prenatalne- czekamy na Marysie 😍😍😍
    02.03 II prenatalne
    Termin 17.07.2023😍
  • A-6 Autorytet
    Postów: 1558 3079

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama3jki wrote:
    Hej dziewczyny!

    Witam się na tym wątku bo i ja planuje testować po niedzieli :) Przewidywany termin @ na czwartek 11.08
    Jestem mamą 3 synów. W obecnym cyklu poszaleliśmy z mężem 6 dnia cyklu ( cykle 25-26 dni). Teoretycznie nic nie powinno wyjść, ale jeśli owu była 10 dnia to opcja jakaś jest :D Ten cykl jakiś dziwny od początku. Zaraz po miesiączce od 7 dnia zaczęły się bóle owulacyjne.. Sluz rozciągliwy między 10 a 12 dniem ( może był i wcześniej w środku,ale nie sprawdzałam) . Od 13 dnia susza. W 17 dniu cyklu poranna biegunka, mdłości. Wczoraj na równy tydzien przed terminem @ męczyły mnie bóle typowo okresowe, ale takie które dostaje zawsze w dzień @ , a nie az tydzien przed. Az sie zastanawiałam czy nie przyjdzie szybciej :). Ogólnie od dni płodnych cały czas mam kłucia, pobolewania jajników na zmiane raz jeden raz drugi, pobolewania w krzyżu itp.
    Kurcze z jednej strony dzieci odchowane, ale z drugiej jak tak sobie myśle to chyba będę zawiedziona jak ta miesiączka przyjdzie :)

    Trzymam kciuki za Was!
    Mam podobne objawy z tymi jajnikami, i jest to nieco zastanawiające, ale sama jeszcze czekam z testem tak jak ty do poniedzieli, to będziemy próbować szczęścia razem :D

    ♀️♂️'96

    PCOS
    Krótkie fazy lutealne

    Zakończenie antykoncepcji 09.2021
    4cs (liczony)
    08.2022 cb 💔

    11.10 - kuzyn ciotecznej babki ojca cienia 😉
    12.10 - cień ⏸️, beta 21,59
    14.10 - beta 86,81 🥹
    17.10 - beta 238,8 🍀
    19.10 - beta 466,2 przyrost 83,6%
    21.10 - beta 811,4 przyrost 78% 🥺
    24.10 - beta 2343 przyrost 109,1% 🥹
    28.10 - jest pęcherzyk, 5w0d🍀
    10.11 - jest serduszko, 7w1d ❤️
    24.11 - jest ruchliwy arbuz 🍉
    08.12 - wizyta
    19.12 - niskie ryzyka, 🍉 ruchliwy, wszystko na swoim miejscu 🥹
    29.12 - 9,73 cm bobofruta, wysokie CRP, antybiotyk 🧐
    09.01.23 - czyżby chłop? 😏♂️
    19.01 - 203 gramy cudu 💫
    30.01 - prenatalne 2 trym. Wszystko w porządku, 🍉 oficjalnie staje się.. chłopcem!
    23.03 - przekroczyliśmy granicę "torebki cukru" 😉 1034g żywego ognia!
    age.png
  • Boruś Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jak dzisiejsze testy ? Mam te same objawy. Termin miesiączki około środy. Boję się robić testu.

  • Kits Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Staramy się drugi cykl. Jestem prawdopodobnie 7 dpo (mogła być wcześniej bo 2 dni kłuły mnie jajniki i śluz był typowo owulacyjny). Jutro testuję. Z objawów to częstomocz i kłucie w podbrzuszu drugi dzień. Zobaczymy, czy się udało czy to tylko głową płata figle i doszukuje się objawów 😄

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kits wrote:
    Cześć dziewczyny! Staramy się drugi cykl. Jestem prawdopodobnie 7 dpo (mogła być wcześniej bo 2 dni kłuły mnie jajniki i śluz był typowo owulacyjny). Jutro testuję. Z objawów to częstomocz i kłucie w podbrzuszu drugi dzień. Zobaczymy, czy się udało czy to tylko głową płata figle i doszukuje się objawów 😄
    Trochę za wcześnie na testy :)
    Poczekaj do dnia miesiączki, bo jutro raczej nic nie wyjdzie :)

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1796 2147

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama3jki wrote:
    Hej dziewczyny!

    Witam się na tym wątku bo i ja planuje testować po niedzieli :) Przewidywany termin @ na czwartek 11.08
    Jestem mamą 3 synów. W obecnym cyklu poszaleliśmy z mężem 6 dnia cyklu ( cykle 25-26 dni). Teoretycznie nic nie powinno wyjść, ale jeśli owu była 10 dnia to opcja jakaś jest :D Ten cykl jakiś dziwny od początku. Zaraz po miesiączce od 7 dnia zaczęły się bóle owulacyjne.. Sluz rozciągliwy między 10 a 12 dniem ( może był i wcześniej w środku,ale nie sprawdzałam) . Od 13 dnia susza. W 17 dniu cyklu poranna biegunka, mdłości. Wczoraj na równy tydzien przed terminem @ męczyły mnie bóle typowo okresowe, ale takie które dostaje zawsze w dzień @ , a nie az tydzien przed. Az sie zastanawiałam czy nie przyjdzie szybciej :). Ogólnie od dni płodnych cały czas mam kłucia, pobolewania jajników na zmiane raz jeden raz drugi, pobolewania w krzyżu itp.
    Kurcze z jednej strony dzieci odchowane, ale z drugiej jak tak sobie myśle to chyba będę zawiedziona jak ta miesiączka przyjdzie :)

    Trzymam kciuki za Was!
    Aż jestem ciekawa co z tego wyszło 😁😁😁

    Poczytuje wątek od kilku dni... mimo że obiecałam sobie kiedyś,że nie będę bo tylko zbędnie się nakręcam 🤷 i doszukuje u siebie czegokolwiek.

    Powiem Wam tak, w cyklu, w którym zaszłam wszystko było dość podobnie jak w innych cyklach - ból jak na @ brzuch i trochę krzyż, ból piersi jak zawsze już na tydzień przed @. A potem dopiero przyszły mdłości i odrzucało mnie od kawy niesamowicie, nie dało się jej pić.
    Nie nacieszyliśmy się wtedy długo tym szczęściem, niestety... No ale walczymy dalej.
    Teraz jestem w 20 dc, czekam cierpliwie... Ale odnoszę wrażenie,że wszystko już mi się w głowie miesza...i co cykl widzę u siebie coś innego i nowego. 🤦

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰

    preg.png
  • A-6 Autorytet
    Postów: 1558 3079

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak na okres z tym wyjątkiem, że nie ciągnęło mnie do słodyczy, a gdy już pojawiło się odrzucenie od zapachu pieczywa, to wiedziałam że coś jest na rzeczy 😂 żadnego bólu piersi, trochę uczucie jakbym chorobsku jakieś złapała...

    Mammisima88 lubi tę wiadomość

    ♀️♂️'96

    PCOS
    Krótkie fazy lutealne

    Zakończenie antykoncepcji 09.2021
    4cs (liczony)
    08.2022 cb 💔

    11.10 - kuzyn ciotecznej babki ojca cienia 😉
    12.10 - cień ⏸️, beta 21,59
    14.10 - beta 86,81 🥹
    17.10 - beta 238,8 🍀
    19.10 - beta 466,2 przyrost 83,6%
    21.10 - beta 811,4 przyrost 78% 🥺
    24.10 - beta 2343 przyrost 109,1% 🥹
    28.10 - jest pęcherzyk, 5w0d🍀
    10.11 - jest serduszko, 7w1d ❤️
    24.11 - jest ruchliwy arbuz 🍉
    08.12 - wizyta
    19.12 - niskie ryzyka, 🍉 ruchliwy, wszystko na swoim miejscu 🥹
    29.12 - 9,73 cm bobofruta, wysokie CRP, antybiotyk 🧐
    09.01.23 - czyżby chłop? 😏♂️
    19.01 - 203 gramy cudu 💫
    30.01 - prenatalne 2 trym. Wszystko w porządku, 🍉 oficjalnie staje się.. chłopcem!
    23.03 - przekroczyliśmy granicę "torebki cukru" 😉 1034g żywego ognia!
    age.png
  • Mammisima88 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asi wrote:
    Zapewne każda z nas w oczekiwaniu na ten moment kiedy test wyjdzie pozytywnie ,kiedy wszystko się wyjaśni, zastanawia się jakie mogą być te pierwsze wskazówki wysyłane przez nasz organizm , które generalnie nie są nigdzie zapisane ksiązkowo. A są i każda kobieta odczuwa to inaczej. Przecież ten cykl w którym dochodzi do zapłodnienia różni się od pozostałych. Bo przecież cały proces zaczyna się już zaraz po ovulacji. Jestem ciekawa waszych doświadczeń.

    U mnie pierwsze co mnie zastanowiło 🤔 bardzo dziwne i niespotykane, mianowicie czułam zapach swojego potu nawet jak się myłam pod pryszniem 🤣 Zapachy, które wcześniej nie przeszkadzały nagle stały się drażniące. Bolało mnie podbrzusze, tak jak piszecie miałam też nabrzmiałe piersi i to były takie pierwsze symptomy a potem już nudności, wymioty... ☺ Cała gama 😜

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nigdy nie pisałam na tym wątku ale z mężem postanowiliśmy mieć drugie bobo ale już bez spiny i stymulacji. W pierwszej ciąży brak objawów jakichkolwiek jedynie co to na "2" latałam z 5x dziennie i nie plamilam jak przed każda miesiączka. Przez całą ciążę gdyby nie tycie bym nie wiedziała , że w niej jestem. Obecnie nadal karmię więc raczej i tak nie zaszłam ale testowanie jak się nic nie zmieni to w przyszłym tygodniu .

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Hej dziewczyny, nigdy nie pisałam na tym wątku ale z mężem postanowiliśmy mieć drugie bobo ale już bez spiny i stymulacji. W pierwszej ciąży brak objawów jakichkolwiek jedynie co to na "2" latałam z 5x dziennie i nie plamilam jak przed każda miesiączka. Przez całą ciążę gdyby nie tycie bym nie wiedziała , że w niej jestem. Obecnie nadal karmię więc raczej i tak nie zaszłam ale testowanie jak się nic nie zmieni to w przyszłym tygodniu .
    Powodzenia ;) trzymam kciuki 😁

‹‹ 1187 1188 1189 1190 1191 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ