X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    No i u mnie negatyw dzisiaj :-) możliwe , że za szybko zrobiłam :-)
    ja też nie wytrzymałam, miałam zwyklego 25 z rossmana (musze kupić chyba ten 10 nie?)i wyszła jedna piękna tłusta krecha hehe. U mnie też ta nadzieja gaśnie... I jeszcze chyba mi się infekcja przypelętała... co polecacie?bo lekarz dopiero we wtorek a i tak nie wiem czy @ wtedy nie będę miała...
    oprócz tego wczoraj na majtkach zobaczyłam kropeczke wielkości główki szpilki krwi, i w śluzie taka sama, nie drapałam się więc to nie podrażnienie (tak sobie myślę że może to zagnieżdżenie choć wybijam szybko z głowy żeby się nie nakręcać)

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 9 listopada 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    U mnie też lekarz podejrzewał PCOS z wyników hormonów (2-krotnie zwiększony testosteron) prolaktyna wysoka, no i małe pęcherzyki czy torbiele ale po leczeniu unormowało się wszystko i znikło. Ostatnio robiłam kontrolnie badania hormonów i niby są w granicach normy ale mogłyby być lepsze.
    Muszę jeszcze zrobić sobie badania na tarczycę teraz mam urlop i muszę się za to wziąść.


    Warto zrobić tarczycę ... według mojej endokrynolog najlepszy poziom TSH powinien oscylować wokół 1 ( ja obecnie przy leczeniu mam 0,657... Powiem Ci, że jak mi w pierwszym badaniu wyszło 2,9 to endo i tak wysłała mnie na badanie ft4 ( to przy ewentualnej niedoczynności powinno być w granicach normy - nigdy powyżej czy poniżej) i przeciwciał antyTPO i antyTG - bo z objawów wynikało ze mogę mieć Hashimoto - no i wyszło...

    okazało się ze TSH 2,9 u mnie stanowiło subkliniczną niedoczynność ( tzn . niby hormony w normie a jednak objawy książkowe)

    ja już dziś nie jestem tak optymistycznie nastawiona jak wczoraj...

    na wszelki wypadek powtórzyłam test ciążowy z innej firmy i wyszła druga baardzo bladziutka kreseczka ... i tempka spadła do 36,6 :(
    niby tylko jedna kreska ale człowiek zaczyna myśleć... okresu nadal nie ma, nic nie zapowiada żeby przyszedł na szczęście ale...

    przy hashimoto czasami trudno utrzymać ciążę :( - wiem co mówię bo prawdopodobnie chorowałam już w czasie pierwszej ciąży ( miałam krwawienia w zasadzie od początku ciąży do ok 15 tygodnia - dopiero potem ustały i ciąża przebiegała już do konca wzorowo (poza niewielkim nadciśnieniem pod koniec ciąży) cały czas byłam w szpitalu na podtrzymaniu ...nikt wówczas nie wpadł na pomysł ze to może tarczyca... na szczęście synuś urodził się zdrowiutki


    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna 85 no najlepsze są te testy o czułości 10 chyba , że się robi po terminie@ to te z 25 też pokaża:-) ale ja nie należe do tych cierpliwych ♥♥
    A który u Ciebie dzień cyklu? no plamienie może świadczyć o implantacji ale nie musi ♥

    Nika 1982
    Ja w tamtym roku zaszłam w ciążę ale w 6tyg 4 dni okazało się , że ciąża obumarła i nadal nie wiem co było przyczyną :-( lekarz mówił , że tak się zdarza dlatego żadnych badań nie robiłam dodatkowych.

    A tarczycę to nie wiem jaką mam bo nie badałam. Kiedyś tam samo tsh zrobiłam ale nie pamiętam nawet jaki był wynik , dawno temu.

    Dużo kobiet ma problemy z tarczycą i jak wiedzą o tym i biorą leki to udaję się im zajść i dotrzymać ciąży. Ale tarczycą może być powodem poronienia.
    Znajoma poroniła a póżniej się okazało , że tarczyca no ale było za póżno już :-(

    Kochana temperaturą się nie martw raz spada potem wzrasta:-) idż najlepiej na Betę bo testy to różnie wychodzą. Ja przy Becie 46 miałam słabą kreskę na teście ciążowym:-)

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    No i u mnie negatyw dzisiaj :-) możliwe , że za szybko zrobiłam :-)


    nie ma co się stresować ... powiem Ci że w pierwszej ciąży ( 5 lat temu) test zrobiłam 23.01 czyli 5/6 tygodni po owulacji a kreseczka druga była ledwo widoczna !!!! na drugi dzień beta hcg 782, kolejny dzień po becie test zrobiłam już z czystej ciekawości i na pamiątkę - kreska taka słabiuteńka ze myslałam ze test wadliwy ...

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie te testy czasami oszukują !:-)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1290

    wybiorę się jutro .., dziś nie mogłam rano wyjść z domu a w laboratorium w którym robię badania (mam jedno aby móc porównywać wyniki - aby nie było różnic pomiarowych) w dniu dzisiejszym materiał do badań pobierali tylko do 11.

    Lecę jutro z samego rana i ok 11-12 będą wyniki ... jakby co dam znać :)

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a powiedzcie mi ile czasu od zagnieżdżenia test powinien wyjść dodatni?

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA 1982 no czekam na wyniki bety i Trzymam kciuki:-)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya85 wrote:
    dziewczyny a powiedzcie mi ile czasu od zagnieżdżenia test powinien wyjść dodatni?


    Po 48 godzin od zagnieżdżenia już w organizmie wytwarza się Hormon BHCG

  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    Justyna 85 no najlepsze są te testy o czułości 10 chyba , że się robi po terminie@ to te z 25 też pokaża:-) ale ja nie należe do tych cierpliwych ♥♥
    A który u Ciebie dzień cyklu? no plamienie może świadczyć o implantacji ale nie musi ♥
    ehh 26 dc, nie mierzyłam od początku temp ale tak:

    13dc wyszedł mi poz test owulacyjny (ale w tamtym miesiącu miałam monitoring i owulke miałam dopiero za 3 doby od poz.testu owu.
    18 dc zaczęłam mierzyć temp i już była wysoka, 15 i 17dc były plusy.

    dzisiaj rano test 25 wyszła jedna krecha. Jade kupić 10 i jutro powtórka.
    wcześniej przebadałam sie, monit czy owulka jest wszystko ok, tarczyca ustawiona. A i tak coś czuje że nic z tego:( bo tak jest że jak się chce to się fige ma:(
    z pierworodną w 27 miałam bladziocha i beta 50 (właśnie ogladałam testy i robiłam 25 wtedy).

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya 85
    Ciężko interpretować wykres jak od samego początku nie ma temp. A śluz czy szyjkę badasz??
    To w takim razie byłby u Ciebie 13 dpo:-) Ważne jest jak długa masz fazę lutealną.

    Jak masz 14 i jutro powinien być @@ to testy powinny Ci już wyjść. A implantacja zazwyczaj jest od 5 dnia do 12 dpo, chociaż zdażają się wyjątki:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 17:37

  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    Justya 85
    Ciężko interpretować wykres jak od samego początku nie ma temp. A śluz czy szyjkę badasz??
    To w takim razie byłby u Ciebie 13 dpo:-) Ważne jest jak długa masz fazę lutealną.

    Jak masz 14 i jutro powinien być @@ to testy powinny Ci już wyjść. A implantacja zazwyczaj jest od 5 dnia do 12 dpo, chociaż zdażają się wyjątki:-)

    szyjki nie badam nie umiem, śluz mniej więcej obczajam :) wg mnie owulka (tak jak w tamtym miesiącu) była 16dc więc jest teraz 10dpo, ale to tak jak mówie teoretycznie więc różnie może być. Zrobiłam dzisiaj test owu bo czytałam że może "przepowiadać" i mam bladziutką kreskę no ale wiadomo że to żaden znak. Jutro zrobie z rana test 10. Z pierwszą w 27dc mi wyszedł bladzioch więc zobaczymy. Najgorsze to czekanie, ale to nasz pierwszy cykl więc co ja mogę mówić w porównaniu do kilkuletnich starań...

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 10 listopada 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Następny cykl bardziej obserwuj chociaż życzę Ci aby nie był konieczny :-)

    Ja już oddałam krew wyniki po 18 :-)

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 10 listopada 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki beta hcg


    10.11 wynik 48,43 mIU/ml !!

    Znów ciąża "niespodzianka"

    Agnieszka1290

    a co słychać u Ciebie?

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 10 listopada 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    Odebrałam wyniki beta hcg


    10.11 wynik 48,43 mIU/ml !!

    Znów ciąża "niespodzianka"

    Agnieszka1290

    a co słychać u Ciebie?


    Gratuluję Kochana :-) życzę nudnych 9 miesięcy!♥♥ Do lekarza kiedy się wybierasz?

    Ja dzisiaj robiłam badania na tarczycę i bete zrobiłam przy okazji :-) nie liczę , że się udało :-( zero objawów

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 10 listopada 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1290

    wizytę umówiłam na 26.11 ( raz że wcześniej raczej i tak nic by nie zobaczył, dwa że wcześniejsze terminy mi nie pasowały w ogóle ) ..



    daj koniecznie znać co i jak :)

    brak objawów jeszcze o niczym nie świadczy... wierz mi ... ja pamiętam swoje początki w pierwszej ciąży... ZERO objawów tylko moja mama "czarownica" zmusiła mnie do zrobienia testu ... bo jak twierdziła ona po prostu "wiedziała" ze to ciąża

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero w 6 tyg widać serduszko albo czasami i póżniej dlatego nie ma co szybciej jechać :-)

    Wywaliło mi opryszczkę ( wielgaśną) a o trądziku nie wspomnę:-) ostatnio opryszczkę miałam w ciąży he he lubię się pocieszać ♥♥

    Mojej przyjaciółki babcia tylko jak ją zobaczyła to powiedziała , ze w ciąży a ta jeszcze nie bardzo wiedziała:-) nie mam pojęcia po czym to poznają:-)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka1290

    w poprzedniej ciąży pierwsze usg miałam robione w 5 tyg 3 dniu - serducho biło jak dzwon ...


    moja mama tak wszystkim dziewczynom z naszej rodziny przepowiadała ... zawsze wiedziała .. nie wiem skąd... nie wiem jak ... po prostu wiedziała i już...

    mi też buzię zsypało... jak nastolatkę heheh ...

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tu nowa, staralismy się moim ukochanym wcześniej o dziecko. Od trzech cykli odpuscilismy sobie-co będzie to będzie. I właśnie chyba zaczynam wariowac. Mam nieregularne miesiaczki (problemy hormonalne) i ciężko jest u mnie wyznaczyć ovu. No i właśnie w tym cyklu już bez żadnej obserwacji ani bez monitoringu wydaje mi się, ze mogło się udać. Teraz kompletnie nie wiem kiedy testować. jestem w 35dc ( A mogą trwać nawet 50 kilka) . Dwa dni temu (33dc) strasznie doskwieralo mi zmeczenie, przez caly dzien, a gdy wróciłam do domu zauważyłam brunatne plamki na bieliźnie. Jeden jedyny raz, @ się nie rokrecila A myślałam ze tak będzie . Wczoraj też chroniczne zmęczenie i cmienie wieczorem w prawym jajniku i czasem w całym podbrzuszu. Od rana zawroty glowy . Po prostu każda próba wstawia z krzesła kończyła się wielką impreza w głowie. I potworne nudności wieczorem. Jak myślicie? Kiedy zatestować żeby było wiarygodnie?

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 10 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko coś doradzić skoro masz nieregularne @@@

    A może to u Ciebie owulacja dopiero się pojawiła??:-)

‹‹ 737 738 739 740 741 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ