X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś temperatura spadła 9dpo, ale w sumie nadal jest wyższa niż w fazie przed owu... Mam nadzieję, że to nic nie znaczy.. :(
    Objawów nie mam na @ więc liczę na cud :)

  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis powinnam dostać okres, ale nie dostałam, temperatura nie spada ale kolejny test całkiem negatywny.. tylko brzuch coraz bardziej zaczyna dawać znać wiec pewnie znowu nic

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylozgieta - to wychodzi ze tamten test byl falszywy?


    Widze ze nie tylko ja licze na jakis cud.... 🤞🤞🤞✊✊✊

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi się wydaje, bo kreske jasna widzialam przed upływem 5 minut, eh. Męczące to wszystko niesamowicie, jednego dnia juz obmyślam krok po kroku czym musze się zająć jakie badania w ciąży, juz 'czuje' ze mam to dziecko ze jednak się udało zaczynam wierzyć ze to możliwe, a drugiego dnia juz nic totalnie, to juz nie smutek a złość i rozczarowanie samą sobą. Nawet takie zażenowanie ze w ogóle uwierzyłam i dałam sobie nadzieje ze sie moze udać.

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znacie to uczucie kiedy przychodzi małpa ? - tak przyszla.... :( w swoim czasie przyszla w nocy...

    Mialam taki piekny plan jak w Swieta pewnie powiemy to rodzinie itp...

    Ale zeby mnie jeszcze dobic to dostalam wiadomosc ze moja mlodsza bratowa ktora sie nie starala wcale jest w ciazy.....

    Nie żebym jej zazdroscila tylko jakos mnie to troszke zabolalo :( bo moi rodzice nie sa jeszcze dziadkami wiec myslalam ze pierwsza zobacze ten usmiech na ich twarzy... no ale coz..

    Plusy takie ze sie winka w Swieta napije...

    Tyłozgięta lubi tę wiadomość

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn... Przykro mi bardzo.. W święta napij się nawet czegoś mocniejszego, zresetuj nerwy i możesz działać na nowo:) Niezmiennie trzymam kciuki 😘🤞🍀

  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam tak podobnie, kiedy bylam po roku staran nagle Moje przyjaciółka również całkiem nieplanowanie zaszła w ciążę. Nie chciałam jej robic jakichś przykrosci ale tylko ja wiem ile kosztowalo mnie odwiedzanie jej w ciąży czy po porodzie w szpitalu, potem kiedy zostałam chrzestna jej synka było jeszcze gorzej, każda wizyta u niej jest dla mnie tak ciężka ze płacze po każdym powrocie od niej. Staram jej się nie okazywać, przecież nie moge mieć jej za złe ze ma dziecko to niedorzeczne, ale bol i poczucie niesprawiedliwości jest

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny <tulę>
    Poszlam dzis na shopping! kupilam sobie mase produktow jak do spa <nie wiem po co> ale chyba musze sie zrelaksowac w wannie , maseczkach i innych rzeczach....

    Zamowilam juz mase testów ktore pokaża mi kiedy jest owu , oraz paskowe testy wczesnej ciązy.
    Nie wiem jak uzywac testów na owulkę , (moze to glupie ale nie sprawdzalam jeszcze)
    Jest szansa,ze moglaby mi ktoras z Was wyjasnic jak to działa? od kiedy juz sprawdzac czy jest to juz ten czas?
    Poranny mocz? codziennie mam to robic?

    ___
    Przepraszam dziewczyny ale naprawde jestem w rosterce i juz powoli przygotowuje sie do kolejnego cyklu,
    mam jeszcze jedno pytanie , jak bierzecie kwas foliowy...
    Ja biore zawsze mniej wiecej przez 2-3 tyg cyklu ale potem przerywam jak przychodzi miesiaczka...
    dodatkowo biorę Witaminę B z methylem co by się szybko wchlaniala.
    A wy jak bierzecie kwas foliowy jesli sie nie udaje to przerywacie?


    KamiKami Trzymam kciuki za Twoj Test !
    Tylozgieta my pewnie bedziemy ze soba testowaly znow w kolejnym cyklu :) Licze na Ciebie ;)

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Dzieki dziewczyny <tulę>
    Poszlam dzis na shopping! kupilam sobie mase produktow jak do spa <nie wiem po co> ale chyba musze sie zrelaksowac w wannie , maseczkach i innych rzeczach....

    Zamowilam juz mase testów ktore pokaża mi kiedy jest owu , oraz paskowe testy wczesnej ciązy.
    Nie wiem jak uzywac testów na owulkę , (moze to glupie ale nie sprawdzalam jeszcze)
    Jest szansa,ze moglaby mi ktoras z Was wyjasnic jak to działa? od kiedy juz sprawdzac czy jest to juz ten czas?
    Poranny mocz? codziennie mam to robic?

    ___
    Przepraszam dziewczyny ale naprawde jestem w rosterce i juz powoli przygotowuje sie do kolejnego cyklu,
    mam jeszcze jedno pytanie , jak bierzecie kwas foliowy...
    Ja biore zawsze mniej wiecej przez 2-3 tyg cyklu ale potem przerywam jak przychodzi miesiaczka...
    dodatkowo biorę Witaminę B z methylem co by się szybko wchlaniala.
    A wy jak bierzecie kwas foliowy jesli sie nie udaje to przerywacie?


    KamiKami Trzymam kciuki za Twoj Test !
    Tylozgieta my pewnie bedziemy ze soba testowaly znow w kolejnym cyklu :) Licze na Ciebie ;)
    Ja ja w ogóle nie przerywam od jakichś trzech miesięcy kwas foliowy, kilka razy robilam testy owulacyjne, ja pierwszy robilam zawsze kiedy tylko zauważyłam zmianę sluzu, co dzień robilam jeden o tej samej godzinie, testow jest chyba 7 z tego co pamiętam w opakowaniu, tylko ze tam nie jest jak z ciążowymi bo druga kreska praktycznie od razu jest trochę widoczna, a owulacje zwiastuje jedynie kreska ciemniejsza niż kontrolna 😊 u mnie to zazwyczaj było przy 4 dniu testowania od zmiany sluzu na plodny, kreska wtedy byla naprawdę dużo ciemniejsza od tej kontrolnej

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • Świeżynka Ekspertka
    Postów: 144 91

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłozgięta wrote:
    Mialam tak podobnie, kiedy bylam po roku staran nagle Moje przyjaciółka również całkiem nieplanowanie zaszła w ciążę. Nie chciałam jej robic jakichś przykrosci ale tylko ja wiem ile kosztowalo mnie odwiedzanie jej w ciąży czy po porodzie w szpitalu, potem kiedy zostałam chrzestna jej synka było jeszcze gorzej, każda wizyta u niej jest dla mnie tak ciężka ze płacze po każdym powrocie od niej. Staram jej się nie okazywać, przecież nie moge mieć jej za złe ze ma dziecko to niedorzeczne, ale bol i poczucie niesprawiedliwości jest

    Mam tak samo teraz w pracy co chwilę słyszę że kolejna dziewczyna w ciąży, znajome również teraz cieszą się swoimi II kreskami a ja się staram i nic.... Nawet nie wiem jak nazwać uczucie które mnie ogarnia trochę zazdrość, trochę irytacja, frustracja, po momenty kiedy zastanawiam się czy to ze mną jest coś nie tak i dlaczego inni zachodzą w ciążę wręcz na zawołanie a ja bardzo pragnę dzieciątka i się nie udaje....

  • Świeżynka Ekspertka
    Postów: 144 91

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Dzieki dziewczyny <tulę>
    Poszlam dzis na shopping! kupilam sobie mase produktow jak do spa <nie wiem po co> ale chyba musze sie zrelaksowac w wannie , maseczkach i innych rzeczach....

    Zamowilam juz mase testów ktore pokaża mi kiedy jest owu , oraz paskowe testy wczesnej ciązy.
    Nie wiem jak uzywac testów na owulkę , (moze to glupie ale nie sprawdzalam jeszcze)
    Jest szansa,ze moglaby mi ktoras z Was wyjasnic jak to działa? od kiedy juz sprawdzac czy jest to juz ten czas?
    Poranny mocz? codziennie mam to robic?

    ___
    Przepraszam dziewczyny ale naprawde jestem w rosterce i juz powoli przygotowuje sie do kolejnego cyklu,
    mam jeszcze jedno pytanie , jak bierzecie kwas foliowy...
    Ja biore zawsze mniej wiecej przez 2-3 tyg cyklu ale potem przerywam jak przychodzi miesiaczka...
    dodatkowo biorę Witaminę B z methylem co by się szybko wchlaniala.
    A wy jak bierzecie kwas foliowy jesli sie nie udaje to przerywacie?


    KamiKami Trzymam kciuki za Twoj Test !
    Tylozgieta my pewnie bedziemy ze soba testowaly znow w kolejnym cyklu :) Licze na Ciebie ;)


    Ja kwas foliowy biorę już jakieś 9 miesięcy codziennie po jednej tabletce, co do testów owu to ja w tym cyklu robiłam pierwszy raz od 10 dnia cyklu (dzień od którego zaczełam wyliczyłam zgodnie z instrukcją testu owulacyjnego), testy robiłam codziennie około godziny 20, na dwie godziny przed testem nie piłam płynów. Powiem szczerze robiłam pierwszy raz i ten pierwszy raz był mega ciężki. Już pierwszy test wydawał mi się pozytywny, ale robiłam dalej i chyba dopiero 4 był taki pewniejszy pozytywny. Chociaż jak widziałam na internecie mega grube krechy dziewczyn (takie intensywne barwy na teście) to się zastanawiam czy to napewno było to... w następnym cyklu planuje zakupić większość ilość testów owu i przez dłuższy czas potestować :) Może następna próba da mi więcej pewności w odczytywanych wynikach :D

  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Na tym wątku jestem chyba pierwszy raz albo jeden z pierwszych 😁
    Zostało mi 6 dni do małpy, jutro 5 więc... A co mi tam!!! Testujemy.

    Objawy?
    Jak co miesiąc, przecież na pewno jestem w ciąży. 😂😂

    Trzymam za Was wszystkie kciuki!

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj niewyspana w naszym gronie! :)

    Marienn, ja robię testy od kilku miesięcy. W prawdzie nie sprawdzałam nigdy, czy pokrywają się z opinią ginekologa, ale z objawami owulacji tak (o ile nie są to objawy, jak te comiesięczne ciążowe 😂)
    Test zazwyczaj robię ok 10 dc i jak jest druga kreska słaba, lub zupełnie niewidoczna, to kolejny robię 12dc. Następne już codziennie aż będę pewna, że owulacja wystąpiła. Druga kreska musi być taka sama lub ciemniejsza od kontrolnej. Zobacz sobie w galerii testów w apce.

    A same testy zaczęłam robic, bo tak jak przed staraniem się zawsze wiedziałam kiedy mam owu, bo jajniki rwały niemiłosiernie i śluz był konkret, tak...wszystko się zmieniło.. Wg pasków była, wg mnie...niekoniecznie... Dlatego to mój pierwszy cykl z ziółkami na pierwszą i druga faze cyklu i o ile nie wiem czy pomogły zajść w ciążę (jeszcze), to owulacja była jak kiedyś 😁

    A kwas biorę jakieś 9 miesięcy bez przerwy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 22:34

  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swiezynka dziekuje ♡ Okey czyli moge kwas brac caly czas....

    Tylozgieta- czyli jak widzialas druga kreche mocna to zaczynalas dzialania?
    Czytalam gdzies ze jak na tescie owu wyjdzie 2 kreski pelne to owulacja nastapi w ciagu kolejnych 24-48 godzin, to prawda ze tak sie to czyta?


    🙊Sorki ale naprawde sie stresuje 🙉🙉
    Swiezynka tak jak ty w pierwszym sie postresowalas tak i ja bede .
    Ja zawsze wiem kiedy mniej wiecej mam Owulke ale to mniej wiecej bo mnie jajniki rwa i plecy ,pachwina okropby bol... ale ja mm taki bol jakis tydzien wiec nie wiem ktory to taki dzien

    Ale bynajmniej uswiadomilam sobie przez te 2 cykle staran ze serio po owulce nie ma wczesnych objawow ciszy ktore oczywiscie mialam, bolal mnie brzuch piersi itp juz kilka dni po owulacji... .Wiele z was pisalo tez ze tak maja, wiec to sprowadza mi sie do tego ze te plemniki wywoluja rewolucje w naszym ciele, ale moze nie moze dojsc do implantacji bo zaraz kilka dni przed malpa te objawy mijaja albo pokrywaja sie z objawami na @... wiec juz w tym cyklu bede grzeczna 😂 i nie bede panikowala 😂😂

    Niewyspana witaj 🥰 Trzymamy kciuki abys tym razem sie nie mylila 🥰

    KamiKami powiedz jakia masz temp z rana?
    Co to za ziolka? ☺️☺️☺️ brzmi interesujaco i wierze ze sie uda ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 23:39

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Tyłozgięta Autorytet
    Postów: 302 108

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze że ja tez myslalam ze wiem kiedy mam owulacje sugerując się właśnie tym silnym bólem i kluciem, dopiero jak zaczęłam robic testy okazało się że to bol przed owulacyjny, bo dopiero jakieś 2 dni po tym testy wychodziły pozytywne :) ja staram się jak tylko mąż jest w domu, jest kierowca międzynarodowym czasem nie ma go przez tydzień czasem przez dwa, strasznie się złoszczę kiedy omijamy przez to jakiś cykl

    Niedoczynność tarczycy-letrox50
    Tyłozgięcie macicy
    Starania od sierpień 2018
    25 lat
    Krwawienia owulacyjne
  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Swiezynka dziekuje ♡ Okey czyli moge kwas brac caly czas....

    Tylozgieta- czyli jak widzialas druga kreche mocna to zaczynalas dzialania?
    Czytalam gdzies ze jak na tescie owu wyjdzie 2 kreski pelne to owulacja nastapi w ciagu kolejnych 24-48 godzin, to prawda ze tak sie to czyta?


    🙊Sorki ale naprawde sie stresuje 🙉🙉
    Swiezynka tak jak ty w pierwszym sie postresowalas tak i ja bede .
    Ja zawsze wiem kiedy mniej wiecej mam Owulke ale to mniej wiecej bo mnie jajniki rwa i plecy ,pachwina okropby bol... ale ja mm taki bol jakis tydzien wiec nie wiem ktory to taki dzien

    Ale bynajmniej uswiadomilam sobie przez te 2 cykle staran ze serio po owulce nie ma wczesnych objawow ciszy ktore oczywiscie mialam, bolal mnie brzuch piersi itp juz kilka dni po owulacji... .Wiele z was pisalo tez ze tak maja, wiec to sprowadza mi sie do tego ze te plemniki wywoluja rewolucje w naszym ciele, ale moze nie moze dojsc do implantacji bo zaraz kilka dni przed malpa te objawy mijaja albo pokrywaja sie z objawami na @... wiec juz w tym cyklu bede grzeczna 😂 i nie bede panikowala 😂😂

    Niewyspana witaj 🥰 Trzymamy kciuki abys tym razem sie nie mylila 🥰

    KamiKami powiedz jakia masz temp z rana?
    Co to za ziolka? ☺️☺️☺️ brzmi interesujaco i wierze ze sie uda ❤

    Marienn,
    Dziś temp. znowu nieco wyższa, 36.87 :) Podstawowa mam ok 36.60
    Ziolka to mieszanka albo Ojca Sroki albo Ojca Klimuszko.. Nie wiem.. Ogólnie średnio wierzę w takie rzeczy, ale spróbowałam i na sobie potwierdzam, że coś się zadziało innego:)
    Znalazlam dużo pozytywnych opinii i stwierdziłam, że nie zaszkodzi:
    https://mojazielarnia.pl/3945-mieszanka-na-1-faze-cyku-do-owulacji-500g.html
    Na tej stronie masz mieszankę na pierwszą fazę cyklu (pobudza jajniki) i mieszanka na drugą fazę cyklu na produkcję progesteronu:) można ziółka kupić oddzielnie w jakimś zielarskim sklepie, ale mi się po prostu nie chciało kombinowac:)

  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te testu owulacyjne czasem też potrafią oszukać.
    Ja ci prawda od 3 miesięcy już nie używam, bo nie mam na to siły, ale u mnie zawsze na owu wskazuje śluz. Mam go tylko raz w całym cyklu, znajduje go dosłownie raz i wiem, że następnego dnia teoretycznie ma być owulacja. 😆


    Jestem w szoku, bo zrobiłam rano test i zastanawiam się jak mocno musiałam się uderzyć w głowę, bo widzę tam cień kreski.
    Nie nastawiam się na nic, ale... WTF?!
    To nie mogło się udać w tym miesiącu, bo przytulanki były 2 razy, z czego chyba tylko jeden raz 2 dni przed domniemana owulacja, ale... Nie pamiętam.
    Pracuje po 14 godzin, bo mam cyrk w robocie, dużo pije alkoholu. 😂
    To tak działa? 😂

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • KamiKami Przyjaciółka
    Postów: 61 20

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niewyspana wrote:
    Te testu owulacyjne czasem też potrafią oszukać.
    Ja ci prawda od 3 miesięcy już nie używam, bo nie mam na to siły, ale u mnie zawsze na owu wskazuje śluz. Mam go tylko raz w całym cyklu, znajduje go dosłownie raz i wiem, że następnego dnia teoretycznie ma być owulacja. 😆


    Jestem w szoku, bo zrobiłam rano test i zastanawiam się jak mocno musiałam się uderzyć w głowę, bo widzę tam cień kreski.
    Nie nastawiam się na nic, ale... WTF?!
    To nie mogło się udać w tym miesiącu, bo przytulanki były 2 razy, z czego chyba tylko jeden raz 2 dni przed domniemana owulacja, ale... Nie pamiętam.
    Pracuje po 14 godzin, bo mam cyrk w robocie, dużo pije alkoholu. 😂
    To tak działa? 😂
    Wszystko jest mozliwe:) masz foto? :)

  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam, ale nie wiem w sumie jak tu zdjęcie wstawić. 😂

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W telefonie wchodzisz z google na stronę "zapodaj net", tam dodajesz plik o rozdzielczosci 500/500, i kopiujesz ten link zaczynający się na url.. i wklejasz nam tu na forum :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 11:04

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
‹‹ 853 854 855 856 857 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ