X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna a ja 20 maja :) Moja ciąża jest młodsza ale po cichu też liczę na płeć:P a jak będzie to się okaże ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie 20 maja to następnym razem już raczej tak :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle, że z podejściem mojego gina to najprędzej połówkowe. Mój gin uważa, że nie ma sensu robić usg bez potrzeby bo usg szkodzi. Dlatego chcę wiedzieć już :)

  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 7 maja 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annielica pytałaś o bete. Dzis 31 dc beta <0,1 jak sie domyślacie daleko temu wynikowi do pozytywnego

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia przykro mi :( kiedyś się uda !
    Jaka decyzja? Staracie się dalej bez badań czy zaczynacie szukać przyczyny ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, Klaudia, to dopiero 3 cykl, nie ma się czym przejmować, choć wiem, że chciałabyś już ;)

  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 7 maja 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak naprawde to piaty cykl 3 na serio, denerwuje sie glownie dlategop, ze za bardzo do serca biore sobie te objawy a potem strzal w pysk. annielica z lekarzem musze swie wsytrzytmac, mamy chwilowa masakre finansowa mam doplaty za prad i wode 1wiec rachunki w tym miesiacu zamiast 300 i 660 byly 450 i 730. do tego jedziemy na wesele wiec do koperty trzeba dac, oczywiscie przy okazji trzeba wydac 350 zl na jakies pierdoly do samochodu bo moj kochany maz nie mogl sie wstrzymac do lipca np (a naprawde mogl) w czerwcu tez mamy wesele do tego pewnie jakies wydatki na obrone (jakis ciuch i samo drukowanie tych wypocin) plus wizyta u weterynarza z psem, ech... a chce sie wybrac do lekarza do ktorego chodzila moja kolezanka i wizyta minimalnie 200 zl.

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh wiem co to wydatki my też mamy ciężki miesiąc pod tym względem.

    My staraliśmy się 5 cykli z czego 2 z mierzeniem temperatury i testami ovu. Poprzednie były w ślepo celowane i z zwykłymi żelsmi intymnymi a nie conceive. Wiesz badania można zrobić z czystej ciekawości bo przecież wszystko może być ok. Ale w razie problemów np.z nasieniem im wcześniej zacznie się suplementację tym lepiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg szkodzi ? Serio ? Pierwsze słyszę..Myślałam że nie jest szkodliwe.. :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin jest naszym
    znajomym i powiedzial, że jeśli chcę proszę bardzo może mi zrobić ale był na wielu szkoleniach i najnowsze badania mówią o tym, że usg jest szkodliwe bo prowadzi do efektu termicznego u płodu. Dlatego nie należy go nadużywać bez wyraźnych wskazań. Ale wiadomo co lekarz to opinia. Moim zdaniem coś w tym jest bo faktycznie kiedyś nie było usg i dzieci rodziły się zdrowe a teraz praktycznie sami alergicy.

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 7 maja 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez pierwsze słyszę ze szkodzi. A mam wujka gina :)
    Nie wyobrażam sobie nie widzieć co 4tyg naszego maluszka i nie wiedzieć czy wszystko z nim dobrze <3

    Co do alergii itp to niestety przez ta chemię w jedzeniu :/

    Klaudia trzymam kciuki za kolejny cykl :*

    My mamy wizytę 28maja :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2015, 23:39

    atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica wrote:
    Mój gin jest naszym
    znajomym i powiedzial, że jeśli chcę proszę bardzo może mi zrobić ale był na wielu szkoleniach i najnowsze badania mówią o tym, że usg jest szkodliwe bo prowadzi do efektu termicznego u płodu. Dlatego nie należy go nadużywać bez wyraźnych wskazań. Ale wiadomo co lekarz to opinia. Moim zdaniem coś w tym jest bo faktycznie kiedyś nie było usg i dzieci rodziły się zdrowe a teraz praktycznie sami alergicy.
    ech i takie bzdury klepią lekarze i szerzą mity.. ręce opadają.. Kiedyś nie było wielu rzeczy w medycynie, więc cofnijmy się w jej rozwoju..

    Ja mam wizytę 21.05 i USG, i potem od razu gin.

    W pełni się zgadzam z tobą, madziulek, że żarcie badziewne jest.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak madziulek nie wyobrażam sobie widzieć dzidziusia co 4 tygodnie :) częściej być nie musi, ale co jakiś czas myślę dobrze mieć potwierdzenie od lekarza że z dzidzią wszystko dobrze :)
    I mam wielką nadzieję , że 19 maja w końcu się dowiemy co sie chowa w brzuszku :D

    A teraz troche ogarnę domek i do końca się spakujemy i pomyśle czy napewno wszystko mamy :) I wtedy jak mąż wróci z pracy to około 14:00 wyruszamy w drogę :) mam tylko nadzieje że wytrzymam tyle godzin w aucie :) Ostatnio często mi duszno :/
    A wam kochane życze udanego weekendu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widzieć dzidziusia * ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, spokojnie. Można zacząć myśleć, że coś jest nie tak dopiero po roku starań :) Każdy gin Ci powie, mój jak ostatnio zaczął wymieniać sytuacje losowe, przez które zdrowa para może nie zachodzić w głowę nawet dłużej to włos mi się jeżył na głowie ;)

    "O niepłodności małżeńskiej mówi się DOPIERO wówczas, gdy kobiecie, pomimo regularnego współżycia, co najmniej przez okres roku, nie stosującej żadnej z metod antykoncepcyjnych nie udaje się zajść w upragnioną ciążę"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 09:20

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałoby mi się ROK czekać, żeby zrobić badania i sprawdzić czy wszystko jest ok. Strata czasu mojego, moich i partnera nerwów itp. Po max pół roku porobiłabym razem z facetem wszystkie badania, żeby wiedzieć na czym stoję.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale przez te parę m-cy nie ma co się stresować,że coś jest nie tak jeśli nie wychodzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 09:46

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek wrote:
    Ale przez te parę m-cy nie ma co się stresować,że coś jest nie tak jeśli nie wychodzi :)


    o to chodzi, badanie można zrobić, ale na spokojnie, zresztą, mało który lekarz podejdzie do tematu na poważnie po 5 cs, no chyba, że skłamie i powie, że stara się ponad rok :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    ech i takie bzdury klepią lekarze i szerzą mity.. ręce opadają.. Kiedyś nie było wielu rzeczy w medycynie, więc cofnijmy się w jej rozwoju..

    Ja mam wizytę 21.05 i USG, i potem od razu gin.

    W pełni się zgadzam z tobą, madziulek, że żarcie badziewne jest.


    Wiesz USG stosowane jest od lat 80 więc ogólnie to dość młoda metoda, dlatego dopiero teraz mogą się pojawiać badania na temat szkodliwości czy nie. Nikt nie mówi, żeby z USG nie korzystać bo byłaby to bzdura bo to nadal bardzo dobre badanie. Na pewno jest to metoda nieinwazyjna i w normalnej ilości można je stosować. Chodzi o to, żeby nie zbyt często i bez wskazań. Znalazłam np to http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usg-uszkodzenie-mozgu-noworodkow-2013-10 i przy niewielkiej ekspozycji badanie pokazuje, że USG jest ok, ale robienie jego co rusz już jest szkodliwe. Zresztą wszystko w dużym nadmiarze szkodzi.

    A jedzenie fakt świństwo, ale choćby nie wiem jak się starać nie da się tego uniknąć...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Klaudia, spokojnie. Można zacząć myśleć, że coś jest nie tak dopiero po roku starań :) Każdy gin Ci powie, mój jak ostatnio zaczął wymieniać sytuacje losowe, przez które zdrowa para może nie zachodzić w głowę nawet dłużej to włos mi się jeżył na głowie ;)

    "O niepłodności małżeńskiej mówi się DOPIERO wówczas, gdy kobiecie, pomimo regularnego współżycia, co najmniej przez okres roku, nie stosującej żadnej z metod antykoncepcyjnych nie udaje się zajść w upragnioną ciążę"


    Nikt nie mówi tu o niepłodności. Ale zawsze lepiej wiedzieć co i jak. Jak jest ok to człowiek tylko jest spokojniejszy i może się na lajcie starać :)

‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ