X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania czekamy na pierwsze foty ;)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się z fotografem na 6 września więc mamy jeszcze sporo czasu ;)

    A dziś mam 100dniówkę;) za 100dni Kornelka będzie z nami ;)

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu teraz już z górki :D

    Ja się dziś wybrałam w poszukiwaniu biustonosza do karmienia i nic nie kupiłam :/ A nie mam siły na maratony po galeriach..
    Chyba będą musiały mi wystarczyć moje 2 z H&Mu..Szału nie robią no ale sa odpinane.

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)

    Ja miałam dzisiaj wizytę u Zbysia. Na szczęście rozwarcia nie ma ale szyjka w coraz gorszym stanie jednak nie na tyle złym aby wyrokować na 100% wczesny poród :) mam się maksymalnie oszczędzać i cieszyć, że jak poród będzie w terminie, to prawdopodobnie będzie błyskawiczny :D mały waży ok 1,7kg, wszystkie parametry w porządku :) także mam nadzieję, że za 8 tygodni Junior będzie z nami :D

    w tygodniu poprzychodziły beciki i wkłady na wózka oraz kosza. Piękne :)) jak już wszystko poukładam, to porobię fotki :) zamówiłam 10szt pieluch tetrowych, przy Zuzi tyle mi starczyło, ciekawe, czy tym razem też starczy ;)

    Córka już coraz bardziej rozumie, że w brzuszku jest dzidzia. Pokazuje, gdzie będzie spać, jakie rzeczy są dla dzidzi a jakie dla niej ;) super sprawa :) ale i tak nie ma pojęcia, jak ogromne zmiany ją czekają :D

    Co do porodu z mężem, to ja jestem jak najbardziej za :) mój mąż stał cały czas przy mojej głowie, zwilżał mi usta wodą, pomagał się podnieść, wołał położną. Jak mała się rodziła, to stał blady jak ściana i miał ogromne oczy :D przeciął dzielnie pępowinę i pilnował córci przy mierzeniu/ważeniu :) nie wyobrażam sobie porodu bez niego, jednak muszę się psychicznie na taki scenariusz nastawić, ponieważ jest możliwość, że nie będziemy mieli nikogo do opieki nad Zuzią. I mimo, że nie wyobrażam sobie porodu bez niego, to nie miałabym również nic przeciwko gdyby obok mnie była moja mama :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooch kochana ta Zuzu:)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzała, słuszna waga maleństwa :D

    atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 35 tyg <3 Aaaa coraz bliżej <3 !!

    Jutro go zobaczę (zobaczymy) :)!

    strzała, piękna waga :D

    Ania, gratulacje wczorajszej studniówki :) Kurcze mam wrażenie, że dopiero ja swoją miałam, a tu 42 dni do porodu zostały :D

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    42..jejjjj jak już bliskoooo <3

    Wczoraj byli u nas znajomi z 8msc synkiem i zdałam sobie sprawę,że za chwilę nasz maluch będzie z nami :D Choć nadal trudno w to uwierzyć!

    atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, kurde kiedy to zleciało? Dopiero testowałam, dopiero płakałam oglądając serduszko, a tu za 22 dni donoszona ciąża <3 (i za tyle samo rodzi mi kotka :P)

    Dziś lub jutro robię ostatnie prasowanie ciuszków. W ogóle postanowiłam, że ciuszek, w którym mały będzie przyniesiony do domu, nie zostanie później użyty, schowam na pamiątkę i potem każdemu następnemu dziecku tak samo będę robiła :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 08:17

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama się nad tym zastanawiam :) :)

    Oo to będziesz miała poród za porodem :P

    Ja coś czuję w kościach,że urodzę przed terminem. Ciekawe czy się sprawdzi :)

    atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wczoraj dokonałam niemożliwego i zrobiłam sobie sama pedicure :P manicure też od razu sobie strzeliłam :)

    a dzisiaj depilacja. w końcu :P Wczoraj w lusterku spojrzałam jak tam na dole wygląda i niezły busz :D

    Ja bym chciała, żeby był Tadek wrześniowy. Bardzo bardzo bym chciała <3 (ale urodzony w terminie ofc)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 08:21

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny pomysł z tymi ciuszkami :)

    Do mnie dziś przyjeżdza laska zrobić mi manicure, pedicure, hennę i regulację. Bo ja sama nóg nie ogarnę :P

    Też właśnie liczę na ten wrzesień ;)

    atdc3e5e035kp155.png
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu chcecie wrzesien? :)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, zajdziesz w ciążę, to będziesz wiedziała, czemu chcemy jak najszybciej się da ;)

    Klaudia N. lubi tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby się szybciej rozpakować :P
    Do połowy września chce jeszcze być w dwupaku ale potem liczę, że synuś się pospieszy :D

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym chciała żeby malutka posiedziała w brzuszku do połowy listopada. Ale podobno przy cc tną wcześniej, więc możliwe, że połowa listopada akurat będzie.

    Ale fakt jest już coraz ciężej... Zwłaszcza w nocy... No i podnoszenie się z kanapy czy łóżka to skomplikowana sprawa jest;(

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, my po wizycie u położnej i u gina :)
    Wszystko w porządku. Tadek przekręcił się z lewego mojego boku brzucha na prawy, nie wiem kiedy i nawet nie wiedziałam, że inaczej kopie :P Leży oczywiście dalej główkowo. Szyjka ok. Pobrał mi wymaz na GBS.
    Kolejna wizyta za 2 tyg, potem już będą co tydz.

    Zapisałam się też na USG takie większe z pomiarami na 11.09. To już ostatnie takie duże będzie. Dzień po dniu będziemy go oglądać :D

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze,że z Małym wszystko dobrze i szykuję się powoli do wyjścia :D

    Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z macierzyńskim? Decydując się na półroczny/roczny trzeba złożyć jakiś wniosek u pracodawcy?

    atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zaczęłam 27 tydzień czyli 7 mirsiąc juhuu ;) ale czas leci ;) niedawno test robiłam :P

    Klaudia dobrze, że malych ułożony główkowo;) moja leży główkowo poprzecznie ale przu cc to raczej bez znaczenia.

    Madziulek nie pomogę Ci bo ja prowadzę DG i idę normalnie na zasiłek macierzyński.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek wrote:
    Najważniejsze,że z Małym wszystko dobrze i szykuję się powoli do wyjścia :D

    Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z macierzyńskim? Decydując się na półroczny/roczny trzeba złożyć jakiś wniosek u pracodawcy?


    Trzeba złożyć wniosek u pracodawcy, ja polecałabym od razu brać roczny urlop z wypłata 80% zasiłku, wtedy składa się jeden wniosek i o resztę nie trzeba się martwić, u mnie w pracy takie wnioski pisałam dziewczynom w ciąży:

    Podanie

    Ja, niżej podpisana ............. PESEL .......... urodziłam dziecko: Hanna K dnia 03-01-2014 wnioskuję o wypłatę zasiłku macierzyńskiego od dnia porodu czyli 03-01-2014 w wymiarze 20 tygodni i bezpośrednio po nim wnioskuję o wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze 6 tygodni, oraz bezpośrednio po nim wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze w wysokości 26 tygodni.
    Proszę o naliczenie 80% podstawy wymiaru zasiłku - za cały okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego.
    Jednocześnie oświadczam, że drugi rodzic dziecka (imię nazwisko ojca dziecka) nie będzie korzystał z urlopu rodzicielskiego wskazanego we wniosku.

    I dobrze by było, żeby ojciec dziecka również napisał pisemko:
    Oświadczenie rodzica

    Ja niżej podpisany ............ oświadczam, że w ogóle nie będę korzystał z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego na dziecko Hanna K urodzonego dnia 03-01-2014.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 14:45

‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ