Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • madziulek Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny pomysł z tymi ciuszkami :)

Do mnie dziś przyjeżdza laska zrobić mi manicure, pedicure, hennę i regulację. Bo ja sama nóg nie ogarnę :P

Też właśnie liczę na ten wrzesień ;)

atdc3e5e035kp155.png
  • Klaudia N. Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu chcecie wrzesien? :)

beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • zakocona Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 15:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, zajdziesz w ciążę, to będziesz wiedziała, czemu chcemy jak najszybciej się da ;)

Klaudia N. lubi tę wiadomość

Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby się szybciej rozpakować :P
    Do połowy września chce jeszcze być w dwupaku ale potem liczę, że synuś się pospieszy :D

atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym chciała żeby malutka posiedziała w brzuszku do połowy listopada. Ale podobno przy cc tną wcześniej, więc możliwe, że połowa listopada akurat będzie.

Ale fakt jest już coraz ciężej... Zwłaszcza w nocy... No i podnoszenie się z kanapy czy łóżka to skomplikowana sprawa jest;(

• zakocona Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 13:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, my po wizycie u położnej i u gina :)
    Wszystko w porządku. Tadek przekręcił się z lewego mojego boku brzucha na prawy, nie wiem kiedy i nawet nie wiedziałam, że inaczej kopie :P Leży oczywiście dalej główkowo. Szyjka ok. Pobrał mi wymaz na GBS.
    Kolejna wizyta za 2 tyg, potem już będą co tydz.

Zapisałam się też na USG takie większe z pomiarami na 11.09. To już ostatnie takie duże będzie. Dzień po dniu będziemy go oglądać :D

Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze,że z Małym wszystko dobrze i szykuję się powoli do wyjścia :D

Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z macierzyńskim? Decydując się na półroczny/roczny trzeba złożyć jakiś wniosek u pracodawcy?

atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 14:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zaczęłam 27 tydzień czyli 7 mirsiąc juhuu ;) ale czas leci ;) niedawno test robiłam :P

Klaudia dobrze, że malych ułożony główkowo;) moja leży główkowo poprzecznie ale przu cc to raczej bez znaczenia.

Madziulek nie pomogę Ci bo ja prowadzę DG i idę normalnie na zasiłek macierzyński.

• gaga Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 14:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek wrote:
    Najważniejsze,że z Małym wszystko dobrze i szykuję się powoli do wyjścia :D

Dziewczyny, orientujecie się jak to jest z macierzyńskim? Decydując się na półroczny/roczny trzeba złożyć jakiś wniosek u pracodawcy?

Trzeba złożyć wniosek u pracodawcy, ja polecałabym od razu brać roczny urlop z wypłata 80% zasiłku, wtedy składa się jeden wniosek i o resztę nie trzeba się martwić, u mnie w pracy takie wnioski pisałam dziewczynom w ciąży:

Podanie

Ja, niżej podpisana ............. PESEL .......... urodziłam dziecko: Hanna K dnia 03-01-2014 wnioskuję o wypłatę zasiłku macierzyńskiego od dnia porodu czyli 03-01-2014 w wymiarze 20 tygodni i bezpośrednio po nim wnioskuję o wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze 6 tygodni, oraz bezpośrednio po nim wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze w wysokości 26 tygodni.
    Proszę o naliczenie 80% podstawy wymiaru zasiłku - za cały okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego.
    Jednocześnie oświadczam, że drugi rodzic dziecka (imię nazwisko ojca dziecka) nie będzie korzystał z urlopu rodzicielskiego wskazanego we wniosku.

I dobrze by było, żeby ojciec dziecka również napisał pisemko:
    Oświadczenie rodzica

Ja niżej podpisany ............ oświadczam, że w ogóle nie będę korzystał z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego na dziecko Hanna K urodzonego dnia 03-01-2014.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 14:45

• madziulek Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 14:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki gaga :) A ta opcja półroczna to jest 20 tyg plus 6 tyg dod. urlopu macierzyńskiego?

atdc3e5e035kp155.png
  • gaga Przyjaciółka

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 15:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek wrote:
    Dzięki gaga :) A ta opcja półroczna to jest 20 tyg plus 6 tyg dod. urlopu macierzyńskiego?

Tak, jeżeli tylko pól roku to 100% zasiłku, jeżeli po pół roku stwierdzisz że chcesz jednak kolejne pół roku to wtedy zasiłek będzie wynosił 60%

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 17:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze posegregowałam ciuszki i się zdołowałam bo mam baaaaardzo dużo rozmiaru 56. Chciałabym by Kornelka jednak triche je ponosiła bo są taaaakie śliczne. I teraz zastanawiam się czy urodzi się duża. Podobno mniejsze dzieciaczki noszą 56 nawet 2 miesiące. Mała w 24t6d ważyła 719gram. Myślicie, że będzie duża?

• madziulek Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 19:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu to się zmienia w każdym miesiącu także ciężko przewidzieć :) Ale nie ma co się martwic na zapas. Na pewno wszystko wynosi :)

atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 19:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulek ale mniej wiecej w którym tyg da się mniej więcej oszacować jak duże będzie dziecko?

No ja obawiam się, że nie znosi bo bodziaków samych ok 30 w 56 rozmiarze :/pajacow z 15. Spodenek, polspiochow i spiochow tez z 15 sztuk. No i kaftanikow sweterkow z 10sztuk. Brałam troche bez namysłu bo jak cos w dobrym stanie i za grosze to szkoda było nie kupić.

• madziulek Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 21:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ostatnim miesiącu dziecko przybiera ok 200 g na tydzień. Chociaż też zależy kto ma jak dokładne usg. Słyszałam że waga dziecka po urodzeniu może się różnic od tej ostatniej z usg o +- 500 g :P

To tak jest ze się kupuje za dużo na początku ale jeśli np masz większość z lumpka to będziesz 'w plecy ' o parę groszy :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 21:07

atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 21:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga październikowka rozpakowana. 3. na oxy cały dzień i czekamy na wieści na wątku.

Dzieje się :D

Ja mam nadzieje, że Tadek to wiecej niż 3,5kg nie będzie miał.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 21:44

Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • madziulek Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 21:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ładnie :)
    Liczę ze Filipek poczeka jeszcze jakieś 2 tyg :D
    Choć najchętniej to już dziś bym rodziła.. Wiecie jak mi zle :(
    Brak sił, problemy z oddychaniem, spać nie mogę bo juz żadna pozycja nie jest dobra i cala reszta przypadłości :/ Jednym słowem masakra.

atdc3e5e035kp155.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 22:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja 56 mam wyłącznie z lumpka więc może nie tyle o kasę mi chodzi jak o to, że szkoda by takie śliczne ciuszki się zmarnowały. Najwyżej 2 dziecko też pokorzysta:P a może część komuś oddam ;)

Kurcze dziewczyny ale u Was emocje ;) właściwie w każdej chwili możecie urodzić;) obawiacie się troche jsk to będzie.

• zakocona Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 22:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, doskonale cie rozumiem. Ja mam dosyć tej ciąży. Dzisiaj klnelam już na nią strasznie, bo kręgosłup mnie tak napieprza, młody mnie naparza koszmarnie, ciężko mi się oddycha i chodzi, nie mogę sobie znaleźć pozycji wygodnej i najlepij mi na lewym boku leżeć, a ile i jak tak można, od kilku dni co noc mam koszmarnie bolące stawy w dłoni i trzyma rano też (boli jak zginam palce itp). Eeech :/

Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • zakocona Autorytet

Wysłany: 27 sierpnia 2015, 22:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i zatoki mi nawróciły :/

Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
‹‹ 312 313 314 315 316 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego