X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testujemy na koniec stycznia :)
Odpowiedz

Testujemy na koniec stycznia :)

Oceń ten wątek:
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 30 września 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello dziewczyny :)

    Sówka, ja wiem, że Wam się uda :)

    Ania, jak tam dieta? ;)

    Magda, z cycami już tak jest. Ja stoczyłam z nimi morderczą walkę i niestety przegrałam, bo nie zniosłam już bólu :( ale nie poddawaj się :) ktoś Ci pokazał jak prawidłowo przystawić głowę, a zwłaszcza usta małego? że nosek musi być w linii prostej z brodawką, a dolna warga wywinięta? Możesz smarować brodawki fioletem albo jakimś kremem. Fiolet jest o tyle fajny, że nie trzeba go zmywać do karmienia i nie zmienia smaku mleka :), możesz też spróbować tych nakładek :) a, i smaruj sutki swoim mlekiem po każdym karmieniu, wpływa to na szybsze gojenie się ran. no i podstawa to wietrzenie cyców :D na pewno dacie radę :)

    u mnie mały rozpycha się strasznie, brr... doprowadza mnie czasami do szału. Wszystko mnie boli. We wtorek mam wizytę u Zbysia, mam nadzieję, że ostatnią :D

    wszystko mam praktycznie gotowe, zostały mi elementy dekoracyjne :) także czekamy na Olusia :D

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzała dieta ciężko. Wiem, że robię to dla Kornelki. Inaczej nie wiem jakbym dała radę. Co wejdę do sklepu pierwsze co widzę to słodycze. Włącze telewizor od razu reklama słodyczy ehh... Słodkie to była jedyna moja ciążowa zachcianka. Czuje się jak alkoholik, któremu wszczepiono esperal:P

    Maniu pokoj bedzie sliczy w takim razie ;) bede czekala na fotki !;)

    Kurcze ja tez sie boje o karmienie. Boje się, że będzie boleć. I tak wiem, że jak tylko bede miała problem dzwonię do doradcy laktacyjnego. Magda trzymam kciuki żeby karmienie stało sie przyjemnością;)

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 1 października 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój obecny cykl jest jakiś nienormalny, nigdy takiego nie miałam:/ jestem już 4 dni po spodziewanym okresie, drugi dzień mam plamienia, w poniedziałek robiłam test-nie ma nawet cienia. Brzuch nie boli-tak jak zawsze bolał zwiastując okres. W połowie cyklu zaczęłam brać bromergon, czy to przez niego coś się porypało?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello a powtórz test. Dziś już czwartek. W poniedziałek mogło być za wcześnie.

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 2 października 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki za Klaudię :)
    Tadek niedługo będzie na świecie <3

    atdc3e5e035kp155.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 2 października 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie dziś o 15:25 przyszedł na świat nasz Tadzio ♡. Całkowicie sn. 4030g i 56cm ♡♡♡
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f8a2670daac2.jpg

    nikicia86, Mania1718, rozowa_strzala lubią tę wiadomość

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia już na fb ci pisałam ale jeszcze raz tu na naszym pokoju :-) Gratuluję słodziak :-)

  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 3 października 2015, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech maluszek zdrowo rośnie :)

    atdc3e5e035kp155.png
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 3 października 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia gratulacje :)
    Tadzio śliczny i kawał chłopa ;)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 października 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki :)

    Klaudia, gratulacje :) synek śliczny, mam nadzieję, że wszystko u was w porządku :)


    ja byłam dzisiaj na wizycie i jak to w życiu bywa, szyjka zrobiła się wydolna :D i póki co nic się na poród nie zanosi, brzuch obniżony na 4 palce :). Najważniejsze, że ciąża donoszona :) mały waży ok 3kg :)) wyniki badań mam ok, więc wsio git :)

    pod koniec tygodnia gotowe będą moje literki z imieniem i wkład do kosza, będę mogła w końcu pochwalić się :) wózek już złożony czeka na naszego synusia ;)

    Magda, Ania, co tam u was???

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 6 października 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cicho :)

    Strzała jeszcze troszkę musisz poczekać ale już z górki :*

    U nas w porządku. Za 3 h kończymy 2 tyg :D
    Każdy dzień jest inny. Mały przesypia od 2 do 3,5 h.

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 6 października 2015, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale przesypia je po każdym karmieniu? :)

    ja tam mogę poczekać ;) teraz jak Zuza chodzi do przedszkola, to mam czas na drzemeczki i nicnierobienie, a zaraz czeka mnie orka, więc korzystam :D

    jak dziewczyny jesteście zainteresowane, to w rossmanie, chociazby na ich e-sklepie, jest promocja na chusteczki baby dream (są naprawdę fajne). Za duopak (2x80) jest 6,99 :) ja wzięłam 8 paczek, więc będę miała spory zapas chusteczek, które przy noworodku idą jak szalone...

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda już 2 tygodnie:O szok! Ale czas leci ;)

    Strzała delektuj sie tymi chwilami odpoczynku. Przy 2 szkrabów nudy nie bedziesz miała;)

    Ja chusteczki jakies kupie ale i tak zamierzam pupcie przemywac w miare mozliwisci zwykłą przegotowaną wodą. Tak radziła nam położna aby za dużo chemii na pupkę maleństwa nie pakować. Jak wyjdzie w praktyce sie okaze ;)

    Dziewczyny czy KP można jesc słodycze? Bo tak sie ciesze, że po ciąży sie najem ale zapomniałam o KP. Jak to jest ?

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 października 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to co ma powiedzieć Mania, z trójką dzieciaczków? :D będzie miała tornado życia :DD

    Woda przegotowana mnie np osobiście nie zachęca, ponieważ bardziej wysusza skórę. Ja wolę użyć chusteczek ale rzadziej nakładać krem niż na odwrót z wodą :) oczywiście, nie neguję, bo z mojej strony przemawia też troszkę lenistwo. Chusteczki są zbawienne :D

    co do KP i łakoci, to no niestety zaraz po ciąży nie najesz się słodkiego ;) zasada generalnie jest taka, że na początku powinna być restrykcyjna dieta, czyli same gotowane jedzonko, żadnych surowych warzyw, nic co ma wysoki współczynnik alergenów jak cytrusy, truskawki, orzechy. Po jakimś czasie wprowadzasz jeden nowy produkt, np banan, po jego zjedzeniu czekasz 2-3 dni. jeżeli nie ma reakcji uczuleniowej bądź drastycznej zmiany w kupie, to produkt możesz wprowadzać częściej do swojej diety pamiętając o tym, jak on wpływa na Ciebie (banany na zatwardzenie, jabłka na przeczyszczenie). Są też babki, które od razu jedzą co chcą i nie patrzą na to i dziecko nie cierpi na bóle brzuszka czy kolki. Ja jednak do tematu podchodzę racjonalnie i wolę męczyć się z dietą niż z kolką, która trwa 7h... ale wiadomo.. sama się wszystkiego nauczysz o swoim dziecku :) jak dzieciaczek skończy 3 miesiące, to zobaczysz ogromną różnicę w jego zachowaniu i też będziesz mogła bardziej rozszerzać dietę, np o swoje ulubione słodkości :))

    Mania1718 lubi tę wiadomość

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania już ma odchowane dzieci to będzie miała pomocników :D fajna sprawa :P

    Smutno mi z powodu tych słodyczy :( a powiedz Strzała jak np. będę chciała wypić lampkę wina i odciągnę przed tym pokarm to jak długo nie można jeszcze karmić piersią?

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 października 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, są ponoc specjalne paseczki na wykrywanie alkoholu w mleku. Ale nie powiem Ci nic dokładniej, ponieważ ja na czas karmienia odstawiam alkohol zupełnie :)

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że raz na jakiś czas pozwolę sobie na lampkę wina przy jakiejś okazji. Wystarczy, że teraz wszystkiego sobie odmawiam. Ale dzięki poszukam tych paseczków.

  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 października 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się marzy sushi <3 ło matko... opieprzyłabym z 4 rulony :D ale też nie zaryzykuję i poczekam aż przestanę karmić piersią :) a jak już przestanę, to robię giga imprezę sushi z ulubionym piwkiem somersby, a pozniej jakiś clubbing :D

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



  • madziulek Autorytet
    Postów: 1303 303

    Wysłany: 7 października 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzała, tak, Mały zje i śpi od 2 do prawie 4 dziś ;)

    atdc3e5e035kp155.png
  • rozowa_strzala Ekspertka
    Postów: 548 50

    Wysłany: 7 października 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulek, to elegancko :) oby tylko kolki nie przyszły i na bank będzie super :)))

    tqkvoz2.png
    atdc9vvj7hk3c41u.png



‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ