X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie w LISTOPADZIE na pewno się uda!
Odpowiedz

w LISTOPADZIE na pewno się uda!

Oceń ten wątek:
  • Ewa_1988 Koleżanka
    Postów: 34 27

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa, mmieszkałam przez przez pewien czas w Czechach - znajoma, polka, miała tam zabieg in vitro które jest w 100% refundowane przez VZP ( Czeski odpowiednik NFZ ). DLa obcokrajowców takie zabiegi są pewnie odpłatne, ale może wciąż tańsze niż w PL, może warto się zainteresować?

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie mieć alternatywe ;)
    Szkoda tylko że nasz polski wspaniały rząd zamiast iść z duchem czasu to cofa się do średniowiecza. Smutne to bardzo.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wciąż tylko lekko plamie, ale test negatywny nie z porannego moczu

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch wrote:
    Ja też się nad tym zastanawiałam, ale jeszcze nie próbowałam. A jak długo się staracie?
    Staramy sie 5 lat, ale z przerwami.. moze od 2,5 roku bardziej intensywniej. Moje wyniki wychodza dobrze, u meza byla kiepska jakosc nasienia, ale bral profertil i parametry poszly troszke w gore. Tak na prawde wszystko wyglada na to, ze jest w porzadku, a ciazy jak nie bylo tak nie ma.. lekarz zasugierowal Nam, ze moze byc to nieplodnosc idiopatyczna.. i od tamtej pory myslimy o inseminacji, chociaz tak jak tu ktoras z Was napisala jest to metoda malo skuteczna :( ale sama juz nie wiem co robic, zebyc byc w upragnionej ciazy.

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz twierdzi, że za dużo siedzę na forum i najlepiej jakbym w ogóle tego nie robila.
    Jeszcze nie mogę uznać dzisiejszego dnia za 1dc, ale pewnie się rozkręci niedługo.
    Malinowa pewnie widzimy się w grudniowym ;) oby tym razem się udało!

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do swoich objawów mogę dorzucić kolejny. Kłucie, ale delikatne, obu jajników, np. gdy wstaję. Dziś 12 dpo. Czytałam, że podobno to normalne.

    Jutro zrobię betę i proga. Dam Wam znać co wyjdzie. Dobrze, że jutro mam szkolenie to może głowę zajmę właściwymi rzeczami :P

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa, nie wiem czy mam zwidy czy pisałaś o szyjce. W ciąży się nie powinno, ale jak sprawdzałaś to napisz. Podobno ma być wysoka miękka i zamknięta oczywiście. Moja jest przy podłodze, to chyba kolejny sygnał żeby nie tracić pieniędzy na testy.. :)

  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam właśnie z Częstochowy, @ nadal nie ma, jutro lecę na betę z samego rana, zobaczymy co to będzie... Jestem pełna nadziei...jajniki ciągną...

    madziorek86, aeiouy, Eja, Arashe lubią tę wiadomość

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • madziorek86 Autorytet
    Postów: 1042 2954

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja również pójdę jutro z rana na betę. Jajniki ciągną, oba, nie tak jak na @, której nie widać... 14dpo, a testy bielusieńkie...

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa. Sprawdź w którym mieście jest refundowane in vitro. I jakie trzeba spełnić warunki. Jak trzeba to i u cioci można się zameldować.
    Uważam że idiopatyczna jest oprócz bezpłodności najgorsza. Bo nie masz z czym walczyć, a efektu nie widać. Czy masz wszystkie badania? Również na te cztery chorobska kt mogą uniemożliwiać zajście?
    Dwa, widziałaś już zestaw który brałyśmy ja i staraniowa.
    Myślę, że jak nie próbowałaś spróbuj zioła Sroki. I kompleks Wit b i więcej Wit b12. Jeśli masz prolaktyne w górnej normie to weź coś na zbicie. Bo podczas starań że stresu na pewno się podnosi. Ja obecnie na prolaktyne biorę castagnus. Ale nie badałam obecnie prol a poza tym biorę krótko, także się nie wypowiem
    Ja brałam również mace i donga. Ale krótko przed zajściem. Bardzo bym chciała wiedzieć co zadziałało, ale myślę, że chyba wszystko razem. Clo i pregnylem doprowadziłam organizm do owulacji i pękania pecgerzykow, inozytolem i Metformaxem zwalczalam pco a witaminami i suplementami wzmacnialam organizm.
    To wszystko oczywiscie dotyczy sytuacji gdy zaszłam w 30 Cs...
    Obecnie nie biorę i nie będę brała żadnych leków. Tylko zioła i suplementy. Szanse raczej minimalne, no cóż :)

    NAg08 lubi tę wiadomość

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlet, Madziorek. Lecicie na betę czy jednak rano sikaniec?

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Staraniowa, nie wiem czy mam zwidy czy pisałaś o szyjce. W ciąży się nie powinno, ale jak sprawdzałaś to napisz. Podobno ma być wysoka miękka i zamknięta oczywiście. Moja jest przy podłodze, to chyba kolejny sygnał żeby nie tracić pieniędzy na testy.. :)

    Twarda, zamknięta ... Rano mam wrażenie, że była wyżej niż teraz, jest przy podłodze. Tak naprawdę podobno potrzeba czasu by organizm reagował inaczej. Szyjka może zmięknie, ale raczej później. Tak czytałam. Grunt by była zamknięta. Jednak każdy organizm jest inny :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Twarda, zamknięta ... Rano mam wrażenie, że była wyżej niż teraz, jest przy podłodze. Tak naprawdę podobno potrzeba czasu by organizm reagował inaczej. Szyjka może zmięknie, ale raczej później. Tak czytałam. Grunt by była zamknięta. Jednak każdy organizm jest inny :)

    Dzięki, poszłam ja obmać, żeby zobaczyć czy jest zamknięta i nie sięgam już a palce mam długie. To już sama nie wiem gdzie ona jest. Zresztą tak jak piszesz, każdy organizm jest inny..
    Cikawe czy się skupisz na szkoleniu :)))

  • madziorek86 Autorytet
    Postów: 1042 2954

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Scarlet, Madziorek. Lecicie na betę czy jednak rano sikaniec?

    Jeśli @ nie nadejdzie to mam jeszcze jeden test, obsikam go rano, żeby nie było.
    Ale idę na betę. Ostatnia nadzieja, żeby potwierdzić :)

  • Ewa_1988 Koleżanka
    Postów: 34 27

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wytrzymałam i w trakcie spaceru weszlam do apteki, moj B juz mnie opieprzyl ze tyle kasy wydaje na testy ( Jutro przychodza te z allegro za 1 zl ).

    Dzisiaj paseczek bielutki, na bieliźnie znowu pojawiły się brunatne plamienia które zaczynają mnie martwić. Cos czuje ze czeka mnie kolejna wizyta u ginekologa w tym tygodniu :/ chyba ze to @ przyszla wczesniej i tak powoli sie rozkreca.

  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że sporo z Was ma a to ciążowe objawy, a to spóźnioną @, trzymam kciuki, aby coś z tego było :)

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziorek86 wrote:
    Jeśli @ nie nadejdzie to mam jeszcze jeden test, obsikam go rano, żeby nie było.
    Ale idę na betę. Ostatnia nadzieja, żeby potwierdzić :)

    No właśnie też mam jeden test. A obawiam sie'ze będzie jak zwykle,wykonanie testu magicznie wywoła @
    To chyba poprzestane na sikancu. Chyba żeby pokazał coś innego niż biel vizira

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa86 A ile ich kupiłaś? Jeśli można zapytać:)

  • Ewa_1988 Koleżanka
    Postów: 34 27

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym miesiacu czy na allegro? :D
    w tym miesiącu, razem z tymi dzisiejszymi to 4 kupione w aptece, a z allegro leci 10 ale za pieć dni @ to pewnie na przyszły miesiąc zostanie :)
    Proszę nie oceniajcie ja tu wariuje !


    @Makowa, Ty już testowałaś? ( próbowałam poszukać na forum ale coś nie wyłapałam )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 17:21

    Eja lubi tę wiadomość

  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, termin @ to 19-20, ale jeśli owu miałam wtedy jak wykres pokazuje, to niby 24 listopada ma przyjść @. Wymyśliłam sobie, że zatestuję 22.

    Ewa_1988 lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ