X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚
Odpowiedz

W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚

Oceń ten wątek:
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 28 września 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia ja nie widzę dobrze zdjęcia :( ale na miniaturce chyba czerwone są te krostki?

    Felinka a może trzeba zmienić mleko? Miśki Alek męczy się z refluksem, może Miśka więcej podpowie.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5162 4765

    Wysłany: 28 września 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia ja jeszcze nie w temacie bobaskowym więc nie pomogę oby młodemu szybko przeszlo 🍀

    Emsi co za cudo 😍😍

    Siri ja też mam coraz gorzej ze spaniem jak się obudzę siku to później dlugo nie mogę zasnąć 😔

    Felinka a obecny pediatra nic nie podpowiedział na te ulewania?

    Dziewczyny jak zamawiałyscie staniki do karmienia to ile rozmiarów większe? Obecnie mam C (przed ciążą b) zastanawiam się czy wystarczy że zamowie C tylko z większym obwodem pod biustem czy już raczej D no bo wiadomo ze przy karmieniu piersi jeszcze się powiększą jak to było u Was ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2022, 10:54

    Emsi :) lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 września 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz pediatra stwierdził że jest przekarmiona, ogranicz jedzenie to wszystko jej minie 🤬🤬

    No właśnie kupiłam mleko typowo na refluks. Zobaczymy..

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala wrote:
    To jest to czego żałuję najbardziej... że nikt mnie do kp nie przygotował. Gosiu a jak Ci idzie kpi?
    Dziękuję że pytasz. Odciągam co 3 godziny i w nocy co 4, ciężko mi ogarnąć czas bo mała lubi być na rękach ale mam 2 laktatory więc to jest 15 minut plus mycie.. dobowo odciągam około 1 litra więc myślę że spoko byle Ti utrzymać. Podałam małej 2 razy mieszankę jak już był mega ryk a ja nie miałam odciągniętego mleka. Ogólnie używam laktatorow neno, jeden pożyczyła mi siostra i jestem zła w jakim tempie zużywają się części typu zaworek i membrana, wymieniałam zaworki w sobotę I od razu ściągałam więcej mleka i już widzę że są do wymiany, w takim tempie to nie będzie tani interes. Czytałam że pasują zaworki medeli i będę próbować ale 2 kosztują 100 zł więc mam nadzieję że na dłużej wystarcza. A jak u Was?

    Felinka u mnie mała ulewa nawet po moim mleku i pediatra nic nie mówiła o zagęszczanie, ewentualnie o częstszym karmieniu małymi porcjami, generalnie że do 6 miesiąca jest to fizjologia.

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka ja przed ciążą miałam 70B, większe piersi miałam tylko przy nawale, teraz mam takie same jak przed, i ja zamawiałam z HM 75B bo w sumie takie są najmniejsze. Ogólnie na początek warto kupić sobie jakieś tańsze na ten nawał o Ile będzie, a później po stabilizacji kupić resztę ;)

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny będę sprzedawać sukienkę do chrztu Majusi gdyby któraś była zainteresowana to zapraszam na priv ☺️☺️

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 28 września 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka ja bym sama nie kombinowała z zagęszczaczem do mleka, zagęszczacz może powodować zaparcia i ból brzuszka, czyli koło się zamyka. najlepiej zmień pediatre i może udajcie się na usg? Refluks to grubszy temat także dobrze jakby Mała była pod opieką lekarza...

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 września 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam jej mleko HiPP anty reflux. Obecnie jemy HiPP bio combiotic. Także chcę spróbować w ten sposób. Nie kupilam typowego zagęszczacza bo to strach..

    Gosia fizjologia fizjologią, ale mloda ostatni posiłek je przed napadem czyli koło 16, potem niby chcę jeść ale odchyla glowe, płacze, ucieka i ssie i tak na zmianę że koniec końców więcej tego mleka jest wylane niż zjedzone, potem ciągle słyszę jak cofa się z brzuszka i ons to łyka spowrotem oczywiście z płaczem. Jak już zaśnie (głodna) to zjada dopiero nad ranem..
    Próbowałam dawać mniej a częściej - bez skutku...

    Jeśli te mleko nie da rezultatu to w poniedziałek na szczepieniu poruszę ten temat jeszcze raz. Jeśli znowu nie otrzymam pomocy to na prawdę zmienię pediatrę a jak będzie trzeba to i przychodnię...

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka a z butelki nie leci jej za szybko? U mnie jak Maja jadła przez nakładki i leciało jej szybko to i krztusiła się i więcej ulewala a teraz jak z butelki jej leci powoli (nadal używamy smoczka 0+, bo na 1+ się krztusi) tych ulewa jest dużo dużo mniej.

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5162 4765

    Wysłany: 28 września 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    Ivanka ja przed ciążą miałam 70B, większe piersi miałam tylko przy nawale, teraz mam takie same jak przed, i ja zamawiałam z HM 75B bo w sumie takie są najmniejsze. Ogólnie na początek warto kupić sobie jakieś tańsze na ten nawał o Ile będzie, a później po stabilizacji kupić resztę ;)

    Ja będę zamawiać z allegro nie mam zamiaru za dużo inwestować w staniki ale w takim razie zamowie normalny rozmiar jaki teraz noszę 😊
    Kurde też mam zamiar kupić laktator z neno i nie miałam pojęcia że tak szybko się tam części eksploatują 😱

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Ja będę zamawiać z allegro nie mam zamiaru za dużo inwestować w staniki ale w takim razie zamowie normalny rozmiar jaki teraz noszę 😊
    Kurde też mam zamiar kupić laktator z neno i nie miałam pojęcia że tak szybko się tam części eksploatują 😱
    Myślę że do "normalnego" użytkowania przy kp będzie spoko, mi też wystarczał, ale przy takim użytkowaniu 8x dziennie po 15 minut to jednak szybko się zużywają te wymienne części. Myślę o zakupie innego ale nie wiem jak długo jeszcze pociągnę kpi :)

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 28 września 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka ja mam neno i do zwykłego KP spokojnie wystarcza :) był więcej w użyciu na pocztaku do rozkręcenia laktacji i później w nawale. A teraz przy ustabilizowanym KP odciagam tylko jak muszę zrobci zapas mleka bo muszę Np gdzieś wyjść :)

    Piersi miałam małe B przed ciąża, w ciąży urosły do takiego pełnego B i już takie są :) w nawale były trochę większe. Staniki mam z Kappahl i super mi się sprawdzają, dokupilam kolejne, a rozmiar mam tam M bo tam jest taka ubraniowa rozmiarówka :) najwiecej to mi obwód pod biustem chyba urósł a nie sam biust haha 😳😅

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 4377 3656

    Wysłany: 28 września 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam co Karo z neno, ale do tej pory używałam kilka razy, ale niestety musimy się zaprzyjaźnić, bo maly je za malo, bo mi za szybko przysypia, a ewidentnie ma co jeść, bo po jedzeniu jeszcze sporo mogłam ściągnąć...
    Wiec na razie próbujemy tak, a potem zobaczymy, ale świadomość ze nie potrafię dac mu tyle ile potrzebuje mi nie pomaga 😔

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III prenatalne 1810g 💙
    20.07 - 32+2 - 2250g
    29.07 - 33+4 - 2350g
    01.08 - 34+0 (IP) - 2590g
    02.08 - 34+1 (IP) - 2750g
    09.08 - 35+1 (IP) - 2940g
    16.08 - 36+1 (M) - 3300g
    17.08 - 36+2- 2950g 🤯
    23.08 - 37+1 - patologia- 3400g
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    Marzec - ❌️ - NK 25%
    Kwiecień - ❌️ - NK 15% 🥹
    22.04.2024 - 🙏

    ❔️❔️ 🫣


    2 blaski ❄️4AB ❄️3AA
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 28 września 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, a moze bardziej wizyta u fizjo lub osteo? Bo takie wyginanie sie tez nie jest dobre.

    Niestety, ale z mlekami MM to tez nie jest taka prosta sprawa, bo mało komu udaje sie kupic jedno i na nim zostac, trzeba tez probowac.

    Dodam też, ze nigdy nie zmieniamy mleka z dnia na dzień. Zmieniamy je stopniowo. To ma bardzo duze znaczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2022, 13:10

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 września 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia dajesz mu swoje mleko to najważniejsze. Wiem że to trudne bo 3 dni ryczałam że nie mogę karmić piersią. Ale niektóre dzieci nie dają się tak karmić a my mamy robimy wszystko żeby im to mleczko jednak dać. Podobno mój mąż był identyczny przy cycku jak Maja, tylko że moja teściowa odpuściła i dała mm a tera zazdrośni że ja jednak jestem wytrwała i chce jej dać co najlepsze.

    Jak wam się sprawdzają te podwójne laktatory neno? Da się nimi odciągać z 1 piersi? Zastanawiam się nad neno camino. Jakie wy macie? Karo, Krysia, Joan?

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 września 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia mamy butle z małym przeplywem, mi samej ciężko z niej pociągnąć... A mimo to ulewa i to często Nawet godzine lub dwie od jedzenia...

    Księgowa no właśnie słyszałam dwie opinie, jedna to jak mówisz - stopniowo codziennie jedna zamiennie miarka nowego, a druga wersja to odrazu na nowe i jeśli po 3 dniach nie przyswoi i nie będzie lepiej to Mleko nie odpowiada 🤔

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 28 września 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Gosia mamy butle z małym przeplywem, mi samej ciężko z niej pociągnąć... A mimo to ulewa i to często Nawet godzine lub dwie od jedzenia...

    Księgowa no właśnie słyszałam dwie opinie, jedna to jak mówisz - stopniowo codziennie jedna zamiennie miarka nowego, a druga wersja to odrazu na nowe i jeśli po 3 dniach nie przyswoi i nie będzie lepiej to Mleko nie odpowiada 🤔

    Tylko przy tak młodziutkim, niewykształconym przewodem pokarmowym to ja bym nie ryzykowała tej drugiej opcji. Zreszta.. Prawdę mówiąc, nigdy o niej nie slyszalam.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Emsi :) Przyjaciółka
    Postów: 103 130

    Wysłany: 28 września 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekujemy 🥰

    Felinko wspolczuje problemow brzuszkowych. Ja sie obawiam ze nas tez czekaja, maly cos sie ostatnio mocno napina. Pediatra zalecila kropelki wiec bedziemy testowac.

    Kurcze nie wiedzialam, ze te czesci sie tak zuzywaja. Mam neno bueno, ale korzystam tylko jak musze. I mi taki podwojny laktator sprawdza sie super. 15min i mleczko naprodukowane. Bardzo mi sie to sprawdzilo jak Stefko lezal na naswietlaniu, a ja mu tylko mleczko donosilam :)

    Ivanka ja przed ciaza nosilam c/d. Kupialam 2 staniki rozmiar E i niestety przy obecnym nawale pokarmu sa troche male. Takze ja takie lepsze i bardziej dopasowane kupie sobie dopiero jak sie z ta laktacja ogarne.

    29.12.2020 👼💔

    8.01.2022 ⏸
    2.02.2022 mamy serduszko ❣️
    30.03.2022 nasz mały chłopczyk 💙

    Czekamy na Ciebie Stefanku 💕

    17.09.2022 nasz Promyczek juz z nami 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam kupić 2-3 tanie staniki do karmienia na początek a potem dokupować, po nawale i po stabilizacji. Nie wiadomo jak długo będziesz karmić, jak krótko to nie ma co wydawać a jak długo to z czasem zobaczysz co jest dla ciebie najwygodniejsze i będziesz dokupować. Mi piersi bardzo urosły, więc chyba nie ma reguly.
    Na początek nie polecam tych staników zakładanych przez głowę, bo piersi są baaardzo delikatne i każde obtarcie boli. Najlepsze są te zapinane z tyłu. Tych zakładanych przez głowę praktycznie nie używałam, wolałam prać ręcznie na szybko.

  • Siri Autorytet
    Postów: 1707 1888

    Wysłany: 28 września 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka ja mam staniki jeszcze po corce i sa fajne i miekkie i teraz w nich chodze, bo nic mnie nie uwiera, kupilam na amazon jakies takie rozciagliwe, bez zadnych usztywniaczy i podtrzymywaczy. Nie sa najseksowniejsze, ale w tym wypadku u mnie liczy sie komfort, na koronki przyjdzie jeszcze czas 😉 zachowam je sobie na nawal i mysle, ze swietnie sprawdza sie tez w nocy. Jak juz mi sie ustabilizuje laktacja (na co bardzo licze) to wtedy zainwestuje w cos porzadniejszego 😊
    Moze tak jak mowi Cecylia, jakis sportowy stanik, ale zapinany na plecach a nie wciagany przez glowe, jakis elastyczny, zeby nic Cie pod biustem nie ugniatalo



    age.png
‹‹ 1895 1896 1897 1898 1899 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ