X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TEŚCIORY :)

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Kochana właśnie problem w tym, że ja już biorę Letrox 50 od września zeszłego roku. Zaczynałam z TSH 2.61, po tabletkach pięknie spadało, w czerwcu 1.13, w sierpniu 1.7, a wrzesień ponad 3..
    Mam nadzieję, że chodzi tylko o to, że od roku nie miałam zwiększanej dawki leku i być może organizm już się przyzwyczaił..
    Tobie zwiększano dawki leków? Co jaki czas??

    Rozumiem, a robiłaś ft3 i ft4? Ja miałam zupełne szaleństwo w tym roku z manipulacją dawkami - mniej więcej co 6 tygodni zmieniałam dawki, bo TSH skakało mi od 0 do 8. Zdecydowanie chodzi o to, że nie miałaś od roku zwiększanej dawki, organizm sie niestety trochę przyzwyczaja, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi np. jeszcze Hashimoto - masz może stwierdzone?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Rozumiem, a robiłaś ft3 i ft4? Ja miałam zupełne szaleństwo w tym roku z manipulacją dawkami - mniej więcej co 6 tygodni zmieniałam dawki, bo TSH skakało mi od 0 do 8. Zdecydowanie chodzi o to, że nie miałaś od roku zwiększanej dawki, organizm sie niestety trochę przyzwyczaja, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi np. jeszcze Hashimoto - masz może stwierdzone?

    Kurcze, nigdy nie robiłam ft3 ani ft4.. Tylko TSH, do tego USG tarczycy i teraz przed IVF robiłam anty TPO..
    Endokrynolog nigdy nie kazał robić ft3 i ft4.. Hashimoto też nie było brane pod uwagę przez lekarza..
    W takim razie sama na własną rękę zrobię te badania przed kolejną wizytą..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 19:56

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 25 września 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Iza - to trafiłaś na beznadziejnego lekarza. Ja byłam już w swoim życiu u dwóch proktologów, i każdy z nich rozumiał, że to badanie krępujące, więc byli supermili, serdeczni i zabawni. Nie powinien też Cię straszyć od razu nowotworem - trzeba zrobić badania na krew utajoną, kolonoskopię i pewnie jakieś markery, i dopiero wtedy wyrokować. Bądź dobrej myśli!

    na krew utajoną też mi zlecił. Jeszcze tego mi brakowało... Powiem Wam, że ostatnio stwierdziliśmy z mężem że totalnie nic nam nie wychodzi. Dziecko, i kilka innych spraw, z którymi mordujemy się od dłuższego czasu. Jakby ktoś nas zaczarował !

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Kurcze, nigdy nie robiłam ft3 ani ft4.. Tylko TSH, do tego USG tarczycy i teraz przed IVF robiłam anty TPO..
    Endokrynolog nigdy nie kazał robić ft3 i ft4.. Hashimoto też nie było brane pod uwagę przez lekarza..
    W takim razie sama na własną rękę zrobię te badania przed kolejną wizytą..

    Koniecznie, bo te badania powiedzą Ci więcej o stanie tarczycy niż TSH. TSH jest tylko sygnałem, że coś się może dziać nie tak. Jesli miałaś prawidłowe USG to też super, bo niejednorodna tarczyca wskazywałaby na Hashimoto. Jestem dziś świeżo po rozmowie z lekarzem, więc się mądrzę ;-)

    never_lose_hope, Bocianiątko lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    na krew utajoną też mi zlecił. Jeszcze tego mi brakowało... Powiem Wam, że ostatnio stwierdziliśmy z mężem że totalnie nic nam nie wychodzi. Dziecko, i kilka innych spraw, z którymi mordujemy się od dłuższego czasu. Jakby ktoś nas zaczarował !

    Pamiętaj, że aby zdobyć szczyt trzeba iść pod górę. Teraz masz pod górkę, ale szczyt jest piękny i wart wysiłku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yose tak podchodzimy do kolejnego transferu odrazu :) a co będziemy czekać, pewnie mój gin kazał by odczekać ale ten młody mówi ze to bez sensu wiec nie wierze :)

    Anna Stesia, Lejka, Yoselyn82, innamorata88, staraczka1111, bazylkove, KateKum, Czrna 81, blue00, Lunaris, Flowwer, Bocianiątko, Emiilka, emi2016, Madżka89, Sarna84, Karma88, Ataga12 lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Yose tak podchodzimy do kolejnego transferu odrazu :) a co będziemy czekać, pewnie mój gin kazał by odczekać ale ten młody mówi ze to bez sensu wiec nie wierze :)

    <3 <3 <3

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boduszka wrote:
    Właśnie wróciłam z usg :) widziałam pulsującą fasolkę <3

    Cudownie!!! Najpiękniejsza muzyka dla uszu! Gratulacje raz jeszcze!

    Jesteś może na majówkach na BBF? ja tam zajrzałam, ale się przeraziłam - tyle dziewczyn przeżywa tragedie poronień... Będę na OVF dopóki mnie dziewczyny stąd nie wyrzucą ;-)

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 25 września 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    No ja myślę :-D

    Dziewczyny ze spadkiem temperatury -jestem z Wami! Moja też leci ostro w dół. No ale cóż... nowy cykl, nowe możliwości. Ja już się zacieszam na te nowe możliwości! :-D Może jestem naiwna ale mam nadzieję że ten krem dopochwowy z estrogenem pomoże mi wyprodukować chociaż jedną niteczkę płodnego śluzu! :-)

    A próbowałaś, kochana, Conceive?

  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 25 września 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:

    Trzymam kciuki!! My podglądamy się jutro!! ❤️❤️❤️

    Trzymam kciuki za jutrzejsze podgladanko i jak zawsze czekam na zdjęcie Michałka <3 <3 <3

    Anna Stesia, innamorata88 lubią tę wiadomość

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 września 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Yose tak podchodzimy do kolejnego transferu odrazu :) a co będziemy czekać, pewnie mój gin kazał by odczekać ale ten młody mówi ze to bez sensu wiec nie wierze :)

    mi lekarz tez powiedzial ze skoro beta nie drgnela to nie ma przeciwskazan zeby podchodzic od razu do kolejnego crio. Oczywiscie decyzja nalezy do nas czy chcemy przerwe czy nie :)

    innamorata88, Agniechaaaa, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 września 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Cudownie!!! Najpiękniejsza muzyka dla uszu! Gratulacje raz jeszcze!

    Jesteś może na majówkach na BBF? ja tam zajrzałam, ale się przeraziłam - tyle dziewczyn przeżywa tragedie poronień... Będę na OVF dopóki mnie dziewczyny stąd nie wyrzucą ;-)

    ja weszlam na majowki bo myslalam ze tam trafie i widzialam wlasnie ile dziewczyn ma straty... ech.. smutne to :(

    A ciebie nikt z tad nie wyrzuci, ty masz nam tutaj slac mnostwo wirusków ciazowych!!

    Anna Stesia, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 września 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte!! :) Michas na pewno urosl duzo :)


    Dziewczyny gratuluje pozytywnych testow ciazowych i wysokich bet :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 25 września 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbarka GRATULACJE :)

    Sylwia a jak się czujesz po tych zastrzykach i antykach?

    Flowwer my Ci tu krzywdy nie pozwolimy zrobić :)

    Agniechaaa nowy lekarz nowa nadzieja <3 <3 niech dobrze tam działa!

    Flowwer, Czrna 81, Anna Stesia, Barbarka1984 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Barbarka GRATULACJE :)

    Sylwia a jak się czujesz po tych zastrzykach i antykach?

    Flowwer my Ci tu krzywdy nie pozwolimy zrobić :)

    Agniechaaa nowy lekarz nowa nadzieja <3 <3 niech dobrze tam działa!


    Lekko bolały mnie jajniki przy 3-4 zastrzyku, ale wszystko do zniesienia :) Chociaż skoro bóle były przy wyciszaniu jajników to aż strach co będzie jak zaczną mi je pobudzać :D
    Ale zniosę wszystko!!
    Staraczka, zastrzyki do wzrostu pęcherzyków bierze się codziennie? Raz dziennie? To tylko zastrzyki czy coś jeszcze się bierze dodatkowo?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 25 września 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 wrote:
    Lekko bolały mnie jajniki przy 3-4 zastrzyku, ale wszystko do zniesienia :) Chociaż skoro bóle były przy wyciszaniu jajników to aż strach co będzie jak zaczną mi je pobudzać :D
    Ale zniosę wszystko!!
    Staraczka, zastrzyki do wzrostu pęcherzyków bierze się codziennie? Raz dziennie? To tylko zastrzyki czy coś jeszcze się bierze dodatkowo?
    Tak te do wzrostu bierze się codziennie o stałej porze ja brałam rano. Chyba po 3 zastrzyki na początku od 2 - 9 dc a potem przez 2 dni doszedł mi jakiś żeby dojrzały ale nie pękły :) a w 12 dc ovitrelle na pęknięcie i za 40 h miałam punkcje tak jakoś to było mniej więcej :) pamiętaj żeby 1 dzień okresu liczyć od żywo czerwonej krwi bo ja jakoś za wcześnie zaczęłam cykl liczyć po antykach dostałam dziwnych plamien i myślałam że to już mój okres :) potem jajca rosly nie równo 9 było dojrzałych a chyba 12 nie dojrzałych a 3 jakieś nie teges :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 20:47

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Tak te do wzrostu bierze się codziennie o stałej porze ja brałam rano. Chyba po 3 zastrzyki na początku od 2 - 9 dc a potem przez 2 dni doszedł mi jakiś żeby dojrzały ale nie pękły :) a w 12 dc ovitrelle na pęknięcie i za 40 h miałam punkcje tak jakoś to było mniej więcej :) pamiętaj żeby 1 dzień okresu liczyć od żywo czerwonej krwi bo ja jakoś za wcześnie zaczęłam cykl liczyć po antykach dostałam dziwnych plamien i myślałam że to już mój okres :) potem jajca rosly nie równo 9 było dojrzałych a chyba 12 nie dojrzałych a 3 jakieś nie teges :)


    Ło matko, ja mam nadzieję, że chociaż kilka zdatnych wyhoduję przy moim tragicznym AMH, a gdzie tu do Twoich ponad dwudziestu!!!!
    No nic, zobaczymy co będzie, łatwo się nie poddamy! :)

    A jak Ty się czujesz? Objawy dokuczają??

  • boduszka Ekspertka
    Postów: 166 221

    Wysłany: 25 września 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Cudownie!!! Najpiękniejsza muzyka dla uszu! Gratulacje raz jeszcze!

    Jesteś może na majówkach na BBF? ja tam zajrzałam, ale się przeraziłam - tyle dziewczyn przeżywa tragedie poronień... Będę na OVF dopóki mnie dziewczyny stąd nie wyrzucą ;-)
    Byłam tam chwile ale to nie to samo co WY <3 wchodzę na fioletową tylko do dziewczyn z cukrzyca by popytać co i jak :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, niedoczynność tarczycy,
    l22ndf9hr2tr2g4j.png
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 25 września 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Cudownie!!! Najpiękniejsza muzyka dla uszu! Gratulacje raz jeszcze!

    Jesteś może na majówkach na BBF? ja tam zajrzałam, ale się przeraziłam - tyle dziewczyn przeżywa tragedie poronień... Będę na OVF dopóki mnie dziewczyny stąd nie wyrzucą ;-)

    Anna mam dokładnie to samo odczucie, dlatego zaglądam tutaj znacznie częściej niż na filetową. Strasznie to wszystko przeżywam i niestety później się nakręcam. Dlatego mam nadzieję, że też mnie tutaj dziewczyny nie wyrzucą ;)

    Anna Stesia, KateHawke, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 września 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja wole te nasze towarzystwo!! ❤️❤️❤️

    Lucia88 czekamy!! :*

    Anna Stesia, Bocianiątko, Flowwer, KateHawke, Jedna_z_Wielu, Karma88, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ