X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 18 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze bo naczytalam sie o tymlataniu tyle... nawet w 2 trymestrze...
    Podpytam lekarza jeszcze.
    Co prawda wole autem ale nie usmiecha mi sie co 2h stawac ..
    A wlasciwie to czemu trzeba robic przerwy tak czesto?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 18 października 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dlatego, że jak jest się tyle czasu w pozycji siedzącej to jest ucisk na macicę :)
    Mi lekarz na jednej z wizyt powiedział że w ciągu dnia mam po 4-5 razy położyć się na 10 minut, bo wtedy jest lepszy przepływ krwi i macica nie jest uciskana :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 października 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucisk, słabszy przepływ krwi, zakrzepy przy długim siedzeniu w jednej pozycji. No i trzeba dużo pić, żeby krew rozrzedzać.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 18 października 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeeeju. To teraz mam straszny dylemat... :-(

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 18 października 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ojeeeju. To teraz mam straszny dylemat... :-(
    Najpewniej będzie jeśli spytasz o to swojego lekarza, każda ciąża jest inna i na pewno Ci doradzi czy będzie lepsza dla Ciebie podróż autem czy samolotem :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 października 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Najpewniej będzie jeśli spytasz o to swojego lekarza, każda ciąża jest inna i na pewno Ci doradzi czy będzie lepsza dla Ciebie podróż autem czy samolotem :)
    No ale to blizej terminu juz spytam :-)
    A Ty jak tam? Kiedy plec poznacie?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 19 października 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    No ale to blizej terminu juz spytam :-)
    A Ty jak tam? Kiedy plec poznacie?:-)
    Mam nadzieję, że już w tym tygodniu, w środę mam mojego ginekologa, a w czwartek drugie badania prenatalne, więc myślę, że maluszek da nam w końcu sprawdzić swoją płeć, już nie mogę się doczekać :)
    Na dniach będę sobie też załatwiać położna i powoli zajmować się kompletowanie wyprawki, już ponad połowa za nami, więc myślę że to najlepszy moment :)
    I kupiłam sobie pierwsze spodnie ciążowe, bo ostatnio chodziłam w samych legginsach, a już tęskno mi było do dzinsow :D fakt, że używki, ale w dobrym stanie z H&M za 80 dwie pary, a nówki 160 jedna para, więc to dla mnie za dużo :)
    W ogóle mam wrażenie, że jak w sklepach coś jest z napisem "ciazowe" to od razu dwa razy droższe :D
    A Ty jak nastawienie przed jutrzejszą wizyta? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 14:32

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 października 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Mam nadzieję, że już w tym tygodniu, w środę mam mojego ginekologa, a w czwartek drugie badania prenatalne, więc myślę, że maluszek da nam w końcu sprawdzić swoją płeć, już nie mogę się doczekać :)
    Na dniach będę sobie też załatwiać położna i powoli zajmować się kompletowanie wyprawki, już ponad połowa za nami, więc myślę że to najlepszy moment :)
    I kupiłam sobie pierwsze spodnie ciążowe, bo ostatnio chodziłam w samych legginsach, a już tęskno mi było do dzinsow :D fakt, że używki, ale w dobrym stanie z H&M za 80 dwie pary, a nówki 160 jedna para, więc to dla mnie za dużo :)
    W ogóle mam wrażenie, że jak w sklepach coś jest z napisem "ciazowe" to od razu dwa razy droższe :D
    A Ty jak nastawienie przed jutrzejszą wizyta? :)
    Nooo szykuj szykuj juz rzeczy, zleci szybko jak do tej pory :-)
    Ja jestem taka wzdeta, pelna (bardzo duzo pije) ze spodnie dresowe z gumka mnie uwieraja... :-) no ale coz :-) nawet mnie to cieszy :-)
    A co do jutrzejszej wizyty to nooo stresuje sie barddzo. Ale ... co ma.byc to bedzie. Nie mam teraz na to wplywu :-)
    Napisze jutro po wizycie jak.bylo :-)

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 19 października 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Nooo szykuj szykuj juz rzeczy, zleci szybko jak do tej pory :-)
    Ja jestem taka wzdeta, pelna (bardzo duzo pije) ze spodnie dresowe z gumka mnie uwieraja... :-) no ale coz :-) nawet mnie to cieszy :-)
    A co do jutrzejszej wizyty to nooo stresuje sie barddzo. Ale ... co ma.byc to bedzie. Nie mam teraz na to wplywu :-)
    Napisze jutro po wizycie jak.bylo :-)
    To dobrze, że dużo pijesz, podobno to ma wpływ na ilość wód płodowych :)
    Trzymam kciuki i czekam jutro na wiadomość :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 października 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    To dobrze, że dużo pijesz, podobno to ma wpływ na ilość wód płodowych :)
    Trzymam kciuki i czekam jutro na wiadomość :)
    Hehe naprawde? Niie wiedzialam, mozesz mi cos o tym napisac?:-)
    Tylko ze na pije duzo herbaty z cukrem i cytryna, a takto w pracy wode lub wodè z cytryna :-)

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 20 października 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Hehe naprawde? Niie wiedzialam, mozesz mi cos o tym napisac?:-)
    Tylko ze na pije duzo herbaty z cukrem i cytryna, a takto w pracy wode lub wodè z cytryna :-)
    Niektóre kobiety mają małowodzie, czyli mało płynu owodniowego, zazwyczaj występuje to w trzecim trymestrze, podobno jest ciężkie do wykrycia, ale jak lekarz stwierdzi małowodzie zaleca wtedy picie dużej ilości wody :)
    Dlatego ja wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć i też staram się pić minimum te 1,5 litra wody dziennie nie wliczając w to herbat itd :)
    Zresztą picie dużej ilości wody nigdy nie zaszkodzi, mi na przykład zniknął cellulit i generalnie lepiej się czuję jak piję więcej, mam bardziej nawilżoną skórę, niestety skutkiem ubocznym, zwłaszcza w ciąży jest uciążliwe sikanie :D
    Ale warto :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef1ee14fbd583ac6173cd40133d4b4de.png
    Witajcie, jestem po jednym poronieniu, takiego wykresu nigdy nie miałam, czy taki wzrost temperatury to dobry znak? Według NOR temperatura powinna być wyższa o 3 jednostki, wiec tu jest to osiągnięte żeby była owulacja, pęcherzyk był ładny przygotowany do owulacji w 13 dniu na wizycie byłam. Zastanawia mnie tylko, ze ntemperatura rośnie a nie utrzymuje sie na jednym poziomie? Ktoś wprawiony w interpretacji mógł by ocenić? Dodam tylko ze zaczęłam brać eutyrox po tamtej wizycie.

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 października 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Niektóre kobiety mają małowodzie, czyli mało płynu owodniowego, zazwyczaj występuje to w trzecim trymestrze, podobno jest ciężkie do wykrycia, ale jak lekarz stwierdzi małowodzie zaleca wtedy picie dużej ilości wody :)
    Dlatego ja wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć i też staram się pić minimum te 1,5 litra wody dziennie nie wliczając w to herbat itd :)
    Zresztą picie dużej ilości wody nigdy nie zaszkodzi, mi na przykład zniknął cellulit i generalnie lepiej się czuję jak piję więcej, mam bardziej nawilżoną skórę, niestety skutkiem ubocznym, zwłaszcza w ciąży jest uciążliwe sikanie :D
    Ale warto :)
    Aaa noo nawet o czyms takim nie slyszalam.:-) ale dobrze wiedziec na przyszlosc :-)
    Siedze tu w tej poczelalni i tak sie strrsuje ze masakra, ale zaraz sie wszystko wyjasni :-)

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 20 października 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Aaa noo nawet o czyms takim nie slyszalam.:-) ale dobrze wiedziec na przyszlosc :-)
    Siedze tu w tej poczelalni i tak sie strrsuje ze masakra, ale zaraz sie wszystko wyjasni :-)
    I co i co? Opowiadaj jak było :*

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 października 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    I co i co? Opowiadaj jak było :*
    Ja dopiero teraz bo wczoraj do znajomych jeszcze pojechalismy przy okazji. Wiec tak. Jestem totalna kretynka :-) ze przrlozylam te wizyte na tydz wczesniej bo teraz jeszcze bardzirj sie stresuje ze jest to puste jajo plodowe... nic nie bylo widac, tylko pecherzyk ciazowy o srednicy 1,16cm. Nie wiem czy to duzo czy malo zeby zobaczyc plod, ale lekarz twierdzi ze nie mam co panikowac.
    Moj M. Byl ze mna i mowi mi ze lekarz widzial kropeczke w tym pecherzyku ale ja czehos takiego nie pamietam...
    Jest to ponoc 5t 3d dzisiaj. Ja myslalam ze dwa tyg dalej z tego wzgledu ze dodalam sobie 2tyg jeszcze sprzed owulacji (wedlug tego jak wylicza sie podczas regularnych okresow)wiem kiedy byla owulacja. I w sumie faktycznie tak wychodzi bez tych 2tyg sprzed owu... wychodzi idealnie plus minus dwa dni. Czyli plod ma ok. 3 tyg czyli czemu go nie widac ani nie slychac? Ponoc serduszko mozma uslyszec w 3tyg. Tyle pytan ze masakra a ja.siedzialam jak wcieta tam i nic nie pamietam. Za 2tyg mam przyjsc ponownie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2018, 15:06

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 października 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i mam torbiel na lewym jajniku o stednicy 5cm. Nie wiem co z tym zrobic

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 21 października 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresuj się kochana na zapas, faktycznie może być jeszcze za wcześnie, wiem że najgorsze teraz będzie to czekanie, ale musisz dac radę :)
    Jeśli była kropeczka to myślę, że dobrze to wróży :)
    A z tym torbielem nie wiem co, a co na to lekarz? Powiedział coś konkretnego co się robi w takim przypadku?

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 października 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Nie stresuj się kochana na zapas, faktycznie może być jeszcze za wcześnie, wiem że najgorsze teraz będzie to czekanie, ale musisz dac radę :)
    Jeśli była kropeczka to myślę, że dobrze to wróży :)
    A z tym torbielem nie wiem co, a co na to lekarz? Powiedział coś konkretnego co się robi w takim przypadku?
    Lekarz twierdzi ze moze sama.sie wchlonie.
    Mam przyjsc za 2 tyg :-)

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka ja pamietam ze w 5 tyg tez bylam i byl tylko pecherzyk ciazowy jak u Ciebie. Tez mnie lekarz straszyl. A teraz spi obok mnie najslodszy widok i najpiekniejszy. Bedzie dobrze. Nie stresuj sie.

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 22 października 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My w sobotę zwiedziliśmy szpital, w którym będę rodzić...
    Ale zacznę od początku ;-) W piątek wieczorem na majtkach zaobserwowałam takiego glutka ze śluzu z domieszką krwi, chwilę później po podtarciu też był glutek, ale już bez krwi i potem nie było już nic, wystraszyłam się że czop mi zaczyna odchodzić ale przeczekałam do rana, zadzwoniłam do swojej poradni, zapytać czy mam przyjechać do nich czy jechać do szpitala. Kazali jechać do szpitala. W szpitalu najpierw zrobili mi KTG, później USG przez brzuch i dopochwowe, badanie "ręczne", wymazy itp. KTG niby w porządku, z małym wszystko ok, waży 2200g, nadal głową dół :-) łożysko ok, wody płodowe też, szyjka jak to P.doktor powiedziała "super" :-) Mam tylko infekcję (trochę grzybków wychodowałam) :-/ Z tego co zrozumiałam, to odchodzi mi delikatnie jakby ten czop, ale jakoś tylko z zewnętrznej części szyjki i mogło to być spowodowane jakimś mechanicznym podrażnieniem (np penisem :-P ), ale że seksów ostatnio nie było, to mogło być nawet i przez tą infekcję podobno i narazie nie mam się niby czym przejmować. Nie muszę leżeć, ale mam się oszczędzać, nic nie dzwigać. Jakby pojawiała się taka wydzielina z krwią nadal, to mam zgłaszać się z tym już do swojej gin kontrolować. Dostałam garstkę tabletek w fiolce, których nie znam nawet nazwy i nie wiem co to jest, ale mam gryźć po 2szt max co 6godzin jakby mi brzuch twardniał ;-) Poza tym dostałam jeszcze receptę na krem i tabletki na tą infekcję i jakiś magnez w saszetkach. I w sumie to chyba tyle. Ogólnie trochę takie mieszane uczucia mam po tym wszystkim, no ale co mi pozostaje, muszę ufać, że jest wszystko ok poza infekcją. W następny poniedziałek mam wizytę, to zobaczymy co tam jeszcze moja gin powie.
    Widziałam przy okazji salę porodową w szpitalu, w którym będę rodzić i powiem Wam, że nieźle to wygląda ;-)
    Przepraszam, ale nadrobię Was trochę później :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ