X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • ManiaZ Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 12 października 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zastanawiam się czy warto robić tst ciążowy. Współżycie w dni płodne dzień przed owulacja (właściwie to jakie 12 h przed). Od 2 miesięcy biorę duphaston od 15 do 24 dc. W tym cyklu byłam niemal pewna ciąży- miałam nudności i bardzo bolały mnie piersi. Jednak 15 dnia od owulacji najpierw mialam brazowe delikatne plamienia a 16 dnia jednorazowo duże krwawienie (tampon na noc przesiąkł aż zabrudził bieliznę) i potem już nie było krwawienia tylko lekkie plamienie brązowawe (jak na końcówkę okresu). Myślałam, że to był po prostu bardzo krótki okres ale nadal bolą mnie piersi, jestem ciągle zmęczona i czuję lekkie kłucie w jajniku. Czy to może być jednak ciąża? Czy warto robić test? Wiem, że to żaden problem kupić test za dychę i zrobić, ale nie chcę darmo robić sobie nadziei. Już raz robilam test swiecie przekonana ze jestem w ciazy jednak tylko okres sie spoznil i "odchorowywalam" ten fakt przez reszte miesiaca...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zrobisz testu to sie nie dowiesz, powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 11:26

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 12 października 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienie mogli być spowodowane pęknięciem krwiaka, więc ciąża jest możliwa. Ja bym zrobiła.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Agniecha sliczny brzuszek :-) juz niedlugo rozwiazanie, stresujesz sie? Pewnie nie mozesz sie juz doczekac :-)
    U mnie okej. Przelozylam wizyte u gina nq te sobote. Nie wytrzymalabym.jeszcze 2 tygodni. :-)
    Oleczka nie powiem, że nie ;-) Trochę włącza się już strach jak to wszystko będzie, tym bardziej, że pierwszy poród i w obcym kraju, ale staram się jak najmniej o tym myśleć :-) Muszę w końcu spakować torbę do szpitala, bo chyba czeka mnie trochę wcześniejszy poród niż zakładałam ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Już dobijam do 70 kg, ale w domu nie wchodzę na wagę :D czekam do wizyty :D
    Zaczynamy 21 tydzień, w przyszlym tygodniu w srode mam wizyte u mojego ginekologa, a w czwartek USG połówkowe prenatalne i nie mogę się szczerze mówiąc doczekać, bo w końcu poznamy płeć naszego maleństwa :)
    A Ty jak się czujesz? Mały mocno daje popalić mamusi? :D
    Koniecznie daj znać po wizytach :-*
    U nas właśnie zaczyna się 9 miesiąc :-) Jest coraz ciężej, ale też nie mam co mocno narzekać, bo cały czas normalnie funkcjonuję, poza tym że trochę szybciej się męczę ;-)
    A Ty jak się czujesz? Chyba bardzo dobrze znosisz ciąźę? ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Zapomniałam :-D
    Witam się w 29 tc. Wszystko u nas dobrze, mały kopie mnie po nocach i wybudza mnie ze snu :-) Mam już +9 kg od początku ciąży. W przyszłym tygodniu idę na usg 3d, mam nadzieję, że mały da się pooglądać :-)

    https://zapodaj.net/8918ddcbd81a7.jpg.html
    Ślicznie wyglądasz :-)
    U mnie już +13kg :-/
    Wrzuć jakąś fotkę małego po USG :-)
    Zdecydowaliście się w końcu jak dacie mu na imię? :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    :-) noo juz sie nie moge doczekac :-)

    A tak z innej bajki. W styczniu do Polski i teraz pytanie, samolotem czy lepiej autem? Mam straszny dylemat. Naczy5alam sie.
    Kochana do stycznia jeszcze daleko ;-) Jeśli ciąża będzie przebiegać prawidłowo, to samolotem jak najbardziej będziesz mogła lecieć :-) Napewno wygodniej niż autem ;-) Ja niestety musiałam jechać samochodem (w 24 i 30 tygodniu) 1600km w jedną stronę, ale też bez problemu dałam radę ;-) Robiliśmy tylko częściej przystanki (co jakieś 2-3 godziny), żebym mogła chociaż na kilka minut rozprostować nogi, poruszać się trochę, żeby krążenie ruszyć :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ja dopiero teraz bo wczoraj do znajomych jeszcze pojechalismy przy okazji. Wiec tak. Jestem totalna kretynka :-) ze przrlozylam te wizyte na tydz wczesniej bo teraz jeszcze bardzirj sie stresuje ze jest to puste jajo plodowe... nic nie bylo widac, tylko pecherzyk ciazowy o srednicy 1,16cm. Nie wiem czy to duzo czy malo zeby zobaczyc plod, ale lekarz twierdzi ze nie mam co panikowac.
    Moj M. Byl ze mna i mowi mi ze lekarz widzial kropeczke w tym pecherzyku ale ja czehos takiego nie pamietam...
    Jest to ponoc 5t 3d dzisiaj. Ja myslalam ze dwa tyg dalej z tego wzgledu ze dodalam sobie 2tyg jeszcze sprzed owulacji (wedlug tego jak wylicza sie podczas regularnych okresow)wiem kiedy byla owulacja. I w sumie faktycznie tak wychodzi bez tych 2tyg sprzed owu... wychodzi idealnie plus minus dwa dni. Czyli plod ma ok. 3 tyg czyli czemu go nie widac ani nie slychac? Ponoc serduszko mozma uslyszec w 3tyg. Tyle pytan ze masakra a ja.siedzialam jak wcieta tam i nic nie pamietam. Za 2tyg mam przyjsc ponownie.
    Kochana nie przejmuj się, za wczesnie jeszcze na serduszko. U mnie biło w 7 tygodniu, a wiem że u niektórych nawet zdarza się, że później.
    Co do torbieli, mi kiedyś sama się wchłonęła. Ważne tylko aby lekarz to kontrolował.
    Będzie dobrze :-*

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ManiaZ wrote:
    Hej dziewczyny zastanawiam się czy warto robić tst ciążowy. Współżycie w dni płodne dzień przed owulacja (właściwie to jakie 12 h przed). Od 2 miesięcy biorę duphaston od 15 do 24 dc. W tym cyklu byłam niemal pewna ciąży- miałam nudności i bardzo bolały mnie piersi. Jednak 15 dnia od owulacji najpierw mialam brazowe delikatne plamienia a 16 dnia jednorazowo duże krwawienie (tampon na noc przesiąkł aż zabrudził bieliznę) i potem już nie było krwawienia tylko lekkie plamienie brązowawe (jak na końcówkę okresu). Myślałam, że to był po prostu bardzo krótki okres ale nadal bolą mnie piersi, jestem ciągle zmęczona i czuję lekkie kłucie w jajniku. Czy to może być jednak ciąża? Czy warto robić test? Wiem, że to żaden problem kupić test za dychę i zrobić, ale nie chcę darmo robić sobie nadziei. Już raz robilam test swiecie przekonana ze jestem w ciazy jednak tylko okres sie spoznil i "odchorowywalam" ten fakt przez reszte miesiaca...
    Na wszelki wypadek zrób ten test.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Kochana nie przejmuj się, za wczesnie jeszcze na serduszko. U mnie biło w 7 tygodniu, a wiem że u niektórych nawet zdarza się, że później.
    Co do torbieli, mi kiedyś sama się wchłonęła. Ważne tylko aby lekarz to kontrolował.
    Będzie dobrze :-*
    A czy taka torbiel da sie skontrolowac przez usg przez powloki brzuszne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 11:39

    10.09.2019 Marcel
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 24 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A czy taka torbiel da sie skontrolowac przez usg przez powloki brzuszne?
    O z tym to nie mam pojęcia :-/ Ja miałam torbiel dawno temu, nie będąc w ciąży jeszcze i miałam zawsze USG przezpochwowe.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A czy taka torbiel da sie skontrolowac przez usg przez powloki brzuszne?
    Ja miałam dużą i bylo ja widać przez ugg przez powłoki brzuszne

  • Marietka89 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 24 października 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pomóżcie zrobiłam dziś test (nie z porannego moczu i czułości 25)ja kompletnie nic nie widzę a przyjaciółka twierdzi że widzi cień cienia... Pomożecie

    https://zapodaj.net/f4c0cac6aaac7.jpg.html

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 24 października 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietka89 wrote:
    Kochane pomóżcie zrobiłam dziś test (nie z porannego moczu i czułości 25)ja kompletnie nic nie widzę a przyjaciółka twierdzi że widzi cień cienia... Pomożecie

    https://zapodaj.net/f4c0cac6aaac7.jpg.html

    Myślę, że powinnaś spróbować taki o większej czułości jeśli masz wątpliwości
    Na zdjęciu niestety nic nie widać natomiast czasami wynika to z jakości zdjęcia

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Marietka89 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 24 października 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Myślę, że powinnaś spróbować taki o większej czułości jeśli masz wątpliwości
    Na zdjęciu niestety nic nie widać natomiast czasami wynika to z jakości zdjęcia

    Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie

    https://zapodaj.net/9ae957b2b59f2.jpg.html

    Co ty na to? :/

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 24 października 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coś tam widzę. Kreseczka druga jak nic. Delikatna ale jest!

    Można gratulować? <3

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 24 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Hej. My w sobotę zwiedziliśmy szpital, w którym będę rodzić...
    Ale zacznę od początku ;-) W piątek wieczorem na majtkach zaobserwowałam takiego glutka ze śluzu z domieszką krwi, chwilę później po podtarciu też był glutek, ale już bez krwi i potem nie było już nic, wystraszyłam się że czop mi zaczyna odchodzić ale przeczekałam do rana, zadzwoniłam do swojej poradni, zapytać czy mam przyjechać do nich czy jechać do szpitala. Kazali jechać do szpitala. W szpitalu najpierw zrobili mi KTG, później USG przez brzuch i dopochwowe, badanie "ręczne", wymazy itp. KTG niby w porządku, z małym wszystko ok, waży 2200g, nadal głową dół :-) łożysko ok, wody płodowe też, szyjka jak to P.doktor powiedziała "super" :-) Mam tylko infekcję (trochę grzybków wychodowałam) :-/ Z tego co zrozumiałam, to odchodzi mi delikatnie jakby ten czop, ale jakoś tylko z zewnętrznej części szyjki i mogło to być spowodowane jakimś mechanicznym podrażnieniem (np penisem :-P ), ale że seksów ostatnio nie było, to mogło być nawet i przez tą infekcję podobno i narazie nie mam się niby czym przejmować. Nie muszę leżeć, ale mam się oszczędzać, nic nie dzwigać. Jakby pojawiała się taka wydzielina z krwią nadal, to mam zgłaszać się z tym już do swojej gin kontrolować. Dostałam garstkę tabletek w fiolce, których nie znam nawet nazwy i nie wiem co to jest, ale mam gryźć po 2szt max co 6godzin jakby mi brzuch twardniał ;-) Poza tym dostałam jeszcze receptę na krem i tabletki na tą infekcję i jakiś magnez w saszetkach. I w sumie to chyba tyle. Ogólnie trochę takie mieszane uczucia mam po tym wszystkim, no ale co mi pozostaje, muszę ufać, że jest wszystko ok poza infekcją. W następny poniedziałek mam wizytę, to zobaczymy co tam jeszcze moja gin powie.
    Widziałam przy okazji salę porodową w szpitalu, w którym będę rodzić i powiem Wam, że nieźle to wygląda ;-)
    Przepraszam, ale nadrobię Was trochę później :-)

    Aguś, trzymam kciuki, żeby do końca nie było żadnych stresujących niespodzianek ;*
    Patrzę na Twój suwaczek i jeszcze 2 tygodnie i będziesz mieć donoszoną ciążę :-) Jak szybko zleciało :)

    Nasz synek waży już prawie 1,5 kg :-D

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 24 października 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietka89 wrote:
    Udało mi się zrobić lepsze zdjęcie

    https://zapodaj.net/9ae957b2b59f2.jpg.html

    Co ty na to? :/

    Na pierwszym zdjęciu nic nie widać, na drugim są dwie kreseczki :-) Tylko czy to drugie zdjęcie robiłaś od razu po teście? Bo taki test po kilku godzinach może dać fałszywie dodatni wynik.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Marietka89 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 25 października 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam Jeszce raz test i chyba negatyw :( co myślicie

    https://zapodaj.net/75f527b453e68.jpg.html

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 października 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Ja miałam dużą i bylo ja widać przez ugg przez powłoki brzuszne
    Moja ma 5cm.

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ