X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 19 lutego 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki może ktoraś mi podpowie jaka najlepsza jest rożnica miedzy jednym a drugim dzieckiem?
    Mój mały szkrab ma 9 miesięcy i tak myślę czy może teraz o drugie się starać czy jeszcze poczekać....

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Hej dziewczynki może ktoraś mi podpowie jaka najlepsza jest rożnica miedzy jednym a drugim dzieckiem?
    Mój mały szkrab ma 9 miesięcy i tak myślę czy może teraz o drugie się starać czy jeszcze poczekać....
    Akurat na to pytanie powinnaś sobie sama odpowiedzieć, bo to bardzo indywidualna sprawa. Dla dzieci pewnie im mniejsza różnica wieku, tym lepiej, a dla rodziców już niekoniecznie 😉
    My chcieliśmy różnicę nie większa niż 2 lata i wygląda na to, że nam się uda 😊 Zależy nam na posiadaniu minimum trójki dzieci, a najmłodsza już nie jestem, więc to też argument za niezwlekaniem długo z kolejnym bobo 🙂 ale myślę, że to naprawdę od indywidualnego podejścia zależy i nikt Ci nie powie jaka różnica będzie najlepsza, musicie sami wiedzieć czego chcecie i jaką podjąć decyzję.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia podejścia i wiedzy. Może zdarzyć się tak, że kolejne dziecko, które szybko się pojawi będzie miało poświęconej mniej uwagi.
    Pierwsze staje się już bardzo bliskie, jeszcze się je karmi.
    Lub to drugie będzie bardziej absorbujące, a pierwsze poczuje się odrzucone.
    Z psychologicznego punktu widzenia trzeba skupiać uwagę na jednym i drugim żeby żadne nie czuło się odtrącone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 21:52

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    mkwia
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 20 lutego 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, czas pędzi jak szalony, dopiero powiedziałaś nam o ciąży, a tu już 26tc :O
    Dużo zdrówka dla Was! Kompletujesz już powoli wyprawkę?
    Agniecha a Ty jak się czujesz? :)
    U nas powoli zbliża się roczek, mamy zaplanowaną małą uroczystość dla najbliższej rodziny, zaproszenia już rozdane, balony i ubranko dla solenizanta kupione :)
    Zdaje się, że mały w roczek wejdzie pewnym krokiem, wczoraj pierwszy raz zaczął robić samodzielne kroki, wcześniej bardzo się bal i chodził przy meblach bardzo zachowawczo :)
    Noipodjelismy decyzje z mężem, że zaczynamy starania o drugie dziecko :)
    Może ciężko to nazwać staraniami, po prostu nie uważamy, zdajemy się na los, ale już bez spiny, kalendarzykow, liczenia dni plodnych i nieplodnych, bez stresu :)
    Nie wiem jak jest u Was, ale u nas od momentu pojawienia się małego seks uprawiany znacznie rzadziej, nie wynika to nawet z braku libido, ale z braku siły i czasu, od rana ja jestem w pracy, a mąż z małym, a po południu ja zajmuje się synem A mąż pracuje do późna :(

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woww co tu sie dzieje. 2 dziewuszki w ciazy. 2 kolejne ciaze planuja a ja narazie nawet o tym nie mysle😀
    Dziewczynki zycze wam zeby sie udalo jak najszybciej.😘

    10.09.2019 Marcel
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 20 lutego 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym chciała różnicę między dziećmi max. 2 lata. Ale póki co nam nie wychodzi, bo 3 cykle mamy nieudane ;)
    Przy takiej niedużej różnicy dzieci mogłyby się fajnie razem bawić, załapać dobry kontakt. Między moim mężem a jego siostrą jest 7 lat różnicy i przez to oni nigdy dobrego kontaktu nie mieli. On był mały, ona nastolatka. On nastolatek, ona wychodziła za mąż. Teraz ona ma dzieci nastoletnie, my mamy malucha. Na każdym etapie brak wspólnych tematów ;)

    Aga, Wy chcecie minimum trójkę? Wow, fajne plany :) Nam jak się uda drugie, to już zaprzestaniemy ;)

    Werka, powodzenia w staraniach. Trzymam kciuki, żeby się szybko udało :)
    Ja to z kolei liczę dni płodne, obserwuję śluz, robię testy owulacyjne, chociaż one nigdy mi nie wychodziły ;) Chciałabym zajść w ciążę do końca kwietnia, czyli zanim będę musiała wracać do pracy. Bo potem to już raczej zaprzestamy starań.

    Oleczka, a Ty chciałabyś mieć więcej dzieci? Czy na jednym poprzestaniecie? :)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga nie mam ładnego zdjęcia niestety, jakaś kość udowa, szyjka, serduszko taki części tylko.

    Brzucho już trochę mam 😁 mały kopie jak szalony 😂
    https://zapodaj.net/da7399d5fa892.jpg.html

    A planuje poród naturalny :) nie chciałabym cc,no ale wiadomo to nie ode mnie tylko zależy 🤷‍♀️

    Werka super że zaczęliście starania!! Trzymam za Was kciuki!! Magdoczka za Was niezmiennie też! :)

    Aga czad że trójkę planujecie!! U nas max dwójka, ale też chciałabym mała różnice wieku, więc pewnie długo zwlekać nie będziemy :)


    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Ja też bym chciała różnicę między dziećmi max. 2 lata. Ale póki co nam nie wychodzi, bo 3 cykle mamy nieudane ;)
    Przy takiej niedużej różnicy dzieci mogłyby się fajnie razem bawić, załapać dobry kontakt. Między moim mężem a jego siostrą jest 7 lat różnicy i przez to oni nigdy dobrego kontaktu nie mieli. On był mały, ona nastolatka. On nastolatek, ona wychodziła za mąż. Teraz ona ma dzieci nastoletnie, my mamy malucha. Na każdym etapie brak wspólnych tematów ;)

    Aga, Wy chcecie minimum trójkę? Wow, fajne plany :) Nam jak się uda drugie, to już zaprzestaniemy ;)

    Werka, powodzenia w staraniach. Trzymam kciuki, żeby się szybko udało :)
    Ja to z kolei liczę dni płodne, obserwuję śluz, robię testy owulacyjne, chociaż one nigdy mi nie wychodziły ;) Chciałabym zajść w ciążę do końca kwietnia, czyli zanim będę musiała wracać do pracy. Bo potem to już raczej zaprzestamy starań.

    Oleczka, a Ty chciałabyś mieć więcej dzieci? Czy na jednym poprzestaniecie? :)
    Napewno sie uda tylko trzeba wyluzowac😀 ja walczylam rok z testami i w ogole i nic. Przestalam i nawet nie spodziewalam sie ciazy a w nia zaszlam😀
    Jak narazie zostajemy przy jednym ale kiedys napewno bedzie Marcelek mial rodzenstwo.😀

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Aga nie mam ładnego zdjęcia niestety, jakaś kość udowa, szyjka, serduszko taki części tylko.

    Brzucho już trochę mam 😁 mały kopie jak szalony 😂
    https://zapodaj.net/da7399d5fa892.jpg.html

    A planuje poród naturalny :) nie chciałabym cc,no ale wiadomo to nie ode mnie tylko zależy 🤷‍♀️

    Werka super że zaczęliście starania!! Trzymam za Was kciuki!! Magdoczka za Was niezmiennie też! :)

    Aga czad że trójkę planujecie!! U nas max dwójka, ale też chciałabym mała różnice wieku, więc pewnie długo zwlekać nie będziemy :)
    Werka brzusio sliczny. Nie moge sie napatrzec😍😍😍

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 21 lutego 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Oleczka, zakładam, że o mnie chodziło 😁

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 lutego 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaa_d wrote:
    Dzięki Oleczka, zakładam, że o mnie chodziło 😁
    Hahahahaaaa taaak! Dokladnie. Wybacz😘

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Paulina 28 Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 22 lutego 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie dzis jestem 10 dpo zrobilam test ciążowy i po 1 minucie wyszla bardzo blada druga kreseczka. Czy myslicie, że cos z tego moze byc? Czy może test jakis wadliwy?

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 lutego 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina 28 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie dzis jestem 10 dpo zrobilam test ciążowy i po 1 minucie wyszla bardzo blada druga kreseczka. Czy myslicie, że cos z tego moze byc? Czy może test jakis wadliwy?
    Na opakowaniu napewno pisze jaki czas oczekiwania jest dobry.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 lutego 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Alicja, czas pędzi jak szalony, dopiero powiedziałaś nam o ciąży, a tu już 26tc :O
    Dużo zdrówka dla Was! Kompletujesz już powoli wyprawkę?
    Agniecha a Ty jak się czujesz? :)
    U nas powoli zbliża się roczek, mamy zaplanowaną małą uroczystość dla najbliższej rodziny, zaproszenia już rozdane, balony i ubranko dla solenizanta kupione :)
    Zdaje się, że mały w roczek wejdzie pewnym krokiem, wczoraj pierwszy raz zaczął robić samodzielne kroki, wcześniej bardzo się bal i chodził przy meblach bardzo zachowawczo :)
    Noipodjelismy decyzje z mężem, że zaczynamy starania o drugie dziecko :)
    Może ciężko to nazwać staraniami, po prostu nie uważamy, zdajemy się na los, ale już bez spiny, kalendarzykow, liczenia dni plodnych i nieplodnych, bez stresu :)
    Nie wiem jak jest u Was, ale u nas od momentu pojawienia się małego seks uprawiany znacznie rzadziej, nie wynika to nawet z braku libido, ale z braku siły i czasu, od rana ja jestem w pracy, a mąż z małym, a po południu ja zajmuje się synem A mąż pracuje do późna :(
    Szczerze mówiąc czuję się średnio... mocno dokucza mi kręgosłup, sporadycznie jeszcze mdłości się pojawiają wieczorami, często mnie jakieś duszności łapią i robi mi się słabo :-( No nie widać tego przepływu energii drugiego trymestru :-P

    Brawa dla Kubusia za pierwsze samodzielne kroczki :-) Marcel dopiero jakiś tydzień temu się tak konkretnie rozkręcił z chodzeniem :-) Można powiedzieć, że już biega, a nie chodzi :-P
    Super, że planujecie kolejnego szkraba 😊 Trzymam kciuki ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 lutego 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Ja też bym chciała różnicę między dziećmi max. 2 lata. Ale póki co nam nie wychodzi, bo 3 cykle mamy nieudane ;)
    Przy takiej niedużej różnicy dzieci mogłyby się fajnie razem bawić, załapać dobry kontakt. Między moim mężem a jego siostrą jest 7 lat różnicy i przez to oni nigdy dobrego kontaktu nie mieli. On był mały, ona nastolatka. On nastolatek, ona wychodziła za mąż. Teraz ona ma dzieci nastoletnie, my mamy malucha. Na każdym etapie brak wspólnych tematów ;)

    Aga, Wy chcecie minimum trójkę? Wow, fajne plany :) Nam jak się uda drugie, to już zaprzestaniemy ;)

    Werka, powodzenia w staraniach. Trzymam kciuki, żeby się szybko udało :)
    Ja to z kolei liczę dni płodne, obserwuję śluz, robię testy owulacyjne, chociaż one nigdy mi nie wychodziły ;) Chciałabym zajść w ciążę do końca kwietnia, czyli zanim będę musiała wracać do pracy. Bo potem to już raczej zaprzestamy starań.

    Oleczka, a Ty chciałabyś mieć więcej dzieci? Czy na jednym poprzestaniecie? :)
    Zawsze chciałam trójkę, a nawet czwórkę i narazie mi się jeszcze nie odwidziało :-P ale kto wie jak będzie, jak już drugie się pojawi ;-) Po pierwszym porodzie miałam traumę i chwilowo mi myśl o kolejnym dziecku odeszła, ale szybko mi przeszło i nie wyobrażałam sobie, żeby Marcel był jedynakiem.
    Trzymam mocno kciuki, żeby się Wam udało zanim będziesz musiała wracać do pracy ✊✊❤

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 lutego 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina 28 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie dzis jestem 10 dpo zrobilam test ciążowy i po 1 minucie wyszla bardzo blada druga kreseczka. Czy myslicie, że cos z tego moze byc? Czy może test jakis wadliwy?
    Trzeba było poprostu powtórzyć test...

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Szczerze mówiąc czuję się średnio... mocno dokucza mi kręgosłup, sporadycznie jeszcze mdłości się pojawiają wieczorami, często mnie jakieś duszności łapią i robi mi się słabo :-( No nie widać tego przepływu energii drugiego trymestru :-P

    Brawa dla Kubusia za pierwsze samodzielne kroczki :-) Marcel dopiero jakiś tydzień temu się tak konkretnie rozkręcił z chodzeniem :-) Można powiedzieć, że już biega, a nie chodzi :-P
    Super, że planujecie kolejnego szkraba 😊 Trzymam kciuki ;-)
    Agniecha jeśli chodzi o kręgosłup bardzo polecam ćwiczenia na YT z Kasia Kępką, zaledwie 25 minut dziennie, a działa cuda :)
    Przestałam ćwiczyć dopiero w 8 miesiącu jak dopadła mnie rwa :)
    Jakoś w 6tyg po porodzie wróciłam do ćwiczeń i pomogły mi wrócić do formy, a naprawdę nie są to ciężkie ćwiczenia, raczej rozluzniajaco-rozciagajace :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • alicjaaa_d Autorytet
    Postów: 1610 2151

    Wysłany: 3 marca 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!! Zaczynam trzeci trymestr!! 😱😱😱 Jeszcze tylko 3 miesiące i poznamy Leona😍😍😍😍

    Magdoczka, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    17.05.2018 - AMH - 0,946 ng/ml
    20.04.2019 - Aniołek 13 tc ❤️
    25.09.2019 - II
    25.05.2020 - Leon 💙
    11.08.2021 - II
    13.04.2022 - Iga ❤️
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 3 marca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja nie mogę w to wierzyc!
    Mam wrażenie, że w mojej ciąży tak mi się to wszystko dłużyło, a tu już ostatnia prosta! :)
    Jak przygotowania na przyjście maleństwa? :*


    Dziewczyny, czy Wasze dzieci też są takie nieznośne? Mój Kubuś zaczął ostatnio strasznie wymuszać, jak czegoś nie dostanie to płacze, tupie, dramat...
    Staram się to trzymać krótko, bo wiem, że jeden błąd i wejdzie mi na głowę, ale mam nadzieję, że niedługo mu to przejdzie...

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 3 marca 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Alicja nie mogę w to wierzyc!
    Mam wrażenie, że w mojej ciąży tak mi się to wszystko dłużyło, a tu już ostatnia prosta! :)
    Jak przygotowania na przyjście maleństwa? :*


    Dziewczyny, czy Wasze dzieci też są takie nieznośne? Mój Kubuś zaczął ostatnio strasznie wymuszać, jak czegoś nie dostanie to płacze, tupie, dramat...
    Staram się to trzymać krótko, bo wiem, że jeden błąd i wejdzie mi na głowę, ale mam nadzieję, że niedługo mu to przejdzie...
    Zaczyna sie bunt😂
    Moj na szczescie jesxcze nie tupie, ale tez jest maruda. Sam sie nie zajmie😣 wczoraj bylo lepiej a dzis znowu.
    Kochana trzeba to przetrwac i tak jak mowisz nie dac sobie wejsc na glowe. Jak zobaczy ze nie dziala jego histeria to zacznie byc inny. A wiem bo moja mama ma 4 dzieci i za kazdym razem dzialalo😂😁

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ