X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zabija mnie ciekawość
Odpowiedz

Zabija mnie ciekawość

Oceń ten wątek:
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Werka jak maz zareagowal na wiesc o dzidzi?😁
    Mężowi powiedziałam w sobotę wieczorem, kupiłam szampana i wzięłam go na budowę, po czym dałam torebke z szampanem i powiedziałam, że to jest taka mała, wielka motywacja, żebyśmy jak najszybciej się tu wprowadzili, a w torebce oprócz butelki szampana był oczywiście test 😁
    Chyba dopiero wczoraj tak naprawdę do niego to dotarło, ale bardzo się cieszy ❤
    Powiedzieliśmy też naszym rodzicom, oczywiście miałam wątpliwości, ale jesteśmy z nimi bardzo zżyci 😊
    Z resztą czekamy na lekarza, ale muszę się najpierw umówić, tylko nie pamiętam w którym tygodniu najlepiej na pierwszą wizyte? 🤔

    Oleczka94 lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    A to się domyślam, my się budujemy od maja ubiegłego roku, a dopiero teraz formalnie będzie to przepisywane na nas, masa papierologii, też już mam dosyć 😪
    Nooo te papiwry to wiekszy problem niz sama budowa
    My mielismy zaczac juz fundamenty w kwietniu, ale niestety pojawily sie problemy...
    Mam nadzieje ze szybko pojdzie

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Mężowi powiedziałam w sobotę wieczorem, kupiłam szampana i wzięłam go na budowę, po czym dałam torebke z szampanem i powiedziałam, że to jest taka mała, wielka motywacja, żebyśmy jak najszybciej się tu wprowadzili, a w torebce oprócz butelki szampana był oczywiście test 😁
    Chyba dopiero wczoraj tak naprawdę do niego to dotarło, ale bardzo się cieszy ❤
    Powiedzieliśmy też naszym rodzicom, oczywiście miałam wątpliwości, ale jesteśmy z nimi bardzo zżyci 😊
    Z resztą czekamy na lekarza, ale muszę się najpierw umówić, tylko nie pamiętam w którym tygodniu najlepiej na pierwszą wizyte? 🤔
    Wydaje mi sie ze wizyta to jak juz serduszko bedzie. Tak najlepiej😍

    10.09.2019 Marcel
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 13 lipca 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Mężowi powiedziałam w sobotę wieczorem, kupiłam szampana i wzięłam go na budowę, po czym dałam torebke z szampanem i powiedziałam, że to jest taka mała, wielka motywacja, żebyśmy jak najszybciej się tu wprowadzili, a w torebce oprócz butelki szampana był oczywiście test 😁
    Chyba dopiero wczoraj tak naprawdę do niego to dotarło, ale bardzo się cieszy ❤
    Powiedzieliśmy też naszym rodzicom, oczywiście miałam wątpliwości, ale jesteśmy z nimi bardzo zżyci 😊
    Z resztą czekamy na lekarza, ale muszę się najpierw umówić, tylko nie pamiętam w którym tygodniu najlepiej na pierwszą wizyte? 🤔

    Fajną mu niespodziankę zrobiłaś :) Pewnie był zaskoczony, jak otwierał torebkę, a tam pozytywny test :)
    A pierwsza wizyta to tak 7-8 tydzień najlepiej.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta umówiona, za 2 tygodnie pierwsze USG ❤
    Mam pytanie do tych z Was, które oczekują drugiego maleństwa. Dzwigacie swoje dzieciaczki?
    Czytałam na mamaginwkolog, że generalnie jeśli jest wszystko w porządku to nie ma przeciwwskazań, ale ja staram się ograniczyć noszenie na rękach do niezbędnego minimum :)
    I jak z aktywnością fizyczną? Do tej pory ćwiczyłem turbospalanie z Chodakowska, ale to zbyt intensywny trening, chciałam przejść na ćwiczenia z Kasią Kępką znowu, ale nie wiem czy w 1. trymestrze sobie całkiem nie odpuścić po prostu :)

    Oleczka94 lubi tę wiadomość

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 13 lipca 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Mężowi powiedziałam w sobotę wieczorem, kupiłam szampana i wzięłam go na budowę, po czym dałam torebke z szampanem i powiedziałam, że to jest taka mała, wielka motywacja, żebyśmy jak najszybciej się tu wprowadzili, a w torebce oprócz butelki szampana był oczywiście test 😁
    Chyba dopiero wczoraj tak naprawdę do niego to dotarło, ale bardzo się cieszy ❤
    Powiedzieliśmy też naszym rodzicom, oczywiście miałam wątpliwości, ale jesteśmy z nimi bardzo zżyci 😊
    Z resztą czekamy na lekarza, ale muszę się najpierw umówić, tylko nie pamiętam w którym tygodniu najlepiej na pierwszą wizyte? 🤔
    Hej. Jesteśmy chyba na tym samym etapie. Ja dziś byłam na USG i beta 108 a lekarz nic nie widział. Wiedział że nic nie zobaczy ale kazał mi przyjść. Mam iść w piątek rano liczy że już wtedy będzie widać cokolwiek. Jestem taka rozczarowana. Boje się że coś będzie nie tak.

  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Hej. Jesteśmy chyba na tym samym etapie. Ja dziś byłam na USG i beta 108 a lekarz nic nie widział. Wiedział że nic nie zobaczy ale kazał mi przyjść. Mam iść w piątek rano liczy że już wtedy będzie widać cokolwiek. Jestem taka rozczarowana. Boje się że coś będzie nie tak.
    A który to tydzień u Ciebie? Nie ma sensu iść za wcześnie, bo może nie być słychać jeszcze serduszka, a po co dostarczać sobie niepotrzebnie stresu :)
    Powtórz bete i sprawdź czy rośnie, ja nie byłam nawet na becie, bo labo od 7, a o 7 rozpoczynam pracę :/ więc pójdę od razu do gina :)
    Ale mówił mi przez telefon, że nie ma sensu wcześniej niż za 2 tyg :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2020, 20:47

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Nooo te papiwry to wiekszy problem niz sama budowa
    My mielismy zaczac juz fundamenty w kwietniu, ale niestety pojawily sie problemy...
    Mam nadzieje ze szybko pojdzie
    Oleczka trzymam za Was kciuki ✊
    To rozumiem, że budujące się na odległość? To dopiero muszą być nerwy :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    A który to tydzień u Ciebie? Nie ma sensu iść za wcześnie, bo może nie być słychać jeszcze serduszka, a po co dostarczać sobie niepotrzebnie stresu :)
    Powtórz bete i sprawdź czy rośnie, ja nie byłam nawet na becie, bo labo od 7, a o 7 rozpoczynam pracę :/ więc pójdę od razu do gina :)
    Ale mówił mi przez telefon, że nie ma sensu wcześniej niż za 2 tyg :)
    4 tydzień i 2 dzień. No właśnie ja te nerwy sobie dostarczyłam... Beta rośnie około 68% na dzień bo już sprawdzałam.

  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się nie przejmuj Gosia! Ja 5 tydzień i lekarz nie kazał się spieszyć :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Wizyta umówiona, za 2 tygodnie pierwsze USG ❤
    Mam pytanie do tych z Was, które oczekują drugiego maleństwa. Dzwigacie swoje dzieciaczki?
    Czytałam na mamaginwkolog, że generalnie jeśli jest wszystko w porządku to nie ma przeciwwskazań, ale ja staram się ograniczyć noszenie na rękach do niezbędnego minimum :)
    I jak z aktywnością fizyczną? Do tej pory ćwiczyłem turbospalanie z Chodakowska, ale to zbyt intensywny trening, chciałam przejść na ćwiczenia z Kasią Kępką znowu, ale nie wiem czy w 1. trymestrze sobie całkiem nie odpuścić po prostu :)

    Ja na początku nosiłam starszaka, ale w 8 i 9 tygodniu miałam plamienia. Nie wiem dlaczego. Od tamtej pory mam zakaz noszenia mojego ponad 12 kilowego klocuszka, biorę ciągle Duphaston i ogólnie mam prowadzić raczej oszczędny tryb życia.
    Ale wiele dziewczyn nosi starsze dzieci i nic im się nie dzieje. Więc myślę, że to sprawa indywidualna. Jeśli Kubuś wytrzyma bez bycia na rękach u mamy, to nawet lepiej dla Twojego kręgosłupa :)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Werka na odleglosc sie budujemy😏

    Super. 2 tygodnie szybko zleca!😀

    Dziewczyny ja bylam pewna ze w ciazy mac 5kg mozna dzwigac a wy tu piszecie o 12kg maluchach! Wooow🙄🙄

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 13 lipca 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, mamaginekolog pisała, że wg amerykańskich zalecen można podnosić w ciąży nawet 23 kg wielokrotnie w ciągu dnia 😮😮😮
    Nie wyobrażam sobie tego szczerze mówiąc :D
    W niedzielę byliśmy z Kubusiem na placu zabaw i kilka razy to podniosłam na zjeżdżalnie to jezor do pasa 😋

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 13 lipca 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Oleczka, mamaginekolog pisała, że wg amerykańskich zalecen można podnosić w ciąży nawet 23 kg wielokrotnie w ciągu dnia 😮😮😮
    Nie wyobrażam sobie tego szczerze mówiąc :D
    W niedzielę byliśmy z Kubusiem na placu zabaw i kilka razy to podniosłam na zjeżdżalnie to jezor do pasa 😋
    Naprawde? Az trudno uwierzyc...😐
    Ja bym sie bala.

    10.09.2019 Marcel
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 14 lipca 2020, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Naprawde? Az trudno uwierzyc...😐
    Ja bym sie bala.
    Ja też jestem sceptycznie nastawiona do tego, zaczynam uczyć Kubusia, żeby więcej chodził na nóżkach, wieczorem zawsze ba paczkach szliśmy myć ząbki, a teraz chodzi już sam ❤

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    To się nie przejmuj Gosia! Ja 5 tydzień i lekarz nie kazał się spieszyć :)
    Werka a takie pytanie :) też czasami cię pobolewa dół brzucha? Jak na taki delikatny okres?

  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Werka a takie pytanie :) też czasami cię pobolewa dół brzucha? Jak na taki delikatny okres?
    Tak, tak, w pierwszej ciąży też tak miałam, to normalne, dużo zmian zachodzi teraz w naszym organizmie :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Gosia890 Autorytet
    Postów: 263 152

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Tak, tak, w pierwszej ciąży też tak miałam, to normalne, dużo zmian zachodzi teraz w naszym organizmie :)
    Bierzesz np nospe na to?

  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 14 lipca 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Bierzesz np nospe na to?
    Nie, nic nie biorę :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn, które są w ciąży 2. raz :)
    Czy szybciej rósł Wam brzuszek? 😁
    Dzisiaj moja mama stwierdziła, że mam większy brzuch, nie wiem czy to wynika z tego, że się najadłem więcej, czy wzdęty 😂
    Ale generalnie cały czas czuje, że coś się tam już dzieje, bulgocze, w pierwszej ciąży nie byłam na to tak czuła :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
‹‹ 188 189 190 191 192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ