X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brązowe plamienia = stan zapalny
Odpowiedz

Brązowe plamienia = stan zapalny

Oceń ten wątek:
  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 25 lipca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zerknelam do swoich badan z poczatku roku i tak:
    Endometrium w 14 dc wynosiło 9mm, to było jeszcze przed owulacja bo pamietam ze gin mowil ze widac zbliżającą się owu.
    Progesteron w 25 dc wynosiło 9,37 nie wiem ile było po owu ale pewnie okolo 11-12 dni.

    Dwóch lekarzy mówiło ze jest ok. Zrobilabym jeszcze raz progesteron ale chyba skoro biore luteine to wynik będzie przeklamany?
    Co myślicie, zwłaszcza o progesteronie? Nie jest za niski?
    We wtorek ide do gina, to będzie 1 faza cyklu więc zapytam co dalej robić.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 25 lipca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Gigsa, jeżeli wykres który masz w podpisie jest aktualny to wszystko wskazuje, że miałas cykl bezowulacyjny, a w każdym razie nawet skoku nie było :/
    Jak pójdziesz do niej na planowaną wizytę to koniecznie wyciągnij od niej skierowanie na badania hormonów. Albo od razu spróbuj pójść do endokrynologa.

    trzymaj się!

    Mam zamiar wydrukować wykres i pokazać go gin, bo takie coś nie jest normalne moim zdaniem

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie chyba mały sukces - zwykle też już mi się zaczynały plamienia, a przy luteinie czyściutko :) bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że dobra passa utrzyma się do końca:) Szkoda tylko, że ze starań na razie nici:(

    Nona, a ty próbowałaś może Castagnus? mi zostało jeszcze ok 15 tabletek do końca 90 dniowej kuracji. Po pierwszym opakowaniu plamienia skróciły mi się do 2 dni, ale przy drugim znów było 6 dni, dlatego zaczęłam luteinę.
    Współczuję Ci z tym!

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castagnus kupuję normalnie w aptece, to jest ziołowe, bez recepty. Ma łagodne działanie regulujące cyt. "Preparat Castagnus reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu".

    To, co bierzesz to głównie suplementy, zresztą w sumie jak porównuję to biorę to samo :) tylko wiesiołek i siemię w postaci oeparolu femina do połowy cyklu.
    No progesteron masz faktycznie ok, ja miałam chyba ledwo ponad 7 w 22dc.
    Może u Ciebie chodzi o wyregulowanie tych hormonów właśnie..
    Nie sądzę żebyś przesadzała.. ja oprócz tego co Ty masz zamiar zrobiłam jeszcze TSH, bo mam w rodzinie obciążenie chorobami tarczycy, ale wyszło nadspodziewanie ok.

    A.. i po Castagnusie mi początkowo jeździło w jelitach, ale tym się nie należy kierować, bo ja mam swoje problemy z tym związane (refluks, podejrzenie jelita drażliwego, wycięty pęchcerzyk żółciowy). Samo przeszło.

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spytaj, ale pewnie Ci powie, że to nic nie daje:) bo spora część ginów go nie uznaje ze względu na to, że to lek ziołowy, że podobno jak placebo :) ale są też tacy, co go zlecają:)

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    byłam dziś u gina, i tak: mam malutką nadżerkę,z którą na razie nic nie robimy - obserwujemy. Pewnie to przez nią mam plamienia.
    Mam zbadać prolaktynę i testosteron, oraz dostałam większą dawkę luteiny, tym razem pod język a nie dopochwowo. Dziś jest 9 dc, więc mam przyjść za 2 tygodnie na usg i zobaczymy co tam się dzieję. Mam nadzieję że będzie to owocny cykl, bo wyszłam dziś pełna nadziei (ale tak mam zawsze na kilka dni przed owu).

    Nona lubi tę wiadomość

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ale mi kurcze nikt luteiny nie przepisze jak mam progesteron 22 w 20 dniu cyklu. Niby mam ok, a ginowi który chciał mi lutkę w ciemno bez badań dać podziękowałam za taką opiekę.

    Nona, ja myślę że jak powiesz o staraniach o dzidziusia, to powinni przepisać Ci lutkę, mój progesteron gin ocenił że jest dobry (choć ja nie jestem co do tego przekonana), ale właśnie przez te plamienia dał luteinke.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:10

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia czemu testosteron, w sumie nie spytałam czemu akurat to. Hmmm a gin powiedział mi że te badania, czyli testosteron i prolaktynę w dowolnym dniu cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, ok, nie wiedziałam, dzieki :) Bede znac wyniki dopiero na wizycie (bo to na NFZ) czyli dopiero za 2 tygodnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, na NFZ, zlecił mi to gin wczoraj. Na razie na NFZ raz robiłam progesteron , no i teraz te dwa będę robić.
    Dla mnie to jest chore, jeśli ktoś ma jakieś niepokojące objawy, to czemu nie wypisać mu skierowania na badania? Ahh, nasz służba zdrowia...
    Widać udało mi się teraz dobrze trafić, choćby z tego względu :)

    Wyczytałam coś takiego:
    "podwyższony testosteron i inne androgeny wskazują na androgenizację jajnikową ( PCOS) lub nadnerczową (wskazane badanie 17-OH Progesteron i USG nadnerczy). Przy rozpoznaniu PCOS ważne są conajmniej 2 objawy z charakterystycznych dla PCOS, jednym z nich jest właśnie wysoki testosteron. "

    Może dlatego dał testosteron...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, mowil ze jest 1 pecherzyk ale do owulacji jeszcze kilka dni. To już sama nie wiem. Jak będę za 2 tyg to zapytam o ten testosteron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ