X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji

Oceń ten wątek:
  • zefira Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny ... jak myślicie czy owulacja u mnie faktycznie mogła wyjść wczesniej ? bo widze ze uvu sugeruje sie tylko temperaturą a ja widze test owyl i sluz na jak widac troche później... czy moża sie sugerować tylko tesatmi i sluzem skoro temperatura u mnie róźnie bywa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2013, 05:39

  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny bardzo bym sie cieszyla jakbyscie pomogly mi w ocenie mojego wykresu, to juz 20dc a owulacji OVU nie zaznacza czy to mozliwe czy wy macie inne zdanie i ona juz byc mogla??? ja sama jeszcze nie jestem w stanie tego ocenic (pierwszy cykl sie obserwuje)
    prosze o odp pod wykresem c03afcd593992057da3d000d70b4f156.png

  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki
    Czy nocne współżycie moze mieć wpływ na poranną temperaturę ?

    ggfxf7q.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    colormania wrote:
    Dziewczyny pomóżcie mi, bo wg wykresu i gina owu powinna być 11 maja, a nie mam wyznaczonej owu przez program, czyżby to wszystko się myliło?

    No i ovu się zreflektowało i wyznaczyło Ci owulację, w tym czasie jak załozył gin i wykres :-)

    colormania lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tu nowa i proszę Was o pomoc - to dopiero mój pierwszy cykl mierzenia temperatury, więc jestem w tym jeszcze trochę zielona. Czy to już spadek temperatury zapowiadający miesiączkę? Czy też jest może jeszcze szansa, że ten cykl nie jest kolejnym straconym? Temperatura spadła mi z poziomu wyższych temperatur, ale jeszcze nie osiągnęła poziomu sprzed owulacji...Czy musi spaść poniżej linii wyznaczonej przez Ovufriend, czy wystarczy sam fakt, że spadła w stosunku do tych najwyższych?
    Wiem, że nie wypada w dopiero 4 cyklu starań (choć antykoncepcji nie stosujemy już od pół roku), ale i tak zaczynam się załamywać (oboje skończyliśmy już 30 lat, staramy się o pierwsze dziecko i boję się, że się obudzimy z przysłowiową "ręką w nocniku")...

    https://ovufriend.pl/graph/f2b5e02449f89224345f7faa70f72b13]img


  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, ale jakoś nie wychodzi mi wklejenie miniaturki :-( Widzę, że zamiast obrazka pojawia się tylko link


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochana, u mnie przeważnie jak tempka spadała (właśnie do tych niższych temperatur) to dostawałam w tym samym dniu @, no i dzisiaj też tak mam więc czekam. U mnie jak spada do 36,6 to już na 100% wiem, że będzie okres.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki serdeczne za odpowiedź :-)
    Czyli nie ma już nadziei, kolejny miesiąc "w plecy"...
    Ale dobrze, przynajmniej nie będę się już łudzić, tylko zacznę się szykować na kolejny cykl starań.
    Pozdrowienia dla wszystkich czekających na znienawidzoną małpę...


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, na 100% nie mam pewności czy u Ciebie będzie tak samo jak u mnie, ale spadek masz dość duży, więc wydaje mi się, że niestety @ przyjdzie.
    Powodzenia w kolejnym cyklu! :)

  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej XYZ, może to spadek związany z implantacją, jak jutro skoczy tempka to będzie bardzo dobrze. Napisz czy masz plamienia przed @. Ja tak miałam i idę do gina bo to oznaka, że mam mało progesteronu i zarodek się nie zagnieździ choćbym robiła wszystko.

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • kasias Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki :) co myślicie o moim skromnym wykresie :)

    svchrjjgts5qn5ev.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia i Kalia, dziękuję serdecznie za odpowiedzi i ciepłe słowa.Kalia - dzięki za sugestię odnośnie plamień-od kilku miesięcy tego nie mam, ale kedyś zdarzało mi się regularnie dzien przed okresem.
    Niestety, Nusia miała rację - następnego dnia temperatura spadła do 36,25 i wieczorem przyszła małpa... Zmartwiło nie to o tyle, że w tym cyklu naprawdę już wszystko robiliśmy "jak trzeba": kwas foliowy codziennie, mąż Salfazin od trzech miesięcy, specjalny lubrykant mający odżywiać plemniki, do tego basen, spacery, unikanie stresu, a tu nic :-(
    W każdym razie, przynajmniej przekonałam się do mierzenia temperatury (przynajmniej dzięki temu dowiedziałam się, że owulację miałam kilka dni później, niż bym myślała). Kończę off-topic, raz jeszcze dzięki za rzucenie okiem na mój pierwszy w życiu wykres. Buziaki dla wszystkich mniej lub bardziej zdesperowanych Staraczek


  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem nowa na forum i chciałabym żebyście pomogły mi zinterpretować mój bieżący wykres. ten na owu pokazał że owulacja wystąpiła ok 10dc ale wg mnie nastąpiło to ok 13/14dc. nie badam szyjki bo mam raczej długie paznokcie i nie chce się pocharatać...

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wisnia11, możesz mieć rację, narazie program zaznaczył linię przerywaną ale może się to zmienić jak kolejne temperatury będą wyższe.

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    jesli macie ochotę spojrzeć na mój wykres to zapraszam, bo mi już ręcę, nogi i wszystko opada :( Czy jest możliwe, że pomimo pięknego płodnego śluzu owu mogło nie wystąpić?? Kurcze jak mam skok temp to nie mam dużo śluzu, jak mam śluz to nie mam skoku :(

  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Kalia :) rzeczywiście jak naniosłam dzisiejszą temperaturę to termin owu się zmienił tym razem na 15 dc

    zeloth z tego co się orientuję to skok temperatury może wystąpić do 4 dni przed i po owu tak samo jak szczyt śluzu. kiedyś czytałam że śluz płodny jest przed owulacją bo "musi dojrzeć" a do owu dochodzi jak już się płodny śluz skończył (nawet 2 dni)...

    mam nadzieję że bardziej doświadczone koleżanki lepiej ci pomogą z interpretacją

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 21 czerwca 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalia wrote:
    Hejka, czy z wykresów da się odczytać, że mam niedomogę lutealną czyli za mało progesteronu? Mam zamiar moje wykresy zabrać do gina na wizytę z nadzieją na przepisanie luteiny lub dufhastonu. Będę na wizycie w 13 dc i nie wiem czy może mi to lekarz wypisać bez badań bo będę przed samym jajeczkowaniem a nie chcę zawalić tego cyklu w oczekiwaniu na wyniki.
    kALIA MOZESZ ZABRAC WYKRESY do twojego gina, mozna naprawde sie z nich duzo dowiedziec: czy fl nie jest za krotka, czy cialko zolte odpowiednio pracuje...wez je chociaz mi sie zdarzyl gin, ktory nie chcial na to patrzec- pewnie sie nie orientowal co to wogole jest...wez na wszelki wypadek...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 21 czerwca 2013, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zefira wrote:
    cześć dziewczyny ... jak myślicie czy owulacja u mnie faktycznie mogła wyjść wczesniej ? bo widze ze uvu sugeruje sie tylko temperaturą a ja widze test owyl i sluz na jak widac troche później... czy moża sie sugerować tylko tesatmi i sluzem skoro temperatura u mnie róźnie bywa
    Zefira ja bym bardziej sugerowala sie jednak temperatura...u mnie testy owu wychodza, ale do owulacji nie dochodzi...testy informuja tylko o skoku lh w moczu, ktory nastepuje do ok max 48hr przed owulacja, ale Nie informuje czy ta owulacja wogole sie wydarzyla...ze sluzem to jest tak, ze zalezy jak badasz...jesli tylko przy przedsionku pochwy to moze byc nadal rozciagliwy 2 dni po uwu a przy szyjce juz bedzie poowulacyjny. Takze jesli badasz przy szyjce to mozesz kierowac sie tempka i sluzem...jesli kierujesz sie odczuciami lub probka z przedsionka pochwy to bierz na to poprawke bo sluz splywa jeszcze do 2 dni, gdzie przy szyjce moze byc inny...takze moim zdaniem najbardziej rzetelna informacja o przebytej owulacji jest wzrost tempki...tylko pamietaj,, ze wzrost tempki moze sie odbyc do 3 dni po owulacji...zazwyczaj 24hr, ale musi wystapic do 3dni po owu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 21 czerwca 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia84 wrote:
    Hej kobietki
    Czy nocne współżycie moze mieć wpływ na poranną temperaturę ?
    Tusia nie powinno miec wplywu jesli po seksiku przespalas bynajmniej 3hr. Jesli seksik byl o 4 nad ranem wstalas o 6pm to tempka moze byc albo zanizona jesli nie spalas dobrze i czujesz sie zmeczona albo moze byc zawyzona jesli organizm sie wybudzil juz o 4 rano.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2013, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    jesli kierujesz sie odczuciami lub probka z przedsionka pochwy to bierz na to poprawke bo sluz splywa jeszcze do 2 dni, gdzie przy szyjce moze byc inny...

    A jak jest w takim wypadku z nasieniem, bo przypomina ono śluz płodny. Jak długo po może ono wypływać i być zmyłką? Ktoś się orientuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2013, 12:03

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ