X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciągły lęk o ciążę - jak sobie z tym radzić
Odpowiedz

Ciągły lęk o ciążę - jak sobie z tym radzić

Oceń ten wątek:
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 29 lipca 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak sobie radzić z ciągłym lękiem, że coś będzie nie tak z ciążą?

    Jestem teraz w ok. 6tc, straciłam już jedną ciążę w 10tc, potem miałam ciążę biochemiczną. W sumie staramy się z mężem 2 lata. I teraz niby znów jest szansa, ale ja nie widzę żadnych pozytywów :-( Ciągle mam lęki. Panicznie boję się, że dzieje się coś nie tak. Od wczoraj mam plamienia i wariuję, popłakuję po kątach, co chwilę latam do łazienki sprawdzać, czy coś "mi leci".
    Nie mogę sobie z tym dać rady...
    Wszystko interpretuję pesymistycznie, żeby przygotować się na najgorsze. Z drugiej strony boję się cokolwiek złego wypowiadać na głos, żeby nie wywołać wilka z lasu. Czuję się już jak wariatka. Pewnie część z Was zna to uczucie...

    Wiem, że nie na wszystko mamy wpływ i czasem po prostu trzeba spokojnie i cierpliwie poczekać. Ale jak?

    Czy macie jakieś sposoby radzenia sobie z tym stresem i lękiem?

    Nie wiem... medytacja, czytanie historii z happy endem z naszego forum, praca... cokolwiek. Boję się, że jak nie znajdę na to jakiejś metody to oszaleję...

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 30 lipca 2015, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja historia nie zakończyła sie happy endem. Tez latalam co chwile do ubikacji patrząc na majtki, potem świrowanie czy dziecko urodzi się zdrowe bo nawdychałam sie spalin :)Ale wiesz co mi pomoglo kiedy lekarz powiedział, że natura wie od nas lepiej czy to akurat dziecko powinno sie urodzić, czy jest zdrowe itp.NAPEWNO NIE CZYTAJ INTERNETU BO TO RYJE MÓZG:)po internecie najbardziej świrowałam. Mi pomagaly wyjścia do kolezanek, wyżalenie się im, praca też dużo dała,wyjścia na spacer. glowa do góry bo stres też dziecku nie pomaga:)

    Psota, muminka83, maggy/mags, jaskra lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też podejrzewam ze bede mocno swirowac...
    Ale jednej dziewczynie tu pani dr powiedziala ze zdrowej ciazy nie zabije nawet siekiera i cos w tym jest: -)

    maggy/mags, arien, Nataszka2200, Foto_Anna, Summerka lubią tę wiadomość

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 30 lipca 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Dziewczyny...
    Kiedy straciłam ciążę, poza uczuciem wiadomego smutku i żalu, miałam też uczucie strasznej złości, że ta strata na zawsze zabierze mi taką spontaniczną i entuzjastyczną radość z tego, że będę (o ile będę) w ciąży. Bardzo mi żal tego uczucia i tęsknię za nim. Takiej spontanicznej euforii po tych długich miesiącach starań. Teraz, owszem, bardzo ucieszyłam się z pozytywnego testu, ale to już była radość mocno zneutralizowana wcześniejszymi doświadczeniami.

    Szkoda, że to tak jest...

    Saxatilia, bardzo mi przykro z powodu Twojego przeżycia, bo widzę, że to bardzo świeża sprawa... Życzę dużo siły!

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 30 lipca 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest nic nie normalnego, że odczuwasz stach. Ciąża to zawsze mieszanka eufori, szczęścia i róznych obaw. Ale i tak nasz wpływ na niektóre rzeczy jest znikomy i często z pewnymi sytuacjami trzeba się pogodzić. Myslę,że przede wszystkim nie zamykaj się w czterech scianach...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana moze to zabrzmi zle ale ja uwazam ze dobrze sie stalo. Natura wie co robi. Jestem pielegniarka i naoglądałam sie bardzo chorych dzieci... Uwazam ze przyjdzie czas na zdrowe. Jasne ze boli, ale staram sie myslec pozytywnie. Na razie
    Zobaczysz bedziesz sie cieszyc. Daj sobie prawo do smutku ale i do radosci z nowej ciazy. Zycze Ci dobrego z calego serca :-*

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 30 lipca 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie brzmi źle.
    Ja całkowicie się z Tobą zgadzam. Myślę tak samo o tym, co mi się stało. Że pewnie tak było lepiej. Nie jestem zwolenniczką walki za wszelką cenę. Dość szybko zaczęłam tak myśleć po poronieniu. Ale umiem tak podejść do tego, co już było. Natomiast w obliczu zagrożenia (trwającej ciąży), trudno mi tak do tego podejść.
    Mam wielką umiejętność generowania dziesiątek racjonalnych argumentów :-) Ale potem i tak emocje robią swoje i wariują. Muszę jeszcze nad tym popracować... ;-)
    Dziękuję za dobre słowa! Ja Tobie też życzę najlepszego! Trzymam kciuki za nas wszystkie tu na forum.

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem cos o tym...
    U mnie było tak,ze poroniłam,ale na następny miesiąc znowu bylam w ciąży i od poczatku płakałam -tak bardzo się bałam :-(
    Nie wiem czy przez ciągłe lęki,ale od poczatku ciazy bylo u mnie cos nie tak...torbiel krwotoczna...tasma owodniowa...straszna masakrę przeżyłam,a gdy juz sie poddałam -przestalam sobie wmawiać,ze to się nie uda-nagle jak ręką odjął wszystko jest jak najbardziej prawidłowo.
    Wiem,ze to trudne,ale myślenie pozytywne i wiara naprawde duzo daje...
    Trzymam kciuki,żebyś przeszla cala ciążę z głową do góry.
    Właściwie,to dopóki nie poczułam ruchów,to nie wierzyłam,ze będzie dobrze...jak poczułam ruchy dostałam sił i wiary :-)

    Foto_Anna, patrycjanl, martula lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz po prostu wytrwać ten pierwszy trymestr...potem juz szybko leci,a w 17-18 tygodniu(czy moze troszeczkę później) gdy poczujesz ruchy-poczujesz niesamowita ulgę i juz codziennie będziesz wiedziała,ze maluch tam jest...ze mu tam dobrze...
    Tylko pamiętaj,ze na poczatku ruchy będą nie codziennie...;-) Sama zobaczysz,ze wszystko wtedy zejdzie z Ciebie-jak ze mnie:-)
    Tego Ci życzę -żebyś szybko doczekała polowy ciąży,a potem juz z górki...i byla szczęśliwa :-)

    Kokaina lubi tę wiadomość

  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 30 lipca 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się niestety cały czas stresuje, dobre wyniki uspokajają mnie tylko na chwilę. Jestem w 10 tyg, po jednym poronieniu (9 tydzien ale ciąża obumarła w 6 tyg) i nie udaje mi się jeszcze w pełni cieszyć tą ciążą. Teraz kolejnym przełomowym momentem będzie usg prenatalne…strasznie się boję

    69vc2j6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem mam mysli ze jak mam to przechodzić martwic sie i w ogole to lepiej nie zachodzić.

  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 30 lipca 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...mam podobne myśli... po każdym poronieniu albo negatywnych testach. Ale gdy tylko zbliża się owulacja znowu chce być w ciąży :/ i kółko się zamyka

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 31 lipca 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam dokładnie to samo...

    Wczoraj wieczorem skontaktowałam się z moją lekarką i powiedziałam jej o moich aktualnych objawach (plamienia różnego rodzaju). Powiedziała, żebym pojechała na konsultację do Izby Przyjęć w Szpitalu. Postanowiłam nie jechać w nocy, tylko poczekać do rana. Zaraz jadę.
    Powiem Wam, że przez moment miałam taką myśl, że chyba bym wolała, żeby wiadomości były złe. Żeby już było po wszystkim, żeby nie przedłużać tego stresu... :-( Że nie chcę słyszeć, że "proszę pani, na razie nic nie wiadomo, trzeba czekać", tylko od razu krótkie cięcie. Choć oczywiście jeśli to cięcie będzie, to złapię jeszcze większy dół :-/

    Głupio mi przed samą sobą, że tak myślę, ale wiecie co psychika potrafi robić z człowiekiem w takiej sytuacji...

    ticia9 lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiemy...Daj znać co Ci na IP powiedzieli...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd ja to znam. Pierwsza ciąża i permanentna panika. Do tego zatrucie pokarmowe, co wcale sytuacji nie poprawia. Non stop się boję, na szczęście jak dotąd zero plamień. Co rano wypinam brzuch do lustra czy już coś rośnie. Z paniką odnotowuję spadki wagi, choć są niewielkie i wywołane z pewnością wymiotami, bo ciąża mnie nie rozpieszcza. Internetu już nie przeglądam, bo to mi całkowicie ryje mózg. Dobrze, że mój gin należy do rodziny i mogę dzwonić jak coś. No, ale nie będę wydzwaniać z każdą pierdołą. I jak tu nie zwariować? :|

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 31 lipca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zatem widzę, że nie jestem odosobniona w moich odczuciach...

    Ja wróciłam już z Izby Przyjęć w moim szpitalu. Czekałam 4,5 godziny...
    Generalnie u mnie wszystko dobrze. Plamieniami mam się nie przejmować, bo - cytuję lekarza - taki urok ciąży na tym etapie. Poza tym, mam nadżerkę i to może być jej wina.
    Także postanowiłam jakąś nieznaną mi jeszcze mocą wewnętrzną, przynajmniej przez jakiś czas się nie przejmować... ;-)
    Oczywiście teraz mam kolejne życiowe problemy, typu:
    - czy pojawi się zarodek w pęcherzyku
    - czy będzie mu biło serce
    - czy jeśli będzie biło, to potem nie przestanie
    Yyyy... :-/

    Ale odstawiam martwienie. Nie wiem jeszcze jak, ale odstawię!
    Hmm...

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 31 lipca 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, powiem Wam dziewczyny (zresztą same wiecie), jak człowiek posiedzi 4,5 godz. w takiej poczekalni na Izbie Przyjęć, to wychodzi nieźle przestrząśnięty.
    Tam takie przypadki się zdarzają, że ja nie wiedząc co dokładnie się dzieje, już miałam łzy w oczach.
    Parę razy zadałam sobie pytanie: "czy ja na pewno chcę być w ciąży?!" - zwłaszcza jak widziałam te dziewczyny, które już właściwie zaczynały rodzić w tej poczekalni. Dla mnie to na razie taki kosmos... :-)

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie !
    Czy ja na pewno chce byc w tej ciazy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidziuś, dla niego jestem w stanie wszystko przecierpieć, tylko niech będzie zdrowy i się prawidłowo rozwija... Moje, moje, moje :-*

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 31 lipca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy kilka dni temu leżałam w szpitalu przez noc po wyłyżeczkowaniu jamy macicy, przez pół nocy nie spałam bo słyszałam jęczenia z porodówki piętro niżej. Przeżycia niezapomniane....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ