X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ciągły lęk o ciążę - jak sobie z tym radzić
Odpowiedz

Ciągły lęk o ciążę - jak sobie z tym radzić

Oceń ten wątek:
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka u mnie od początku też były bóle krzyża. Wiedziałam bardzo wcześnie, że jestem w ciąży bo miałam plamienie implantacyjne. Praktycznie od tego momentu zaczęły się bóle krzyża, takie ja na zmianę pogody i bezsenność, potem doszły bóle piersi. Beta jest moim zdaniem bardzo dobra, ewentualnie zrób sobie przyrost po 48H to zobaczysz czy przyrasta prawidłowo, bo to jest najważniejsze. Jesteś obstawiona lekami także będzie dobrze, Ty zrobiłaś już wszystko co możesz, teraz tylko czekać trzeba i być dobrej myśli, zająć się czymś :)
    Ja jestem na wolnym, ale robię bombki z tasiemek, dla rodziny, dla siebie i jakoś próbuje pokonać strach o maleństwo.

  • pocieszna Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dziś zaczęłam 7 tydzień i tez się strasznie boje o moją 9 ie rusza ciaza i nie mam żadnych objawów kompletnie nic czasem mam lekka zgage ale byłam na usg i Pani doktor powiedziała ze jest ok i widzi serduszko , wiec staram się uspokoić i za dwa tygodnie następna wizyta . Widzę że nie jestem sama która tak straszne się boi . Jak sobie radzicie ze stresem i nerwami ?

    f2w33e3k1ysv08zw.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja aktualnie zamówiłam sobie detektor tetna, będę sama sprawdzać jak tam z serduszkiem. Mieszkam w Anglii i państwowe pierwsze usg mam za tydzień a następne dopiero w 20 tygodniu. Te odstępy czasu nie dadza mi spokoju wiec tak się wspomoglam. Detektor wykrywa tetno od 10 tygodnia, czyli na dzień dzisiejszy dla mnie dobry. Są napewno tez te bardziej czułe ale różnica w cenie tez pewnie jest. Ja swój kupilam za £25 w Polsce taki sam jest po 250 zł.

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • pocieszna Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nawet nie wiedziałam że takie coś jest ze można samej sprawdzać , faktycznie czekać do 20 tygodnia , kurcze to sporo czasu ale jeśli sama będziesz mogła sprawdzać tętno dzidziusia to będzie Ci lżej :-) napisz później jakie wrażenia z badania :-)

    f2w33e3k1ysv08zw.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mąż kupi pod choinkę :)

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • pocieszna Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez musze pomyśleć o takim prezencie ;-)

    f2w33e3k1ysv08zw.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wciąż czekam może przyjdzie dziś lub jutro tak jak pisali przy zamówieniu :)
    Będę musiała przeczytać instrukcje wrazie czego żebym za szybko w panikę nie wpadła :)
    W sumie dobra rzecz, nie taka droga a odrazu mniej stresu napewno :)

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć dobrze działają od 12 tyg dopiero

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ten co zamówiłam jest od 10 tygodnia dlatego wzięłam taki.

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Martynka30 Autorytet
    Postów: 3967 2843

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki a możecie mi podać nazwę, link jakiś?

    Mama 3 Aniołków- 2.06.14 Zuzia 10tc,12.09.14 Dominiś 10tc, 12.05.15 Kropusia
    f2wl3e5eai92376u.png
    Synek 54cm, 2800- urodz 36/37tydz
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpisz sobie detektor tetna np na allegro i znajdzie :) ja tak znalazłam, wyskoczy Ci różne nazwy wtedy możesz sobie sprawdzić po firmie :)

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • MADZIA 87 Ekspertka
    Postów: 125 137

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1991 wrote:
    Wpisz sobie detektor tetna np na allegro i znajdzie :) ja tak znalazłam, wyskoczy Ci różne nazwy wtedy możesz sobie sprawdzić po firmie :)

    hej Paula widze ze tu tez Cie znalazla, :) czy Ty tez tak masz ze czasem czlowiek nie czuje zadnych objawow naczytalam sie o tym obumarciu plodu i zamartwiam sie na smierc, widze ze tez masz 11 tydzien

    nasze początki starań ( od listopada 2013)
    3jgxdqk3m228f53m.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Madzia. Ja właśnie się zaczęłam dzisiaj się martwić nie wiem skąd mi się to wzięło. Czuje ze macica sue może rozciąga ale to chyba stres przed usg które mam w następny czwartek. Ja się też długo starałam bo 3 lata i nie wiem co bym zrobiła jakby się coś stało. Ja dzisiaj tez szukałam objawów na obumarcie płodu nie wiem po co i na ci mi to wiedzieć. A u Ciebie kiedy objawy zanikly? Mówią ze teraz już zacznie być lepiej i nie będzie mdłości itp... nie wiem też swiruje strasznie dziś :(

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • MADZIA 87 Ekspertka
    Postów: 125 137

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1991 wrote:
    Hej Madzia. Ja właśnie się zaczęłam dzisiaj się martwić nie wiem skąd mi się to wzięło. Czuje ze macica sue może rozciąga ale to chyba stres przed usg które mam w następny czwartek. Ja się też długo starałam bo 3 lata i nie wiem co bym zrobiła jakby się coś stało. Ja dzisiaj tez szukałam objawów na obumarcie płodu nie wiem po co i na ci mi to wiedzieć. A u Ciebie kiedy objawy zanikly? Mówią ze teraz już zacznie być lepiej i nie będzie mdłości itp... nie wiem też swiruje strasznie dziś :(


    Tak wiesz zauwazylam od 3-4dni moze takie fizyczne brak objawow dzis tak zlozylo sie ze moja lekarka odezwala sie do mnie sama bo wiedziala ze mam male przeziebienie i pytala czy mam jakis antybiotyk i przy okazji rozmowy wyszlo ze przepadly moje wyniki posiewu z 1 usg i mam jutro pojechac zrobic jeszcze raz no to moze przy okazji zrobimy tez usg. a same mdlosci trwaly ok poltora tyg i dzis np mialam lekkie kolo popoludnia to tak zalezy od dnia. duzo spac sie chce ale nic wiecej i juz sama nie weim

    nasze początki starań ( od listopada 2013)
    3jgxdqk3m228f53m.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mamy co się martwić narazie. Napewno wszystko jest ok. Daj znać jak zrobisz usg :)

    MADZIA 87 lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • MADZIA 87 Ekspertka
    Postów: 125 137

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1991 wrote:
    Nie mamy co się martwić narazie. Napewno wszystko jest ok. Daj znać jak zrobisz usg :)


    oki na pewno sie odezwe :)

    nasze początki starań ( od listopada 2013)
    3jgxdqk3m228f53m.png
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biust mnie dziś mniej boli i oczywiście zaczynam się bać o moje maleństwo :(

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zaglądam na ten wątek już od kilku tygodni ale jakoś nie wiedziałam co napisać bo byłam w kompletnej rozsypce. Mam za sobą dwie ciąze zakończone stratą (8-9 tc i 16-17 tc). Obecnie jestem w 15 tygodniu (14t1d). W trzecią ciążę zaszłam 1,5 roku po drugim poronieniu. Wydawało mi się że mineło tak dużo czasu, że przepracowałam żałobę i jestem gotowa na kolejną ciążę. Miałam rację - wydawało mi się! Pierwszy trymestr to jeden wielki stres! Strach przed kolejną stratą nie pozwalał się cieszyć nadzieją. Każda wizyta u lekarza poprzedzona była histerią że dziecko już nie żyję - ogólnie MASAKRA! Teraz zbliża się trudny dla mnie 16-17 tydzień ale kilka dni temu nastapił przełom. Jestem oazą spokoju i szczęścia. Chociaż argumenty, że mam świetnego lekarza, wiem co jest niebezpieczne, mam plan działania na następne miesiące,.... miałam w głowiem już wcześniej to nijak nie mogły sie przebić do rozumu. Tydzień temu zdałam sobie sprawę, dzięki kilku mądrym ludziom, że czarnowidztwo nie uratuje mnie przed ew. stratą i bólem, który mnie wtedy dopadnie. Przecież na śmierć dziecka nie można się przygotować. Dlatego postanowiłam wyluzować - cieszę się każdym dniem, który upływa spokojnie, czytam książki, słucham muzyki, rozmawiam z przyjaciółmi, wybieram imię dla dziecka, nieśmiało oglądam wózki w internecie i wyobrażam sobie, jak to będzie jak już będę miała je w ramionach. Myślę sobie, że jeśli będę rozmyślała o śmierci to ta śmierć wcale nie będzie łatwiejsza do zniesienia, a moje dziecko zasługuje na to żebym czekała na nie z radością a nie ze smutkiem. Robie co tylko w mojej mocy i choć wiem, że gwarancji na sukces nie dostanę, to nie chcę żeby moje Jajunio pływało w stężonym kortyzolu ;)
    Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie swój sposób na stres :)

    Martynka30, Eliza Pyza, Lies, ninciaa172, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Lies Przyjaciółka
    Postów: 113 64

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unbeldi wrote:
    Wydawało mi się że mineło tak dużo czasu, że przepracowałam żałobę i jestem gotowa na kolejną ciążę. Miałam rację - wydawało mi się! Pierwszy trymestr to jeden wielki stres! Strach przed kolejną stratą nie pozwalał się cieszyć nadzieją. Każda wizyta u lekarza poprzedzona była histerią że dziecko już nie żyję - ogólnie MASAKRA!

    Cześć Dziewczyny, też postanowiłam się odezwać, bo czuję dokładnie to samo. Mimo, że byłam pewna że chcę jak najszybciej zajść w ciążę po poronieniu to teraz umieram ze strachu. Jestem w 5 tc i od 2 dni mam bóle podbrzusza, które zupelnie wyprowadziły mnie z równowagi. Idę do gina, chociaż wiem, że to pewnie za wcześnie żeby cokolwiek stwierdzić.
    Jak Wy sobie radzicie z tym stresem, nie wyobrażam sobie koljenych tygodni, bo to będzie tak jak czekanie na wyrok, zamiast na szczęśliwe zakończenie.

    Synek 12.09.2010 - mój kochany urwisek :)
    Maluszek 12 tc [*] 23.07.2015
    oar890bvvi3ka2ni.png
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciłam dziecko w 12 tc - w badaniach prenatalnych był obrzęk płodu i duża przezierność karkowa. sugerowali aborcję, czekałam na amniopunkcję, ale synek nie doczekał - serduszko przestało bić.

    Największy lęk miałam właśnie do 12 tc, potem głównie przed wizytami u lekarza - a nóż coś się okaże..

    Pomogło uznanie bezsilności - i tak nie mamy wpływu na to co się wydarzy. zdrowej ciąży byle pierdółka nie zaszkodzi, a jak coś nie tak to choćbyśmy tonę leków wzięły i co dzień na badania chodziły to nie da się przeważnie uratować. Warto zająć się pracą, normalnym życiem i jak najmniej kontrolować, nie skupiać się na objawach, nie doszukiwać się. Jak będzie się działo coś złego dowiemy się w odpowiednim czasie. Warto zaufać Górze, że wie co robi.

    z każdym kolejnym tygodniem obawy mijają.

    obecnie mam miesięcznego synka :)

    Lies lubi tę wiadomość

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ