X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr I trymestr ciąży
Odpowiedz

I trymestr ciąży

Oceń ten wątek:
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, dziękuję.. Każde słowa pocieszenia bardzo mnie uspokajają..
    Szczerze mówiąc jak robiłam test to nawet pomyślałam, że jaśniejszy ten mocz niż wczoraj więc pewnie nie wyjdzie ładna krecha.
    Ale pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. :) Jeszcze raz dzięki! :)

    szpilka lubi tę wiadomość

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczęta :-) Gratuluję wszystkim :-*

    Jak się czujecie??

    Ja bardzo spiąco, cały czas zmęczona jestem, ale ogólnie to ok.

    kiniaczek84 lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzis jestem meeeega śpiąca:)

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam kochane, jeszcze przez tydzien zaliczam sie do I trymestru...ale moge go juz posumowac...ciaza lekka, mila i przyjemna :) zero wymiotow, pojedyncze, delikatne mdlosci, nie spie w ciagu dnia, jem wszystko jak leci :) dziewczyny Wam rowniez zycze takiej ciazy :) a na wczorajszym usg maluch mial juz 5,09 cm :)

    ako99, czekolada, isabelle lubią tę wiadomość

  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja jestem w ósmym tyg. Jak na razie mdłości mało i nie poranne, tylko popołudniowe i wieczorne no i bez wymiotów. Ciągle chce mi się spać.
    Za to lekkie odklejanie się kosmówki i mały krwiaczek na macicy... Dużo strachu jest...

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Ja się dzisiaj troszkę uspokoiłam, zrobiłam drugi test ciążowy i mam dwie piękne czerwome krechy. Czuje się typowo ciążowo - zmęczenie, mdłości, bolące piersi itd. 5 tc to jeszcze wcześnie.. Martwi mnie tylko ból brzucha. Dwa razy zdarzył się dosyć silny ale nie trwał dłużej niż 2-3 minuty. Ból inny niż na okres ale też taki skurczowy w macicy. Mam nadzieję, że to normalne. Biorę nospe i czekam cierpliwie na wizyte u gin. :)
    Kaarolaa pozazdrościć takiego pierwszego trymestru ;)

    szpilka lubi tę wiadomość

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy, ja również miałam takie skurcze/bole ale dostałam duphaston i poprawiło się jednak czasem boli mnie brzuch tak jakbym miala dostać za chwile @

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekolada wczoraj cały dzień brzuch bolał 2-3 razy i to odrobinke więc odetchnełam z ulgą. Ale długo moja radość nie trwała bo o 2:30 w nocy obudził mnie tak silny ból że nie mogłam z łóżka wstać. Byłam cała zlana potem, myślałam, że będziemy z mężem pogotowie wzywać bo ten ból był okropny. Ale po 5-6 minutach zaczął sam przechodzić. Wziełam jeszcze nospe i do rana już spokój. Dodam że nie mam żadnych plamień, ani kropelki. Za to przestały mnie rano boleć piersi a jeszcze wieczorem nie mogłam ich dotknąć..
    Co myślicie? Czyżbym za wcześnie znowu uwierzyła, że się uda..

  • anka8820 Ekspertka
    Postów: 201 161

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a mnie dopadły bolące dziąsła. macie jakieś sposoby na takie dziąsła?

    ojxerl68zpp0dnjs.png uwo9dqk35cdxwpkq.pngqtch47g9q574lwns.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka8820 wrote:
    hej a mnie dopadły bolące dziąsła. macie jakieś sposoby na takie dziąsła?
    Jest taki żel bez recepty w aptece periokin. Ja stosowałam na wrażliwe dziąsła i bardzo pomagał.

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy wrote:
    Czekolada wczoraj cały dzień brzuch bolał 2-3 razy i to odrobinke więc odetchnełam z ulgą. Ale długo moja radość nie trwała bo o 2:30 w nocy obudził mnie tak silny ból że nie mogłam z łóżka wstać. Byłam cała zlana potem, myślałam, że będziemy z mężem pogotowie wzywać bo ten ból był okropny. Ale po 5-6 minutach zaczął sam przechodzić. Wziełam jeszcze nospe i do rana już spokój. Dodam że nie mam żadnych plamień, ani kropelki. Za to przestały mnie rano boleć piersi a jeszcze wieczorem nie mogłam ich dotknąć..
    Co myślicie? Czyżbym za wcześnie znowu uwierzyła, że się uda..

    Dlaczego nie zrobisz bety? Jeśli bedzie ładnie przerastał to będziesz spokojniejsza.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy wszystko w porządku??

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, dziękuję za zainteresowanie <3
    Piersi się rozkręciły i bolą coraz bardziej. Brzuch już dużo mniej, biorę 2 nospy dziennie. Miałam iść do lekarza za dwa tygodnie ale koleżanka poradziła, żeby iść wcześniej. Lekarz mnie uspokoi, może da luteinę.. Czuję jakoś w środku, że wszystko będzie dobrze.

    Czekolada, a jak u Ciebie?

    Isabelle, wiem, że powinnam iść na betę i brzmi to absurdalnie ale strasznie mnie to stresuje.. :( Oczekiwanie później na wyniki.. do tej pory zawsze słyszałam tylko złe wieści (beta niska lub spadała..)
    Robię jutro test, też będę mniej więcej wiedzieć czy HCG rośnie :) Ale tak czy siak pierwsze co jutro zrobię to dzwonię do lekarza.

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy, odpukać ale wszystko w porządku jak na razie :-) trochę czuje się zmęczona i senna ale to dobry znak podobno :-)

    Teraz trzymam kciuki za Ciebie :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada wrote:
    Izzy, odpukać ale wszystko w porządku jak na razie :-) trochę czuje się zmęczona i senna ale to dobry znak podobno :-)

    Teraz trzymam kciuki za Ciebie :-)

    I na pewno wszystko będzie dobrze :) Ja tam się cieszę z każdych mdłości i bólu piersi :P Ale te początki są najgorsze.. to czekanie!
    W nocy znowu miałam taki atak silnego bólu.. dostaje drgawek, w sekundzie oblewa mnie zimny pot i skręcam się z bólu.. Mija 5 minut i czuje się tak świetnie, że mogłabym machnąć trening z Chodakowską :P
    Nie umiem tego wyjaśnić! Ale idę jutro do lekarza na 20:30, ciekawe czy coś zobaczy. :)

  • Martaaa Autorytet
    Postów: 727 1006

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnb6 wrote:
    hej, ja jestem w ósmym tyg. Jak na razie mdłości mało i nie poranne, tylko popołudniowe i wieczorne no i bez wymiotów. Ciągle chce mi się spać.
    Za to lekkie odklejanie się kosmówki i mały krwiaczek na macicy... Dużo strachu jest...

    I ja miałam ten problem z krwiakiem i odklejaniem kosmówki - będzie dobrze :) grunt to pozytywne myślenie i dbaj o siebie!!!

    agnb6 lubi tę wiadomość

    relgh371rphwpz6l.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy wrote:
    I na pewno wszystko będzie dobrze :) Ja tam się cieszę z każdych mdłości i bólu piersi :P Ale te początki są najgorsze.. to czekanie!
    W nocy znowu miałam taki atak silnego bólu.. dostaje drgawek, w sekundzie oblewa mnie zimny pot i skręcam się z bólu.. Mija 5 minut i czuje się tak świetnie, że mogłabym machnąć trening z Chodakowską :P
    Nie umiem tego wyjaśnić! Ale idę jutro do lekarza na 20:30, ciekawe czy coś zobaczy. :)

    Nie martw się na zapas, pewnie maluszek próbuje umościć sobie gniazdko, nie przeszkadzaj mu stresowaniem się :) Ból piersi to dobry znak, chociaż też trochę przekleństwo - strasznie źle śpię, żadna pozycja nie jest dostatecznie wygodna.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Nie martw się na zapas, pewnie maluszek próbuje umościć sobie gniazdko, nie przeszkadzaj mu stresowaniem się :) Ból piersi to dobry znak, chociaż też trochę przekleństwo - strasznie źle śpię, żadna pozycja nie jest dostatecznie wygodna.

    Dzięki <3 Tłumaczę sobie, że przecież co ma być to będzie. Biorę duphaston i nospę, nie stresuję się, dbam o siebie. Nic więcej nie mogę zrobić. Tylko czekać.. Ból piersi coraz większy ale to chyba przez progesteron. Ale dobrze, niech będzie bo jestem spokojniejsza :P

  • BasiaPelasia Koleżanka
    Postów: 33 18

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też biust boli od 3 tygodni. Wizyta 20.06 - zobaczymy jak to będzie. Jak byłam 30.05 to był tylko pęcherzyk.

    BasiaPelasia
  • Kaarolina Autorytet
    Postów: 2507 2789

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapraszam wszystkie przyszłe Mamusie do udziału w konkursie programu rossnę:

    http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs,86431e70-2800-47b6-90ed-5d0b5734fb63,4500dc80-a34e-46be-bc9f-820a1c8788eb

    https://www.maluchy.pl/li-69187.png

    https://www.maluchy.pl/li-72300.png
‹‹ 314 315 316 317 318 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ