X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • KaroP Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 1 maja 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buma w 23 dc . Dziewczyny dziękuje Wam za słowa otuchy !!

  • buma Ekspertka
    Postów: 144 114

    Wysłany: 1 maja 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo to nic dziwnego ze beta była niska, bo przed miesiączka :) teraz z kazdym dniem bedzie coraz wieksza :)

    p19uskjopp0zufrx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek2108 wrote:
    Ayka, co tam u Was?
    U mnie nastała proza życia codziennego :-) Rodzice wyjechali ku mojej rozpaczy, mąż w pracy, a ja staram się ogarnąć mój domowy Sajgon :-) Mamy piękną pogodę, Córkę rozpiera energia, więc staram się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Przynajmniej nie roznosi mi chaty ;-) Synek rośnie i zrobił się okrągły pączuś. Już skończył miesiąc, nie mogę uwierzyć, ale ten czas ucieka... Ja walczę ze zmęczeniem i bólem, nie doszłam do siebie po porodzie. Codziennie jestem na lekach przeciwbólowych, rozeszło mi się spojenie łonowe... Nie bardzo mogę chodzić, nie mogę obracać się w łóżku z boku na bok, nie mogę stanąć na jednej nodze, by chociażby założyć majtki :-/ Lekarza mam 18-tego maja dopiero...
    Odpoczywajcie Dziewczyny ile się da, bo po narodzinach Maluszków jest to mało realne, zwłaszcza jak się ma drugiego Bąbelka :-) Już nie mogę się doczekać informacji o przyjściu na świat Waszych Bączķów!

    Asiek2108, 1kaktus lubią tę wiadomość

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka Kochana fantastycznie dajesz sobie rade :-) a Paczus musi byc rozkoszny :-)

    Justa spojenie czesto boli oj dawalo mi popalic w okolicy polowkowych. Ja jak bylam w 23 tc w szpitalu to tez kazali liczyc ruchy lekarz dopiero po 30 tc.

    Karo 23 dc to b wczesnie trzymam za Was mocno kciuki!!!

    Asiek to poza przeziebieniem juz chociaz ospa Wam niegrozna jak juz 4 tyg minely. Ale jak planujesz jeszcze Dzieci to bym sie dla wlasnego spokoju ducha zaszczepila.

    U Nas dzisiaj pochmurno wczoraj jeszcze bylo ladnie. Tatus szaleje w pokoiku my z Mikusiem ogarbiamy conieco. Przyszla dzisiaj jedna z ostatnich Mikusiowych wyprawkowych paczek. Mikus dzisiaj tez jak pogoda leniwy powierci sie pokreci i zasypia. Wczoraj pojechalismy popoludniu nad jezioro i zjedlismy pyszna rybke i moje Dziecko pozwolilo mi nawet na gofra :-)

    Milego dnia drogie Panie :-)

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo kochanie trzymam kciuki daj znać jak bedziesz miała kolejna bete

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie póki co to zaczątek weekendu byl do bani. W piatek odebrałam te wyniki co wam pisałam. Niby wszystkie ok tylko ast podniesione o 6. Ten świąd nie byl juz na nogach ani rękach tylko czadem na placach zaswędziało czasem lydka. Mój gin stwierdził w smsie ze to początek cholestazy i kazał w sob jechac do szpitala. Pojechaliśmy świąd minął tam lekarz mnie zbadał ktg ok usg ok mówi ze on sie zna czy to cholestaza ale jego zdaniem nie. Mowil żeby jeszcze w niedz przyjechać zrobia mi próby watrobowe w ciagu godziny i wyjde do domu.
    Ok pojechaliśmy w niedziele byl jakis młodzik na izbie przyjęć i mówi ze mnie do domu nie wpuści a badania mi zrobia juz na oddziale. Wiec cala w nerwach płaczu zostalam. Zrobili mi próby watrobowe :
    Aspat 17 <32
    Alat 28<33
    Bilirubina 0,38 0,17-1,20
    Ghtp 67 6-36
    Fosfataza 136 35-104.
    Wieczorny obchod lekarka mówi ze wyniki sa dobre w we wtorek do domu wyjde bo ten mlodzik zlecil jeszcze kwasy zolciowe i trzeba na wynik czekać. Mówi ze skoro te próby wyszly ok to kwady tez wyjdą. Uspokoilam sie troche. W poniedziałek wizyta dr mówi ze nie ma szans wyjść bo próby wyszly dobrze a kwasy mogą byc zle. Dzisiaj znów wizyta okazało się ze wyniki będą dopuero w piatek i zdaniem ordynatora mogę wyjść do domu a po wyniki przyjechać w piatek. Jego zdaniem próby watrobowe idą w parze z kwasami zolciowymi i powinno byc dobrze. Sama wiec nie wiem co myśleć. Napisałam smsa do mojego gin podalam wyniki odpisał ze to nie cholestaza ale jeszcze za pewien czas trzeba będzie powtórzyć wyniki. Jak zapytałam czy skoro te wyniki wyszly ok to te kwasy tez wyjdą to nic nie odpisał.
    Sama nie wiem co myśleć. Dłonie i stopy nie swędzą czasem cos na plecach albo łydce zaswędzi ale to chyba a tych nerwów.
    A wy co myślicie? Do wyniku tych kwasów dopiero w piatek to calkowicie osiwieje.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa a nie ma wiecej badan na ta przypadlosc?chyba przy chlostazie proby sa bardziej podniesione,moze zjadlas cos dzien wczesniej zlego?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 2 maja 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa to masz bardzo ciekawy weekend i badz tu czlowieku madry jak kazdy lekarz mowi co innego. Oj kochana nie zazdroszcze. Trzymaj sie tam dzielnie i niech juz cie wypuszcza i zeby wszystko bylo dobrze. Przesylamy caluski

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • KaroP Znajoma
    Postów: 22 19

    Wysłany: 2 maja 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane odebrałam dziś betę i wynosi 453 a progesteron 88

    ayka, buma, Asiek2108 lubią tę wiadomość

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 maja 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa nieciekawy masz weekend :-( ale trzymamy kciuki, żeby wszystko skończyło się tylko na strachu! Nie denerwuj się bo jeszcze urodzisz :-P.

    Karo nie wiem jakie są normy dla progesteronu, ale bhcg chyba super :-). Gratulacje! Teraz się nie przemęczaj, myśl pozytywnie i za 2-3 tygodnie do lekarza :-)

    ayka lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 2 maja 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja poronilam w październiku. Teraz udało się i jestem w 8 tygodniu. Lekarz przepisal mi od razu luteina dopochwowa 2 razy dziennie 100 mg . Choć nic nie boli i nie ma żadnych plamien. Czy zasadne jest takie profilaktyczne branie luteiny?

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 2 maja 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w domu i tu mam czekać na wyniki kwasów żółciowych. Chyba jakby źle było to by mnie nie wypuścili? Sama nie wiem....

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 maja 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' wrote:
    Hej dziewczyny. Ja poronilam w październiku. Teraz udało się i jestem w 8 tygodniu. Lekarz przepisal mi od razu luteina dopochwowa 2 razy dziennie 100 mg . Choć nic nie boli i nie ma żadnych plamien. Czy zasadne jest takie profilaktyczne branie luteiny?
    Witaj słonko po pierwsze gratulacje <3 i sciskam mocno z powodu straty a co do luteiny to ja jestem po 4 poronieniach od pozytywnego testu ciazowego mam duphaston 3 razy dziennie nie boj się jej brać nie zaszkodzi Ci a może tylko pomoc (choć ja luteiny nie chciałam wolalam i wole duphaston )

    Ciekawa Słonko nie stresuj się skoro puścili cie do domku to znaczy ze musieli mieć ku temu podstawy bedzie dobrze zobaczysz czekaj na spokojnie na wynik i oczywiście czekały na pozytywne wieści

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 02:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ssunny, przykro mi z powodu Twojej wcześniejszej straty. Też brałam Luteinę po pierwszym poronieniu dla podtrzymania ciąży i dania "kopa" zarodkowi do rozwoju. Nie jest to może klej, który przyklei zarodek do macicy, ale na pewno nie zaszkodzi to brać, zwłaszcza po wcześniejszych Twoich doświadczeniach. Chyba wszystkie tutaj Dziewczyny brały lub nadal biorą Duphaston lub Luteinę 2-3 razy dziennie do minimum 12-tego tygodnia ciąży (większķość dłużej). Nie bój się tego leku, nie zadzkodzi, a może bardzo pomóc. Gratulacje z powodu kolejnej ciąży. Trzymam mocno kciuki, by tym razem wszystko się powiodło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, współczuję weekendowych przeżyć, dobrze, że już jesteś w domu. Czekaj spokojnie na wyniki i się nie stresuj. Gdyby było źle, to by Cię nie wypuścili. Odpoczywaj i dawaj znać jak wyniki kwasów. Ściskam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SSunny' wrote:
    Hej dziewczyny. Ja poronilam w październiku. Teraz udało się i jestem w 8 tygodniu. Lekarz przepisal mi od razu luteina dopochwowa 2 razy dziennie 100 mg . Choć nic nie boli i nie ma żadnych plamien. Czy zasadne jest takie profilaktyczne branie luteiny?
    Ja brałam też po poronieniu zatrzymanym, tak naprawdę profilaktycznie, nie zaszkodzi, a może pomóc. Gratuluję, dużo odpoczywaj :)

    Ciekawa no to piękny weekend miałaś :( Na pewno te kwasy wyjdą dobrze, dużo odpoczywaj i dbaj o Was :*

    Karo piękny przyrost bety! :) Progesteron, chyba też, chociaż nie znam norm dla danych tygodni ciąży :)

    Kaktus Kochana, zaszczepię się chociaż 3 dziecka nie planujemy :P Ale że jestem stara dupa, to wolę potem mieć mniejsze powikłania, zwłaszcza, że dzieci pewnie przejdą lajtowo, a ja będę wyglądała jak dupa szympansa :D U nas domowy szpital, jeszcze coś mnie zatoki męczą, ale robię inhalacje i jestem dobrej myśli. Oby wyzdrowieć do porodu :D

    Dobrego dnia Dziewczyny :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2017, 10:13

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki mam pytanie wybierając imię dla waszej rosnącej w brzuszku pociechy czytacie znaczenie imion??? Ja to szczerze to olewam ale już mnie to zastanawia i jednocześnie drażni bo już duzo osób mi mówiło żebym czytała u nas miała być Małgosia i co ????? znaczenie imienia Małgorzata olać to czy szukać dalej????
    Znaczenie imienia Małgorzata
    Małgorzata to choleryczka o dużej impulsywności. Przy niej sprawdza się powiedzenie, iż kobieta zmienną jest. Byle co ją płoszy, wiele porusza i łatwo ją zranić. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi gwałtownie zareagować. Posiada chwiejny charakter – chętnie się angażuje, ale łatwo zniechęca, do tego jest wrażliwa na niepowodzenia. To również niezwykle odważna kobieta lubiąca przygody i podróże. Posiada grono licznych i oddanych przyjaciół. Uwielbia organizować wymyślne przyjęcia oraz samej w takich uczestniczyć. Bywa jednak, iż zamyka się w sobie i odcina na jakiś czas od otoczenia. Jest zdecydowanie rodzinną kobietą, często nie ma jednak szczęścia w miłości.

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunny zaczne od gratulacji. Super ze udalo sie znowu zajsc w ciaze. Na spokojnie bierz luteine i sie nie boj. ja mam kolezanke która brala luteine juz dwa cykle przed ciaza bo nie mogla zajsc i mimo tego ze to jej pierwsza ciaza brala ja do 20 tygodnia. Wiec spokojnie. Teraz Nastaw sie pozytywnie do ciazy i czekaj na rozwiazanie po 40 tygodniach:-) odpoczywaj ile sie da.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 3 maja 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje Drogie, ale tu sie dzieje.

    Zaczne od powitania Ssunny, gratuluje z samego poczatku. Jednoczesnienwspolczuje strat. Na duphaston bralam od dnia pozytywnego cyklu najpierw 2x1 potem 3x1 az do 15/16 tc. Spokojnie biez luteine napewno niezaszkodzi a moze tylko pomoc. Niewiem czy masz forme podjezykowa czy dowcipna ale jak forma niebedzie Ci odpowiadala mozesz porozmawiac z gin o zmianie na inna. Progesteron ogolnie wspiera Nasze Dzieciatka.

    Karo beta super takze teraz duzo ospoczynku i niestresuj sie na zapas :-)

    Ciekawa ale mialas przeprawy, mysle ze lepiej na wyniki czekac w domu a napewbo tez wyjda dobre. Ale kalejdoskop wiedzy lekarzy w calosci. Wydaje mi sie ze w takim wypadku najlepiej sluchac ordynatora. Trzymam kciuki za wyniki!!!

    Asiek niemow o sobie dtara dupa bo chyba moj rocznik jestes :-P ale dla wlasnego spokoju i nieoszukujmy sie bezpieczenstwa lepiej sie zaszczep. I kuruj sie koniecznie zeby bylo latwiej bo zatkany noc przy porodzie to nic przyjemnego.

    A u Nas no coz. Zaczelismy malowanie i farba ktora wybralismy okazala sie duzo ciemniejsza niz na probniku wczoraj pojechalismynpo inna i jest ok.

    Ja dzisisj kiepsko sie czuje i raczej lezakuje. Rano skoczylo mi cisnienie niewiem od czego niby w normie ale podwyzszone, moze byc ze od pogody. Na szczescie sie uspokoilo cukier tez mierzylam i jest ok. Dobija mnie zapach farby wiec M zostal sam na placu boju i wietrzy odrazu poddasze zeby mnie to niemeczylo.

    Ale poodpoczywamy troche i bedzie dobrze. Maly wczoraj spokojny sie tylko wypinal za to dzisiaj od rana a wlasciwie juz w nocy mam niezla dyskoteke w brzuszku teraz poszedl odpoczac :-)

    Milego dnia Mamuski!!!

    Amy a jak sie pojawisz to masz patelnie odemnie.

    Asiek2108 lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 3 maja 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i Oliwcia najpierw wybralismy imie a potem owszem zajrzelismy na jego znaczenie ale bez wielkiego przywiazywania do tego wagi. Bo Mikolaj to czlek z ktorym ciezko wytrzymac :-P

    Niesugerujcie sie nikim tylko swoimi upodobaniami. Naszym Rodzinom Mikus tez za bardzo nieodpowiada mimo ze to imie prapradziadka. Ale jakos szczegolnie sie tym nieprzejmujemy my wybierami imie i to Nam ma sie podobac. A jak poznaja Mikolaja na zywo to zadne inne imie im pasowalo niebedzie do niego.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ